Je tu maminka z Rovinky?

mizulienka
10. nov 2009

ahojte mamicky z Rovinky 🙂 ja teda este nie som z Rovinky, ale od buduceho roku uz by som mala byt...chcela by som sa aspon touto formou (zatial) dozvediet nieco viac o Rovinke, o podmienkach pre mamicky a deti v dedine, o materskej a zakladnej skole 🙂 jednoducho pokecat s mamickami s rovinky 🙂
ozvite sa 🙂

katavinka
11. feb 2013

@vehuhu áno, áno..to sú tie potom 🙂

vehuhu
11. feb 2013

@katavinka no viem, ze tie domy tam dlhsie stali,ale teraz dost vyrazne znizili ceny, tak sa to viac oplati..skus sa zbehnut susedov spytat, ze co ako...to je najlepsia referencia...my sme si to takto obehali 🙂

lopieta
12. mar 2013

Ahojte maminky, co by ste povedali na to keby v Rovinke bola cukraren spolu s kaviarnou kde by sme sa mohli stretavat a klebetit nielen o nasich detoch, ale aj manzeloch, atd a nase deturence by sa zatial hrali pod nasim dozorom 🙂
Dajte vediet co si o tom napade myslite 🙂
Pekny den prajem
Veronika

iva81
12. mar 2013

@lopieta uuuzasny napad a som si ista ze hovorim za vela vela dalsich mamiciek. Poznam ich tu dost ktore by to spolu somnou velmi uvitali kedze presne za takymto niecim chodievame do Ba. V Rovinke je velmi vela deticiek takze si myslim ze by sa taketo nieco urcite uzivilo.

lopieta
12. mar 2013

@iva81 super, este musim pohladat dobry priestor. neviete o niecom?

iva81
12. mar 2013

@lopieta no to bohuzial neviem , skuste sa popytat na OU. A vy ste z Rovinky?

lopieta
12. mar 2013

@iva81 ano, na tej novej pkruznej byvame 🙂

iva81
12. mar 2013

@lopieta to je tam smerom ku hradzi ze? asi viem kde 🙂

lopieta
12. mar 2013

@iva81 ano

shopvick
13. mar 2013

ahojte mamicky a buduce mamicky z Rovinky, mame pre vas skvelu ponuku latkovych plienok a potrieb k pouzivaniu latkovych plienok s osobnym odberom alebo dovozom k vam domov zadarmo a samozrejme aj ponukame osobne konzultacie ak by ste mali zaujem 🙂

katavinka
7. apr 2013

@vehuhu a kde sa tak dá v Rovinke s deťmi ísť? sú tam aj dáke detské ihriská?

vehuhu
8. apr 2013

no velmi ani nie, je tam zevraj jedno detske ihrisko...ale aj na to su asi dve hojdacky ... 😲 😀 ale tym, ze je to dedina, decka sa hraju na ulici, na bicykloch sa da chodit na hradzu a je tu aj jazero (ale to uz velmi pre deti asi nie je). a uz ste kupili?
@katavinka

katavinka
8. apr 2013

@vehuhu ešte nie, len máme dačo vo výhlade

vehuhu
8. apr 2013

@katavinka nad tou duhovou stale uvazujete, ci nieco ine??

iva81
8. apr 2013

@katavinka
@vehuhu
baby uz sa pracuje na super detskom centre, malo by sa otvorit uz v juni, bude to v priestoroch kde je resp bola Bella Piaza.

vehuhu
9. apr 2013

@iva81 to je super, my sice este deticky nemame, ale je to dobra sprava pre nas do buducnosti 🙂

olilili
10. apr 2013

Maminky tesime sa na Tutti Bambiny... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

olilili
10. apr 2013

Niektora maminka z Rovinky na spolocne kocikovanie??? 🙂

zuzuli4
10. apr 2013

Ahojte mamicky z Rovinky!

Mate niektora deticky, ktore vozite do BA do skoly ci skolky? Ako zvladate logistiku? Ste celkovo spokojne s byvanim v Rovinke? My momentalne intenzivne uvazujeme o prestahovani sa z Petrzalky do domceka pri jazere Kosariska1, mame skolaka a skolkarov, takze im uz nechceme menit skolu a skolku.. Samozrejme, ratame ze budeme musiet fungovat s 2 autami a kedze budem najblizsie roky na materskej, mala by som dost casu zabezpecovat rodinnu taxi sluzbu 🙂 Ale obavam sa toho, ci by mi zasadne nechybala ta obcianska vybavenost a ci by som sa tu necitila sama a izolovane, ale to su len obavy, mozno by to bolo presne naopak... Ale stale neviem zhodnotit ci viac prevazuje dostupnost vsetkych moznych sluzieb, skol atd. alebo nepochybne kvalitnejsie, zdravsie a krajsie byvanie. Co vy na to, mamicky?

actimelka
10. apr 2013

Ahojte neviete mi poradit ci je skolka hrasok v rovinke bilingualna? Nemate s nou niekto skusenost. Dakujem.

iva81
10. apr 2013

@olilili odkial presne z Rovinky?

iva81
10. apr 2013

@zuzuli4 tak ja vam to urcite odporucam. My sme sa taktiez prestahovali z petrzalky a teda nemali sme este deti takze sme nemuseli riesit takyto transport ale urcite to stoji zato aj ked by si ich mala vozit kazdy den. To byvanie je uplne o niecom inom, neda sa to ani porovnat, my si uz ani nevieme predstavit ze by sme niekedy byvali v byte v panelaku. Mame 2 deticky, 3r a 3mes a teda ten komfort ze starsi sa mi hraje na zahradke a maly spinka v kociku na zahradke a ja si kludne varim a mam ich pod dohladom obidvich je fakt super. Nehovoriac o tom ze Rovinka je plna deticiek a to ked je pekne tak vidis len plnu ulicu a deticky sa hraju a maminky s tatinkami sa rozpravaju, vsetci sa tu pozname, je to naozaj velmi prijemne byvanie. a co sa tyka obcianskej vybavenosti tak je tu naozaj skoro vsetko, skola, skolka, 2 sukromne skolky, zdrav. stredisko, lekaren, drogeria, potraviny, restauracia, kaviaren, najlepsie langose siroko daleko, bagety, kvetinarstvo, zelovoc, oblecenie, hracky a hlavne sa tu teraz pripravuje perfektne detske centrum takze naozaj vsetko, a to hned vo vedlasej dedine Dunajskej Luznej su dalsie potraviny, je tam Coop centrum kde je taktiez DM drogeria, restika, dokonca fitness centrum. A to ani nehovorim o tych letnych grilovackach, no proste parada, urcite neolutujete, ved do BA je to naozaj blizko tak neni problem kedykolvek. Ako rozsirili cestu a spravili dva pruhy tak aj to ranne cestovanie je uplne v pohode.

olilili
10. apr 2013

@iva81 byvame na Zeleznicnej. Ty?

iva81
10. apr 2013

@olilili tak sme byvali predtym kusok od seba len teraz sme az na konci Rovinky na takej novej ulici, tam kde je ta nova sukr. skolka

olilili
10. apr 2013

@iva81 hmmmna konci rovinky...smer Luzna....ta stvrt kde je gynekologia? Lebo skolka neviem kde je..... 😉

iva81
10. apr 2013

nie tam kde je gynekologia, este dalej, tam je potom pole a za tym je este stale rovinka, taka novsia stvrt, uz pred Luznou. Tam kde je gynekologia sme byvali predtym, sme sa prestahovali pred rokom a pol. Ty na tej zeleznicnej byvas v bytovke ci v domceku? Neviem ci si dobre pamatam ale Zeleznicna je ta kde je na konci tak nova bytovka s fialovymi balkonmi? Ci to uz neni Zeleznicna?

olilili
12. apr 2013

@iva81 Jaj tak to ste uz daleko :o) Ano Zeleznicna je ta ulica kde je nakonci ta nova bytovka s fialovymi balkonmi. Ale my byvame od hlavnej v tej prvej bytovke vedla tichych susedov_cintorin :O))

mimina83
12. apr 2013

ahojte maminkyz Rovinky, my sa k vam tiez stahujeme do RD, ale uplne nakoniec tesne pred Dunajskou Luznou. Mame malinku dcerku rok a pol. Chcem sa opytat ako sa byva tam na konci Rovinky, lebo my budeme hned pri hlavnej ceste. Ze ci tam nahodou nebyva nejaka maminka.

mimina83
12. apr 2013

Neviete mi nahodou povedat ako je to tam aj s tou hlavnou cestou? Ci sa v noci da vobec spat alebo cez den byt v zahrade alebo je ten hluk z hlavnej cesty neznesitelny? A tie exhalaty vzhladom k tomu, ze mame malu dcerku, nebali by ste sa?

iva81
12. apr 2013

@mimina83 ahoj my byvame tam na konci, ak vies kde su take 4 rovnake biele domy s modrymi balkonmi, vidno ich qj z cesty, tak tam. Kde presne v domceku budete? Kupujete nejaky hotovy alebo staviate? Co sa tyka cesty tak spat sa urcite da aj na zahradke v klude rekaxovat to sa neboj. A treba verit ze bude coskoro ten obchvat a potom to bude uplna paradicka. My mame 3r a 3mes chlapcekov a deticiek je tam velmi vela. Urcite sa vam bude dobre byvat🙂