IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

given
11. nov 2009

To vies, ked je prijem, musi byt aj vydaj 😀

chantalle7
autor
12. nov 2009

caute babule tak my mame za sebou poradnu a druhe preockovanie v noci mali trosku zvysenu teplotku ale inak dobre Filipko je trosku precitlively na bolest tak trosku plackal aj vecer ale dnes to uz bude asi ok.

co sa tyka mier takze Agi 5800g a 62cm a Filipko 6600g a 64cm teraz skor zacali rast ako priberat aj ked agi pribrala 800g a filip 600 ale co je to u Filipa ked minule pribral kilo 😀 ale narastli agi 4 a Filip 3cm.

Steli co sa tyka tych brusiek nic prevratne mi na to nepovedala a hlavne nic nedala akurat povedala ze to moze byt hoci co ale ze aj zubky ich uz mozu hnevat lebo oni maju dlhu cestu kym vydu von a aj to rastenie dnu moze vvolavat nepokoj deti...

co ma teraz trapi je ze Filipko ma vraj prirasteny jazycek a mame ist na ORL kde mu to budu rezat cudacikovi tak som z toho uplne hotova to zase bude placu. nemate s tym nejake skusenosti /info najradsej by som tam nesla...

chantalle7
autor
13. nov 2009

ahojte babulky

tak moje unahlene vyjadrenie ze bude uz vsetko ok sa nevyplatilo vcera sme si uzili teplotky cca od takej 12h...
boli hrozne mrzuti a mali sme obaja co robit kedze najviac zaberalo nosenie..
vecer sme vyvrcholili tym ze agi plakala jak este nikdy uz som z nej bola zufala a nezaberalo nic ani nosenie ani vozenie ani hraci kolotoc ...
kedze to asi bolo zase nieco s bruskom mala som strach ci nie je hladna a tak sme jej vecer urobili nutrilon a po par hltoch na nom zaspala asi to nebol hlad, lebo vypila ozaj len trosku, ale pomohlo to ...potom este chvilku precitla na odgrgnutie a uz sa dala ulozit a za chvilku uz spinkala....

potom este filipko mal problem zaspat ten zase nevedel cely den zaspat a podarilo sa mu to az okolo 18h a spal az do kupania takze potom mal problem zaspinkat a tak som ho musela ucicikat na rukach

no proste vcera sme si uzili bola som mrrrrtva este ze zostal mm doma inak neviem ako by som to sama zvladala od toho obeda..

dnes to vyzera byt uz dobre ale radsej mlcim lebo je len rano ...

tak pekny slnieckovy dnik

😀

given
13. nov 2009

Chantalle, drzim palce, aby uz dnes bolo dobre. A nielen dnes, samozrejme. Inak, pocula som ze ten jazycek, tak to je sekundova zalezitost, nieco ako prepichnutie usiek. Tak neboj.
My sme boli vcera na plucnom s tou reakciou na TBC ockovanie, no a musim povedat, ze tie nase babetka su ovela statocnejsie ako si myslime. Ja som bola cela bleda, bolo mi az blbo od zaludka, ked som si predstavovala, ako mu tu ranku otvoria a cistia. On si sice poplakal, slzicky boli, ked mu to robili, ale akonahle som k nemu prisla, pomojkala ho, do pol minuty bol ticho. Tak asi ho to nebolelo, to by sa nedal len tak lahko utisit, asi sa len zlakol tety doktorky, co mu to tam robi. Hrdina malicky!

chantalle7
autor
13. nov 2009

ahoj Given

no teda ty mas ale hrdinu tak dufam ze uz sa mu to zahoji teraz pekne.

no s tym jazykom je to mozno chvilka ale myslim ze to hojenie nebude az tak hned ved sama dobre viem ze staci mat malu ranku v ustach ako sa to vie zapalit a ako to boli a tak neviem chudatko ako to bude znasat a najma ako on hladosko bude papat ☹

given
13. nov 2009

Chantalle, ja som si myslela, ze v ustach sa vsetko lepsie hoji (ked mi vytrhli zub, tak to bolo hned zahojene) a ked navyse papa MM, tak uz duplom. Nic neboj.

stela23
13. nov 2009

ako pise given,aj ja myslim,ze sa mu to urcite rychlo v ustockach zahoji,navyse materske mliecko ma aj antibakterialne ucinky...neboj chantalle,drzim palce,aby si bola statocna,lebo on to bude z teba citit...viem o com hovorim,my ked sme isli k tej ocnej co mi vsetci hovorili ako mu to budu prepichovat,tak mne by sa krvi nedorezal,tak som sa toho bala a on len co sme vosli,este sa ho ani nedotkla a zacal revat 🙂 nastastie sme dostali dalsie,uz 3 antibiotika a ja sa modlim,aby mu zabrali...

inac o tom druhom preockovani som pocula,ze ho deti tazsie znasaju ako prve...myslim,ze maju aj vyssie teploty...nas to caka o tyzden ☹

a easte jedna vesela prihoda zo vcerajska...strasne som sa tesila,ze pojdeme prvykrat od porodu niekam sMM von,na koncert diany krall...pekne to vychadzalo,ze odideme o osmej a o jedenastej,kedy kojim sme spat,takze misko by si ani navsimol,ze som bola prec...o siedmej som ho teda okupala a isla mu dat jest a spat,ale on nie,jest odmietal,smial sa,ze on teda spat nejde a kopal od radosti nozickami,ze sa ideme hrat... 😀 este nikdy to nespravil,zaspava mi vzdy fakt dobre,ale asi tusil,ze sa niekam tesim 😀 tak nakoniec to koncilo placom a zaspanim o pol deviatej,mlieko som odstriekala a mama ho nakrmila o pol desiatej,ked sa zobudil,ze uz je teda hladny 🙂 koncert som sa sice snazila si uzit,ale aj tak som v ruke stiskala telefon,ci mi nebude volat,ze ho nemoze utisit 😀 ked sme prisli,spal az do jednej...
takze tazko sa nieco da naplanovat...vsetko je inac 🙂

given
14. nov 2009

Stelka, no to mi nieco pripomina, ked mal Adamko 3 tyzdne, tak mal MM jednu akciu z prace, taky funky vecierok, kde mal vystupovat aj Dan Barta. Tak sme sa vychystali, maleho sme supli k starym rodicim a isli sme. Boli sme tam o siedmej, a Barta mal zacat o deviatej. Ja som bola ale dost mimo, stale som myslela na Adamka, ci mu nieco nechyba a tak (sak presne vies), a este som sa obavala, ze sa mi pusti mlieko, no a o 8:45 sme si ho boli vyzdvihnut, lebo uz som nevydrzala 😀

stela23
14. nov 2009

presne,ja som normalne bola rada,ze sa koncert skoncil a mozem ist domov 😀

mayka
14. nov 2009

ahojte kocky, dakujem vam za gratulacie.
Dnes nas pustili az domov tak si to vychutnavam. malinka spinka. Zajtra snad napisem viaqc teraz sa tesim ze som konecne doma.
pa

given
15. nov 2009

Mayka! Vitaj mamina! Pocula som, ze Terezku potrapila zltacka, tak to doverne poznam, ale ma to jedno pozitivum, bude ti lepsie spinkat 😀
Takze ta tu ocakavam aj s fotkami. Som na nu strasne zvedava, urcite je to krasavica. 😉 Tato nech si kupi flintu na frajerov.

chantalle7
autor
16. nov 2009

ahojte babulky

mayuska vitaj uz sa na vas tesime a fotecky sem sa sem 😀

no babule tak tento tyzden snad pojdeme na to orl s malym uz teraz mam obavy ale ved uvidime ako to zvladne

vcera bol nadherny dnik boli sme konecne po dlhej dobe na vylete boli sme sa prejst pri Morave no bolo to super tak mi to pomohlo sa trosku predychat ...a to slniecko bolo fakt uzasne!

v sobotu sme mali zase plny dom babiek a dedov takze mali len pozerali kto to u nas je nastastie agi to znasala celkom dobre lebo sa nam zacala uz nejaku dobu bat cudzich ludi ale ked nejdu moc blizko tak to znasa celkom dobre 😀
zaujimave je ze filipko ten je uplne iny ten sa stale usmieva a tesi ale ona nie ona sa boji..tak som zvadava ci aj on pride do tohto stadia alebo je to naozaj o ich odlisnosti

mayka takze ste mali zltacku? a uz je dobre alebo este stale ju mate? my sme z nemocky odchadzali bez zltacky resp. s takou slabuckou ze mse ich davali obcas na slniecko ale potom sa malemu opat vratila z chudokrvnosti ale teraz je uz toto dobre tak dufam ze to vydrzi....

mayka
17. nov 2009

ahojte mamulky,

pridala som nejake foto nasej slecny. https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Robi nam len radost aj ked v noci trosku zurovala a skerila sa na mna. 😀

chantalle7
autor
18. nov 2009

ahoj mayka terezka je nadherna
tak este raz gratulujem a jej len to naj naj na svete 😉

stela23
18. nov 2009

ahoj mayka a terezka,vitajte,konecne sme kompletni 🙂 aj ked 2 baby su pre tych nasich chalanov malo 😀
gratulujeme a zelame vela mliecka a dobry spanok 🙂

my sme sa teda vcera vobec nevyspali,misko ma budil na mlieko kazde 2 hodky,takze kym docucal som mala uz len hodku a pol na spanok...ja uz cakam kedy sa tie nocne intervaly budu predlzovat,ale u nas je to zatial prave naopak 😖

chantalle,drzim palce...

janula13
19. nov 2009

chantalle velmi na vas myslim, drzim palceky, nejak to hadam prezijete aj ked si to predstavit neviem...dufam ze pampusik nebude dlho plackat a rychlo to preboli..
Mayka terezka je krasna slecna, vinadivala som sa do sytosti 😀
Stelka ahoj 😉 ak ta to utesi ja som hore kazdu hodku ☹

mayka
20. nov 2009

ahojte mamulky, dakujeme za pochvalu. 🙂

Terezka je dobrucka az as bojim ze to zakriknem. 🙂 AKurat mame problem s potbnickami pod krkom a pazami a brusku. Neviem ju toho zbavit. Cistila som to liehom ale vobec to nezabera. Az mam pocit ze jej to zacina akokeby mokvat pod krkom . ☹ Chud oje tym liehom ju to musi stipat ako slak. Neviete mi nieco na to poradit? Skusala som to cistit aj repikom ale nepomohlo. ☹

babulka123
20. nov 2009

mayka.. ahooj je len tak nakukam..
ja somm to natierala sudokremom, a pomohlo to zazracne..

janula13
20. nov 2009

ahojte, ideme von, len sa chcem pochvalit ze stolicky su super a mali v nich sedia ako pecky a pekne papaju...a este nam aj sem super zapasovali, myslim farebne ako na mieru 😀

chantalle7
autor
20. nov 2009

ahojte tak aj my sme boli dnes vonku a okrem toho sme boli na ockovanie proti rotavirusom takze ten jazycek sme presunuli na buduci tyzden ...ratam tak koncom tyzdna aby si trosku oddychli

dnes bolo suprovo pekne a predvcerom tiez tak dufam ze aj vikend bude taky .. uz mi prisli nosice pre krpcov tak by sme ich chceli zobrat na prechadzku zatial sa im to paci ale nie na moc dlho tak uvidim ako bude vonku...

janulka ake si kupila stolicky hod foto alebo link

mayuska my sme nemali nic take tak ti neporadime ale mali sme zapareny krcik teda agi mala a tak sme tam davali masti tie iste co aj na ritku....

mayka
21. nov 2009

janula teeeda vsak vy uz mate pomaly pol roka. To ale leti.

babulka dakujem a radu skusim to tym natriet a ja my mame sudocrem.

chantale ved aj ona to ma cely cerveny pas pod krkom a v tom potnicky. Cistila som jej to liehom ale to ju chuda musi stipat ako fras a asj tak to nepomaha.

aj my sa tesime na prechadzky ale soplikujeme tak sa s otuzovanim neponahlam .Vlastne som este ani nezacala. Ale uz sa mi zda ze to je lepsie tak asi od pondelka skusime.

janula13
23. nov 2009

ahojte, zravim po vikende, my sme boli po nakupoch, navstevy prijimali a tak...
inak nic nove, lenivci sa neprevaluju, ale necham t na nich, akurat ze aj kubkovi sa prerezal zubok 😀

stolicky mame presne tieto a toto je aj stranka odkila ich vela mamin objednava, lebo maju super cenu..

http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=142...

Chantalle a ake mate vy nosice, ja idem pokukat, vcera tu bola kamoska a mala ten ergo, skusila som si to a dala tam kubka a super, ani som nevedela ze ho mam na sebe, tak ma to dost nakoplo...aj ked ja ich nejak nenosim cez den, skoro vobec, len ich prenasam, ale ked pojdeme von, alebo do obchodov..teraz to robime tak ze dame vajicko do nakup kosika...tak ak budes mat cas, ake ste kupili vy a podla coho si vyberala..

inak aj nasim, teda hlavne matuskovi sa zaparuje krt, teda ma tamtaky cerveny leskly pas, ja mu nedavam nic, len som mu to skusila sem tam prepudrovat a zdalo sa mi to lepsie..

mayka, ja ked som u matuska bojovala s potnickami, teda vlastne ani nebojovala, lebo ich mal tolko ze sa mi to zdalo zbytocne, on mal na hlave a krku, ale z tepla v lete, ked sa ochladilo, zmizli, lae kozna bola zhrozena ze mu tu jemnu kozu potieram liehom, a dala mi Tanno-hermal lotio, ale to som si aj tak musela kupit, je to mliecko co vysusuje,a zaroven obsahom nejakeho olejceka chrani kozu ..mozes skusit, ja som mu t dala len sem tam, lebo fakt mu zmizli hned ako sa ochladilo, lae je to setrnejsie..teraz to dam ked sa im nieco semtam vyhodi...a na ten krk som mu tiez davala, len ja som hrozna ja zabudam...myslim ze ten lieh je drasticky a predstav si ako ju ta podrazdena koza musi stipat, ja by som ho rozhodne nedavala...

no idem, kubik spi, strasil uz od 6.15 a matusko spal az do 8 potvorka, tak dnes ich asi tazko budem ukladat naraz, aleved uvidime..idem varit prikrmy nasim zrutom..

ahoj Steli 😉

mayka
23. nov 2009

janula, dik za radu. ten lieh uz nedavam lebo chuda strasne potom plakala. dala som jej na to sudocrem a mam pocit ze to je lepsie. Ale urcite si nieco n to vypytam.

janula13
23. nov 2009

veru lieh sa mi zda drasticky..sudokrem pouzivame aj y na ritku a odvtedy nemaju problemy lebo mali ked boli malicky, pedina povedala ze z toho johnson kremu, ten nam dali v porodke , ze ho nemam pouzivat ze drazdi...a zmenila som na sudokrem a hned bol pokoj...tak dufam ze to pomoze , ja som to dnes matuskovi popudrovala trocha,ale jemu tam aj zatekaju slinky, aj ked ma podbrados..

chantalle7
autor
23. nov 2009

janulka dik za link,
mrkla som zda sa mi tiez celkom ok a kde si ju ty kupila na Slovensku a co ta vysla?

co sa tyka tych nosicov tak cez vikend sme boli vonku aj v so aj v ne a bolo to super vobec sme nevytiashli kocik iba sme sa nosili prvy den sme boli asi 1,5hodky a druhy asi tak hodku a bolo to fajn akurat my sme boli uz v nedelu trosku unaveni predsa len nezvyk inak som si pripadala akoby som bola znovu tehu a MM sa aspon mohol vzit do tohto stavu 😀

ale inak je to naozaj super lebo vidia ovela viac ako z kocika ukazovali sme im zvieratka dokonca aj konika a kozu a neprespali celu prechadzku ako ked su v kociku tu mali proste z toho zazitok a my sme to vymysleli este tak ze sme si ich dali pod bundy takze som si bola na 100%ista ze im nie je zima a naozaj sme sa vzajomnetak hriali ze ja som bola az spotena.

no a my sme kupili tieto nosice aj som ich kupovala z tejto stranky ked beries 2 tak je to bez postovneho takze presne tolko co tam vidis presla som vela stranok a ceny su uplne rovnake a v CR je to min rozdiel takze som to kupila odtialto:

http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

chantalle7
autor
23. nov 2009

mayka ak am tiez take cervene flaky na krku tak je to vacsinou sposobene tym ze babu nedostatocne utries po kupani krcik ja viem ako strasne zle sa to umyva a este horsie utiera ale my to mame len u Agi, Filipko ma uplne iny krcik tomu ho uplne jednoducho umyjem a aj utriem

je to treba strasne dosledne vysusit a ked sa da tak davat na brusko zial u teba to bude este dost problem takze naozaj vysusit poriadne ...

co sa tyka masti ja pouzivam rybaciu mast rada od kamosky je naozaj super sice smrdka ale je to taka klasika poradila mi ju kamoska ma 5rocneho syna a teraz druhe babo...a tu som davala aj na krk

chantalle7
autor
23. nov 2009

baby ja bojujem teraz s hryzenim agatky pri dojceni vam poviem ze vcera to bolo totalne neznesitelne take ako nono nie to u nas nefunguje absolutne to je akurat tak najvtipnejsia veta a smejeme sa od ucha k uchu spolu s filipkom...

tak som vecer studovala na nete lebo to este ani nema zubky a je to neznesitelne a stale hryzie silnejsie... a teraz sjusam upravit techniku a sice tak aby mala vrazeny takmer cely dvorec v puse a ako nahle si to posunie ze chyta len koniec tak jej ho hned vyberiem a znovu zasuniem co najhlbsie sice aj takto sa skusa prihryznut ale to uz nie je take bolestive ako ked mi chyti len bradavku ...
ale vcera som zu bola zufala lebo som myslela ze prestanem dojcit kvoli takej hluposti ...

chantalle7
autor
23. nov 2009

baby ozaj a spomenuli ste si na IVF? ja hej a znovu mi to vsetko prebehlo v hlave a som strasne rada ze sa nam t podarilo vlastne 23.10. nmali nase deticky rok vtedy sme mali OPU. Steli pametas 😀

tak pekny dnik...

inak to je fakt naschval lebo cely vikend ked som mohla ist s MM na nejaky vyletik bolo otrasne a dnes kraaasne slniecko a ja doma zavreta a on v praci... 😠

janula13
23. nov 2009

chantalle sila, akurat som mm posielal do prace link presne na ten isty nosic len v zelenom sa mi paci, tak uvidim, jemu sa to zda nejak zbytocne, mne dobre tak uvidim, musim sa s nim porozpravat o tom...inak ja som kuopila presne tu co som dala link aj z tej stranky, platila som za 2 kusy 150 eur, tj 10eur za dovoz az domov...

given
23. nov 2009

Caute, my zatial nosime v satke, mame taku super elasticku Hoppediz, pridala som foto do albumu. Je to ale len do 9 kg, takze vam uz by bolo nieco take zbytocne kupovat. Inak, tiez planujeme kupit Ergo alebo Manducu, podla toho, kde sa bude krpcovi viac pacit. A uz sa tesim, ako vyrazime na jar do lesa!