Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

lenca13
21. jan 2010

Jani ved som vcera pisala ,ze snehule 😉

lenca13
21. jan 2010

http://detsky-bazar.hyperinzercia.sk/topanky-de...
Deni Radka ma presne tieto iste 😉

lenca13
21. jan 2010
lenca13
22. jan 2010

Dobre ranko 😉 tak po vyrazkach uz ani stopy,za chvilu volam dokine tak som zvedava na vysledky 😕
Uz mam pozehlene,pracka perie,navarene mame,len neviem co varit cez vikend 😉

denisse
22. jan 2010

dobre ranko ... fiiiiha, strajk??? 😕 😕 😕
my ideme do Pohadky ... a poobede zacina varenie na zajtra 😀

denisse
22. jan 2010

leni ... 😀 😀 😀 si ma o chviiilocku predbehla 😉

julca80
22. jan 2010

ahojte 🙂
Rusim strajk! 😀 😀 😀 Ale nie, ja som vcera vecer opat ztvrdla pri PC hladanim po nete. 😝

denisse
22. jan 2010

mna vcera az do vecera bolela hlava, tak som isla aj skoro spat 😝

lenca13
22. jan 2010

ze strajk 😀 😀 😀
Tam mame asi alergiu na mandarinky na 50 percent,a nizsi krvny obraz tak budeme brat zelezo

denisse
22. jan 2010

my sme doma, papame ... a tu furt nikoho 😕
je tam pekna zima ... ja idem trosku upratovat a potom sa pustim do toho borscu a nasolim maso na roladu ...

jarinosk
22. jan 2010

Ahojte!
Co skapal kon? tusim nesiel.
Deni,borsc mozem,pridem?
aspon bude mat Lenka po starostiach co varit.

sticker
autor
22. jan 2010

No mne nešiel konisko.... PC som zapla o druhej a až teraz. Ani som nedúfala, že pôjde.
Leni tie snehule sú perfektné 🙂 Ja som brala Jaje iba s lepkami, ale farba taká istá 🙂
Inak boršč môže aj môj, len ja sa to bojím robiť 😅 . Ale silno nad tým uvažujem... to by bol teda prekvapený 🙂

lenca13
22. jan 2010

Jani tiez som to v zivote nevarila 😅
timea ma nieco podobne ako nelinka z Deichmannu len su ruzove a zips ma na boku 😉

denisse
22. jan 2010

baby a jarino .. borscu mam plny hrniec a dve rodiny nepridu .. bude nas malo a borscu vela .. podteeeee 😉

denisse
22. jan 2010

a samozrejme napisem recept podla mojej mamy, ak bude niekto chciet 😉

lenca13
22. jan 2010

Deni samozrejme ze napis,od teba mam velmi rada recepty 😉 uz davno som nerobila tu tvoju svieckovu 🙂

dadulik
22. jan 2010

ahojte, deni uzas ten recept na borsc si prosim 😀 😀 dakujem...nikdy som to nevarila a strasne to lubim 😀
my sme boli s malou cely den u nasich a teraz odpocivame pri telke, riadne sme vymrzli, bolo tu dnes -10 😲

lenca13
22. jan 2010

Timea ma zase pre istotu teplotu 38.2 ☹

dadulik
22. jan 2010

leni 😢 laura zacala poriadne chripiet, ale akoby len hlasivky mala chytene, myslela som, ze z placu, ale skor z toho mrazu 🙄 aj mne je na dve veci, hlavu mi ide rozhodit a zacinam mat tuberacky kasel 🤐
deni, v tej vete o borsci malo byt, ze UZAJ (akoze okamzite) 😀 si prosim recept 😀 😀 😀

lenca13
22. jan 2010

Dad,no neviem ci to nema teraz reakciu na tie vyrazky ☹ cakam co sa z toho vykluje 😕 ved dnes sme boli vonku len doobeda co sme isli k dokine a naspat

denisse
22. jan 2010

dad, idem na to ...

denisse
22. jan 2010

takze BORSC ... sa vari jednoducho (jani 😉 ), ale pripravte sa na to, ze to holt chvilu trva ... 😀
budete potrebovat:
maso - hovadzie aj bravcove (ako na gulas), priblizne v rovnakom pomere (neviem, kolko som ho tam dala, zalezi aky velky hrniec budete varit, tak aby tam proste bolo dost masa)
cibulu, olej
korenovu zeleninu (mrkvu, zeler, petrzlen, cviklu - 2 ks)
kapustu - kyslu (hlavne / aspon dvakrat premyt, nema byt az taka kysla ako na kapustnicu) a asi polovicne mnozstvo hlavkovej
zemiaky
1 sladku a 1 kyslu smotanu
trosku paradajkoveho pretlaku
korenie: ja davam sol, rascu, papriku, cierne korenie, trosku vegety

Postup:
Na oleji spenit cibulu, pridat hovadzie maso (ja robim v tlakovom hrnci, v normalnom trva dlhsie), podliat a dusit, po case pridat bravcove maso (ja som dnes cas neodhadla a hovadzie uz bolo uplne makke, tak som ho vybrala z tej stavy von a do nej som dala bravcove), po case pridat na kocky pokrajanu korenovu zeleninu (okrem jednej cvikly), vsetko podusit do makka.
Zvlast podusit hlavkovu kapustu (trosku som ju oprazila na oleji, posolila a podliala vodou), zvlast kyslu (rovnaky postup), zvlast uvarit zemiaky a zvlast este v slanej vode tu zvysnu cviklu na kocky (tato voda da borscu tu spravnu farbu)... 😀 vela riadu sa spotrebuje 😀
Vsetko zmiesat dokopy aj s vodou, v ktorej sa tie veci varili. Pridat asi dve lyzice paradajkoveho pretlaku. Priviest k varu a pridat smotany s troskou muky. Na zaver dochutit 🙂 Do taniera sa este moze pridat na ozbodu lyzicka kyslej smotany, ale je to dost smotanove, takze uz sa nemusi ...

My to teda doma robime takto ... a je to mnam ... tak dobru chut 😉

jarinosk
22. jan 2010

skopirovane,ulozene
este vytlacit a Lenka sa moze realizovat 😀

dadulik
22. jan 2010

deni diki, ale teda je to riadne praaaacne 😨
dobru nocku 🙂

dadulik
23. jan 2010

dobre ranko 😅
u nas bolo v noci -14 😕 🙄

dadulik
23. jan 2010

kde ste zeny ? 😀 co ste pomrzli 😅 😀 tu je otrasne zima, jaro hovori, ze predpovedaju odteraz tyzden arkticku zimu tu na zapade, takze tu mame cez den -12 🙄 🙄 🙄 🙄
ja mam uz vygruntovane, robila som pangasa zapekaneho so zemiakami, uz sme aj naobedovani, este uvarim tvarohove gulky s ovocim na veceru 😉
a zajtra ma jaro narodky, tak idem najst nejaky recept na kolac

lenca13
23. jan 2010

Ahojte 🙂 dad aj u nas je zima,ale svieti sliecko vonku sme neboli kedze Timea stale teplotuje 😖
Jarino je v praci,varila som slepaci vyvar a kuracie na prirodno a ryzu 😉
Poobede chcem ist pozriet s Radkou na zimak su tam sutaze v krasokorculovani
Aj mi mame zajtra oslavu,Timea ma meniny 😉segra mi robi trojhran z bebe keksov 🙂

sticker
autor
23. jan 2010

Ahojte 🙂 Deni dík za recept a pripomienku, že je to ľahké 😀 😀 Ja som to pozerala už dávnejšie v knižke a je to ľahké, len kopec vecí - ako napísala Dad - pracné 😝
Leni si včera písala, že ste nikde neboli "iba" u MUDr..... no možno práve tam niečo chytila 😒 ☹ .
My sme doma, vôbec sa mi nechce do tej zimy. Ocino bol na balkóne fajčiť a vraví - Sa oteplilo už je iba -8 😝 😀

dadulik
23. jan 2010

tak posuniem 😀 boli sme aj poobede vonku, kedze slniecko zasvietilo, dalo sa vydrzat, ale akonahle zapadlo, brrrrrrrrrrrrr 🙄
rozhodla som sa, ze uvarim teraz vecer na zajtra polievku, nech toho nemam vela 🙂
jaro ide do prace, tak budeme bacovat s laurou same 😎