IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

chantalle7
autor
28. máj 2010

ze gin som chcela povedat GIV 😀 😀 😀
babule tak zajtra sa asi vidime janulka ty ako ides ste uz zdravi ?
my sa najeme o 11h a potom by som chcela vyrazit ale ak nebude pekne pocasie tak nepojdeme lebo ked to nebudu mat ako prechadzku tak s nimi nevydrzim 😀
tak pa paaaa zajtra /dufam

given
31. máj 2010

Chan, vsetko najlepsie k narodkam!!! 🙂

chantalle7
autor
31. máj 2010

@given dakujeeeeem 😀 tak ako boli ste do konca? mali vydrzali byt celu cestu hore tak sme sa potom rychlo napapapli a isli spat 😀

given
1. jún 2010

Caute, skoro som zabudla, Janulka, zelam krpcom vsetko naj k 1.rocku! Ale to rychlo ubehlo! Nech vam dalej robia len a len radost. Dufam, ze Kubko uz je zdravy, aj ked neviem, neviem, kedze sa tu neukazujes, asi nestihas, co?

Chan, boli sme do konca, uz sa tam skoro nic nedialo, najedli sme sa a pozerali koniky. Zastavil sa pri nas aj Harbulak, no ale podla mna si nas nemoze pamatat, kedze my sme tam chodili len od septembra 2008 a v novembri som uz bola tehotna, tak som isla k svojmu dr. No a odvtedy som ho nevidela, vlastne raz som ho stretla na ulici cestou do prace 😀 Ozaj, co je to "cestou do prace" ? Taky vyraz uz nepoznam 😀

chantalle7
autor
1. jún 2010

ahojte
janulka kde si naaaam zvladas??? Vsetko dobre dracikom a hlavne to zdravicko, anielickovia aby ich ochranovali pri tych vsetkych experientoch a laaasku tu urcite maju ;-D

Giv no aj ja si myslim ze si nas nemoze pamatat ale i tak je prijemne ked s clovekom prehodi par viet..my sme tam chodili skoro presne rok kym sa nam podarilo otehotniet s prestavkou ked som preliecovala stitnu zlazu...ale on ma osobne vysetroval len raz ked sme sa pripravovali na OPU...boze uz pomaly aj zabudnem co vsetko sme museli absovovat a to co ty ises ze cesta do prace no to mas pravdu uz naozaj ani neviem co to je a popravde kedze som odtial odchadzala vo velmi zlom case a vyslo to tak akurat tak sa ani netesim spat...skor uz rozmyslam nad tym co ine podniknem 😉 ale to je este daleko tak to este moc neriesim....

ozaj dostali ste aj vy tie kas Hipp ja som im jednu nacala ale musim povedat ze mi vobec nechuti a tak hoi nam ich nabalili az 6 asi nedopadnu dobre 😒

ozaj ake kasicky pouzivate ja kupujem z dm allnaturu a babylove boi kase a k nim pridavam ochutenu slivkovu , kukuricnu pre chut vsetky su bez mlieka mlieko davam zvlast a menej ...
normalnu vlockovu som uz pekne davno nevarila po tom poslednom neuspehu ked mi ju nechceli jest ...no ale uz mozno zase vyskusam...

janula13
1. jún 2010

babulky dakujeme za gratulacie,party sa konala aj napriek tomu ze boli chori, aj babkam zatancovali a zozali uspech..babulky ja som chora jak svina ani nevidim, dnes som uz sla k dr,uz sa to nedalo,ale co zu ked som tehu, homeo a pockat do piatka, potom kontrola a mozno atb,co dufam ze nie....tak ledva zijem..krpci este chori,soplia a desne vcei vykasliavaju,skoda ze to nevedia vypluvat...mm tiez schytal, ale ten uz funguje,dal si theraflua bolo,boze tak by som si dala...takze som rada ze som rada..idem lahnut aj ked noc bude otras,kaslat do vankusa a chodit smrkat von ...drzte palce nech to prejde uz mam tych chorob dost 😠

chantalle7
autor
2. jún 2010

BOZE JANULKA DRZTE SA!!!!!! a hlavne ty aby si nemusela tie ATB kvoli mimcu! siiilno na vas myslim!!!! ☹

monika3
2. jún 2010

ahojte kocky,
prisla som vas trosku pozriet po dlhom velmi dlhom case......niak mk nestiham,
Janulka velka gratulacia k druhe´mu baby a skore uzdravenie pre teba, ani sa mi verit nechce ze drobci uz maju rok, tot sme si pisali vsetky ze ideme na morfolog. uzg.... 😵

my sa mame velmi dobre , maly ma 4 zubaky hore a 4 dole, je to take aktivne baby, moc neposedi, stale musi cosi robit...
ma vyse 10 kilo...tak na nosenie je riadne tazky...
sa tesim ked uz bude chodit. a hlavne ak sa nauci sam spinkat..lebo to uspavanie je pre mna najviac unavujuce...stale chce spat iba pri kojeni.

juj asi sa zobudil, tak idem uspavat dalej
majte sa pekne 🙂

stela23
6. jún 2010

janulka,dufam,ze uz ste lepsie...a dodatocne blahozelam k prvemu rocku 🙂

chantalle,aj tebe k narodkam 😉
pytala si sa na kasicky...my pouzivame osemzrnnu a slivkovu od nestle...su nemliecne a jedine,co mu chutia,skusala som aj babylove,ale ta mu nechutila,bola taka bez chuti,tak len s ovocim ju jedol...uz sa tesim,ked budem robit krupicnu,ked zacneme s mliekom...
zobudil sa,utekam...pa

given
7. jún 2010

Caute, no Monika, ze si sa tu ukazala! Uz som myslela, ze na nas nadobro kasles 😀 Riadne zubate dieta mas a aj tazke, ako tak citam!
Stela, aj u nas je favorit ta Osemzrnna od Nestle, sranda, ze je sladka a pritom tam vraj nie je cukor. Ale vacsinou do toho este davam nejake ovocie, nech je to este lepsie.
Inak, super pocko je, nie? My sme si po dlhom case urvali trosku casu bez Adamka (ma tu teraz babku) a isli sme v sobotu aj v nedelu s MM na hradzu bicyklovat, na kofcu do Cunova a na zmrzku do Rusoviec ako za strarych cias. Mnam! 😀

chantalle7
autor
7. jún 2010

ahojte babulky

ahoj Moni no tak chrobakovi nech sa dari a dobehni castejsie ved sito sa nejaka ta chvilka najde ;-D

steli no ja i tu nesladenu kasu nedavam samotne ale pridavam do nej aj tie ochutene napr. aj tu slivkovu co pises ale tym ze to namiesamja je to podstatne menej sladke ako to namiesavaju oni takze hlavnu cast je nesladena pridam mlieko co je tiez dost sladke a potom troska ochutenej skus ;-D

given no teda ty si uzivas nam take daco nehrozi my chodime vzdy vsetci spolu alebo jeden z nas ostava pri detoch tento vikend bol ale super tiez boli sme na prechadzke hore u nas v lome vsade je tolko vody ze tiekla aj poceste a tak sme dost vela isli aj po vode detom sa to naramne pacilo v lome sme sa nakojili a isli spat a to cely cas boli v kocikoch cize asi take 2-3 hodky super vsetci sme si to uzili 🙂

janulka pridala foto na FB z oslavy mali su uzasni mrknite... 😉
tak zatial vsetko dobre babulky utekam

janula13
7. jún 2010

ahojte vsetky...
moni ty aj zijes???no teda riadneho bucka mas a ja ze nas jakub je tazky a to ma cca 10kg...
my uz v podstate ok, soplikujeme este vsetci ale uz podstatne menej, ja som nakoniec k dr na kontrolu nesla nechcelo sa mi, a bolo mi lepsie a aj tak co uz by poriesil..
chan dakujeme za poxchvalu foto, skoda malo bolo dobrych vsetko rozmazane..ale neva. na buduci rok budu hadam statickejsi a bol tu humbuk tak sa ani nestihalo fotit....
ja som tiez robievala osemzrnu ta chutila aj 5zrna, ale mne sa nechce robit nemliecne, otrasna som ze, tak teraz mavaju mliecnu bananovu od nestle..ale mala som z At super kasu krupicovu s prichutou vanilky, to bola dobrota ako nasa krupicna a ta im tak chutila, ved aj nam,tak musim ist nakupit, aj cena bola lepsia ako tu ked su v akcii..
teraz som trosku vystrasena, pravse sa mi objavil mierne krv vytok, tak pockam do rana snad len nejak kapilarka, nemozem do nemocky co dovolit si problemy..chuda mama bola mi pomoct a teraz je ona dost chora...
ja som cez vikend konecne vypadla, v sobotu sme zaviezli mamu a grilovali tak som sa naladovala a vcera som si vybehla s prckami bez mma sesternicou na jazera tak dobre bolo.....
topanky este stale nemame 😀

given
8. jún 2010

Janulka, dufam, ze je vsetko OK a ze to fakt bola len nejaka cievka.
Inak, ja aj tie nemliecne kase robim iba s vodou (robila som s mrazenym mlieckom, ale nechcel to), kedze Adama kojim v noci aj cez den, co je mozno spolu aj 8-9 krat, tak podla mna ma toho mlieka habadej. To je hrozne cislo, ze? Ale v poslednej dobe v noci "len" 3 krat, no a pred spanim a po zobudeni a tak, no a to sa potom nazbiera. Neviem, ale, ako to cele dopadne, lebo momentalne mam strasneho chrobaka v hlave.
Moja nastupkyna v robote, co prebrala mojich klientov, mi volala, ze dala vcera vypoved. Ostala som v soku, ze tak skoro a dumam teraz, ze co robit. Adamko sa mi zda este strasne maly, ale na druhej strane, ja mam taku lukrativnu pracu a navyse velmi pekne ohodnotenu a o rok uz nemusim dostat sancu vratit sa na to miesto. Do kelu! 😒 Neviem, co robit...

chantalle7
autor
8. jún 2010

janulka tak dufam ze to nie je nic vazne ale mne sa to tusim tiez raz stalo ale nebolo to nic vazne ...
Giv no teda nezavidim to caste dojcenie my kojime 4xrano po naranajkovani olovrant o 16a potom vecera o 20 a v noci 1x cCA O 2H.
Giv nezavidim ani to rozhodovanie ja sa pravdepodobne tiez nebudem mat kam vratit ale nic to nemeni na tom ze moji pampusikovia su prvoradi a urcite si chcem ten cas uzit s nimi ved praca bola a bude a ak aj ina zase to cloveka posunie dalej ja som v tomto dost velky blizenec ze ma aj tak po case praca prestane bavit a musim zdvihnut kotvu....

janula13
8. jún 2010

babule dakujem, dnes som ok,asi fakt len nejaka cievka praskla..a zajtra idem kdr tak ci tak, mala som az o ttale mm mi ohlasil SC tak sme to museli prelozit..takze poradna zajtra,som zvedava...
giv,nuz ja by somnevedela co robit ja som priiiserne nrozhodna...ja si chcem krpcov tiez uzit,ale priznam sa ze aj praca mi uz chyba, bavila ma, kopec novych ludi okolo mna teraz zavreta doma, aj ked s uzasnymi dvoma, ale chyba mi to..a kedze som tehu,tak skoro mi to ani nehrozi...a tak ci tak malych neviem kam by som dala,kedze do skolky tu beru 4-5roc deti....rozhodni sa, zvaz plusy a minusy a uvids, ale nedaj na reci druhych typu ze ved je este maly..je ale je to na tebe,ved ak ho ma kto strazit a tebe to neva,je to tvoja vec...drzim palce 🙂
inak nase trdla stale nechodia,oni normalne nechcu,ked ich raz za cas zoberiem za ruky,tak prejdu par krokov a potom sa hodia na 4 a upaluju, ale jakub dobreze neuteka popri nabytku, aj popri stene a na sedacke a pri okne su za par sekund,keby vedeli aj na parapetu vylezu 🙂 takze topky im este netreba 🙂

janula13
9. jún 2010

tak prcek ok, ma 2,7cm, predbieha ma o 2 dni a srdiecko bije...najblizsie NT utz...
babule napiset co davate prckom papat cely den, mne dochadza fantazia....

chantalle7
autor
11. jún 2010

jani no teda ty mas uz kraaasne velku dracicu v brusku ;-D tak nech sa jej dari

tak co papame:
ranajky: chlebik so vsetkym moznym maslo, maslo -medik, maslo -syr(rozne tvrde + mozarela/ rajcinka, obmena roztek a potom sladka vianocka s maslom alebo bez ked im to chcem dat do rucky 🙂
zaver mliecko

desiata: to mame bana-jablko a bud s vodou alebo s jogurtom- cakam na tohtorocnu urodu tak snad uz coskoro obmenime

obed: polievocka (vyvarso zeleninou, zeleninova s krupickou, zemiakova, rajcinova, brokolicova, sosovicova proste hociaka)
druhe vacsinou zajacie masko alebo morcacie (samo domace) so zemiakmi, ryzou alebo cestovinou a to maso bud varim vo vode s mrkvou alebo ako perkeltik, potom obcas divinu (ja nazyvam ze miesto hovadzieho kedze hovadzie nemame domace ;-D) no a potom tekvicovy, luskovy alebo iny privarok s vajickom (1-2x do tyzdna)
ale vsetko varim do zasoby lebo kadzy den nemienim zabijat cas v kuchyni

olovrant mliecko ale uz zistujem ze su nejaky hladny tak potom zase nejaky chlebik alebo nieco jedia so mnou napr. vcera jedli chlebik a este zjedli aj z mojho obeda gulas 😀)

1.vecera : kasa hlavna cast neochutena plus pridam na jemne o ochutenie tie sladke kase, ale uz som varila aj ovsene (potom ich prestali chciet) a teraz som skusala krupicovu k. ta im chutila)
2.vereca mliecko

takze tak

utekam uz su hore 😉

janula13
11. jún 2010

jej chan ty poklad, no vyrazila si mi dych co som to ja za matku, to ich poslem stravovat sa k vam🙂ja to teda oproti tebe flakam az sa teraz hanbim...a polozim par blbych otazok, ak mozem...
u nas je to totiz tak, ze rano vianocka, len tak nadrobena na kusky a samy papaju, sem tam chlebik a sunka a rajcina aj syr, ale to skor davam na olovrant...jakub srotuje vsetko, matus?ten sa prstekom dotkne sunky a syra a rajciny a smeje sa na tom a nezje, iba tu vianocku ci chlieb..a ked mu to dam do pusy vypluje..ale napr minule som im natrela chlieb syrom, jakub srotoval samozrejme a matus vyplul, ale ja som jedla zaroven to iste a ked som mu daal z mojho zjedol mi ho cely opica mala...vzdy ked jeme a jedli tesne predtym tak sa na nas nalepia a chcu vsetko
takze to su ranajky plus mlieko potom zapit...desiata bud milacik, tvarohove veci este som nedala, alebo jogurt biely s ovocim a keksikom alebo len cisto ovocie s keksom, banan, hruska a jablko, nic ine zatial, aj ked vcera skusali cerveny melon, samozrejme jakub srotoval, matus vyplul..tiez cakam na take domace ovocie, marhulky...ale tie v obchodoch su este ako kamen a vcera som tu nenasla nijaky trh tak snad najdem..
obed...no som rada ak si aju to jedno co spravim, ty aj polievku aj druhe?ja im robim stale tie zleninove maglajzy popucene s vidlickou, zemiak, mrkva pastrnak, cuketa, brokolica hrasok, kukurica, karfiol...vcera som dala ruzickovy kel, zjedli ale struky mi zahodili🙂..a to bud s maskom alebo zltkom...v podstate uz by mohli aj cele vajko nie?

olovrant chlieb s nieci,.sunka syr rajcina ci vianocka ak ranio nemali
vecera kasa..kalsicka mliecna ale nakupial som teraz aj nemliecne tu slivkovu a kukuricnu pre zmenu...a tej si daju aj vyse 260ml...a v noci, teda nadranom deci mlieka...

co ma zaujima, asi blba otazka, ale spytam sa co uz, polievky im ako varis a aku konzistenciu? to normalne take riedke?to by som asi krmenie vzdala..
dalsia vec, ako robis tie privark?ako aj ten perkelt robis?ja take vobec nevarim 😝
a tu rajcinovu ako robis?a krupicu normalnu davas? a tu polievku s krupicou? to tym zahustis?
a med sa moze?
tot vsjo zatial..idem napustit bazen

chantalle7
autor
11. jún 2010

Jani no to som aj zabudla to nocne mlieko samo 1x 😀

tak odpovedam:

polievky varim take trosku kasovite aby sa to dalo dat na lyzicku, rajcinovy zahustim vlastne ryzou davam taku rozvaraciu gulatu takze je to dost huste ale varim z domaceho pretlaku on je taky tekuty ale pritom husty takze viac menej do toho dam len bo. list novekorco to potom samo vyberiem a tu ryzu

perkelt a vobec vsetko varim skoro ako nam len tam nedavam koreniny a ked davam aj nahodov korenie tak cele a potom vyberam, a mlieko davam do perkeltu take ich sunarove (ale uz zacinam spekulovat nad normalny zistila som ze v MA predavaju take priamo v tych automatoch tak asi budem davat to)

krupicu davam normalnu do polievky to zarobim take riedke na princim haluskoveho cesta do polievky len je to velmi riedke aby sa nevytvorili halusky ale aby sa to tym zahustilo

do vyvaru davam cele korenie aby to mali ochutene - raz som to pomixovala aj s tym takze bacha lebo potom som bola ako popoluska kym som to povyberala

inak polievky vacsinou zahustim vzdy aj mixovanim napr. vyvar to uplne staci ak je tam dost zeleniny a tiez nejake to masko

med sa nemoze aspon podla doporuceniale ja som si povedala ze mozu nedavam ho vela a ten co davam je domaci

inak vcera aj nasi chutnali melon a Filipko ten ma rad vsetko zeleninu ovocie a agi ta bude asi v jedle po tatovi ta vymysla...

no idem lebo si musim ist povinne lahnut k agi uz mi to ide obcas na nervy

takzatial

ozaj a uz davate na nocnik? ja neviem ako na to zatial sa im to nepaci a palckaju takze vzdy prestanem. hodte nejake rady

chantalle7
autor
17. jún 2010

ahojte babulky kde ste vsetky???? ze by uz dovolenky???? 😉

stela23
17. jún 2010

caute,som spat 🙂

nase novinky...mali sme poradnu,9815 g a 76 cm...no a ockovanie,prva noc strasna,potom este niekolko noci,kym sa mu napravil spanok,totiz isiel mu aj dalsi zub,takze chudatko bolo toho nanho vela naraz...

given,s kojenim sme na tom rovnako,aj u nas v noci 3 az 4krat,potom pred spankom o 9 a tiez po zobudeni,niekedy sa docucne a este zaspi na dalsiu pol hodku,potom poobede o 3 pred spankom a po zobudeni a vecer pred spanim okolo 8...
on ma kojenie spojene so spankom,ak nie je unaveny ,tak nechce...

chan,tak nad tvojim jedalnym listkom zasnem,kedy to stihas...a neviem,ci tomu mojmu nedavam malo jest...
u nas to vyzera takto...
ranajky:polka rozka,par keksikov a struhane jablcko,banan alebo vyziva hruskova alebo broskynova...potom 2krat kojenie
obed:maglajz z kuracieho maska sozeleninou/mrkva,brokolica,hrasok,kukurica,cervena sosovica,spenat,cukina,sladke zemiaky/a bud zemiak alebo ryza alebo ovsene vlocky alebo krupica alebo proso...polievku zatial nerobim,mam pocit,ze toho maglajzu zje dost...a este tam pridam 1 lyzicku oliv. oleja
2krat kojenie
olovrant:nejake ovocko a par piskotov...ale od dnes zacinam davat aj jogurt...konecne nieco nove...
1.vecera:kasa
2.vecera:kojenie
kedze my sa musime vyhybat alergenom,tak ani vajicka ani rajciny zatial nemoze,o mede ani nehovorim,hoci mame uzasny domaci od znameho,ja som si dala par lyziciek a cely sa vyhadzal,neviem,ci si este davate pozor na stravuked kojite,ale ja doteraz o cokolade iba zdialky snivam 🙂

takze tak..uz sa tesim,ked budem moct pridat syry a mliecne vyrobky...zaciname jogurtom 🙂

nocnik vobec neriesim...nie je to skoro? 😕 ja tipujem tak za pol roka...momentalne mam problem udrzat ho v polohe lezatej,kym ho prebalim...to su strasne boje 🙂

stela23
18. jún 2010

given,to rozhodovanie je zial iba na tebe,s tym ti nikto neporadi...kazda situacia a kazde dieta je ine...a aj robota...ja som sa vzdala dobre platenej roboty s tym,ze uz sa nebudem moct vratit,takze je to pre mna trochu jednoduchsie...ale ked si predstavim,ze by som teraz mohla nastupit,tak mi stiahne zaludok a viem,ze este by som to nedokazala...mozno o rok...
mam pocit,ze prave teraz,ked zacina viac vnimat sa buduje citova vazba,nie len zavislost ako doteraz,ale skutocny vztah...
ale samozrejme chapem,ze mnohe matky musia ist robit,lebo ich tlaci financna situacia...takze pokial nie si nutena ,je to o to tazsie...lebo toto obdobie sa uz nikdy nevrati 🙂 nechcela som aby to znelo nejako pateticky,ale asi sa tomu neda zabranit 😀

janula13
23. jún 2010

ahojte babule,
tak som tu bola som min tt u mamy, lebo mm bol na sluzobke a sama tahat to by ma zabilo hlavne v noci, ale nakoniec som noci tahala sama..
dnes som bola na NT , vsetko ok, super dr to robil, hral sa s tym, aj na 3d nam ho ukazal, tak sme si to uzili aj s mm, prckov strazila doma mama, dobehla na otocku...normalne som mala slzicky v ociach to som ani sama necakala...
prcek ma po kostrc uz 5cm, akurat ako ma mat, kyval nam rucickami...
chan dakujem za inspiraciu vo vareni, uz im varim aj tu rajcinovu, mam domacu stavu a do toho ryzu a masko a davam aj struhany syr a velmi chuti, dnes zeleninova polievka a im to iste plus masko, tu rajcinovu stavu davam aj s cestovinou aj to zmlsali..a davam na tvoju radu aj bobkovy a cele cierne korenie...
skusali aj jahody, jakub bez debaty srotoval, ale matus najprv plul a potom krical nech este dam opica mala...
stale nechodia ale fakt pri nabytku uz aj utekaju, a jakubko sa uz aj potavy a stoji bez opory ale take mu je to smiesne ze kydne na ritku..a uz by aj chodil s choditkom straduje v pohode aj matusa povozi na odrazadle, a uz ruky natahuje zeby aj krok spravil ale zase sa tak smeje ze kydne...
no nocnik...mame doma, asi 2-3x som ich dala , aj sa vycikali, ale smeju sa a zliezaju a tiez som citala ze teraz este nevnimaju ze idu kakat cio cikat, az od nejakeho 18mes vnimaju zvireace tak sa mi to zda skoro, skor len aby si na to zvykli a nebali sa ho, ale poviem vam, ja nemam kedy nejak praktizovat...
ozaj a dnesna noc 1x u oboch bez mlieka, nedali sme, aj sme sa bali ze skoro vstanu ale vstali po 8 tak poho, tak odburavame pomalicky nocne krmenie, jakub je uz par dni, matuskovi som davala leo vrieskal a to ho ukludnilo..uz len aby prespali noc, take sci fi a bude to idealne...
no idem babule hladna som a hlava boli...

stela23
28. jún 2010

halo,kde ste?
nam posledne dni liezla prva stolicka,peklo,taky bol nervozny,nic nepomahalo,len ruka v ustach a mrncanie...a noci ani nehovorim,budicek opat kazdu hodinu...ale dnes len 3krat,tak snad mame nacas pokoj...aj ked vonku ma zatial len kusok...

ale to pocasie ma tesi...snad to slnko znici vsetkych komarov...ozaj,co robite proti komarom...ja mu zatial iba striekam na oblecenie,na pokozku sa bojim,aby nezareagoval...dajte tipy 🙂

pekny den zelam 🙂

chantalle7
autor
28. jún 2010

ahoj te babulky tak som konecne aj ja tu

chantalle7
autor
28. jún 2010

tak moja najnovsia info je ze sme boli od stvrtkovej noci v nemocke s Filipkom dostal taku silnu laringitidu ze sa nam zacl dusit a museli sme utekat kedze ani po inhal a ni po kortik. co mu dali na pohotovosti sa to nezlepsilo museli sme zostat tam to som ale nevedela ze nas tam potom budu drzat au 48h nakoniec sme v sobotu na reverz usli lebo ako je uz dobre zname v nemockach KATASTROFA. maly sa bal takze pri kazdom otoceni ma kontroloval alebo som si ho prvu noc muselabrat na ruky prestal tam jest lebo to co tam varia ...normalne ho napinalo...a okrem toho este odber krvi , a to nehovorim o tom uzasnom odsavani a pod....
ale ako nahle sme prilsi domov vsetko sa upravilo uz aj papa dobre spinka je kludny a rychlo sa to zlepsuje dnes este idem k doky tak uidim co povie co dalej.

tyzden pred tym bola chora Agi tak asi to dostal od nej aj ked ona mala uplne iny priebeh najprv sople a potom kasel on sople ziadne ale zacal kasel a teraz ma aj trosinku sopliky...

inak sme boli na poradni min. tyzzden tak hodim aj ja aktualne miery: Agi 8950g, 73,5cm a Filipko 9950g, 78cm (aj e v nemocke trosku schudol ale verim ze doma to zas dobehne 😀)

chantalle7
autor
28. jún 2010

este novinka u nas uz su nasi asi tyzden odstaveni od mm davm sunar Agi zacala odmietat prsnik a hryst anjprv este fungovalo ze som ju prilozila ked sa spustilo ml. ale potom prestalo aj to a Filip ked zistil ze agi nepapa s nim tak zacal tiez hryst a tak sme nasadili sunar obom potom som ich dojcila este 2 noci 1x a na inspiraciu od janulky som vysadila aj toto dojcenie a funguje to uz celu noc spinkaju.
dokonca tuto noc sme len 1x hodili agi dudlik inac klud.
v nemocke som este 2 noci dojcila filipka ale to skor na ukludnenie a teraz zase uz nie a v pohode...

Steli myslim ze mu nedavas malo dokonca tie ranajky mam pocit ze nasi zjedia tak polovicku z toho co pises takze kluud

chantalle7
autor
28. jún 2010

s tym nocnikom Jani tak to je super ze ho aspon kaceptuju nasi ani za svet...
skoro neskoro tazko povedat mam dve kamosky jedna od narodenia aplikuje tzv. bezplienkovu metodu a vraj to funguje a druha ma o 3m ml. dceru a tiez uz cca od pol roka ju dava na nocnik a teraz uz kakaju len do nocnika cikanie striedmo...
je to skor o odsledovani dietata a dani ho vces na noc. (teda ak na nom chce byt) co sa nam nedari ....

chantalle7
autor
28. jún 2010

tak utekam zatial sa majte ozvem sa

janula13
29. jún 2010

ahojte babule kedy dame to stretko, ja sa na vas tak tesim 😀