Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

jaduska
27. jan 2010

ahojte....
daduš - u nás iba -15 😀

leni - od Vianoc aj u nás fičia puzzle, ale také drevené, už si to Boba aj sama poskladá....

čo sa týka spánku - Barbarita cez deň nespí vôbec, večer ide spať okolo polnoci a ráno vstáva o desiatej. Teraz ju baví pozerať Tweenies, tak v kuse na to čumí...ale aspoň sa niečo naučí.... 😀

Deni - a Nelku by ti nevzali do škôlky? Ona má podľa mňa problém v tom, že je na svoj vek vyzretejšia a možno sa s tými malými deťmi nudí. Možno pri starších deťoch by jej bolo lepšie...Naša San ako 2,5 ročná chodila už normálne do MŠ...

sticker
autor
27. jan 2010

Leni hej, vravela mi, že videla Radku a že určite šli na výlet, lebo mala batoh 😀 😀 Celkovo sa jej tam páčilo, aj dostali kohútika z papiera, čo im deti spravili 🙂 A že sú tam počítače 😀 Ale najviac sa jej páčila družina 😀 Lebo tam majú Little´s Pet Shop 😀 😀

sticker
autor
27. jan 2010

Julka sa teraz moce po byte, ona puzzle mala vždy rada, aj teraz skladala knižku puzzlovú. Keď sme boli u kamarátky, tak si tam sadla a začala sadať a ona mi hovorí, že to jej malý doteraz tomu neprišiel na chuť a to je o 3 mesiace starší.
Idem robiť gule, ale som si nie istá - dávate aj vajko, či nie. Lebo niekde píšu hej a niekde nie 😕 😅

lenca13
27. jan 2010

Tak my sme boli vonku,ale fakt tak na rychlo za hodinu sme boli aj doma 😉
Radka chodia kazdy utorok na klzisko,tak preto mala batoh 😀 😀 😀
Timea tie drevene sklada uz dlhsie,ale teraz oblavila v Radkinej izbe klasicke tak staviame tie 😀
Timeu som ulozila,tak snad rychlo zaspi 😉

dadulik
27. jan 2010

my sme sa boli vyvencit, slniecko svieti ale mrzne jak v moskve 😅
jani, neviem ake gule myslis, ale ja robim zo zemiakoveho cesta a tam vajicko nedavam 😉 ale ty ich mas urcite uz spravene aj zjedene 😀
ja sa pokusam o nemozne, ulozila som lauru a cakam na zazrak.........

sticker
autor
27. jan 2010

Dad už funím...tak som sa napráskala. Ale teda sa musím priznať, že to neboli nakoniec gule, ale divné mnohotvary 😅 😀 Ani za ten svet mi z toho nešla spraviť guľka... No na chuti to neubralo 😀

dadulik
27. jan 2010

tak zazrak sa nekonal, az na to, ze tentoraz neochcala postel ale umytu podlahnu v detskej 😠

dadulik
27. jan 2010

nesli sme uz ani von, mrzne strasne, jaro ide do roboty, laura je tu unudena, uz neviem, co jej mam vymyslat za cinnosti 🙄

dadulik
27. jan 2010

😕 🙄

sticker
autor
27. jan 2010

Dobrý večer 🙂 Deni ako dnes s Nel? Boli ste v jasličkách? Daj info ak máš chuť...
Ja sa tu trasiem a nie a nie ísť do sprchy. Boli sme peši v Tescu a riadne som vymrzla.. Sa mi zdá, že Jaja mala chvíľu taký nahuhňaný hlas...no uvidím zajtra. Ideme konečne na logopédiu a možno si ju nechám doma ja v piatok. V škôlke sa zase rozmáhajú sople a nechcem aby na karneval ochorela.
Dad a nechceš s malou niečo piecť? 😅 Ja len že Jul veľmi baví sa hrať s cestom. ešte si pamätám Vianoce, ako sedela hodinu pri ceste a piekla.... alebo teda plastelínu, to je menej špiny potom 🙂 Alebo maľovanie...aj to nás celkom baví 🙂

lenca13
27. jan 2010

Dad tak tu plastelinu odporucam,ozaj sa da s nou prehrat 😉
Timea ma teraz este tie skakajuce lopticky z tych automatov,tak tie si hadzu s Radkou po chodbe a nahanaju sa 😀 😀 😀susedia pod nami musia mat radost

dadulik
27. jan 2010

diki baby za rady, ale malovanie to ju vooooooobec neberie, piect sa nechce zase mne, plastelinu mam kupenu, no mam strach to vytiahnut, aby nebol od toho cely barak 😖 teda hlavne kozena sedacka 😲

lenca13
27. jan 2010

Dad a akej znacky mas plastelinu?

dadulik
27. jan 2010

leni, z dracika, neviem, co to je za znacku, uz sme vyhodili krabicu
ale ak bude aj zajtra taka unudena, tak jej to vytiahnem, a poviem, nech to ma akoze cesticko a nech si to valka, len nejaku podlozku na stol musim dat 😕

denisse
27. jan 2010

ahojte ...
tak nel bola dnes standardne s jirinou, ako kazdu stredu ... a v piatok pridu nasi na cely tyzden, atk buduci tyzden do jasli nepojde ...
a potom to znova skusime ... dnes som si dokonca kupila knizku "Detska vyvojova psychologia", chcela by som pochopit co sa deje 😕

ked som prisla z prace, tak jej hovorim, ze podme sa neja hrat napriklad na obchod, na lekara, na jaslicky ... a ona si vybrala jaslicky 😉 a ze ja budem teta jitka a ona bude karla 😀 tak sme sa chvilu hrali ... ale nic som sa nedozvedela ... 😅 tak uvidime .. ja stale dufam, ze je to len nejake prechodne obdobie, nechcem sa tych jasli vzdat ...
ono to je asi jedno s druhym .. asi aj ako hovori danka, medzi malickymi detmi sa nudi .. a kedze je teraz velka chorobnost, tak nie su rozdeleni na dve triedy, lebo ich je malo, takze su mali s velkymi dokopy a zda sa mi, ze ani nemaju nijaky konkretny program, ze sa tam proste len tak hraju ... a dlho som tam nevidela tetu sarku, co je riaditelka a podla mna najlepsia teta a myslim, ze aj ta moze nele chybat ... a moze to byt aj tym, ze si uz dokaze v tej hlave uvedomit, co to je "byt smutno" ... a ked nema inu poriadnu cinnost, co ju zaujme, tak si premysla o svojom a je jej naozaj smutno ... romanovi vcera povedala, ze plakala, lebo ju davidko postrasil 😕

dad, aj nela je unudena, dnes som jej kupila vodove farby a sme kreslili 😉

jaduska
27. jan 2010

Deniska, ak si Nelka vybrala hrať sa na jasličky, tak to tam asi nie je až také zlé. Ale zas ak sa im tam tak striedajú tety, tak deti to vnímajú veľmi citlivo. Aj učiteľky v škôlka mi vraveli, že keď supluje nejaká iná učiteľka, hoci iba jeden deň, tak deti to vnímajú a vadí im to (dokonca aj tí najstarší škôlkári), hoci tá učiteľka môže byť oveľa lepšia. Jednoducho v určitých veciach potrebujú mať istotu (kvázi stereotyp).

Daduš,keď bola Sandra malá, tak som jej na stenu nalepila veľký baliaci papier, po ktorom si mohla kresliť. Je to dobré na rozvoj jemnej motoriky a hlavne nepokreslí steny. Potom sme napr. trhali farebný papier na malé kúsky, ja som predkreslila niečo na papier a tam sme tie "otrhance" lepili, hrávali sme sa aj s plastelínou, ona si rada skladala, kreslila, tancovala... Lenže Sandra bola dieťa, ktorá pri každej činnosti vydržala relatívne dlho. S Bobou je to už horšie, tá chce všetko robiť, ale všetko ju baví iba chvíľočku. Ale napr. včera som jej dala výkres a kreslila naňho tušom, zas to bolo niečo nové, tak vydržala asi 10 minút, čo je u nej úspech.... No a tiež sa rada hrá s kartami, ale tie sú potom po celom byte 😀 😀 😀

jaduska
27. jan 2010

No, tak seminárka posledná dopísaná, zajtra možno ešte voľačo skúsim z toho papiera upliesť a mám na istý čas pokoj.... Tento semester sa celkom zadarilo, zatiaľ mám samé A, iba z hudobky mi tam svieti C a ešte som zvedavá, čo bude z didaktiky, tak tajne dúfam, že horšie ako C nebude, lebo sme to mali rozdelené na dve časti - predškolská didaktika a elementárna. Tak z predškolskej body viem, to som napísala celkom dobre, z elementárnej nám však body nedali a to som napísala nie veľmi dobre, lebo test bol úplne z iného učiva, lebo ho robila vyučujúca, ktorá nás neučila....

V piatok dostane Sandra svoje prvé vysvedčenie, dúfam, že bude dobré, lebo v žiackej má samé jednotky (za nepodarky známku nedostáva, tak asi preto 😝 )

Idem do hajan dobrú noc...a vlastne vám už asi až dobré ránko 😵 😵 😵 😵

sticker
autor
28. jan 2010

Dani keď čítam čo všetko robíš do školy.... no môžem ja zabudnúť na nejaké štúdium pedagogiky 😒 . ☹ .
A to som chvíľu uvažovala, že by som skúsila v Nitre.... No ale jedna vec sú peniaze, ktoré neviem odkiaľ by som vzala a druhá, že fakt by som sa asi neprinútila učiť, keď tomu ani nerozumiem 😖 .
Tu krásne nasnežilo a vlastne ešte aj sneží 🙂 Ak by to vydržalo, veru si nechám Janku aj zajtra doma a konečne by šla vyskúšať boby. Keď bola maminka s Jul minulý týždeň na sánkach, tak Jul sa spustila 3krát a dosť. Tak s ňou by som sa na snehu hrala a Jaja nech sa spúšťa. Bála sa, či bude vedieť na bobách jazdiť, ale som jej povedala, že aj malá Nelinka sa bobovala. A ona - no veď ona mám iba dva a ja päť, tak to určite zvládnem 😀

lenca13
28. jan 2010

Dobre ranko,tak u nas je krasne bielo 🙂
Jarino mal ist s Radkou na ST zubarke ale sme to odvolali hlasili ze su tam havarky,tak isla az na druhu hodinu do skoly 😉
Timea tiez nemusi sankovanie 😀 😀 😀 jej staci lopata na odhrnanie snehu a je spokojna,aj teraz uz otravuje kedy pojdeme von

denisse
28. jan 2010

caute ...

nela sa od rana sama hraje s babikami na jasle .. ja nechapem .. dava ich postupne curat na nocnik, poutiera, ... potom ich posadi k stolu a hovori im, ze maju pekne papat, aby mohla mamka prist a nebola smutna ... potom im umyva ruky ...
preco sa tak nehraje v jasliach????

mozno pri tej hre povie tym babikam nieco, co mi pomoze pochopit ju 😕 tak smirujem 😉

denisse
28. jan 2010

nema ponozky, ale nechcem ju vyrusovat 😅

jaduska
28. jan 2010

jani - pre mňa boli tie pedagogické pojmy tiež neznáme, tak prvý ročník bol o držku, ale teraz som trošku zorientovaná, tak to ide oveľa ľahšie....

deniska - aj naša Sandra sa doma hrávala na škôlku, na bábiky v kuse ziapala, ale keď som sa jej opýtala, že či na nich tak pani učiteľka kričí, tak občas odpovedala, že nie, inokedy zas, že na ňu nie.... S chodením do škôlky sme mali problém až odvtedy, keď som ja ostala doma s Bobou. Kým som chodila do príce, tak chápala, že tam musí byť....

dadulik
28. jan 2010

ahojte, u nas teda riadne tiez snezi, az mi to ide na nervy, lebo potrebujem ist do obchodu 😠 na vecer sa ohlasila svagrova 😝
diki baby za tipy na hranie, vyskusam nieco z toho 😉

jaduska
28. jan 2010

u nás je zima jak na Sibíri, len sneh chýba 😖

denisse
28. jan 2010

my sme boli v obchode, poobede by som chcela ist na boby, ani nie je velky mraz aj snehu je dost (zase novy napadol), ale priserne fuka ... 😒

lenca13
28. jan 2010

My sme boli aspon pred cinziakom,u nas zatial nefuka

dadulik
28. jan 2010

tak som sa prekopala do obchodu, ale teda cesty neupravene, ledva som sane utiahla 😠
a laure sme vytiahli tu plastelinu, takze sa s tym hodinu bavila, kebyze ju nevytiahnem von, tak sa s tym hra doteraz 😀 pokusame sa o spanok, no nevyzera to zase ☹
kupila som si listkove cesto, pojdem spravit deni tych tvojich pizzovych slimakov a krabi salat vecer pre navstevu 🙂

sticker
autor
28. jan 2010

Deni aj si niečo vyšmírovala? 😀 🙂 Možno to bolo iba v ten deň v tých jasličkách..či nie? Možno naozaj nemala náladu, veľa detí k tomu....
Tu stále padá a čo som počúvala správy, tak aj v noci má aj zajtra, ale zajtra by malo riadne fúkať.... A Jaja má nádchu, tak okrem logo sedíme doma.

denisse
28. jan 2010

jani, v jasliach prave naopak .. malo deti a tak nie su rozdeleni na malych a velkych .. a ked su spolu od pol rocnych az po trojrocnych, je ich 5 - 7 a jedna teta, tak urcite nemaju program ... nela aj doma potrebuje cinnost, inak sa nudi a kvika ...

vypozorovala som len to, ze vsetky babiky sa najedli, vycurali, umyli si ruky a posadila ich na rozne policky do knihovnicky, ze vraj sedia na schodoch a cakaju na mamky 😉

denisse
28. jan 2010

boli sme necelu hodku vonku, ale fuka tam neprijemne a vsade je lad a smyka sa .. nejak ma to nebavilo 😀
a nele sa chcelo curat, tak sme sli ...
a zajtra rano pridu nasi 😅