Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

sticker
autor
26. aug 2009

Ahojte. Julik asi Ti ostáva len dúfať, že nejaká mamička nedá dieťa do škôlky a tým pádom sa uvoľní ešte jedno miesto pre Domču 😒 . Inak nechápem načo "pani riaditeľka" stresuje.....vieš koľko mamičiek nedá deti hneď od septembra? Príp. dá a malým sa nepáči tak ich nechajú doma? Napr. v našej škôlke začala dobrá 1/3 detí chodiť až od nového roka do škôlky!

sticker
autor
26. aug 2009

Dad naozaj je mi to ľúto 😔 Mňa prvé ako som si to prečítala napadlo, že možno sú nosičmi iba chlapi... Viem je to asi blbosť, ale tak ma to napadlo ☹ Bo v našej rodine sa napr. "nedarilo" chlapcom - jeden umrel, druhý mal DS... Snáď chápeš ako to myslím ☹

jaduska
26. aug 2009

Julík - včera som toto riešila s kámoškou, malá jej bude mať 3 roky v decembri, tak ju chcela dať od decembra, ale riaditeľku je presvedčila, nech ju dá adaptačný, že rodičovský nestratí....Aaaaaaaaale aj tu na koníkovi baby písali, že niektoré počas adaptačného rodičovský dostávali, iné nie. Lenže priamo na žiadosti o rod.príspevok je napísané, že dieťa nemôže byť v MŠ vôbec - ani adaptačný.
Takže ak ti Domča nastúpi 2.9. do škôlky, za september ešte dostaneš plný rodičovský, lebo ten sa nekráti. Potom už však nič, ani keď bude na adaptačnom. Dalo by sa to robiť tak, že stále ju pred koncom mesiaca odhlásiš z MŠ a po prvom v ďalšom mesiaci prihlásiš, tým pádom by si dostala rodičák za každý mesiac, ale je to potom o papierovaní a behaní na úrad a o ochote riaditeľky. Ono je to tak, že štát dotuje škôlku, tak nebude "dotovať" ešte aj matku. Vieš, rodičovský príspevok je o tom, aby dieťa bolo doma s matkou, keď ho dáš do MŠ a ty budeš doma, tak ti nemajú za čo platiť....A neviem ako je to u vás v škôlke, ale u nás berú prednostne 5-ročné deti a deti pracujúcich rodičov. A s dvojročnými deťmi je problém v tom, že ich musia počítať ako 2, tak preto ich veľmi nechcú brať. Mne včera volala riaditeľka, či dávam alebo nedávam Bobu, že jej prišla jedna mamička s trojročným, tak som povedala, že prenecháme miesto, veď som tak, či tak doma....

Daduš - hlavu hore....neboj, všetko bude dobré

julca80
26. aug 2009

Dani, dik za vysvetlenie 😉

V podstate tomu chapem, len ma stve, ze zrusili tu adaptacnu dobu, tzn. ze ju nemozem dat, len napr. na 2mes. bez toho aby som neprisla o prispevok.
A tiez bude "veeeelikansky" problem potom, ak sa vyskytne robota do dvoch al. troch mesiacov, no a ja tu malu nedam do skolky hned teraz od septembra, tak som nahrata, lebo neviem co potom s malou, lebo nebudu mat uz pre to miesto. 😖 😠 Som zvedava ako to potom vyriesime. 🙄

lusinda2000
26. aug 2009

čaute kočky🙂

dadulík☹ tak ako písala julka,nesmieš na také zlé veci myslieť,mysli na to,čo je teraz,ste zdravučké a nikomu nič nezistili,tak sa netráp. určite to je ťažké,ale ak sa začneš teraz trápiť kvôli tomu,ako budeš pokračovať ďalej? musíš byť silnučká,máš krásne zdravé dieťa,ktoré ťa potrebuje. laurika je ešte maličká,nechápe takéto veci,tak musíš byť v ako takej pohode.

baby,čo sa týka škôlky, ja som sa ešte nebola ani pýtať,ja chcem dať malú od septembra budúceho roka,tak som myslela,že je čas,ale mm ma naháňa aby som sa už radšej išla spýtať,lebo tiež býva plný počet a stane sa,že nezoberú.
čo sa týka toho,že dám malú skôr do škôlky a nebudem dostávať rodičovský príspevok,o tom viem,pretože mi ešte dávnejšie jedna pani na úrade vravela,že ak dám malú skôr do škôlky,než bude mať tri roky,musím sa ísť na úrad "priznať",pretože mi nebude už vyplácaný rodičovský príspevok.a vlastne preto sa ani neponáhľam,pekne do mája bude určite doma a potom budú prázdniny,takže nastúpi až v septembri. chcem to nechať tak hlavne preto,lebo nie je robota a keď by mi ju zobrali skôr do škôlky boh vie koľko budem doma a bez koruny/jediného eura/.takto aspoň ten úbohý rodičovský príspevok je lepšie ako nič.
moja švagriná ma 3,5ročného malého,do škôlky ho v januári tohto roka nezobrali,to mal v januári tri roky,ale škôlka bola plne obsadená. ona ešte prácu nemá, pritom si hľadá,pretože už nedostáva žiadnu korunku,doma je teraz aj svokra,takže môže byť s malým. ale je to ťažké. švagriná sa bola pýtať takmer všade v meste a nič. raz ju zobrali na mesiac a potom "pre krízu" vyhodili.je to o ničom,preto teda dám malú do škôlky až o rok.
kamoškina malá ide teraz do škôlky,od budúcej stredy,ale nevie si to predstaviť. ona prácu už má, ale malá trocha na nej lipne a nerada sa delí s hračkami,tak sa tá kamoška troška obáva.asi ako každá matka. ja to tiež neviem ako zvládnem,ale malej sa dúfam bude páčiť v škôlke,akože lipne troška na mňe,ale keď je s inými deťmi tak je taká samostatnejšia,hlavne ešte ak sú hračky.

taký dlhý príspevok,hádam sa vám nebude chcieť ani čítať.

včera som vypratovala celú špajzu,bože to boli nervy. kopec vecí tam bolo,čo netreba,takže dnes to budem triediť,mám to v celelj kuchyni,pretože v špajzi sa mi prechádzali mravci,tak som ju musela celú vystriekať s biolitom,ale bola to sila. ja len dúfam,že aj to dám na poriadok,tak sa tam aspoň chvíľu tí dotieravý mravci neukážu,pretože som mala fakt už veľké nervy na nich.

teraz sa ideme napapkať a asi skočíme troška von,keďže je pekne. a potom sa pustím do tej "vytrieďovačky vecí".

lusinda2000
26. aug 2009

julik,a nemáš s kým nechať malú? myslím tvojich alebo borisových rodičov.
jedna známa má dcérku,ešte nemá tri roky, no ona musela ísť do práce,takže o jej malú sa stará jej mama,teda malej babka,nakoľko nemala s kým malá ostať,a keďže sa o malú stará niekto,že nechodí do škôlky,tak jej je ešte vyplácaný rodičovský príspevok,no ona chodí do práce. je to preto,že malá ostala doma s niekym.takže teraz si známa zarába v práci+rodičovský príspevok. ja som si myslela,že ho stratí,keď nastúpi do práce,ale povedali jej na úrade,že nie,nakoľko malá neišla do škôlky,ale stará sa o ňu babka.
nedá sa ti to takto nejako vyriešiť v prípade že dostaneš prácu? alebo chodia ešte všetci do práce?

julca80
26. aug 2009

luci, viem aj o tejto variante, keby mi malu niekto strazi, tak o prispevok nepridem. Len problem je v tom, ze nasi pracuju a svokrovci nemozu, bo TN je dost daleko na opatrovanie. 😖 Pritom oni by mohli, lebo su uz obidvaja na dochodku, ale kedze byvame tu aj mp tu pracuje, tak sa to neda, aby sme fungovali v TN. 😒

julca80
26. aug 2009

urobila som kapustove halusky, a mala ako sa to dozvedela, ze varim halusky, tak stale pytala jest len halusky, ranajky neranajky, ona chce halusky 😀 😀 😀 Nedala si vysvetlit, ze to mame na obed, ked sa vratime z vonku. Takze moje dieta bude mat dnes na ranajky, na obed a na veceru len halusky. 😝 😀 😀 😀 😀

dadulik
26. aug 2009

ahojte, ja som dovysavala cely dom, uz mam navarene slivkove gule a konecne ideme von 😝 inak mala zase po dlhsom case prespala celu noc 😵 na brata myslim neustale, som z toho na nervy ☹
juli, to je kocurkovo s tymi skolkami. U nas detto. Ak mamicka nepracuje, alebo je na dalsej materskej, prve dieta jej do skolky nezoberu !!! A zase som sa teraz dopocula, ze jedna baba, co ma malu staru skoro ako my, 2,5 roka, si nasla robotu, mala nemala ani prihlasku v skolke, a zobrali jej ju od septembra 😲
robia si ako chcu, tak zrejme potom plne stavy nemaju, ked si mozu dovolit zobrat takto dieta narychlo a pritom nema ani 3 roky, co je u nas na dedine podmienka 😖

sticker
autor
26. aug 2009

Julik 😀 😀
Inak škoda, že nebývaš tu v meste 😅 . By som ti s malou pomohla 😉

lenca13
26. aug 2009

Ahojte tak po krusnej noci sa snazim ako tak fungovat miesto planovaneho kupaliska som isla s Radkou k dokine ma dajaku brusnu virozu 😖
Mamina mi zobrala aspon Timku von 😉

Julik tak bola som dnes v skolke oznamit ze Timka nenastupi ziadny problem v tom nasa riaditelka nevidi moze nastupit kedykolvek inokedy.Mam napisat papier ze nezvladla adaptacny pobyt a je po probleme a ten papier len preto aby mi mohla drzat miesto 😉tak asi nie su u nas rovnake zakony 😖

Dad je mi to velmi luto 😖

sticker
autor
26. aug 2009

Leni a to včera vonku úplne v pohode Radka 😕 . Vôbec nevyzerala. Kde sa to na ňu nalepilo? Len aby to aj Timka nechytila 😒 A vracala, či iba hnačky?

zuzla2
26. aug 2009

ahojte...
tak my sme mali krusny vecer a noc...nedarilo sa nam zrazit malej teplotu..stale sa drzala okolo 38,5, ak nie viac..mala si nexcela dat poriadne zmerat...okolo 9tej aj cosi vyvratila...potom ju xytala triaska,tak som jej uz dala aj diazepam...aj obklad aspon na nozky...casto sa budila v noci...vecer sa aj stazovala,ze ju bolia ustocka a rano uz jej mm videl biele pluzgierky..aty..
rano s nou zbehol M. k doktorke, co mu aj potvrdila 😔 preto mala aj nexce jest, nic...ze moze aj dost sxudnut...nastastie zatial sme bez atb, v piatok sa ma prist ukazat...
no a nasxval isiel s nou M. a on si nevypytal listok...tak musel ist do prace 😠

jo a aby to nebolo len tak...tak ako mala vecer zacala vracat, ja som nevedela co skor,tak som si musela nieco urobit s kolenom na pravej nohe (aj ked netusim co)..pretoze ma boli a ked vstavam, sadam, laham,tak len oxkam...

zuzla2
26. aug 2009

no Leni vidim,ze aj vy ste mali rusny vecer...

Julci je to tak ako uz baby pisali 😔 kedze ty sa este posudzujes podla stareho zakona..kebyze malu das do sukromnej skolky,tak rodicovsky ti ostane...no a kebyze ides podla noveho zakona, tak musis dokladovat vydavky a tam mozes dostat maximalne tych 4800ci kolko je rodicak, alebo ked sa ti dokladovat nexce,tak 1200..a je to jedno ci xodi do sukromne aj statnej skolky...
teda to som sa aspon docitala...

sticker
autor
26. aug 2009

Bože Zuzi 😕 ☹ Ešte že máš doma diazepam. Inak tu v meste je nejaká viróza - dve dni teplota a dosť. Ale keď má aj afty ☹ No nech to do piatku prejde a netreba atb 😒
A Ty si asi nejako prudko vstala, keď ťa to koleno bolí ☹ . No nezaťažovať ho znie dosť blbo, keď je malá chorá ☹

dadulik
26. aug 2009

zuzi, takze co ma vaneska? len v pusinke vyhadzane? zeby z toho tak horuckovala ? 😕

zuzla2
26. aug 2009

ano dadu z toho sa tak horuckuje...uz som tu presla aj tie temy...ze zaklad je,aby pila a to nastastie robi..

lenca13
26. aug 2009

Zuzi nech to Vaneske co najskor prejde 😉

Jani vecer normalne zaspala a okolo 1.30 sa zobudila ze ju boli brucho najskor len vracala a potom ju aj prehnalo a okolo 4.00 znova vracala tak radsej som s nou isla k tej dokine samo ze nasa ma dovolenku ale ved ta co zastuuje tak mi pekne vsetko vysvetlila dala jej dajaku tabletku a od 9.00 spi

sticker
autor
26. aug 2009

Zuzi to z tých áft sa horúčkuje? Ja som si myslela, že je najprv teplota a potom afty.... no dobré vedieť 😒

sticker
autor
26. aug 2009

No idem si ja na chvíľu ľahnúť. Ráno som šla mrk do kalendárika že kedy má doraziť "návšteva" a že dnes. No a do hodiny som z ničoho nič zacítila že nastupuje bolesť hlavy, šupla som si ružovú, ale nejako nezaberá na túto bolesť a do ďalšej hodiny dorazila návšteva. Tak ak chcem do večer vydržať, trochu sa natiahnem. Poobede ideme asi blahoželať susedkovi, tak nech zvládnem ten nápor hučiacich detí 😝

dadulik
26. aug 2009

ja som doupratovala cele podkrovie 😝 mala spinka uz 40 min, ked sa zobudi vyrazame so svagrinou prejst sa k vode ako kazdy tyzden 🙂

jaduska
26. aug 2009

Zuzka, Lenka mali ste teda "veselo", tak nech sa baby čím skôr uzdravia....a Jani tebe nech ružová zaberie 😉

Ešte k tým škôlkám - riaditeľky musia prednostne prijať 5-ročné deti, ktoré o rok idú do školy, no a zvykom je brať najprv deti zamestnaných rodičov a potom, ak je ešte miesto, tak berú aj ostatné deti. Mne to pripadá dosť logické. Julči - možno ťa riaditeľka teraz iba tak "straší", že nebude miesto, ak si nájdeš prácu a v škôlke bude dieťa, ktorého mama je doma, tak to dieťa môže vyradiť a prijať tvoje, pretože obaja pracujete. Tie deti, ktorých mamy sú doma, aj tak chodia do škôlky nepravidelne, viem to podľa seba - niekedy sa nám ráno nechcelo vstávať, niekedy sme jednoducho nestíhali, napr. v ponedelky a piatky bola San v škôlke málokedy 😵 U nás je na škôlke vypísané, že prijali všetky deti, ktoré sa zapísali v riadnom termíne a ako som včera písala, prišla za riaditeľkou iná mamička a už riaditeľka hľadala deti, ktoré by mohla vyradiť - ešte že našla nás 😀 😀 😀 😀 😀

jaduska
26. aug 2009

Daduš - ako si dopadla s tou sociálkou a II.pilierom? Ozvali sa ti?

zuzla2
26. aug 2009

a to sa len tak da vyradit potom dieta zo skolky??? 😕 😕 😕
takze mne keby aj malu prijali a ja by som ostala tehotna, porodila,tak sa moze stat,ze doma nebudem mat len jedno dieta, ale rovno dve 😠

lenca13
26. aug 2009

Tak ja som si trochu pospala 🙂 Radka doteraz tiez spala

Zuzi moze sa to stat ale u nas v meste je to zatial do pohody

sticker
autor
26. aug 2009

Aj ja som si pospala, ale taká "splín" mám stále v hlave. Ale nechcem si dať už tabletku. Nejako to do večera vydržím 😝 .
Okolo štvrtej ideme k susede, dám si tam kávu snáď to zaberie.
A mne Janka v pohode chodila do škôlky dva roky čo som na materskej. Jasné, že som rada, ale tiež ako Danka, keď sa dalo nechala som si ju doma. Ale napr. mi tu vždy tvrdili, že keď som na materskej nemôžem dať cez prázdniny Jaju do škôlky, keď som doma, ale nie je to pravda. Žiadny zákon to neprikazuje. Kamarátka nosí malú aj teraz cez prázdniny do škôlky a to je na materskej. Len to teda mohli uč. povedať inak a nie že keď som na materskej tak nemôžem....

dadulik
26. aug 2009

dani, pani mi vtedy zo soc. poist. volala, ze to u nich je vsetko v poriadku, a nechape, preco v II.pilieri nemam ziadne prispevky 😲 a ze dala podnet do BA na soc. poist., aby to presetrili, a ze do mesiaca sa ozve, alebo jej mam zavolat, ak by zabudla, este si aj mail na mna vypytala 😉
boze, moje decko tu ma taky zachvat, az je zachripnuta 😠 😠 😠 😠 idem ju ulozit spat,lebo z nej zblaznim

dadulik
26. aug 2009

no inac baby, dve spravy, ta lepsia, mala sa dnes cez obedny spanok nepocikala 😵 pocula som ju vo vysielacke, okamzite som letela za nou, a ona uz aj nacurane v serbliku a postel cista 😵 dufam, ze sme sa neradovali predcasne, a ze to bude takto pokracovat aj dalej 😅
druha sprava, jaro mi oznamil, ako sme sa so svagrinou vratili od tej vody, ze mi z octavky niekdo slohol vsetky krytky na ventilky na kolesach 😠 😠 😠 😠 mali sme tam take mohutne kovove, jaro hovori, ze jedna stoji 150 sk !!!!! 😠 😠 😠 😠 slak ma ide trafit, on s tym autom jazdi do blavy, nic mu neukradnu, a ja idem k jazeru, a bum 😠 😠 😠 😠

lusinda2000
26. aug 2009

dobrý večer kočendy🙂

daduš-úspech,možno že ste to prekonali a už nebude laurika potrebovať plienku na obedný spánok. ja chcem od zajtra začať malú učiť cez noc bez plienky. chcela som už dnes začať,ale už mi zaspala unavená na rukách a nebola cikať pred spánkom,tak som to odložila na zajtra. lepšie v lete ako v zime a ona už plienku odmieta večer.je to boj,kým jej ju dám.

lusinda2000
26. aug 2009

jo a ešte dadulík-k tým krytkám z auta- ☹ ☹ ☹ -niektorý ľudia nevedia čo by už "šlohli"