Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

lenca13
25. aug 2009

Ahojte tak my spime od jednej aj dost rychlo zaspala 😉

Dad clovek nepocuje nic dobre snad sa aspon trochu z toho dostane 😕

sticker
autor
25. aug 2009

Julik hej, to aj tu v meste je oddelenie na ktorom ležia zväčša starší ľudia a to sa berie, že veď to je už starý človek, tam sa to dalo čakať, aj tak mu už lepšie nebude 😠 😲 .
Ale prepáč, človek ktorý normálne funguje, "len" je nevidomý a takto s ním zaobchádzať?!!! A ešte nemalé peniaze odvádzaš štátu, na poistenie a čo z toho?!

sticker
autor
25. aug 2009

Dad a ešte....pokiaľ nevopcháš doktorom fľašu, príp. nejaké obálku, tak nemáš šancu!!! 😠 😠 Teda česť výnimkám!!! Ale ako sme si doktorov naučili tak teraz máme!!!!

sticker
autor
25. aug 2009

A ešte k manželstvu 😀 😝 Dad to pekne napísala. Ja som tiež rada, že my štyria sme rodina 😵 Aj keď teda musíme bojovať každú chvíľu s niečím..... Ale človek musí niečo zažiť, aby si uvedomil, že to čo má doma je to naj. My sme si vybrali a už máme zodpovednosť. Niekedy človek potrebuje trochu nakopnúť, aby si to všetko uvedomil 🙂 A Boris zistil, že Julča je super ženská, super mamina tak nie je čo riešiť 😎

lenca13
25. aug 2009

Tak teda tiez este k tomu manzelstvu my budeme spolu 9 rokov a zatial sme vaznu krizu nemali aj ked sem tam dajaky maly konflikt len Jarino je ten typ cloveka co sa nerad hada aj ja som dost velky rypak aj ked ma to uz za tie roky preslo 😉
A treba vo vzathu asi aj trosku tolerancie a hlavne sa vediet na urcitych veciach dohodnut co zatial u nas funguje na 90 percent 🙂

sticker
autor
25. aug 2009

Leni Ty si rypák? 😕 😀

lenca13
25. aug 2009

Jaro by ti vedel rozpravat 😀 😀 😀

Mne vzdy mama hovorila ze ked sa vydam tak ma bude moj manzel byt alebo sa rozvedieme pretoze som dost prchka 😖 no co uz geny sa nezapru

zuzla2
25. aug 2009

Dad drzim palce 🙂 bohuzial ma stick pravdu v tom,ze ludia si tych doktorov tak naucili,ze pokial im nic nedaju, tak sa aj xovaju 😠 😠 😠 pritom sa ti doktori nemaju az tak zle (aspon ti tu na vyxode)...mam kamosov,ktori maju doma jedneho z rodicov za doktora...no a pomlcim teda...

a ja netusim co malej moze byt 😒 predxvilou konecne zaspala..mm isiel naspat do prace...isli este do lekarne a kupili este panadol sirup jahodovy (ze mozno to na malu skor zaberie a bude ho xciet zjest ako nurofen) a oscilo..ked neprejde,tak rano sa ide k doktorke...ja teda urcite nie som z tych,co by pre kazde kychnutie isli k dr (to skor mm)...ale to aku som ju dnes videla ma uz k tomu prinutilo 🤐 a dalsia vec je,ze my mame zle skusenosti..proste mala ked zacne tepltovat,este sa nestalo,aby po 2-3dnoch prestala...vzdy potom skoncila na atb... 😖

lenca13
25. aug 2009

Zuzi snad to bude len dajaka viroza

zuzla2
25. aug 2009

no a s tym manzelstvom to dadu uplne vystihla... 😎
aj ja mam dni,ked si hovorim,ze naco som sa vydavala...moja mama to niekedy tiez vravela...este mi viackrat pripominala,ze ona by sa uz nevydavala...a ja som si myslela svoje 😀 a je to tu...proste si obcas myslim,ze keby sme zili len tak (samo,ze u nas by to nehrozilo 🤐 ), tak keby malo dojst k rozchodu bolo by to jednoduchsie...
ale tak to ja mam obcas iba take dni 😀 😀 samo,ze som rada,ze mam mm..lebo raz sa predsa len rodicia pominu, sestra sa moze vydat,moze si zalozit rodinu a ja co by som sama robila...navyse ja mam aj skveleho muza,vsak vy to tu viete...fakt pomoze, pribehne domov,ked treba atd...nefajci,nepiju..vonku nexodi...a priznavam,ze ani ja nie som bez chyby...a tiez ako lenca aj ja som ten rypak 😀 mm sa tiez nerad hada...u nas ticha domacnost vydrzi najdlhsie 3dni...aj to sa mi stale prihovara..kebyze je na mne,tak sa s nim nerozpravam aj mesiac 😀 😀 😀
tiez clovek odkedy ma malu, vnima poniektore veci inac...uz prihliada aj na to dieta, zvlast ked lipne aj na druhom rodicovi....takze tak.... 😀 😀 😀

a na zaver..nepisane pravidlo..ked je clovek sam, tak si hovori,ze ake by to bolo fajn mat niekoho po svojom boku...a ked toho cloveka po boku ma, tak si hovori, ake by to bolo fajn, byt sam 😀 😀 😀

sticker
autor
25. aug 2009

Ach jaj, Jul je už hore, potvorka 🙂 Sa bude hneď pýtať von 😝

jaduska
25. aug 2009

Daduš - to mi je ľúto s tým tvojím bratom, ale dobre, že už prišli na to, čo mu vlastne je a hádam ho dajú do poriadku....

No a s tým mojím manželstvom - ja som strašne tolerantný človek ochotný pristúpiť na kompromis, ak je rozumný, ale na to treba stále dvoch....U nás sa všetko posr...lo, keď ostal Jany na maródke - bol dlho doma, tak mal čas zoznámiť sa tu s ľuďmi, no a proste bývame v malom meste, kde život zastal niekedy v 19.storočí, aspoň čo sa myslenia chlapov týka - žena má byť doma pri sporáku, starať sa o deti a držať hubu a krok...no a čím ďalej, tým viac mám pocit, že môj chlap si tieto názory osvojuje. Kým sme mali iba Sandru, tak sa fakt staral, obskakoval nás obidve, nemal problém so žiadnou "ženskou" prácou, ak mal chuť na pivko, tak sme si išli sadnúť spolu niekam na terasu...a teraz??? Ešte v lete ako-tak, chodievame spolu, ale v zime, keď sa nedá posedieť vonku chodí všade sám. Práveže ja mám pocit, že my piati nie sme rodina, on je samostatná jednotka a ja s deťmi tiež. Stačila mi iba naša dovolenka - ja s deťmi zavretá na izbe (báli sa psa, ktorého tam mali) a on vzadu na terase so "spolubývajúcimi" si užíval veget. Alebo minule - keď som mala také vysoké teploty a angínu, tak ja pomaly 40 teplota, ledva som žila a on sa opýta, či môže ísť zahrať futbal, že deti aj tak o chvíľu pôjdu spať. No nezabili by ste ho? A je toho oveľa viac, síce sú to všetko také maličkosti, ktoré samé o sebe vyzerajú malicherne, ale keď sa ich nazbiera viac, tak už je čo riešiť....len niet s kým, bohužiaľ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaale inak pohoda 😵 😵 😵

sticker
autor
25. aug 2009

No Dani...tak keď bude teraz robiť mimo sú asi iba dve možnosti - 1. buď si budete vzácnejší a zlepší sa to, 2. alebo sa vzdialite ešte viac ☹

lenca13
25. aug 2009

No dani niekedy vedia kamarati dost zmenit cloveka 😖

Ja sa tiez nemozem stazovat ved Jarino sa tiez dost venuje babam zase u nas skor ja chodim von s kamoskou 😉

jaduska
25. aug 2009

jani zatiaľ to vyzerá na tú druhú možnosť....ale sranda je, že keď je preč, tak spolu hovoríme viac, ako keď je doma, telefonujeme spolu aj 4-5x denne

sticker
autor
25. aug 2009

Dani, možno ho ubíja to všetko čo sa deje a nevie Ti to povedať. Preto keď je mimo domu, tak je aj rád, že ťa počuje, aj je rád, že má "kvázi" pokoj a ticho 😒
Ale ver tomu, že sú aj horší chlapi na svete 😠 Ktorí nato, aby zistili, že vlastne sú spokojní so svojím životom skoro zničia život iným ľuďom 😲 .

sticker
autor
25. aug 2009

Idem ja do sprchy. Baby sú už uložené, Janka nemá ani čítanie, ani cd 😠 Ale neprotestovala, tak snáď si je vedomá prečo a Jul si číta v postieľke. No Edo sa pomaly budí, tak Jul má rozptýlenie a na spánok ani nepomyslí 😀

sticker
autor
25. aug 2009

Zuzi ako je malej?

jaduska
25. aug 2009

Jani - ja viem, že sú aj horší....to si stále hovorím, keď ma naštve 😒

sticker
autor
25. aug 2009

Dani viem, že Ti to je na nič, keď to máš teraz ťažké ☹ Ja som sa zase dnes presvedčila, že by som Eda nemenila 🙂 . Ale viem, že keď ma naštve nabudúce, tak sa budem čudovať, prečo som s ním 😀

julca80
25. aug 2009

ahojte, u nas sa este len zaspava, samozrejme som bola pri nej uz 2x co spekuluje. 😒

Danka, este vcera som sa ta chcela spytat ako je to s materkou, ked dam malu do skolky. Je pravda, ze uz neplatia tie zakony (ci co to je 😖 ), ze uz nemozem dat malu len na 3mesiace - adaptacne do skolky a potom (ak by som nemala pracu) si ju nechat doma?! Bez toho aby som prisla o matersku?! 😕 Lebo dnes mi volala riaditelka a hovorila, ze uz to tak nefunguje, ze bud mala nastupi riadne do skolky normalne na cely skolsky rok alebo ju tam vobec nedam, tzn. ze uz nema sancu sa tam dostat, ak by som ja trebars o 2-3 mes. nasla robotu a dala ju do skolky. 😖
Proste neviem ako je to s peniazmi, ked mala nastupi do skolky, kolko by som dostavala, resp. kolko mesiacov?!

sticker
autor
25. aug 2009

Julik ak som to dobre pochopila - nastúpiš do roboty, Domča do škôlky, logicky sa odhlásiš na úrade a tým pádom ti končí rodičovský príspevok. no podľa mňa si nemôžeš už potom znovu oň požiadať ☹ Nenašla si niečo tu v téme o paragrafoch?

julca80
25. aug 2009

Jani, postup ak by som nasla pracu je jasny. To, ze by sa rusila materska a bol by normalny plat.
Len mna zaujima najma to, ked dam malu teraz od septembra do skolky a ja by som tu pracu nemala, ci by som prisla o tu matersku aj pocas tych 3 adaptacnych mesiacov?! 😕
Aspon take som mala info, a to aj od samej riaditelky, ked som bola malu zapisovat do skolky.

julca80
25. aug 2009

hmmm, prave som sa aspon cast odpovede dozvedela tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Do .iti aj so slovenskym SOCIALNYM statom! 😠
......sorry, ale nemam na to slov.......
Jednoducho ked dam malu do skolky automaticky prichadzam o prispevok. 😖

julca80
25. aug 2009

ohromne to je vymyslene!! 😠 ☹
To akoze nemysleli na to, ze co ked nedam teraz dieta od septembra do skolky, ja napr. najdem pracu o 2mesiace, tak kde ju potom dam?! 😲 😒 Kedze to Dominikine miesto bude uz samozrejme obsadene dalsim dietatom. 😠 🤐

dadulik
25. aug 2009

juli, v tomto ti neporadim, pre mna su zakony SR uplne nepochopitelne ☹
volala som s bratom teraz vecer, a revem tu, tak to nebude len zapal, ale zrejme aj svalova dystrofia (bohvieaka forma) a ja som tu z toho na nervy, pretoze to moze byt dedicne, ja mozem byt prenasacka, aj laura, dokonca mozem aj ja ochoriet, aj mala, teoreticky nase dalsie deti.......no poviem vam, ze toto nikomu neprajem tieto pocity 😔

julca80
25. aug 2009

takze tato zmena o tom, ze uz neexistuje ta "adaptacna doba" pocas ktorej zena moze este poberat prispevok, plati od septembra 2009 😠 😠 😠 Nervy moje. 🙄

dadulik
25. aug 2009

juli, vyser sa na adaptacne obdobie, a uzivaj si almuznu od statu pokym sa da ☹ az pride na rad robota, budes nutena dat malu do skolky, a neboj, nejako sa uz adaptuje 😉

julca80
25. aug 2009

ax dadusik ☹
Netrap sa tym, ci to nemozes mat niekedy v buducnosti aj ty alebo mala, mysli na pritomnost, na Lauriku, ze je zdrava a spokojna. Neboj nic jej ani Tebe nebude. 🤐
Nemysli na to zle, len na brata, ktory bude potrebovat vasu podporu. 😕

julca80
25. aug 2009

dad, len tu je ten problem, ze ak ju nedam teraz do skolky, tak potom ak by som nahodou v najblizsej dobe nasla robotu, nebude miesto pre Domcu v skolke. ☹
Toto ma najviac skre, povodne som mala v plane, ze ju dam do skolky az ked budem robit, ale dnes ako mi zavolala ta "koza" zo skolky, tak mi dala akoby ultimatum a musim sa vyjadrit ,,bud alebo,, Cize ci nastupi nastalo od septembra alebo nie. 🙄