IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

stela23
10. júl 2009

ahojte 🙂
tak ja som stale doma,doki hovoril,ze krcok stale drzi,takze sa vidime v pondelok v poradni...takze som stale kludna 🙂 ale ako sa to blizi,uz nemam taky pocit neznama a tesim sa strasne na prcka...asi to znamena,ze som konecne pripravena,ze to pride a nevyhnem sa tomu 😀

given,ako sa mas,polihujes? 🙂

given
10. júl 2009

Dnes som sa snazila, ale inak mi to velmi nejde 😉 No ale hlavne je, ze sa to nejako nezhorsilo od minuleho tyzdna, takze ja dufam, ze este tyzden-dva potiahnem. Vobec sa necitim, zeby sa blizil nejaky porod, este by som krpca ponosila aj dlhsie (aj pol roka kludne 😀 ).

given
10. júl 2009

A Stela drz sa, uz to moze byt fakt kazdu chvilu.

chantalle7
autor
11. júl 2009

ahojte babule mamule a tehule....

tak my sme od pondelka doma aj s nasimi radostkami....

som rada ze vsetko dobre dopadlo aj ked to nebolouplne tak ako som si predstavovala ale o tom niekedy inokedy alebo aj nikdy lebo mam strasne malo casu ....
podstatne je ze sme vsetci ok zdravi a hlavne ze agatka a filipko boli dost velki a nepotrebovali sme ziadnu specialnu starostlivost ako inkubator a pod.

nasi zlatusici su strasne krasni a hrozne ich lubime ako som uz pisala janulke je to priam neuveritelne aku starsne silnu vezbu k nim citime a je to nadherne ...

od prveho dna sa na nich neviem vynadivat
je to dost narocne ako pisala aj Janulka nastastie sa mi podarilo po hroznych utrpach vo $4. den po porode rozkojit boloto hrozne bolestives depkou a slzami ale zvladla som to asi preto ze som to tak strasne chcela takze teraz mame mliecko a tak papame len maminkyne mliecko ...

tak babulky drzte sa Steli a hlavne tebe drzim paste si na rade uz sa tesim na tvoje info o prirastku

tak zatial sa majte krasne neviem kedy zase nakuknem ale myslim na vas

drzte sa

stela23
13. júl 2009

chantalle,vitaj doma,gratulujem k mliecku...tak vy uz ste doma a mne sa to natahuje neviem dokedy...dnes v poradni som zas mala CS O ,takze my sa vobec rodit nechystame...ja by som uz aj,dnes mi celu noc tvrdlo brucho,tak som myslela,ze sa to blizi,ale krcok hovori nieco ine...tak uvidime,o tyzden to zacne doki riesit,ale rada by som rodila prirodzene,vsak uvidime,asi si tento tyzden pojdem zabehnut maraton,nech to rozhybem 😀 asi som adept na prenasanie...ale na antolskej nechavaju prenasat max. 1 tyzden tak uvidim...

zelam pekny den vsetkym... 🙂

monika3
13. júl 2009

ahojte 🙂
chantale vitajte veru doma, musi to byt nadherne ked uz ste takto vsetci pokope. 😵 😵 😵 😵
mate teraz s janulkou obidve pekny zaberak ale stoji to zato 🙂

ja som tiez zvedava kedy porodime, a co znamena to CS? ja mam CS 4-5 tusim a dnes som si bola este po niake vysledky a doki mi hovori ze co tu este robim s tym velkym bruchom, ze uz som mala byt v porodnici.
ked ja nemam niake bolesti , obcas do brucha citim....ale inak nic.
hadam spozorujem kedy budem mat kontrakciu 😀

baby v kazdom pripade to uz mame vsetky za par tak nech nam dopadne na vybornu 🙂 🙂 🙂

a tiez zelam pekny den 🙂

stela23
13. júl 2009

ahoj monika,tak myslim,ze ked mas CS4-5 tak sa ti to blizi,doki ti k tomu nic nepovedal? lebo ja viem,ze moj krcok je stale uplne zatvoreny,nie je dozrety na porod,takze aj keby mi chceli porod vyvolat,skoncilo by sa to akutnou sekciou.aspon tak mi to zjednodusene vysvetlil doki.jaj,keby som mala 4-5 by som sa tesila,ja uz sa neviem dockat,kedy ho uvidim...ale ty sa este radsej tyzden setri a moc nebehaj nech si v pohodovom termine... 🙂

monika3
14. júl 2009

stelka doki povedal ze to moze byt hockedy aj zajtra...ze to tazko povedat a babo je velkostou uz o dva tyzdne popredu tak podla sona mam termin o dva tyzdne skor.
no uvidime o dva dni idem na kontrolu 🙂
a priznam sa ze uz sa tak veru nesetrim, zacala som aj behat po schodoch , radsej by som porodila skor, lebo ked bude veliky tak to pojde mozno tazsie.
ale ja aj tak verim svojmu krpcovi ze vyjde co narychlejsie a ze ani nebudem vediet ako 😵

given
14. júl 2009

Ahojte, ja sa tiez trochu bojim, ani nie tak porodu (to nejako prezijem), ako toho, ci bude vsetko OK, ci bude maly zdravy. A tiez sa netesim na ten pobyt v nemocnici, to asi nebude ziadna slast. Na druhej strane sa tesim, ze ho uvidim, ale aj tak si hovorim, ze v brusku mu je dobre, tak nech tam este chvilu pobudne. Mne naopak povedal dr., ze je o 2 tyzdne mensi, takze radsej nech este podrastie. Mne vobec to brusko nevadi, tak som si zvykla, ze sa tam mrvi, kludne by som potiahla este aj pol roka 🙂
Len ako by sa potom dostal von, to som nedomyslela.

Chantalle, blahozelam k mliecku, asi to nebola sranda to rozbehnut. Mala si odsavacku? Rucnu alebo elektricku?

mayka
14. júl 2009

ahojte tehulky a maminky,
uz som z dovolenky doma a zarezavam v praci. 😒
Chantalle strasne chutne deticky mate tak nech sa vam vsetkym dari.

janulka to video je spickove. 😀

Takze zatial mame 4 deticky vonku. Som zvedava kto bude dalsi. 😀

given
14. júl 2009

Mayka, ty si uz naspat? To ste sa tam iba otocili na opatku? Ako bolo?

mayka
14. júl 2009

given, myc sme boli na tyzden. Ale aj mne to akosi rychlo ubehlo. 😀 Bolo super . Nebyt toho ze som nemohla lezat na bruchu tak by som ani nevedela ze som tehotna. 😀

chantalle7
autor
14. júl 2009

ahojte tak sme s MM pridli nove fotkyy nasich pampusikov ...

cas bezi a ja nestiham ale nastastie svokra pomaha s varenim tak mam cas si aspon trosku cez den aj zdriemnut s detmi inak by som asi uz bola uplne mrtva tie nocne su dost narocne aj ked vcera spali super tak som zvedava ako bude dnes

Given/ ano v nemocke mali elelt. odsavacky bolo to sice utrpenie ale kedze som to strasne chcela pre nase deti tak som to zvladla aj ked so slzami v ociach a neuveritelnou bolestou ale teraz je to uz super ....inak odsacvacka zn. medina hned som ju dala kupit aj domov ale zaztial som ju moc nepouzila kedze priamo kojim a je to uplne najsuperskejsie nic nemusim chystat iba prilozim a papame 😀 😀 😀

Steli no teda v Ruzinove bola bab co prenasala po 40tt asi tyzden a potom jej dali vyvolavacku nakoniec presli cez prirodz. porod s epid. na cisarak so spinalkou a skoncili v celkovej lebo bab neznisla ze citila ako jej dieta tahaju z bruska .... inak aj dalci baba co jej to robili spinalkou teda cisarakom hovorila ze je to velmi neprijemne ... no ja neviem kedze som bola v celkovej al som rada ze je to uz za nami a zabudnute najma tie nasledujuce 3dni hrozy a bolesti opuchov nehybnosti atd.....

udete to mat super ak pojdete normalne takze Vam Moni a Steli drzim paste aby ste isli nacas a naozaj normalne a rychlo 😉

tak dobry nocku babulky a drzte sa
uz sa tesim ze pomalicky prejdeme z tehuliek na mamickovanie ...

mayka
15. júl 2009

Dobre ranko,
chantalle su to nadherne babatenka. Krasne . Na zjedenie. 😀

stela23
15. júl 2009

boze,chantalle,tie su krasne...ale kam sa ti tam zmestili 😀 ja sa snazim mat teraz co najviac pohybu,mam aj taku aktivnu naladu,takze dufam,ze do soboty,kedy mam kontrolu v porodnici ten moj krcok nejako roztaham 😀 dufam,ze to bude na spontanny porod,kamoska,ktora druhykrat rodila s vyvolavackou hovorila,ze tie bolesti sa nedaju porovnat,ze po vyvolavackebolo vsetko ovela bolestivejsie a rychlejsie,no a sekcii sa dufam tiez vyhnem...tak uvidim co bude v sobotu... doki povedal,ze sa vtedy rozhodneme ako dalej... 🙂

mayka,dufam,ze si si to uzila aj za nas mufloniky a maminky 😀

mayka
15. júl 2009

stela akurat dnes smwe ta s given tajne preberali kvoli kociku teutonia. Kolko si na neho cakala a kde si ho kupila?

stela23
16. júl 2009

mayka,uz som to tu pisala niekde spat je aj stranka a adresa obchodu vo viedni,uz si to nepamatam,ale cakali sme 6 tyzdnov,my sme kupili tu cervenu trojkolku,co je teraz odfotena v kazdom detskom casaku,vyslo to aj s tou softtaskou na tusim 630 euro,uz sa nepamatam presne...ale je krasny,lahkoovladatelny a uz ho coskoro vyskusame 🙂 baby,drzte mi palce,v sobotu to asi vypukne,mam prist za dokim,lebo ma sluzbu,ze ma pozrie...kamoske to tiez spravil a este v ten den rodila,nejako jej to tam rozhybal 😀 tak ked sa od soboty par dni neozvem viete preco,poslem MM nech da vediet...

ale dnes som este tu,tak ak chces nieco este vediet o teutonii,pytaj sa...

mayka
16. júl 2009

stela tak super. Drzim palce .dalsia mamina pribudne a dalsie babatenko. 😉
Pozriem spat dozadu ked budem mat cas.
a co bolo vsetko v tej cene, aj nanoznik a adaptery na autosedacku? Alebo len cisto spiritka?

given
16. júl 2009

Caute, aj ja sa dnes chystam za dokim, uz sa to blizi, tak som zvedava, co mi povie. Konecne sa mi podarilo skompletizovat veci do porodnice, kedze som si nejake veci objednavala z e-obchodu pred mesiacom a poste sa nejako neracilo mi to dorucit. Sedeli si na tom baliku a ani ich nehlo... Tak som sa tam vcera vybrala, po tom, co som si zistila podacie cislo, lebo sak ani len ten zlty papierik mi posta nedorucila. To je zazracna institucia... 😠
Uz som dokonca zohnala aj odsavacku (rucnu Avent ISIS) pre kazdy pripad, zohnala som ju z druhej ruky za dobru cenu, ak by som ju nepotrebovala, aspon ma to nebude mrziet a predam ju dalej.
Stelka, tak drz sa, asi na tebe bude skusat ten Hamiltonov hmat, ci co to je, aby rozbehol porod. Radsej sa ho popytaj...

mayka
16. júl 2009

given ahoj, tak uz si pripravena do porodnice. 😀 Co je to ten Hamiltonov hmat. Znie to strasne. 😕

given
17. júl 2009

"Pri prvej kontrole po termíne, ak je to možné, sa prevádza tzv. Hamiltonov hmat, ktorý pomáha pôrod vyvolať. Pre mamičky je často bohužiaľ nepríjemný. Pri pošvovom vyšetrení, ak je hrdlo aspoň na prst otvorené, sa lekár pokúsi prst zaviesť čo najhlbšie a následne „odlúpnuť“ vak blán od maternicovej steny. Tým potom dôjde k vyplaveniu prostaglandínov, tzv. tkanivových stimulantov, ktoré majú pozitívny vplyv na spúšťací mechanizmus pôrodu."

given
17. júl 2009

Mna vcera pri kontrole tak dokladne vysetril, ze ma celu noc bolelo brucho a esteze ma upozornil, ze mozem mat ruzovy vytok. Inak by som sa poriadne zlakla. Aj teraz som este cela rozlamana, takze dnes budem len lezkat. Dalsiu kontrolu mam az o 10 dni, aj ked sa Dr. vyjadril, ze porod moze byt aj skor.

Inak, len tak mimochodom, kocik stale neprisiel, podla mna sa to nestihne do porodu, ale nevadi, prvy tyzden ho asi nebudem potrebovat, no nie?

chantalle7
autor
17. júl 2009

ahojte tehulky a coskore mamulky 😀

dakujem za nasich pampusikov / ze sa vam pacia 😉

steli ani ja netusim kde som ich tam mala a hlavne vcera som mala Agatku na brusku a som to spomenula a fakt sme nechapali ze kde tam boli obaja 🙂

Steli no tak na zajtra drzim pasta palce nech to teda dobre dopadne a hlavne rychlo a bezbolestne a cakame na info od tvojho M 😉 a dufam ze uz vyzradi aj to tajne meno

given no teda akoto ze ta bolelo cele brucho mna ani raz tak nevysetrovali aby mi magali brucho resp. aby ma bolelo to je dost divne...

co sa tyka krvaveho vytoku tenm som mala az den pred porodom ked sa mi uvolnila zatka a v den porodu ked som zacala jemne krvacat cca okolo 18h vecer a o pol noci som uz rodila

co sa tyka kocikov baby myslim ze nic nepokazite ak ho dostanete az po porode MM ho bol kupit az ked sme prisli domov z nemocky a o nic sme neprisli lebo aj tak som tyzden s nimi nevysla ani na terasu ...
teraz mi doky povedala ze ked mame vlastnu terasu tj. nie tulanie sa po meste po uliciach tak ich tam mozem kludne davat tak uz chodime aj von ale dost malo lebo je hrozne teplo a vnutri je prijemnejsie ako vonku v tom pekle...

tak babulky drzte sa a cakame na dobre a krasne spravy

pa paaaa

mayka
17. júl 2009

uff no snad ten hamiltak nebude treba.
😀
given porovnavala si si ceny toho kocika v tej vybave aj s obchodmi v BA?
ja som si vytlacila z toho baby onlineshop kolko by ma vysla vybava co chcem a este idem do babymarketu na aku sumu mi to nacenia.
Pokial bude rozdiel do 2-3000 tak objednam v babymarkete.

chantalle, a ako sa maju deticky? Su kludne? Posluchaju?

given
17. júl 2009

Jasne, Mayka, celu porovnavaciu tabulku som si vyrobila. najlacnejsi boli Poliaci, potom Nemci a najdrahsie to vychadzalo tu a v CR.
Chantalle, nemagal mi brucho, len ma vysetroval odspodu a povedal, ze to podrazdilo porodne cesty. No a veru podrazdilo. Ale rodit sa este nechystam.

chantalle7
autor
17. júl 2009

ahojte

Mayka pampusiky sa maju strasne dobre akurat by nemuselo byt take strasne teplo ale inak sme ok papame mamickyne mliecko a vela spime a hlavne v noci sme pokojne takze klop klop na drevo

fakt si to uzivam venujem sa im takmer stale lebo malokedy papaju spolu takze je co robit, a ked su hore tak davame na brusko a hladkame chrbatiky a agatke cvicime s nozickou ...

inak monitory su super som rada ze ich mame lebo prvu noc v porodnici som sa bala co i len oko zazmurit od strachu takze doporucujem pre kludne spanie

tak pekny vikend vam zelam

janulka ako sa mate vy??? chlapciska posluchaju???? ako ste na tom vy v noci spite alebo vela ponocujete? a ako je to s papanim jedia spolu alebo ako nasi skor smaostatne

janula13
19. júl 2009

ahojte, tak som tu na skok, nech viete ze zijem..
chantalle este raz blahozelam k pampusikom, su fakt zlatucki, neviem sa vynadivat a super ze kojis, skoda ze mne sa nezadarilo..inak uz aj menzes som dostala..
nuz mi mame krusne chvila, mali maju sopliky od vcera, takze vela nenaspim, ale co uz , tak odsavame sopliky, ale teplotku nemaju, papat im chuti, tak aspon to, zajtra aj tak behneme k dr...takze mame doma marodikov, asi chytili od ;MM, ten prisiel v stredu chory ☹
ale papaju naraz, to sa snazim dodrzat, ja by som nezvladla raz jedneho ked si vypyta a potom zase druheho, ved takto ledva stiham a keby sa to ddeli, tak ine nerobim, takze papaju stale spolu..uz mi aj prespali pekne 4/5 hod, v noci ale teraz ked su chori su zase hore kazde 2hod, zle sa im dycha a prdy ich budia...ale nejak vydrzime, co by sme pre nich nespravili...
tehul;ky blahozelam k tt, je neuveritelne ako vam to nabieha, ja si vas vsetky sledujem , len nestiham pisat, ale aspon precitam...uz sa strasne tesim na nas futbalovy team 😀

mayka
21. júl 2009

Ahojte maminky a tehulky,
joj ako vam zavidim tie mamickovsek starosti. Uz sa taaak na ne tesim. 😀
Zachvilu pribudne given tak sa tesim na novy prirastok.

ja som sa zatial objednala na 3D utz ale pjdem az v 26 tt tak dufam ze to nebude neskoro. Ideme do Hlohovca lebo vraj tam robia kvalitne nahravky tak nech ma dorbcek pamiatku z bruska. 😉
A vo stvrtok mam poradnu a chcem sa popytat ci by ma nevypisal na PN, lebo akosi sa mi uz nechce do prace chodit a doma nic nestiham. No uvidim mozno to spravim az od septembra alebo sa necham vypisat teraz na take 2 tyzdne. Aj to by bodlo v tomto teple. Vcera mi bolo akosi na odpadnutie a krize bolievaju riadne z toh sedenia v kancli.

Len dufam ze nebude mat namietky lebo inak ziadne problemy zatial nemam. teda klop klop klop.

janula13
21. júl 2009

mayka tak sa tes na Hlohovecm, dr je super a cd tiez s GF sa to neda porovnat co som citala...uzijes si to, uvidis, je to krasne 😉

mayka
21. júl 2009

dakujem janulka, len dufam ze to nebude neskoro lebo pojdeme az v 26 tt. ja som tiez pocula same chvaly na Hlohovec. ved za tie peniaze este aj obed zmakneme co by sme dali v GF. A budeme mat vyletik. 🙂