Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

zuzla2
16. dec 2009

tak u nas nateraz snezit prestalo..aj ked dako vela ho ani nenasnezilo...
ale i napriek tomu sa na cestach tvorili kolony 😕 😕 😕 a mm vravel,ze sa aj dobre smykalo..tak mozno kvoli tomu...

sticker
autor
16. dec 2009

Dani na východe má ževraj snežiť zajtra 🙂 Tak vyčkaj 🙂 Balík dnes odišiel, moc dúfam, že do piatku je u vás 🙂 Prepáč, že tak neskoro 😔

sticker
autor
16. dec 2009

Deni to je veľmi pekné 🙂 Veru by som také pod stromček brala pre našich 🙂
Dnes bola u mňa konečne sestrička z ortopédie a nevyzerá to dobre 🙄 ☹ Zatiaľ mi bude týždeň chodiť pichať injekcie, ale budem musieť aj infúzie a na rovinu mi povedala, že operácia je otázka času 😔 . Ešte by ma chcel ado Dunajskej Stredy na niečo poslať, neviem ako sa to volá.... alebo do TN na oddelenie akútnej bolesti... No vzalo mi to chuť do všetkého. Práve som robila medovníky, tak som bola aspoň zamestnaná. Som sa snažila si prečítať nález z ct, ale jasné, že neviem o čom tam písali. Ona mi to aj vysvetlovala, v normálnej reči 😝

denisse
16. dec 2009

jani, si predstav, ze mojho brata frajerka trpi podobne ako ty asi od augusta, teraz v pondelok bola na ct a v piatok ju budu operovat .. ma vyskocene tri platnicky, z toho jednu velmi ... ☹

velmi by som ti priala, aby ti pomohli injekcie a infuzky ... ale ani operacie sa nemusis bat, ja som bola v nemocnici od soboty do stvrtka, o operacii ani neviem, druhy den som vstala z postele a okamzite citila ulavu od bolesti ... neprijemne je, ze po tej operacii sa 3 tyzdne nesmie vobec sediet ... ani na chvilku sadnut, tj ani ked si lahas do postele, tak nesmies cez sed ... ani na zachode nesmies sediet .. tak to je dost obmedzujuce .. ale mne ta operacia velmi pomohla ...
len sa bojim, ze kedze som od porodu cvicila len velmi sporadicky a teraz co som tehu tak vobec a ktovie ako sa vyvinie moj hematom, ci vobec budem moct trosku cvicit .. tak proste bez cvicenia ta moja chrbtica neviem, co vydrzi ... 😒

jaduska
16. dec 2009

Lenka - veď to aj San ešte pondelok, utorok idú....V pondelok dokonca majú imatrikuláciu a poobede Vianočnú akadémiu....

Jani, ty tak trpíš bolesťami a ja ťa preháňam na poštu.... ☹ prepáč.... ja som si na to len tak spomenula, San to už nespomína...

sticker
autor
16. dec 2009

Deni stále nad tým premýšľam, v kuse... Mm hneď povedal, že nech idem rovno na operáciu, načo brať tie injekcie a infúzie. Ja tam mám tiež nejako tri platničky sú skrútené alebo čo a tlačia mi tak na nerv, že mi pravá noha "odchádza". Tak ma tá noha bolí, tŕpne mi.. Ale typická ja, premýšľam nad tým, že čo malé ☹ Jasné, majú tatina, o to pokoj, vie sa o ne postarať. Ale ešte si pamätám keď som bola s Jul v pôrodnici...Janku ani neučesal, oblečená chodila ako bezdomovča a to bolo leto. Teraz si neviem predstaviť v zime, česať sa mu vôbec nedá, aj tak nevie spraviť cop.... Stiahnutý žalúdok mám z toho.
A druhá vec - bojím sa nárkózy, veľmi 😔 . Ja mám nábeh aj na kŕčové žily, bojím sa krvnej zrazeniny.... No bojko som 😔 ☹

denisse
16. dec 2009

jani a tvoja maminka by edovi nepomohla? .. aspon s cesanim a obliekanim (teda s vyberom oblecenia) ... vies, ono sa jedna o par dni a potom budes zase doma .. ale ked to zanedbas, tak to moze byt horsie .. ja sice neviem, v akom to mas stadiu, najlepsie by bolo, aby ti nejaky neurochirurg povedal podla CT co si o tom mysli ...

a narkozy sa neboj, to ani nebudes vediet .. naozaj .. ti povedia, ze mas pocitat do 10 a napocitas max do 4 😉
oni si to riziko zrazenin uvedomuju a predchadzaju tomu, neboj sa ... cele nohy ti zaviazu do elastickych obvazov ...

och, viem, ake je to hrozne .. ale mne ked povedali, ze ma o dva tyzdne budu operovat, tak ja som nic take neriesila .. pravda, nemala som nelu este ... ale ja som pri kazduckom pohybe plakala od bolesti .. vedela som, ze to inak neprejde, tak som sa na tu operaciu v podstate tesila .. lebo to bolelo neznesitelne .. ja som po troch krokoch musela minutu sediet, aby som mohla urobit dalsie tri ... ☹

dadulik
17. dec 2009

ahojte, tak tu uz nesnezi, ale zima je ako na sibiri 🙄
jani, na tvojom mieste by som nepremyslala, a hned isla na tu operaciu, podla toho co tu citam !!!! ved ako pise deni, v nemocnici bola len 4 dni, deti mas relativne velke, tato sa postara, babka mu isto pomoze 😉
si zober, ze ja som pred casom riesila 21 dni v nemocnici !!!! koli tym injekciam, a poviem ti, ze kebyze mi lekarka neda suhlas na to ambulantne pichanie, tak nerozmyslam uz ani sekundu a zo dna na den idem lezat ! jaro aj cela rodina uz boli na to pripraveny, jaro mal aj manual napisany, ako sa o malu starat 😀 takze co su to 4 dni v porovnani s tromi tyzdnami 😉 moj nazor je, ze infuzky su naprd, ak tam mas nieco posahane, musi sa to manualne napravit, teda operaciou 😉
ja rozmyslam, co budeme dnes robit 😕 jaro je v robote, mimochodom nezvonil mu budik a zaspal, takze do prace vychadza o pol siestej a on chudak vstaval 5:45 ! 😖 isla by som aj kocikom k nasim, len ani ten sneh mi tak nevadi, ako ta strasna zima 😒 ☹

dadulik
17. dec 2009

deni, este taka otazocka 😅 kedze ani na zachode si nemohla sediet, ako si potom vykonavala potreby ? 😅 teda to ma fakt dost zaujima, a vacsinu casu si lezala, alebo chodila, ked sa nesmelo sediet ? 😅

lenca13
17. dec 2009

Dobre ranko 😉 aj u nas je riadna zima 😖
Jani presne tak ako pisu baby,cim skor tym lepsie 😉
Deni normalne tak tak skoro pustili domov 😕 ,moj stryko ten tam lezal 3 tyzdne 😢

denisse
17. dec 2009

dobre rano ...

mna pustili naozaj skoro .. to preto, ze mi bolo dobre a potrebovali moju postel 😀 normalne pustaju asi po tyzdni, az ked vyberu stehy ... a kedze sa nesmie sediet, tak ani na vyber stehov ma roman nemohol odviezt do nemocnice, lebo by som nemohla sediet v aute ... a v autobuse by som sice mohla stat, ale aj narazy su hned po operacii nebezpecne ... tak romanovi doktor vysvetli, ako mi ma tie stehy vybrat a vybral mi ich on 😀 😀 😀 😀

a dad .. potrebu som vykonavala viac menej po stojacky .... roman kupil tapetovacie kozy (neviem, ci viete co to je, take drevene Acka), jednu z kazdej strany WCka, o to som sa opierala ... v nemocnici maju pri WCku madla, ktorych sa ludia drzia ... 😉

a jedla som po stojacky ... a ano, vacsinou som lezala a stala ... 😅

denisse
17. dec 2009

tu je -7 stupnov ... 😕

dadulik
17. dec 2009

ty kokso, deni, som si to predstavila 😅 😀 😅 to muselo byt teda ohromne pododlne 😖
tu mi ukazuje teplomer -2, ale mam pocit, ze nefunguje 😠 😠 😠

denisse
17. dec 2009

dad, pohodlne to nebolo, ale oproti tomu ako ma to bolelo pred operaciu, bolo toto ako nebe a dudy 😅 😅

dadulik
17. dec 2009

to ti verim, chronicka bolest dokaze byt strasne neprijemna 😒

sticker
autor
17. dec 2009

Leni 3 týždne?!!!! 😕 No si ma "potešila" ☹
Ja viem, že čím skôr tým lepšie... Ale maminka nepomôže, keďže chodí do roboty. Teraz na sviatky určite nepôjdem, tie inejkcie od bolesti snáď pomôžu na chvíľu...ale budem to musieť riešiť 😒
Aj tu je inak zima a ja musím do mesta. Odrádza ma to neskutočne. A tiež už nesneží, čakám, čo napíšu "východniarky" 🙂

sticker
autor
17. dec 2009

Deni a teda vykonávanie veľkej potreby si neviem predstaviť. Dnes ráno som nad tým premýšľala... Ako sa poznám, vytvorí sa mi blok v hlave a budem chodiť čo najmenej. Keď som bola v nemocnici so zlomenou nohou a iba som tri týždne ležala, tak som sa tiež tak blokla, že raz za týžden 😅 😒

zuzla2
17. dec 2009

ahojte..
tu stale snezi 😕 😕 mm najprv,ze ide busom do roboty,ale nakoniec siel autom a vraj cesty su v poho...
Jani no urcite na operaciu...aj ked mne sa to hovori..ja by som tiez veeeeelmi vahala..pretoze ja a nemocka dokopy nejdu 😖 ja aj preto odkladam druhe tehu,ze co ak by som nakoniec musela ist cisarskym 🤐

denisse
17. dec 2009

jani, neboj sa .. v nemocnici ti ani velmi nebude treba, kedze pred operaciu sa nic neje, potom nemas velmi chut, takze v nemocnici som bola iba raz na velku ... a potom doma sa uz clovek predsa inak citi ...

teraz na to nemysli, uzi si sviatky a potom sa rozhodnes ... videl uz to tvoje ct nejaky neurochirurg?

denisse
17. dec 2009

a my vyrazame von .. nela uz dlho nebola, tak ideme hoc do tej zimy ... skocime do obchodu a naspat, snad nezamrzneme 😀

lenca13
17. dec 2009

Ahojte tak sme riadne vymrzli 😉 bola som zhanat este darcek svokrovi,ale uz je kupeny 😉
Poobede mam ist este s kamoskou do Tn na posledne nakupy 🙂
Jani ano on bol 3 tyzdne,ale urcite zalezi kam aj pojdes on bol v Novych Zamkoch
Blbne mi telefon,som nahnevana 😖

lenca13
17. dec 2009

Zuzi aj mm ze pojde pesi a nakoniec isiel autom 😀

zuzla2
17. dec 2009

no typicki xlapi 😀
my sme uz aj doma...boli sme v mc na vianocnom punce..tohto roku to uz bolo poslednykrat...mala sa stihla este aj povyvalovat v snehu..len ma stve,ze pred mesiacom si si este myslela,ze minulorocne oteplovacky s vetrovkou a overal po mojej segre jej budu celu zimu dobre a ono jej to je uz kratsie 😖 tak budem musiet nieco pozhanat..ale uz asi pockam az na vypredaje... 😔

lenca13
17. dec 2009

Zuzi ale tie deti rastu rychlejsie ako si myslime,Timea tiez vyrastala z rifli 😖
Nam je overal dobry 😉

zuzla2
17. dec 2009

ved to...
ale mm xcel zhruba pred mesiacom jej kupit overal v intersporte,ta ja mu hovorim,ze naco jej dalsi, ked tieto jej postacia...a teraz sa bijem po hlave 😝 😀

lenca13
17. dec 2009

Zuzi,no aby si nedopadla ako ja s tymi radkynimi cizmami tiez som chcela pockat,ale tiez som jej ich musela kupit uz teraz 😖
inak v intersporte mala krasne a v exitreku tiez 🙂 vedela by som vybrat

zuzla2
17. dec 2009

no ved hej...ale za tu cenu co su teraz odmietam...ved v intersporte tak 40eur..blazni..a to vtedy bola akcia,ze 50percent dole...

lenca13
17. dec 2009

Zuzi v tom exisporte mala okolo 20€,ved dnes idem do Maxu tak pozriem ake su tam ceny 😉

sticker
autor
17. dec 2009

Ahojte 🙂 Teda riadna zima, bože! My sme boli s mm doobeda v meste - bol si pozrieť rifle pod stromček. Na moje prekvapenie hneď prvé, ktoré skúsil zobral. Bežne sme vyše pol hodinu v obchode, keď kupujeme rifle pre neho. Potom som šla pre tie zimné veci pre baby. No ale všetko čo mi dala je pre Janku - tak tá má teraz 2 kombinézy a dvoje nohavice na traky. Ale Jul... Jedny by možno boli, keď ich dolu ohnem.... no keď bude veľa snehu to nebude dobré ☹
Potom som šla iba tu na sídlisku do lekárne, nech aj malé konečne idú sniežiťk pozrieť...otras ako fučalo! Stačilo mi. Dnes obalím medovníky v čokoláde a inak sa mi nič nechce.
Leni ja práveže nechcem do TN, tam nedôverujem 😔 . Mm vravel, že v NZ je jedna z najlepších nemocníc...tak neviem. Ako sa poznám, tak pôjdem nakoniec do TN, už len kvôli blízkosti 😒

dadulik
17. dec 2009

uz sme doma od nasich, nejako sme sa prebrodili kocikom, nikde ani zivacka, sem tam nejake auto 😕
ale teda som riadne premrznuta, malu som ulozila spat, tak snad zalomi, a mne sa uz chladi cajik 😎