Je tu niekto zo Škótska?

elizabeth453
13. nov 2008

ahoj..je tu niekto zo Skotska???

emjee
14. nov 2008
elizabeth453
autor
15. nov 2008

to tu nikto nieje zo Skotska????

antoniab
15. nov 2008

ahoj ja som so skotcka odkial si 😉

elizabeth453
autor
16. nov 2008

ahoj...konecne 🙂
ja zijem v Glasgowe a ty?

antoniab
16. nov 2008

ja byvam v aberdeene no skoda ze je to tak daleko a ako dlho si tu uz mas roskosnu malu ma krasne okale 😉

elizabeth453
autor
16. nov 2008

hm tak to skoda---- ☹
zijem tu 3 roky, a ty?
dakujem.. 🙂

antoniab
16. nov 2008

ja som tu rok a 5 mesiacov tiež by som tu rada niekoho spoznala ale sa mi nejak nedari sami poliaci ale neplanujem tu ostat tak ma to tak až netrapi 🙄 inak viem že v skotcku je dost slovakov len asi nechodia na konika 😀 😅
inak ak by si chcela pokecat s babami s uk tak vo volnej diskusii mame temu volna diskusia pre baby s anglicka 2 všetky su daleko odnas ale poznaju to anglicke fungovanie u lekarov či oblubujeme nakupovanie babenky maju už aj babatka my sa ešte len snažime 😉
a pači sa ti tu si tu s manželom alebo si sa tu vydala? dufam že sa nepytam čo nemam 😅 😉

elizabeth453
autor
17. nov 2008

ahoj...nie v pohode,
tak samozrejme tu je vela slovakov, mam tu aj zaname s babatkami, len byvaju daleko...ked sa nam mala narodila, tak sme sa odstahovali a teraz su vsetky asi hodinu aj vyse od nas...a kamaratky co som mala su stale v robote..takze...
ani ja tu neplanujem zostat, buduci rok v aprili ideme domov, uz by som bola doma davno, len malu caka este jedna /dufam/ operacia, tak ked uz ju zacali operovat tu, tak nech to dokoncia, bohvie aka by bola cakacia doba na Slovensku...a u nas sa za to ajn plati 😠 /to len tak na okraj/ vobec ma to tu nebavi
paciloo, ked som chodila do roboty, ale teraz, ked som sama s malou cele dni, tak uz toho mam dost..doma je len doma 😉
som tu s priatelom, nemam v plane sa vydavat 😵 , ale mala sa narodila tu...
a chcela by si mat babatko tu?

antoniab
17. nov 2008

no to ja neviem babatko chcem nejaku dobu to bude aj tu len neviem či tu chcem rodit tak to asi rozhodnem až ked to bude 🙂
no to je tak bud tu chces makat a niečo ušetrit alebo tu chceš plnohodnotne žit a neušetrit 😀 su veci ktore sa mi tu pačia a ine zasa nie
malinka je ale zlatunka a už ma ustočka pekne ešte vas čaka jedna operacia tak držim palečky no mna hrozne uchvatili jej okale take velike ale to ma asi po mamine
no ja som už vydata par mesiačikov presne 4 😀 ale rozdiel to nieje tkaže v pohode kazdy ma ine sny inak by to bola nuda keby sme chceli všetko všetci rovnake 😀

elizabeth453
autor
18. nov 2008

a muza mas skota, svadba bola tu?a kde pracujes/ak sa mozem opytat a neis om drza/ 😖
no tak dufam, ze sa to podari, a bude potrebna uz len jedna operacia, nevladzem uz na nu pozerat po kazdej operacii aka je chudatko znicena, umraucana...srdce mi to trha ☹ , ja viem , ze je to len chybicka krasy, pretoze su aj vacsie vady...ale je to moje dieta, tak ma to boli
hm, aj mne sa pacila ta pohoda ked som pracovala, ten zivotny styl...nejak som nikdy nesetrila...chcela som si uzivat a zit naplno/kym som mlada 😀 /...ale potom prisla mala a vsetko sa zmenilo....uz to je o niecom inom...som na nu v podstate sama, sem tam v nedelu , ked ma priatel volno ju vezme von...ale zeby sme sa isli niekde doreagovat spolu a tak..to nehrozi......je to uz na mna vela...a hlavne s mojou malickou...straaaaaaaaaaasne neposedne babatko 😠
dakujem 😉 a dufam, ze sa ti coskoro podari mat babatko..je to najkrajsia vec na svete

antoniab
22. nov 2008

ahoj tak muza mam slovaka a svadba bola na svk 😉 nie si drza ja pracujem v hotely upratujem a večer este chodim upratovat kancelarie moja anglina je tak nic moc a možnosti je tu na zdokonalenie tiez dost malo ☹
no smalou to musi byt tažke chudadko mas pravdu aj ja si občas poviem su natom ludia aj horšie ale každeho trapi ta jeho nadielka to je pravda ale malinka ma tak krasne očička tak nane bude chlapou balt isto 😀
no byt mlada je fajn je fajn ale potom si uvedomyš že nič nemaš a začneš to riešit byvanie deti a to je až až 😅
ja mam deti hrozne rada tak dufam že ma to pri vlastnych neprejde tie nebudem mohla vratit 😀 ked ma omrzia ale nie to je život a ja to tak brem bola som mlada slobodna a krasna a teraz som mlada vydata už nie tak krasna a zodpovedna 😅 😀 no a niekedy ako babatko a ktomu ešte vychovavam jedno manžela 😀 😀
nam tu už nasnežilo to zas bude na cestach
takže vy sa chystate už v aprili domov a nastalo joj to vam aj troška zavidim 😕

elizabeth453
autor
23. nov 2008

ahoj...preco si sa rozhodla akurat pre Skotsko?Paci sa ti tu?a odkial si vlastne zo Slovenska?/vela otazok naraz 😅 /tak tu ti ta angl. ani moc nepomoze , ta ich Skotstina je hrozna
no ja by som uz isla teraz domov, ale musim pockat tu operaciu a co povedia dr. a este aj na Slovensku musim pre nu vybavit nejaky razstepovy tim...takze...ale nesmierne sa tesim, normalne som tu nasilu 😒 ako ma to bavilo tak mi to lezie krkom,,uz aj koli tomu pocasiu co je tu, a s malou zostavat cely den doma sama...tak to sa niekedy neda...ani nechce byt vnutri..
a dokedy tu chces zostat?

antoniab
25. nov 2008

ahoj 🙂
no ja som sa pre skotcko nerozhodla som pracovala v čechach 4 roky mala som dobru pracu a bola som spokojna priatelia a tak no ale laska hory pranaša 😅 😀 no a moj manžel pracoval tu no a lietanie skotcko čechy bolo pridrahe a ekonomicky bolo vyhodnejšie ked pridem ja tu tak sme sa rozhodli pre tuto alternativu 🙄
anglina no ja som sa ju hlavne nikdy neučila a aj v praci som mala firemnu nemčinu taknajprv som mala taku nemecko anglicku hatlaninu a nik mi nerozumel 😀 teraz je to celkom ok to čo potrebujem to vybavim a na zvišk mam dobrych priatelov ale nie slovakou ☹ chcela som tu ist na college na fulltime ale je tu tolko poliakov že je hrozny problem sa tam dostat tak dufam že sa dotanem aspon od februara na partime som tu už chodila na taky kratši kurz na college a sa mi to pačilo aj som sa niečo naučila 😀 a ma to bavilo no a hlavne to chcem využit lebo potom na svk by som si našla lepšiu pracu
no neviem ako dlho tu ešte budeme ja som chcela ist už buduci rok domov ale teraz ked ide euro a vidim ako v spravach ukazuju jak všade prepuštaju tak ešte počkam no a manžel tu možno ostane aj dlhšie chceme na svk staviat domček tak bude treba vela loooooooooooooooooove 😀 😝 a niekto to zarobit musi 😅 😀
to počasie tu neznašam furt prši a hlavne tu nieje žiadne leto 😠 a ja ho milujem
ja som so svk s dedinky spišsky štvrtok to je blzko tatier a mestečka poprad
a ty ideš domov s malou aj priatel ? a odkial si ty zo svk / som zvedava 😅 /

elizabeth453
autor
26. nov 2008

ahoj...
tak u mna to bolo podobne, ja som tiez pracovala medzi svk a rakuskom/Wolksvagen/ ma prehazovali stale, ale bavilo ma to a tiez som pekne zarabala, ale priatel tu uz bol, tak ma prehovaral...a tak som prisla za nim....
tak aj mna inak odradza to slovensko ale co uz...tu zit nechcem , tak mi asi ine nezostava 😒
tak priatel este neviem, ten tu mozno zostane, alebo pojde do Holandska...ma tam vybavenu robotu od leta...ale este sa rozhoduje...uvidime 😵
ta nemcina sa aj mne plietla tak som im rozpraval ńemecko , slovensko anglicky...som z toho mala mix 😝
ja uz som tu sice tri roky , ale ta angl. mi este stale tak perfetne neide...ked potrebujem vybavit nieco dolezite a nezvladam to...volam priatelovi a komunikuju cez tel. a ja len prikyvujem 😀 , lebo ked na mna spustia tu skotstinu/aspon tu v Glasgowe/ tak len cumim, co vlastne chcu...tak to radsej vzdam 😖
jaj, tych poliakov mi ani nespominaj...vsade su, uz mam na nich alergiu...este ked som si hladala robotu, tak som prisla a prve co sa ma opytali bolo ci "gadam po polsku"...no konec mi bol..tak kde som v polsku alebo v skotsku 😠 🙂
ja som z Nitry...tak to je tiez dost daleko od Tatier..

emjee
19. dec 2008

tana012 • 1d • Dnes o 11:19
Ahoj mamicky,
mame slovenske mamicky v glasgove?

tana012 • 1d • Dnes o 13:11
nemame mamicky v glasgowe?dufam ze tu nie som sama

tana012
19. dec 2008

TO SI TI ERZSI?????????????KN?????????

tana012
19. dec 2008

elizabeth prepac,myslela som si ze je to moja byvala spoluziacka,ale az teraz citam ze si z nitry.este raz sorry.inak ja zijem tiez v glasgowe

elizabeth453
autor
29. dec 2008

ahoj...
tak ja som tiez v podstate erzsi 😀
a kde v Glasgowe zijes?

bzucka4
7. jan 2009

ahojte...j som tiez v skotsku...som pri edinburghu

ewelinka
17. jan 2009

Caute kocky........niekto v edaci?????A nebodaj este aj tehotny alebo uz ma malicke?................pokecam......napiste...

zabka81
16. aug 2009

ahojte aj ja som v skotsku, v glasgowe, ak tu este ste baby piste prosim 🙂 rada by som sa s vami poradila 🙂

baklava
6. sep 2009

Ahojte

rada by som sa zoznamit s rodicmi v Edinburgu, hlavne s niekym kto pracuje alebo studuje, alebo oboje ako ja. Mame trojrocnu neposednu Sofiu.

😅

dia_k
11. sep 2009

ahojte kocky prepacte ze vam sem takto vtrhnem, len som vas chcela poziadat, ak poznate nejake kocky s babatkami ci tehulky v okoli Birminghamu, mohli by ste im dat vediet, ze planujeme stretko Sloveniek a babatiek v Birminghame 19.9.09. (od 10.00 do 12.00) ozvite sa mi cez IP, poslem vam viac info

lilly2711
12. dec 2009

Ahojte, Baklava, este hladas kamosku???

haninkat
21. sep 2010

Ahojte, neprepodkladam ze sa tu niekto objavi zo skotska v roku 2010 ale za skusenie nic nedam 🙂

daisy2403
30. sep 2010

Ahojte babeny
Niekto z Edinburghu??? 🙂

emily84
1. dec 2012

ahojte, niekto z West Lothian? Blackburn, Bathgate, Livingston...?

pemeka
8. jan 2013

ahojte! je tu niekto v skotsku. ja som pri glasgowe.

bashment
16. okt 2017

Ahojte baby pocujte poraďte chceme ísť s mužom na highland games cca o rok dva ma to.byt preňho prekvapko. Kde bývate odporučili nemusí to byť Edinburgh Aj niaka dedina kľudne dakujem