IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

chantalle7
autor
4. nov 2009

Given no zajtra sa aj ja chystam na mrkvicku tak ti potom poviem ci tie xsichty budu lepsie 😀 😀 😀

ja sa na to plavani enechcem moc davat nechcem aby chytili nieco z bazena mne sa totiz uz podarilo chytit v detskom bazene pred par rokmi Ureaplazmu (tusim tak sa to volalo a mala som s tym pekne dlho problem) ja viem ze rozpravaju ako specialna ta voda je ale chodia do nej aj dospeli a to je ten kamen urazu takze radsej ich budem kupat vo vani ...

co sa tyka toho ockovania sa pozriem dnes ake to maju ale aj mne sa zda ze je to take bordove taka chrasticka le nezda sa mi ze by pod tym este nieco bolo ale rdsej sa pozriem a ked nieco tak sa v utorok spytam na poradni...

no teda ty si dobra ja v dazdi s nimi nechodim dnes bolo len otvorene okno no mozno to budem riesit tak ze ich vzdy vyhodim aspon na terasu lenze za tu chvilu sa mi to moc nechce lebo u nas je hrozny rev ked ich zacnem obliekat to teda neznasaju a poriadne...aj ked obcas je to kludnejsie je to tak striedavo...aspon minule filipko neplakal ale zato hned na druhy den to bolo aj s urokami....

given
5. nov 2009

Chantalle, aj u nas to obliekanie nie je bohvieco, ale zistila som, ze ked mu piskam, tak zabudne na cely svet a vtedy ho rychlo poobliekam. Najcastejsie piskam americku hymnu 😀
Ked som vcera vyrazila von, takze este neprsalo, to az potom zacalo. No a v utorok som bola vonku, ked snezilo, a nebola to sranda po tom snehu kocikovat, asi som zvolila zly teren, lebo sa na kolieska nabaloval sneh, ako ked sa robi snehova gula na snehuliaka.
Drzim palce s tou mrkvickou, som zvedava, dufam, ze im bude chutit 🙂

chantalle7
autor
5. nov 2009

Given no tak dnes sme skusali papat mrkvicku co sa tyka Filipk dopadlo to podobne ako vcera so zemiakom akurat sa netvaril az tak hrozne a trosku to omalal ale nakoniec to aj tak vyplul no a Agi ta sa tvarila ze ju to celkom zaujima a mozno aj trisicku zjedla ale skutocne len trosiiicku a zvysok vyplula asi im to skusim zajtra zarobit este redsie skoro ako riedku kasu aby to bolo take vodove a mozno to tak zjedia problem je akurat s tym ako taky kusok mrkvicky rozmixovat lebo mixer to vobec nechyta mame ponorny tak asi budem musiet kupit iny

no americku hymnu som neskusala 😀 😀 😀
u nas frci kukulienka a potom mame taky hraci domcek to je top v ukludnovani kupila mi ho kamoska a naozaj je super

dnes chceme ist von akurat neviem ako to skombinovat ked prave teraz spinkaju a potom o 17 uz musim byt doma 😒

janula13
6. nov 2009

ahojte, tak som si vas precitala a hned aj zabudla co som chcela 😀 hm, MD ubera ocividne na IQ, aspon mne teda ano...ja neviem ako sa ja vratim do prace 😅

Vcera sme boli na poradni, takze chantalle my mame Jakub 7,3 a Matus 6,8kg, on si drzi liniu, jakub je taky valcek tucnejsi 😀

Co sa tyka pasenia, ja ich len tak mrsknem na brusko, ono to byva tak 4-5x denne, ked sa napapaju oddychuju a hraju sa v lehatkach, potom spat a ked sa zobudia tak sup na brucho to byva tak min 1hopd po papani, ale aj tak im sem tam grcka ujde...docahuju hracky a Jakubko sa mi aj trosku posuva a aaj matusko zacala podsuvat nozky pod ritku, ale nehybe sa zatial a jakub sa aj toci ako hodinky 😀 alesomarikovia ked sa uz jeduju na brusku, nevedia sa pretocit , .ale tiez aj naopak skor sa len daju na bok, jakubko sa aj prevalil ale matusko este nie, ale su tak, ze staci pinknut a su prevaleni..neva ved na to pridu..a jakubko zacal docahovat seba v zdkadle a aj za vlasy ma tahat, to je sranda velika tiez...aspon prenho...

ozaj a vcera sme boli na klbikoch po 3 mes a este nemaju jadierka tak zase o 3 mes...

my tiez moc nechodime von, jednak sa priznam ze naobliekat oboch a ten krik,, inak im obliekanie nevadi, ale ked vela babusim, tak sa im to nepaci vacsinou...a to pocasie a doma mam pocit ze mi dlhsie spia...

no idem uspat dracikov, uz su unaveni..

janula13
6. nov 2009

inak vidim ze sme vsetky rovnake, porovnavame a porovnavame...ja robim stale to iste aj ked si vravim ze je to hlupost, ved su velke individualne rozdiely..aj vcera sa ma dr na klbikoch pytal ci sa mi uz prevaluju, tak som povedala ze ani nie, skor ja ich prevalujem, im vzdy chyba len milimetrik, ale verim ze je to ok, ale idem si precitat tie linky co ste sem dali, nech som aj ja kludna, co aj v podstate som, ked vidim ze pokroky sa deju same 😀

inak kupkat by sme sa chceli aj my niekam ist, ale zaroven sa dost boji ze nieco chytia..
ozaj a objednala som uz stolicky na krmenie, za dobru cenu, tu ich maju o 1000sk drahsie, tak dam link ked budete mat zaujem.. 😀

chantalle7
autor
6. nov 2009

ahoj Janulka
som sa dobre pobavila pri citani tvojich infosiek su zlatiiiii

no ten link sem hod ani nevahaj ja uz tiez obzeram stolicky a tiez vacsie autosedacky lebo pozeramz e tie vajicka su uz plne lebo aj nas Filipko ma isto 7kg ale ved uvidim v utorok na poradni

tos tym pocasim ams pravdu aj nai vela spia pisu ze maju spat cca 15hod no nasi spia asi takze uz prespia skoro celu noc uz sa budia tak napr. dnes o 5.30 a to isli spinkat o 20h potom sa napapaju a spime dalej tak do 8.30dnes az do 9h teraz isli zase spinkat o 10.30 ale to sa za chvilku zobudia napappaju a potom zase pojdu spinkat a poobede spia az enjake 3hodky ...a este tak okolo 168.30pospia na pol hodku

no proste spachtosikovia ale nevadi hlavne ze im to robi dobre a rastu a ked spia dobre v noci tak to neriesim ved spanok je dolezity

no co sa tyka pasenia tak Agatka sa uz pekne nacahuje za hrackami zacala velmi opatrne ale dnes uz sa normalne naciahne a chyta harcusky filipko ten este neprisiel ako na to ale kedze vzdy dobieha tak ratam ze za par dni aj on na to pride...obcas robi to ze sa po niecom hodi ale to nepovazujem za spravne takze cakam kym pride na ten spravny postup...

inak s tym osprostievanim doma ani mi nehovor ja mam z toho presne ten isty pocit zabudam a obcas pletiem slova no je to dost blbe tak sa tesim ze ked budu uz vacsi budem moct s nimi aj niekam ist medzi ludi zatial som hodne izolovana dma a to je asi to najhorsie...
snazime sa tosiz minimalizovat akekolvek chodenie medzi ludi kvoli chripkam a hlavne tej ukrajinskej....

tak zatial pa idem rychlo varit mrkvicku

a napis jani ako ste zacinali vy papat

to ma naramne zaujima

given
6. nov 2009

Caute, tiez som sa pobavila na tych vasich prispevkoch, ja tiez pletiem slova, minule som namiesto "kut pikle" povedala "pit kukle". A to sa stava bezne teraz, ze takto mocem... 😀
Tiez sa mi zda, ze Adam viac spachtosi v takomto pocasi, aj ked o prespatej noci sa mi moze iba zdat, to ze 3x v noci vstavam je uplne normalne. Snad sa to zlepsi.

Adamko ma dnes presne 3 mesiace a ja mam 33 rokov, no a najkrajsi darcek mi dal vcera - pretocil sa na brusko a dnes v tom veselo pokracuje. Az som sa zlakla, ze predsa vsade pisu, ze to tak v 5. mesiaci, ale presne tu vidno, ze je to uplne individualne, kazdemu sa podari nieco skor a nieco ine neskor, ako pisu v mudrych knihach. Nechtiac som k tomu pretacaniu dopomohla, ked som ho dala na podlozku cca 1,5 cm hubu a z tej sa zgulal na deku, ked sa tocil na bok. Normalne neudrzal rovnovahu. Ked to zopakoval 4 krat, tak som mu tu podlozku dala prec a uz bol len na deke na zemi a na nase velke prekvapenie sa pretocil znova. Je to sranda, lebo potom sa jeduje, ked sa nevie pretocit naspat. Na zaciatku bol aj on z toho velmi prekvapeny, ale kedze uz prisiel na ten sposob, asi sa mu to zacina pacit. 😀

janula13
6. nov 2009

Given tak blahozelam obom oslavencom 😀 😀 😀 zapijete? 😀 😀 😀
nuz my neprespime ani zdaleka celu noc uz o tom ani nesnivam, matuska krmim 1x a kubka 2x, takze som stale nevyspata a ato si kubko robi niekedy budicek o 4-5 rano, hodku sas hra a potom sa mi ho podari este uspat aby vstal naraz s matuskom...

Given, adamko je sikula, co uz narobis 😀
Inak co sa tyka papania, im chutila mrkvicka hned, pekne zacali, dala som hned par lyziciek kedze chutilo, ale teraz niekedy nervuju, ale stale mam pocit ze skor preto ze nie som dost rychla ako zeby nieco ine vadilo..matusko papa velmi pekne, uzasne spuli usta a otvara dokoran a rozprava vzdy pri tom, tak si spokojne zundrea jakub od nalady, niekedy sa cely trepoce od radosti, a niekedy nervy ze dam flasu, lebo ja tie nervy nemam a az potom prikrm, neviem kedy a ako sa dopracujeme k tomu z elen prikrm, aj ked sa raz uz zadarilo, ale ja sa priznam, ja nemam nervy tolko ich krmit..snad ked budu sediet a v stolickach a budu este rozpapanejsi tak hadam...asi moja chyba , ale zase si vravim naco sa ponahlat..
my sme teda zacinali mrkvickou, potom uz ani neviem co som dala, tusim cistu brokolicu, potom karfiol, potom spenat so zemiakom...a teraz co najdem doma zmixujem, snazim sa ich prave naucit na domace papali doteraz kupovane...

a chantalle presne ako ty aj ja sa citim dost izolovana, aj teraz napr som ich radsej uspala tu doma, aj sa bojim aby nieco nechytili a spia dobre aj tu a jednak pravda je ze sa mi ani nechce a jednak ani nemam s kym, nikoho tu nepoznam a neviem ci by som sa s nejakou maminou aj dokazala zladit, aj ked sa snazim dodrziavat nejake casy, papaju vzdy o tom istom case a spia takmer o tom istom, ale ked vstanu prilis skoro tak sa to posuva, ale papanie ostava...

ozaj babule vam kde spia doma, moji stale v kociku a neviem ci ich nemam naucit na postielku, ale vraj by malimat zafixovane ze v postielke sa spi len v noci...no ja neviem 😅

janula13
6. nov 2009

ozaj a pridala som nedavno fotos, tak kuk, ak ste nevideli, nech vidite ako ti lapaji rastu 😀

stela23
6. nov 2009

tak pridavam nase info o spani 😀 my sa v noci budime este stale kazde 3 hodky na papanie,ale kedze spi s nami v posteli,len ho schmatnem,napapa sa rychlo,asi za 10 min.,napriek tomu,ze hned zaspi ho zdvihnem a spravim s nim as 5 krokov,ci si neodgrgne,vacsinou nie a spime dalej 🙂 rano okolo 6 chvilu buntosi a potom zaspi tak do 9.mne teda strasne chyba,ze sa neda chodit tolko von,lebo doma mi prespi tak50 min.,zatial co vonku da niekedy aj 3 hod. vkuse,ako napr.vcera,ale dnes sa neda ist,nielenze prsi,ale je aj hmla a vtedy sa nema chodit... ☹ miskovi obliekanie von ani velmi nevadi,uz sa tesi ze bude spat asi,lebo len co vyjdem von zaviera oci 🙂 ale zas mame viac casu na pasenie konikov, dnes sa pri tom prvykrat smial,tak snad ho to zacina bavit 🙂

stela23
6. nov 2009

jani,tie fotky su uzasne,som sa zasmiala aki su zlati...ta ako cez seba lezu... 😀 dvojnasobok roboty,ale aj dvojnasobok zabavy 😀

a tie zubky uz ma skoro vonku,krasa 🙂

given
6. nov 2009

Janula, super fotky, najviac sa mi pacila ta, ako sa vratili z prechadzky s babkou 😀 😀 😀
A dobre dudulky maju. A aj ritulky 😀

chantalle7
autor
6. nov 2009

no teda som pysna na tych nasich drobcekov ze nas nechavaju vyspat dufam ze pri tom aj ostanu...
inak my mame stale problem s kolikami ale neviem ci su to koliky ale najma agatka stale vyplakava a uz to nie je len vecer ale napriklad dnes uz od rana ...a su to take vykriky placu a dnes aj filipko mal toto na obed tak neviem som z toho zufala najma ked vidim ako sa chcu usmievat a rozpravat a potom pride ta bolest a je tu krik a plac...

Jani tak dnes sme davali opat mrkvicku no teda filipko ten ju vypluval a hrozne zamracene na mna pozeral a co som ja hodila do pusy to on smahom vyplul a tak sme sa ubiehali kto bude rychlejsi ale nakoniec som ho nechala lebo uz sa zacinal hnevat ale zato Agi dnes bola uplne suprova chutilo jej to a naozaj bolo vidiet ze ztoho ochutnavala ta ma potesila a dodala chute do dalsieho boja .-) tak zajtra opat skusim 😀

Given gratulujem k tym 333 trom trojkam 😀
teda ty mas doma sikulku sikovneho 🙂

no ja som rada ze uz pekne pasieme a ze agi uz chyta hracky a tiez ze sa zacal uz aj Filipko pekne tahat do sedu..

chantalle7
autor
6. nov 2009

jani su zlatulinkiiii a tie tvoje kometare...

babka je sikovna aj mne sa to uz stalo 😀

janula13
6. nov 2009

babulky dakujeme, su zlati ale aj narocni 😀 chantalle super ti spinkaju co by som ja za to dala...

ozaj chantalle preco zacinas tak skoro s prikrmami?

given
7. nov 2009

Caute, predstavte si, ze Mayka uz rodiiiiiiiiiiiiiiiii!!!

chantalle7
autor
7. nov 2009

Given ak mas na nu kontakt tak ze jej drzime palce a siiilno na nu myslime

chantalle7
autor
7. nov 2009

ajni no my nezaciname tak vazne ale v jednej knihe som citala ze uz od4m je dobre zacat davat ochutnavat lebo aj tak sa to neda povazovat za jedenie a radila mi to aj mamina aje to rozumne lebo oni naozaj nezacnu hned jest a pocitam ze snad do tych 6m sa aspon naucia ze je aj nieco ine ako mliecko ....
Agi dnes zjedla skoro celu lyzicku aj ked asi vies ako to vyzeralo kym to prislo k uspesnemu koncu ale zato Filip ten sa jedoval a zacal aj kricat tak sa obavam ze to bude s nim naozaj tazke lebo on nechcel ani len vodu v lete co je podstate bez chuti on je proste taky nas ciciacik 😀 😀 😀

inak baby zacinam byt dost nestastna z nasej agatky to jej vyplakavanie sa naozaj stale zhorsuje a uz sa da povedat ze je to takmer cely den a najma pri jedle ma nejake hrozne krce alebo daco take lebo stale place ale v takych naporoch bolesti....vcera som uz nad nou aj plakala chudatko moje... ☹

zial obcas to ma aj Filip ale niie v takom rozsahu a ni epri jedle u neho su to skor taky prtokovia v brusku...

stela23
8. nov 2009

chantalle,to sme mavali aj my,doteraz si musim davat strasny pozor na to co zjem,aby netrpel...ak si to este neskusala,kup sab simplex,15 kvapiek pred krmenim,ak je to od bruska,ze sa nahlta vzduchu,tak by to malo pomoct...a este vzdy pomohlo,ked som ho nosila na tigrika dole bruskom...ale my sme s tym bojovali uz tak od 6 tyzdna a uz to prestalo ako mu zosilneli brusne svaly a davam si pozor na jedlo,tak neviem ak ti to zacalo az teraz...boze,ja tak snivam o treske,cerstvom chlebe,bryndzovych haluskach a kyslej kapuste... 😀 ale kym treba,budem len snivat 😀

mayka,uz to mas asi za sebou,ale aj tak drzim palceky... 🙂

stela23
8. nov 2009

ja tiez nechapem,preco zacinas s prikrmami uz teraz,ak mas dost mliecka 😕 nemoze ti agatka plakat aj preto,ze jej to nerobi dobre na brusko?este maju casu dost ucit sa jest lyzickou...

chantalle7
autor
8. nov 2009

ahoj steli sab simplex mame od prvej poradne agi s tym bojuje tak ako aj ty pises od prvych tyzdnov ale teraz je to take inaksie ako bolo to pred tym teraz najviac trpi pri jedeni uplne prestane jest a strasne placka potom si zase potiahne a hned to pride znova a takto so slzickami je az do konca a potom ju uz dam MM aby ju zobral lebo vacsinou sa uplne rozplace
sab mame aj my uzivame ho 1x denne vcera som jej ho dala 2x no ale nezdalo sa mi to moc lepsie ked prestane jest tak prestane aj plakat proste to nechapem...ako keby jej to jedenie sposobovalo bolest ...

steli to nie je naozajstne davanie jedla to je naozaj len take ochutnavanie napr. dnes som jej ani nic nedala ...
myslim ze to s tym nic nema lebo tie problemy zacali skor no v utorok mam poradnu tak sa opytam doky...

given
8. nov 2009

Caute, takza Mayka ma Terezku, narodila sa dnes o 14:08, 3700 g a 50 cm. Viac neviem, nie som s nou v kontakte priamo. Dufam, ze su obe OK, zelam hlavne vela zdravia. 🙂

monika3
9. nov 2009

ahojte mamulky,
teda uz sme ozaj vsetky
🙂 mayke blahozelam a prajem vela zdravia a peknych chvil s malou Terezkou.
Dlho som vas nebola pozriet, som neporiadnica 🙂
nas maly Davulo je peknucky smejko, mame z neho radost, najradsej mal asi ako vsetky deti ak sa pekne nosime a mojkame, tak sa snazime udrzat aj niaku zlatu strednu cestu aby nebol rozmaznany. Ale ked tazko mu odolat ;-
Teraz mame pre neho taku ohradku kde sa uz pekne aj sam zabavi tak ja daco aj porobim za ten cas.
ale von musime ist za kazdeho necasu lebo spinkanie doma nic moc, celkovo spat moc niak nemusi.

a vy uz prikrmujete? Zcinate mrkvickou?
ja kojim nastastie stale iba vecer sme si zvykli dat jednu davku nutrilonu pred spanim aby hned zaspinkal, lebo by inak odomna asi tolko naraz nepotiahol a stale by bol hore kym zaspi. ak sa bude dat tak ten polrok vydrzime na mliecku. Uvideme ako to bude. Ved uz konci 4 mesiac za chvilu.

a v noci kolkoklrat vstavate? ja od dvanastej hod. alebo od pol jednej v noci kazde dve hodiny. a rano je uz od 5.30 hore a chce sa zabavat.
😉
pekny den vam prajem 🙂

janula13
9. nov 2009

majuske blahozelaaam, sila aj veam sa narodila slecna s takymi istymi mierami...mayka vela mliecka, rychle zotavenie a vela radosti z Terezky uz sa tesim na foto, snad coskoro bude 😀

janula13
9. nov 2009

chantalle, mne kubko takto tiez vyvadza a doteraz netusim preco, ale uz len tak raz za cas alebo pri prikrme a tiez nechapem, niekedy papa vyrehotany a niekedy rev, skludnim ho flasou a potom dopapa, ale niekedy papa ukazkovo... ale mal take dni ze aj pri flasi, tiez som mala pocit ze akoby ho to papanie bolelo, dokonca sme ho museli na rukach krmit za pochodovania po byte na stojaka, ale to som potom zatrhla, ved uz je tazky, vtedy sa trochu ukludnul, neviem ci kvoli polohe alebo sa zadival na nieco a prestal, ale niekedy ani to nepomohlo..jedine v noci mi papal pekne bez placu, myslim ze preto ze bol v polospanku...doteraz neviem co to bolo, ale bola som z toho nestastna, myslela som ze zubky, ale vies co nam asi pomohlo?dala som mu cumel s rychlejsim prietokom a skludnil sa a uz neplace, jedine ako hovorim ked ho to chyti pri prikrme..a tam mam tiez tusaka ze sa to stava ked je uz ubnaveny a chce ist spat a rychlo sa najest...ale musim to este odpozorovart...raz sa hadam dopracujem k tomu ze to bude vzdy bez placu..napr vcera tiez po par lyzic zacal, tak ho mm mal na kolenach a ked ho moja mama rozptylovala, tak papal, ale tiez predtym musel dostat flasu a potom vsetko spapal, akoby zabudol ze sa ma jedovat...fakt eviem..ale asi som ti nepomohla, kedze ty si rychlejsi prietok nemas ako spravit... 😅 a ja davam teraz uz len tak do kazdeho 2 a v noci vobec espumisan, 5 kvapiek,a le nemam pocit zeby pomahal, uz asi ani netreba, len miniem co mam a koncim, im koliky presli nejak koncoom 3mes...skusala som aj sab aj babycalm a prast jak uhod, nevidela som nijaky rozdiel akurat tak v cene 😀

chantalle7
autor
9. nov 2009

Mayka gratulujem a tesim sa ze uz si konecne aj ty mamina a budes uz s nami zdielat vsetky tie radostky s tym spate 😀

ahoj Monika tesim sa ze si nas prisla pozriet co sa tyka prikrmov sme o tom pisali tak skus pozriet vyssie 😀
s tym nosenim a mojkanim tak ako vravis vsetky deti su v tom rovnake ved co im je najvzacnejsie no predsa my rodicia atak chcu byt pri nas co najblizisie ...horsie je to ked su dvaja a ja doma len jedna ...tak potom sa snazim ich striedat ale nie vzdy je to uspesne

chantalle7
autor
9. nov 2009

janulka no dik za radu ale neviem mam pocit akoby to boli zastavene vetry lebo ak sa jej anhodou podari vyprtkat pocas papania tak je uz potom v klude a vcera vecer zase vyvadzal Filipko Agi sa nastastie vyprtkala este pred vecerou tak bol klud...
oni sa totiz dost casto vyprtkaju pri jedle a tak si myslim ze papanie im nastartuje crievka poposuva no a ked tam maju zastavenych prtkov tak ich to asi bolka...

len nechapem z coho su ked niekedy jem takmer to iste a pritom jeden den je klud a druhy den zas nie a napriklad dnes uz od 10h agi zase plackala a krutila s a dala som jej sap vecer a aj o 3.3 h rano cize podla toho by nemala mat tolko plynov ...

no proste tie moje teorie sa mi nejak nedaju zovseobecnit proste neviem fakt neviem...

stela23
10. nov 2009

ved prave,casto ani nezistis z coho to je,potom to prestane a pride nieco ine... 🙂 som zvedava,co ti na to povedala doki...
inac mne misko takto placka pri jedle,ked si nahodou dlhsie pospi a mne sa preplni prso a potom ten prival nestiha hltat... takze stale nieco ine...inac tiez mi pri kojeni prdi ako stary chlap ,ale uz ho to prestalo rusit od jedla...

ahoj monika ,to tvoje nocne vstavanie je horsie ako nase,my kazde 3 hodky...aj den aj noc

zdravim mamulku mayku a zelam im s terezkou vela mliecka a dobry spanok 🙂

a uz sa zobudil,tak utekam 🙂

given
10. nov 2009

Stelka, my to mame podobne, kazde 3 hodiny v noci som hore. Tuto noc to ale boli kazde 2 hodiny, prdiky ho trapili, ani nebol hladny, ale nejako som ho musela uspat, takze si vzdy trosku pocuckal. Vysledkom je dnesna neuveritelna kopa hovienka 😀
Cez den papa menej ako cez noc - to je paradox. Asi ma nieco ine na praci. V tomto je po mne, mna museli rodicia zabavat, aby som si nevsimla, ze do mna pchaju jedlo. 😝

stela23
11. nov 2009

ahoj given,my mame skor problem v noci s tym,ze ked docuca,tak hned spi a neodgrgne,takze potom nadranom sa mu tam uz ten vzduch nakopi a o piatej zacne mrnkat.sab simplex na to pomaha,ale ja uz mam zly pocit po 2 mesiacoch co mu ho stale davam,tak niekedy nedam,ci uz z toho nevyrastol a potom sa opat nevyspime 🙂 a tie ranne davky hovienok poznam,to nechapem,ako sa to do takeho maleho bruska zmesti 😀