IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
11. apr 2009

ahojte, som este doma, dnes som bola zase v nemocke, kontrolovala mi tlak, je to ok, takze m poslala domov ,tak dufam ze potiahnem este doma, mam sa objednat na ten dalsi screening a 22.4 mam poradnu tak dovtedy chcem lezat doma...inak samozrejme polihujem, brusko tvrdne, ze ved moze tak 10x za den, ale mne tvrdne viac, ale snazim sa byt v klude..musim sa snazit, krpci su dole hlavami, tak mi tam dost tlacia..
ja som konecne objednala sety do postielok,l prebal podlozku, ale chybaju mi tie ostatne srandy ako flasky a steriliator a ohrievac a jeden monitor a este drobnosti..

babulky dakujem ste poklady ze na nas tak myslite, ja dufam ze dobojujme uspesne, ved drobci mi div z brucha nevyskocia, tak sa maju k svetu, som zvedava aky su velki..
chantalle ja som sa o porode este nebavila ni s tou mojou lekarkou,ale chcemju aostanem verna ruzinovu,kamoska z izby tam porodila v 34tt, je tam este dnes som ju aj navstivila, ale babulky jej previezli na kramare, lebo boli malinke, 1,8 a 1,5kg..ale vsetky su ok...mne doki zakazala dnes sa bavit o porode, ze este mam cas 😀 dufam ze ma pravdu..

takkrasne sviatky tehulky 😀

janula13
13. apr 2009

a este zabudla som odpovedat Stelke, nuz serklaz mi nerobili, zvazovali ale prednosta ma vysetril a povedal ze netreba, zatial, ze stav je este dobry, teda relativne, tak ktovie ci ma to este necaka...inak som len cucala magneziove infuzky na skludnenie maternice a aj nejake lieky a monitorovali ma, ako reaguje maternica...
a kedz sa stav nezhorsil po 2tt tam, tak ma pustili ze mozem lezat doma a o to sa snazim 😉

chantalle, tak kam sa vlastne chystas rodit?

maykadrzim palce na utz, srdiecka budu krasne 😀

mayka
14. apr 2009

ahojte dievcata,
mame srdieckoooooooooooooooo. Sice len jedno ale ma uz 18 mm. A dns som zacala 9tt. Take to bolo krasne. Uz aj ja verim ze som tehotna lebo mam dokaz. Vecer hodim foto.
Taka som stastna.
Drzte sa babulky vsetky.

stela23
14. apr 2009

Mayka,gratulujem a strasne sa tesim s tebou 🙂

janula,tak vidim, ze vylihovanie ti robi dobre 😉 vy dvojickarky mate vsetko dvojnasobne,aj vas tak bolia panvove klby? aj som to hovorila dokimu a nereagoval,tak asi je to normalne,ale ja neikedy ani nevladzem chodit.a potom to prejde a cely den nic a zase.ja teda dufam,ze to nemate,lebo je to fakt neprijemne,kedmusim dokrivat domov.no co uz,vydrzim,asi toho s rastucim bruchom bude viac a viac...tie posledne 2 mesiace boli az necakane pohodove 😉

idem si uzivat toto letne pocasie... 🙂

janula13
14. apr 2009

mayka blahozelam a velmi sa tesim, tak uz veris?tak uz len vela radosti z tehu..

steli aj mna boli, ale skor medzi nohami, doki vravela ze je to normalne, nuz co uz roztahujeme sa a bude to len horsie..moje telo nevie ze chcem cisarak 😅

mayka
14. apr 2009

Ahojte kocky , tak uz tu mam aj foto morskeho konika v albume. 😀

Stela to s tymi klbmi je to asi fakt normalne. si pametam ako to kamosku bolelo. Ledva chodila...

Janulka lezkas? 😉

chantalle7
autor
14. apr 2009

tak kedze mi tresla mys a vypol sa mi pritom internet aj celym napisanym textom idem odznova ☹

chantalle7
autor
14. apr 2009

mayka super blahozelam k chrbobacikovi v brusku tesim tesim s tebou 🙂

Steli no mna to uz boli nejaky ten mesiac... a tak ako pise Janulka proste sa vsetko natahuje a tak nas to boli ale ved co by sme nevydrzali vsak 🙂 ja som sa na to tiez pytala doky a povedala ze je to normalne...
mna uz boli tusim vsetko nemozem dlho sediet lebo ma to hrozne tlaci a Filipko je dolu hlavickou tak mozno aj preto je to take bolave (ked zsedim asi mu tlacim hlavku) a chodit tiez nevladzem takze naozaj len poloha pololezmo je jedina ktora mi vyhovuje a v takej aj spim kvoli kyseline (mam 3 podusky pod hlavou) uz ma z toho zacali boliet plecia lebo som cela pokrutena a striedam len 2 polohy na bokoch horeznak mi je tiez nevyhovujuci....
no a ako pisete bude to uz len horsie dnes som sa vazila a merala takze som uz nabrla 15kg a v pase uz som za 100 cm takze sa naozaj kotulame ...
ale hlavne sa snazim to vsetko vydrzat co najdlhise Janulka je takym mojim varovnym prstom takze aj ja dost polihujem a posedkavam a kecam s bruskom lebo tak ako jan ulka pise skacu si tam odusu 🙂

inak som rada ze uz mame skoro vsetko doma co sa tyka deti lebo teraz uz naozaj nevladzem skoro vobec nic ani robit a najviac ki vadi chodenie .... toje uplne katstrofa (to tie moje spuchnute kopytka sa buria)

Janullik s tou porodnicou naozaj neviem ale zase si ma len nepotesila ked si pisala o tej kamoske no takze zase dumam o Antolskej...

tak dobru nocku

mayka
15. apr 2009

Ahojte kocky,
mam na vas otazocku a sice kedy ste oznamili zamestnavatelovi ze ste tehu. Ci ste cakali az do konca 1. trimestra, alebo radsej hned ako Vam potvrdili srdiecko.
Mam dilemu lebo trosku mi zacinaju stresy a tak neviem ci s pravdou vyjst von alebo cakat.

stela23
15. apr 2009

mayka,ak mas stresy,tak to radsej povedz hned a vsetko okolo prace si pripustaj len na 50 % 😉 robota sa nejako spravi a ty musis byt teraz v pohode a nepretrhnut sa...

chantalle,tak ti dnes naskocila 28,to to leti...

mayka
16. apr 2009

stelka,
rozhodla som sa ze to poviem buduci tyzden po druhom ultrazvuku ak bude vsetko ok. V krajnom pripade zaciatkom buduceho tyzdna ak by bolo zle. 😉
Inak uz druhy den ma picha v bruchu sem tam taka az rezava bolest. Citim to cely den. Tak dufam, ze sa mi tam robi len miesto a roztahuje sa maternica. A zacala som chodit veeeelmi casto na malu potrebu. 😀
Snazim sa vela oddychovat a nestresovat. 🙂
Co mate inak nove, nejake nove fotky mimi sa nenajdu? 😉

stela23
16. apr 2009

mayka,to pichanie je normalne,mimi potrebuje miesto.na to caste mocenie si zvykaj,ja uz som 6 mesiacov nespala celu noc v kuse,aspon raz musim vstat na zachod.povazujem to za taky mierny pomaly nacvik na nocne vstavanie 🙂
a preco ides aj na druhy ultrazvuk?zeby si neboli isti ci nie su dve? 😉

fotky prilozim po 3D utz,ktory mame o tyzden.dufam,ze bude vsetko o.k.,kedze morfo.utz mi prebehol velmi rychlo,ani ja ani manzel sme nic nevideli,iba minutu diktoval sestricke nejake veci a potom povedal,ze sa ponahla na konzilium a zmizol. 😀 no a hned po 3D chceme ist este s MM na par dni na vylet do talianska sa obzierat,taka posledna dovca vo dvoch.tak to mam aj ako kontrolu,ci mozem ist...

inac som sa vazila a merala...pribrala som 9 kg a v pase mam 92 cm... 🙂

given
16. apr 2009

Caute, ja budem mat fotky tiez az po 3D, cize v pondelok. Uvidime, ci je to fakt chlapec, dufam, ze to nebude skryvat 😀

Stela, my sme Teutoniu Spirit skusali vcera v obchode v KE, hlavne sme si museli byt isti, ze sa nam zmesti do auta. A je uplne super skladna a fakt sme na nej nenasli ziadnu chybu. Takze zatial uz iba vahame, ci Spirit alebo Lambdu. Takze cervenu ste si vybrali? Urcite mi posli kontakt na ten obchod v Rakusku, porovnam tie ceny. V Kosiciach nam sice povedali, ze nam daju zlavu 10% oproti obchodu v BA, ale aj tak... Pozerala som internetovy obchod v Nemecku a ten vychadzal tiez OK. Takze asi to nejako nakombinujem. Beriete si pevnu vanicku?

Do statistiky: pribrala som zatial 6 kg, pas neviem... 😝

given
16. apr 2009

Inak, tiez chodim min. 2x za noc na WC, uz som si aj zvykla...

mayka
16. apr 2009

stelka ahoj, na druhy utz idem uz k obvodnemu gyndosovi a mal volny termin teraz. No radsej idem skor aby som nemusela dalsi mesiac cakat. a okrem toho mi bude asi chciet spravit nejake testy atd. Ved uz budem v 10 tt. Tak nechcem nic premeskat.

Stela tak s tou vahou si v norme, nie? Boze ved ja mam teraz v pase okolo 80 cm. 😅 Ja uz mam teraz na sebe 2 kg. A to len brusko zacina vykukat. Budem sa tesit na fotky z 3D. Potom daj vediet. Na dovcu by som sla aj ja. Ale tento rok asi pojdeme len na nejake predlzene vikendiky na Slovensku. na more to nevidim a asi by som si ho moc ani neuzila. Tak kaslem na to.
Inak v noci vstavam uz aj ja na wc. A to si len tak cvrknem. 😀
Juj ale taaak by som spinkala. Sa tesim domov ako sa natiahnem na sedacku na hodinku. 🙂

stela23
16. apr 2009

tu unavu si pamatam,stale,ale fakt stale sa mi chcelo spat,nebola som schopna ziadnej cinnosti,ktora trvala dlhsie ako 15 minut 😀 a potom,asi v 14 tt prisli navaly energie a zrazu som vsetko zvladala...a kedze asi fungujem na slnecnu energiu,tak toto pocasie je pre mna super 😀

ahoj given,tak my sme sa rozhodovali medzi cosmo a spiritom,ale ten spirit je tak lahky do ruky,ze vyhral...lambdu som myslim ani nevidela.v kosiciach vam zrejme daju lepsiu cenu,v rakusku su teutonie dost oblubene a u nas to len zacina... my sme povodne tiez chceli tu pevnu vanicku,ale v predajni nas presvedcili,ze ta makka je priestrannejsia a vacsia a vacsinou ludia beru tu.a je aj lacnejsia.tak si to porovnaj,nas vysiel 610 eur,vajicko sme nebrali,vraj ho nikto nekupuje, vsetci beru maxi cosi,lebo sa tiez da zapojit na konstrukciu.

zuzujan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
given
17. apr 2009

Ahojte,
Zuzujan, Teutonia asi nie je drahsia v CR, ale treba najst tie spravne stranky (za 15.000 CZK najdes v pohode). Ja som nachylna si to objednat z Nemecka, teda aspon niektore veci. Na jednej stranke som nasla super akciu: http://www.babyonlineshop.de/ za 525 EUR vratane vloznej tasky resp. za pevnu korbu Fashion je priplatok 27 EUR. V KE nam ponukali za 575 EUR, ale to bol len ten zaklad, cize podvozok + sportova cast.

Stela, to si objednavala cez internet alebo si bola v obchode v Rakusku? Napis kontakt, prosim ta. Aku ste si nakoniec vybrali autosedacku? Maxi-Cosi Cabrio alebo Citi?

chantalle7
autor
17. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

chantalle7
autor
17. apr 2009

Janulka a kde si nam ty ??? dufam ze si Ok a ze si len doma lebedis a brusko hladkas

tak sa drz myslim na teba

pa

mayka
18. apr 2009

Ahojte dievcata,
juuj vy uz kociky vyberate. Na to sa tesim specialne. Kamoska mi sice slubila po malej hlboky s autosedackou ale je tolko krasnych koćikov ze som z toho hotova.
mne sa zatial paci Implast bolder. Neviem ci su kvalitne ale vzhladom sa mi to proste paci. http://www.tomsta.sk/product/implast-bolder-4-2...

ja nepotrebujem mat nejaky specialny, hlavne nech to ma velke kolesa lebo byvam na dedine a su tu otrasne cesty tak na to mi to staci. Okrem toho mame velky dvor tak urcite vela krat dieta supnem len na terasu ked budem leniva alebo si budem chciet robit nieco v domacnosti. 😀
Inak ti kociky celkovo su dost drahe na to ze hlboky sa da maximlane dokedy vyuzit. Ani neviem. Mozno do roka? Asi maximum, vsak? Pripada mi to byt zbytocne vyhadzovat za to tolko penazi. Ale keby som byvala v meste a casto chodila von tak by som asi zvolila nejaky drahsi a asi aj kvalitnejsi. Ale inak zatial okukavam len vzhlad, lebo vsak aj tak je este skoro na vyber.

given
18. apr 2009

Ahojte,
Mayka, to si teda prehnala, hlboky budes pouzivat tak 6 mesiacov 😒
Moji rodicia to vyriesili super, kupili kocik z druhej ruky za 30 EUR a tak nebudeme musiet prevlacat kocik hore-dole, ked ich pojdeme pozriet.
Ja momentalne byvam v takom sirsom centre mesta, ale v maji sa budeme stahovat do kludnejsej stvrte pod lesom a tak sa budem casto pohybovat po lesnych cestach v lesoparku v Krasnanoch. Takze rucna brzda by mala byt na kociku urcite a tiez kvalitne kolieska. Urcite to vyuzijem aj ked pojdeme na kolieskove korcule s kocikom, podobne ako Stela.

Co sa tyka cestovania, tak ja som cez Velku noc prezila presun do Kosic a spat a nebolo to nic hrozne, aj ked som sa toho trosku obavala. Dokonca som cast cesty aj odsoferovala. Buduci tyden by som mala ist na sluzobku do Prahy, ale to asi radsej vlakom vzhladom na tu ich uzasnu betonovu dialnicu...

Majte sa krasne a uzivajte pekne pocasie 😀

chantalle7
autor
18. apr 2009

tak pripajam aj ja link na nas kocik: http://bumbleride.mimishop.cz/detail.php?zbozi=... su take aj pre jedno babo akurat je to trojkolka...

Mayka no my byvame tiez na dedine takze tiez sme pozerali velke kolieska a na toho pol roka budeme mat vlastne len vkladacie tasky... potom uz len sportiacik

given co sa tyka cestovania bud opatrna ja som mala ist na SC do SNV v marci a lekarka mi zakazala ist samej a tiez autom lebo je to velmi dlha cesta a si stale v jednej polohe takze len ak tak vlak a s niekym ...takze ja som nakoniec ani nesla.. takze pozor aby sa ti nieco nestalo!!!!

tak babulky pekny vikendik

janula13
19. apr 2009

ahojte, tak sa hlasim, som este doma, v stredu mam poradnu a utz v gf, tak som zvedava,aki sme velki, dufam ze rastu,aj ked brusko nemam extra velke, pribrala som zatial len necelych 11kg, ale co uz, ja fakt neporodim obrov 😀 snazim sa lezat, ved chodenie mi nerobi dobre, cely podvozok boli..ale nejak to vydrzim, len nech su babatka ok..drzte palce na stredu, nech si ma tam zase nenechaju..
inak ja flasky este nemam, ani sterilizator, ani ohrievac...cakam na sady a vselico co som objednala z netu, tak vlastne uz len tie flasky a ostatne a budeme komplet, len drobnosti, ako noc kosela a podprda...a tak..

tak sa tesim na vase 3d...
drzte sa maminky 😀

chantalle7
autor
20. apr 2009

janulka aj ja mam v stredu poradnu v Ruzinove u porodnika 🙂

samo ze ti budem drzat palciska 🙂
to bolenie podvozku mi je doverne zname...
v poslednej dobe uz neviem ani ako spat dnes som bola hore uz od pol strvtej ... mozem spat len na bokoch a z toho ma uz zacali boliet plecia tak hrozne ze ma obcas zasekavaju mam pocit akoby mi ich niekto stlacal , k tomu este mam 3 podusky pod hlavou lebo mam kyselinu ... zacpaty nos uz od decembra sa zacina menit na obcasne chrapkanie ...no hruza... a to pri tom boleni podvozku ako si to nazvala mi ina poloh aani nevyhovuje lebo sediet nevladzem chodit nevladzem a koncim v tej mojej pololezmej polohe aj cez den ....
aj ked cez den to aspon mozem striedat ...
ale vsetko vydrzime no nie ved hlavne aby mali babuliaci pohodlie 🙂

tak este raz drzim ti palce a hlavne aby si to co najdlhsie vydrzala ved uz mas 31tt to je super este aspon tie 4tt a budes za vodou...

given
20. apr 2009

Chantalle, zajtra mam poradnu, takze sa opytam na to cestovanie. Ale planujem ist aj s kolegynou vlakom, takze by to malo byt OK, horsie bude uz to lietanie po Prahe - taxikom alebo metrom... 😝

chantalle7
autor
20. apr 2009

given tak si davaj pozor!!!! a radsej to este uvaz
pa

janula13
20. apr 2009

chantalle tak ako vidim riesime to iste, mna tiez bolia plecia kedze stale lezim na boku, kyselnka ma pekne se...ie, v poslednom case mi na nu zabera jabko, ale vsetko len docasne, niekedy ma pekne potrapi, podvozok ani nehovorim a dnes ma este aj v podbrusku picha raz vlavo a potom vpravo.no lazar 😝 ze uzivat si tehu...ale to je udel zien a hlavne dvojickariek...musime vydrzat aj ked mne sa to tak vlecie..
na stredu sa bojim, som zvedava, ale ja si radsej vyrobim v hlave ten horsi scenar,nech mi neni luto,ze ma zase zavru...nuz necham to na nich...
ozaj a neuvidm ta tam, my tam budeme na 10h, moja ordinuje v poliklinike, neviem kde ten tvoj...a co tedakde ides rodit? ja nespekulujem vobec, len to este musim oznamit tej mojej,mozno s tym aj trochu rata, ja sa na ruzinov stazovat nemozem...a keby mi ich aj prevezu na kramare neva, ja sa dam dokopy a budem chodit tam, ved tak by som za nimi chodila aj do ruzinova, keby musia dlhsie pobudnut v inkubatore, pozbierat sa musim, a ved inak im aj tak nepomozem keby su na pristrojoch, verim ze sa o nich postaraju...
tak drzim palce tebe na poradni, nech len dobre spravy pocujes...
given aj tebe drzim zajtra palceky 😉

mayka
21. apr 2009

Ahojte dievcata,
prisla som nakuknut a kukam ako vam rychlo naskakuju tyzdne. Janulka ste ok? Teda az na to spanie ale to asdi musite vydrzat. Vsak to mate za par. 😉

given
21. apr 2009

Janulka, ja drzim palce na zajtra pre zmenu tebe.
Ja som dnes absolvovala ten gluko test, nebolo to az take strasne, co sa tyka chuti (dala som citron), ale co to urobilo s mojou energiou, to je neuveritelne. Motala sa mi tam hlava, do prace som prisla vraj bleda jak stena, normalne som tu skoro zaspala. Keby som nemala dnes dohodnute nejake stretnutia, tak ostanem doma.
Dr. mi povedal, ze cestovat mozem, nevidi v tom problem, ak sa nato citim. Pytala som sa ho na porodnice, hovoril, ze ma vela kamaratov a znamych na Kramaroch (aj on tam robil porody), takze asi skoncim tam. Ale vraj sa tym este nemusim trapit, ze este mam cas...

Mayka, ty si tu akosi dlhsie nebola, alebo sa mi to len zda? Ako sa citis?

Inak, ako je to s tymi kocikmi pre dvojcata? Daju sa vobec nejako rozumne poskladat do auta? Tak ma aj napadlo, ze keby sme my cakali dvojky, tak by to mozno bol aj problem a museli by sme menit auto.