Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

dadulik
17. sep 2009

ahojte, deni s tymi oknami ti to schvalujem 😉 keby som o niekom tu vedela za tak dobru sumu este, uz by som si ich aj nechala umyt 🙂
lusi, myslim, ze v tescu uz mali zimne veci, ale netusim ci v zlave 😒 skor asi nie...
videla som brata, och 😔 😔 😔 z prepustacej spravy som sa dozvedela este hrozivejsiu diagnozu, ako sme si mysleli doteraz, najhorsie je, ze sa to zaraduje k dedicnym chorobom 😔 my sme z toho uplne mimo, ja mam baby taky velky strach o seba, o malu.....o sestru, jej deti 😢 😢 😢 to sa ani opisat neda 😔

julca80
17. sep 2009

dad, o aku dedicnu chorobu sa jedna? ☹
Neboj, jednoducho sa musis snazit si nepripustat, ze by to mohlo niekedy v buducnosti postihnut aj Vas. 😒 🤐

lenca13
17. sep 2009

ahojte ja pozeram tiez ordinaciu 😉

Boze Dad to mi je luto ze je to az take vazne 😔

sticker
autor
17. sep 2009

Takže - škôlky v našom meste sa idú zatepľovať, čo je super. Naša škôlka je kmeňová tak má právo byť zateplená prvá, jupí! Lenže keďže sa bude zateplovať za plnej prevádzky škôlky, tak mamičky, ktoré sú na materskej alebo sú nezamestnané si dobrovoľnenasilu nechajú doma deti! Na jednej strane to chápem, naozaj. Ostatné deti sa počas prerábky ich pavilónu budú sťahovať do inej triedy a v tom najhoršom prípade do inej škôlky!!!!!! Neviem si predstaviť, ako sťahujú postieľky, hračky, veci z kúpeľne a všetko niekam inam. Ten chaos s vecami. Deti budú z toho trochu mimo. Bude ich viac v triede, do toho rachot zo zatepľovania.... OK nech je Janka doma. Lenže za tie tri mesiace ona mierne povedané "upadne". Ja sa jej nedokážem popri Julke tak venovať, ako by sa patrilo jej veku. Navyše mi povedali, že by ju vôbec neodporúčali do školy, lebo je moc hravá. Lenže za rok sa toho ešte veľa dalo spraviť. A keď sa chodí do škôlky 10 mesiacov, z toho tri bude doma + novoročné prázdniny...... bude to poznať naozaj ☹ Navyše chcú od nás poplatky a hmotnú pomoc...ale načo im ja budem nosiť servítky, prach na pranie, jar a iné veci,ˇkeď moje dieťa tam ani nebude?!!!! A to ešte tie mamičky, ktoré platie poplatok mestu - 10€ ho musia zaplatiť aj keď tam to dieťa nebude. Navyše im ho chcú dať za tri mesiace naraz!!!! Takže zaplatí necelých 30 (december je krátený) a jej dieťa tam ani nebude. Hej, potom im to odrátajú, ale načo má platiť teraz? Aby mesto mohlo točiť peniaze? Aj tak z tých peňazí škôlke nič nedá, keď mi musíme nosiť čaj, cukor atď!!!!

sticker
autor
17. sep 2009

Dad 😔 😢 😢 Nedá sa to nejakými vyšetreniami zistiť už teraz? Či to nemáte aj vy?

sticker
autor
17. sep 2009

A aby toho nebolo málo - prídem pre Janku do škôlky a ona nemôže otáčať hlavou ☹ Má to asi seknuté a že celý deň taká bola! Prečo mi nezavolali? MOhla som s ňou ísť k MUDr. na obed. A prídem z rodička a ona už aj trochu nádchu a počujem, že hrdlo má asi tiež chytené. Takže ráno letím rýchlo s ňou k MUDr. a snáď jej dá niečo čo zaberie 😒 ☹
Inak keby vidíte iné mamičky.... No hrôza. Jedna teraz za týždeň naučila malého 3ročného na škôlku a musí si ho nechať tri mesiace doma!!! Takže potom ho bude znovu učiť ☹ Ďalšia ide rodiť koncom septembra a tá mala až slzy v očiach celé rodičko. Jej malý je ako Janka - päť dní rozdiel.... A inej maminke narovinu povedali, vieme že robíte, ale babička je doma.... Takže tiež vybavené. Hlavne, že v triede pod nami dieťa ktorému rodičia robia, ale babička je doma môže chodiť do škôlky.

sticker
autor
17. sep 2009

Ja som si chcela tento posledný rok doma užiť. Venovať sa Julke ako sa len dá... Takto sa nebudem ani jednej venovať poriadne, akokoľvek sa budem snažiť ☹ A to mi je veľmi ľúto ☹

julca80
17. sep 2009

je to fakt super, ze teda idu zateplovat skolku. Ale kladiem si otazku, "preco prave teraz, ked to mohli robit pocas letnych prazdnin, ked tam bolo malo deti, prip. bola skolka zavreta uplne?!"
Jani, inac ak by si dala Janke odklad do skoly, vobec by jej to neublizilo, ak by bola naozaj hrava a mentalne by nebola suca na skolu.
Ja som zivy priklad, som narodena v auguste, takze v septembri som mohla nastupit do skoly, ale kedze som bola este "hrave dieta", tak mi mamca dala odlad a vsetko bola v absolutnom poriadku.
Netreba to dieta zbytocne silit, ak naozaj nie je pripravene na skolu. Skor by to mohlo narobit viac skody ako osohu.
Cize z toho to si hlavu absolutne nic nerob!

sticker
autor
17. sep 2009

Juli veď ja nie som z tých mamičiek, ktoré si potrebujú niečo dokázať - že majú inteligentné dieťa a tak. Len sama na nej vidím, ako veľmi sa dokáže za rok zmeniť, koľko vecí sa naučila.... Aj keď sme boli u tej logopedičky tak tá bola v dobrom z nej prekvapená, aké veci vie.... Toto ja siliť nebudem. Keďže uč. v škôlke majú teraz právo neodporučiť dieťa do škôlky. Aj tak tá psychologička im ževraj vždy zavolá a pýta sa na ich názor na dané dieťa, keďže ona to z jedného sedenia naozaj nevie objektívne posúdiť. Len mi je ľúto Janky. Viete aké živé sú naše slniečka a ja by som sa tak moc chcela venovať obom. Škôlka mi v tom aspoň pomohla, že sa venovali Janke.

sticker
autor
17. sep 2009

Idem si ja ľahnúť. Zajtra chcem hneď ráno aby nás Edo hodil k MUDr. Julku dám zatiaľ k dedovi, kým bude babina na injekcii a potom ešte musím zbehnúť na poštu a Jaju asi nechám doma babine a skúsim iba s Julkou obehnúť Jarmok. Aj keď to bude asi s krikom, lebo ona bude chcieť ísť na kolotoče hneď. Janka si aj poplakala, že chce ísť na kolotoče, ale som jej sľúbila že jej balón a medovník kúpim aj tak, keďže som im to obom sľúbila.
Tak dobrú noc a píšte nech mám čo čítať ráno pri káve 😅
Juj Deni stále premýšľam nad tým, prečo nemôžeš bývať bližšie (alebo aj my 😅 😝 ) Papa

julca80
17. sep 2009

jasne Jani, chapem 😉
Ved uvidis aka bude Janka potom po novov roku ked bude opat v skolke. Ako som mala cest vidiet viackrat Janku, mi pride velmi sikovna! A tiez viem, ze za ten cas aj co bude s Tebou doma sa tiez kopec novych veci nauci (samo, ze to nie je ako v skolke).

julca80
17. sep 2009

Dobru Janci. 😉

lenca13
17. sep 2009

Dobru noc Jani 😉

julca80
17. sep 2009

este som zabudla reagovat na temu "Praca" 😅
Co sa tyka mna, tak sa tiez tesim do roboty, len este nemam do akej. 😝 😅 ☹ ☹

denisse
17. sep 2009

babenky, tak ja som dnes nakoniec vseeetko poupratovala, nejak ma tie ciste okna nastartovali 😀 a nei je mi uplne najlepsie, mam upchaty nos a dutiny a boli ma z toho hlava ... a to zajtra idem vynimocne do prace, sice iba na chvilku, odprezentovat jednu vec na poradu, ale aj tak ... 😝

denisse
18. sep 2009

dobre rano .. tak tu sedim s umytou hlavou, nel este spi ... idem si este vyzehlit bluzku a o 9 pride jirinka ...

denisse
18. sep 2009

jani, este k tej vasej skolke ... no to je teda ... tiez nechapem, ze to aspon nezacali v lete, ked je vela deti doma 😕
a ber to z tej pozitivnej stranky (ked budes nahnevana, aj tak sa nic nezmeni 😅 ) a tes sa, ze vam vlastne predlzili prazdniny ... nebudes sa hnat, rano s dvomadetmi do skolky, poobede budit julku ... jasne, ze janke plne nenahradis skolku, ale ide zima, vonku bude furt tma, tak bude viac casu vymyslat pre deti nejake cinnosti, bo co si budeme hovori, v lete je to jednoduche, staci ich vypustit von 😀 a ty si sikovna a skvela mamka a janka je sikulka, tak aj keby nakoniec sla do skoly, tak tie tri mesiace na nej nikto nespozna ... v niektorych skolkach zacina ozajstna preskolska priprava aj tak az po polroku ...

lenca13
18. sep 2009

Dobre ranko 😉 tak mi sme hore od 6.30 pracka uz perie a zemiaky sa varia
Deni nech ti to rychlo ubehne v praci

denisse
18. sep 2009

leni, dnes mi bude cesta trvat dlhsie, nez praca 😀 to celodenna porada, ale ja idem odprezentovat len jednu vec a ked nebudu mat milion otazok tak to mam tak na 20 min 😀

dadulik
18. sep 2009

dobre rano, mala ma nechala spat celu noc az do stvrt na osem 🙂 asi vedela, ze to potrebujem ☹
juli, je to jeden z typov sklerozy, priamo amyotroficka latentna skleroza 😔 este si vsetko o tom zistujeme, lebo na jednej strane doktor povedal, ze je to velmi ojedinela choroba, a ochoriet mozu napr. 2 ludia v regione, na druhej strane sa na nete uvadza u 5-10% ludi s moznostou zdedenia. Neviem, ci existuje nejake vysetrenie, ktore by uz dopredu ukazalo, ci to mame so segrou, pripadne deti v genoch, budeme po tom patrat....
jaro isiel na hriby 🙂

julca80
18. sep 2009

ahojte 🙂
Aj my sme dnes od 6.30 hore. 🙄 Dnes asi nevarim, ved na co, ked je druhe zo vcera a nad polievkou sa mi nechce maturovat. 😝
Snad sa aspon pocko trocha umudri. 😕

Dadus, ja dufam a verim tomu, ze vy nebudete patrit do tej kategorie 5-10% ludi s moznostou zdedenia. 😒 Uvidis!!! 😵

deni, fakt super pracicka! 😎 🙂 😉 Aj ja ceeeeeeeeeeeeem. ☹ 😒

dadulik
18. sep 2009

ja tiez dnes nevarim, teda aspon na obed, mame zo vcera toho pangasa, aj polievku zo zelenych hub, malej straaaasne chuti, ja to nejem 😝
rozmyslam, ze zajtra spravim plnenu papriku, lebo v nedelu ideme nahliadat k tej byvalej kolegyni, a budeme v cudu cely den, tak nech mame na veceru aj v nedelu navarene 🙂
len som dosla z obchodu, a ze knedlu pred obedom dostanu 😒 rozmyslam, ze by som aj spravila, len som to raz v zivote robila, a hroza 😀 nemate niektora recept ? ja by som cesto dala do pekarnicky urobit 🙂

lenca13
18. sep 2009

Dad je knedlu tiez len kupujem 😉
Ja som spravila zemiakove pyre a mam nalozene rezne
Idem sa pozriet s Jankou na jarmok dufam ze kolotoce budu este zatvorene 😀

zuzla2
18. sep 2009

ahojte..
my sme uz aj z vonku doma 😎 zdalo sa mi,ze je dost zima,ale je celkom prijemne..az na ten vetrik...
Jani mne sa podobne ako babam natiska otazka,preco nezacali so zateplovanim uz cez prazdniny...resp. este v juni...tu sa celkovo vsetko zacina zateplovat ako nahle sa otepli...v septembri som este nevidela nikoho zacinat... 😕
dadus pridavam sa k julci... 😉 a knedlu ja robim vzdy len doma..mne kupovana nexuti 😒 robim stale podla tohto receptu..len namiesto hrubej davam polohrubu muku a vajicko nedavam ani rozky 😎
len vcera sa mi cosi pokazilo na tej pekarni 😠 taky blud co drzi hak...ale mm povedal,ze sa to da v pohode kupit..tak dufam,ze ma pravdu..lebo si uz neviem predstavit byt bez nej 😢 a novu teda nemam chut zas kupovat.... 😔
my sa asi az zajtra pojdeme pozriet na trhy...ale to len prejdeme okolo stankov, kolotocov, ja si dam tradicne langos...malej balon a hajde domov 😀

zuzla2
18. sep 2009

este link som zabudla pripojit 😀 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8709

dadulik
18. sep 2009

dik za recept zuzi
my sme nakoniec isli za jarom do lesa, teraz sme dosli, plny kosik hribov 😝

sticker
autor
18. sep 2009

Ahojte. Tak sme už doma. Ani som ráno nepísala, lebo sme šli k tej MUDr. Boli sme tam hodinu a pol 🙄 . Janka je iba nachladnutá a do dvoch dní by jej ten krk mohol ustúpiť. Tak je možné že ju budem mať doma už odteraz. Nemám odvahu ju dať do škôlky 😒 . Potom som iba "vymenila" deti a šla s Julkou a Timkou na Jarmok. Kúpila som im balóniky, medovníky a nejaké kokosové tyčinky našim a skoro 10€ fuč. Ale sme šli okolo stánkov s jedom a riadne nám otáčalo nosy 😀 😀 😀 . Baby sa aj povozili - obe boli v autíčkach 😀.
Ešte utekám do obchodu, len netuším čo spraviť. Ale asi naložím mäso. A najradšej by som aj polievku spravila z kostí, aby to Janke riadne premastilo krk, no keď ona "slížikovú" nemá rada 😒 . A v lekárni som nechala cez 7€. 😠 .

sticker
autor
18. sep 2009

Ešte k tomu zateplovaniu - v lete neboli peniaze, to sa musí výberové konanie spraviť... Podľa mňa to začne neskôr ako koncom septembra a aj to potom neskôr skončí. Ani nemám chuť tam nosiť tú "hmotnú výpomoc". No načo, keď aj tak budú sťahovať triedy a boh vie, kde sa to "postráca" 😝

julca80
18. sep 2009

cafte, uz som si vas aj stihla precitat a naobedovat. Bo mala mi uz odfukuje od 1nej. 😉
Len sa mi dako nechce, resp. nemam o com pisat. 😅 😝

zuzla2
18. sep 2009

julik ja podobne 😝 😎