Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

sticker
autor
17. sep 2009

Ahojte 🙂 Tak sme nakoniec skončili u Lenky. Baby sa trochu pohrali, pokričali, ale dalo sa 🙂
A teraz Julka kričí zo spálne: "Radka je v škole?" ja poviem "áno", Julka zakričí "Dobje". "Timka bude s Julkou kolotočiť zajtla?" "áno"... "Dobje, dobjú noc!"
Potom ešte kričala "Timka spí?" "áno" "dobje!" 😀 😀 😀
Porazí ma z nej 😀 😀 😀 😀

lenca13
17. sep 2009

Aspon nam ubehlo doobedie 😀 aj ked Timea tu este lieta s kocikom
A uz nachystala skladacky ze Julka zajtra pride a budu sa hrat 😉

lenca13
17. sep 2009

Timea je teraz na balkone ked sa neda ist von 😖

dadulik
17. sep 2009

😀 😀 😀
sa tu smejem aj na nelinke aj na julinke 😀 😀 😀
to su cisla, laura zase dnes jedla svoj oblubene kinder mliecny rez, a citala som si vzadu, ze uchovavat v chladnicke, samozrejme po nemecky, kedze sme to vcera v rakusku kupili, a citam ze Kuhlschrank a mala to zopakovala 😀 potom som skusala dalsie nemecke slovicka a vsetko opakovala ako papagaj 😀 najlepsie, ze za tym hned aj po slovensky, napr. apfel-jablko 😀 😀 😀 😀 sme sa tu s jarom rehotali
ja som dnes robila pangasa len tak na sposob, co ma napadlo, obalila som ho v muke, rychlo oprazila, potom na tej masti osmahla mrazenu zeleninku, zahustila mukou, tym preliala pangasa a k tomu varene zemiaky, mnam 😝
ale nechapem, co za pangasov to teraz dovazaju na Sk 😠 normalne tam je kopec akoby mastneho sadla a koze 😠 to davnejsie, bol ten pangas taky paradny, lahodny....
stale tu poprcha, ale stihla som vygruntovat podkrovie, aj malej koberec z detskej vyprasit a vykartacovat 😝
pojdem ju dat za pol hodku spat 🙂

sticker
autor
17. sep 2009

Dad vy po nemecky a my po anglicky 😀 Julka tiež povie - cat-mačka, dog-pes-havo 🙂 Ony majú veľmi dobrú pamäť, drobci malí 😵
Ja idem asi Jankinu skriňu s oblečením trochu prehádzať. Sukne a šaty už dám dozadu... Ale ešte uvidím, či sa do toho pustím 😀

lenca13
17. sep 2009

Timeu som ulozila a pistala ze neukazala Julke ake ma kravickove pyzamko 😀

denisse
17. sep 2009

caute ... tak my sme boli vonku a za ten cas sa u nas umyli okna 😀 tetuska si za to vzala 240 korun a ja mam pokoj 😅 som stastna ako blcha a ked nel zaspi, tak idem poupratovat zvysok ... v nedelu pridu nasi ...
a my ideme v sobotu na tu moravu a v nedelu k veceru sa vratime ... to uz nas nasi budu cakat doma ...

nel vie po anglicky ryba-fish, zaba-frog a korytnacka- to hovori najlepsie "tllltlll" 😀 raz to povedala nejak divne a roman jej hovori "ne strudl, ale trrtl" a ona to teraz stale opakuje, ked sa jej opytame ako sa povie korytnacka po anglicky, tak odpoveda "ne stluuudl, tllltlll" 😅

a teraz, ked jej treba ist spat, tak sa krasne hraje s legom ... az sa mi nechce ju rusit 😅

sticker
autor
17. sep 2009

Chúďa Timka 😀 No nabudúce nám ho URČITE musí ukázať 😀
Deni veď ju nechaj, ak nepotrebuješ aby poobede nejako skôr vstala 🙂

julca80
17. sep 2009

cafte, aj u nas sa uz lezi. Boli sme aj vonku tradicne, len tentoraz s dazdnikom a prsiplastom. 😝
Len tak sme sa este s kamoskou a jej malou motali pod pristresim.

dadulik
17. sep 2009

no to u nas sa len zaspava 😒
deni, ja vam tak zavidim, vy mate vyplneny tusim kazdy jeden vikend ☹ to mne strasne chyba, i ked teraz v nedelu cestujeme do vrabel k tej byvalej kolegyni kuknut malicku, len to sme tam mali aj spat a ist sa kupat do tej podhajskej 😖 no nist z toho...

denisse
17. sep 2009

dadu, vsetko ma svoje plusy aj minusy ... my cez vikendy cestujeme a ak nie, tak sa snazime o nejaky program tu v prahe, lebo presediet volne dni v byte nemame radi ... vy zase mate poblizku rodinu, kamosky, ... to ja nemam, za vsetkym tymto pre vas dennodennym ja musim cestovat 😔

denisse
17. sep 2009

nel nakoniec sama vstala od toho lega, ze ide spinka a uz aj spi, ja pijem "kavu rychlovku" a idem este pozmyvat ... ked uz mam okna ciste 😀

sticker
autor
17. sep 2009

Musím si aj ja urobiť rýchlo kávu. Julku nechávam našim (alebo príde babina sem ak bude spať), pôjdem pre Janku do škôlky, tiež ju šupnem babine a letím do škôly na rodičko vypočuť si čo všetko im máme priniesť a koľko peňazí zase "dobrovoľne" prispejeme 😝

denisse
17. sep 2009

dadu, si ma inspirovala nedavno s tarhonou a si predstav, ze tu v CR sa neda kupit .. absolutne tu take cestoviny nemaju, tak som volala nasim, nech mi donesu 😕 😕 😕

sticker
autor
17. sep 2009

Deni nedostatkový tovar? 😕 😕 😕

denisse
17. sep 2009

jani, ja myslim, ze to tu vobec nebyva ... nevyrabaju, nedovazaju, nevaria 😵

denisse
17. sep 2009

jani, to o kolkej zacina take rodicko? ma teraz prave napadlo, ze si to vobec neviem predstavit, kebyze chodim do prace, ja i roman, dve deti v skolke ... uz len stihnut to z prace by mi dalo zabrat a to ani nevravim, ze netusim, kam by som dve deti za ten cas nechala ... 😕

dadulik
17. sep 2009

deni, jaro sa pyta, ze kolko okien mate na byte 😕 😀 mu vravim, ze ti teta prisla umyt, on ze daj mi tolko penazi, ja ti ich umyjem 😀
a ta tarhona, iste ju maju v kauflande, aj v cechach, kupujem ju tam 😉
no a decko moje este nedrichme, uz sa stihla 3x komplet povyzliekat z pyzama 😠 😠 😠
a pred chvilou sa mi ozval moj byvaly sef, ci moze teraz prist na navstevu, nervy moje 🙄

sticker
autor
17. sep 2009

Deni a to nám dali jasne najavo, že nájdite si niekoho k deťom, nenoste ich sem.... Pri tom budeme preberať to čo každý rok. Začína sa 15:45 a tiež som premýšľala, že keby sme v robote, musela by som stihnúť deti vybrať a potom ich niekam dať a znovu letieť do škôlky.... Bože ja sa naozaj neteším do roboty 😔

dadulik
17. sep 2009

no jani, takych nas je viacero 😖

denisse
17. sep 2009

dadu, mame dve obycane dvojokna - tj okno a "vetracku" v spalni a detskej ... jedno male v kupelni a veeeelke okno (balkonove dvere plus 4 okna v obyvke) .. teta to stihla za dve hodky ... 😀
teta potrebuje peniazky a ma cas, ja potrebujem umyt okna a cas nemam ... tak sme si pomohli navzajom 😅

lenca13
17. sep 2009

Ja som asi jedina co sa tesim do roboty

sticker
autor
17. sep 2009

Dad to máš také dobré vzťahy so šéfom? 😕
Deni Ty si fakt perfektná 😀 Máš to všetko super premyslené 🙂
Inak moje deti točia v kuse kolotoče. Včera ešte nešli a boli sme sa tam prejsť a nemohla som Julku odtiaľ dostať preč, čo chcela ísť na "jeťazák" 😝 . Len nech prestane pršať. A je 30 ročník už tuším, tak to bude "poprask" v meste 😀 😀

denisse
17. sep 2009

leni, nebooooj, nie si sama 😀

sticker
autor
17. sep 2009

Leni ale tak aspoň niekto sa musí tešiť 😀 😝

denisse
17. sep 2009

ja pracujem rada, len obcas mam pocit, ze to nejak nejde vsetko sklbit dohromady ... aj ked my nastastie mame s romanom pracu, kde nie su "pichacky" a ked potrebujeme, tak nie je problem odist hoci aj o 14,00 😅

sticker
autor
17. sep 2009

Inak dnes som tak premýšľala - je nás v triede cca 25 detí.... každá prinesieme na pranie prach, gel, nejaký pulirapid.....návlečky im perú tak každé dva týždne ak nie aj neskôr....nie je to trošku veľa? 😅 Aj jar k tomu..... To im naozaj mesto nič nedáva? Alebo teda štát.

lenca13
17. sep 2009

Nie ze by mi bolo doma zle ale nie som ten typ starat sa len o deti 😖
Viem ze tiez to bude narocne predsa dve deti aj ked Radka je velka ale zostala hrozne nesamostatna ved mama je doma tak to urobi 😕

denisse
17. sep 2009

a k tym oknam ... ja viem, ze sa to moze zdat akoze "no aha na nu, ani okan si sama umyt nedokaze, panicka si nachava umyvat" 😀 ale ja myslim, ze vsetko ma dve strany .. ked nie som v praci, tak chcem byt radsej s nelou, nez umyvat okna a cely cas ju okrikovat, ze nesmie do vedra, nesmie liezt tam a tam ... a na druhej strane je ta teta dochodkyna, ktorej kazda korunka je dobra a keby si kazdy upratoval, zehlil a umyval okna sam, tak ona si nic neprivyrobi ... a mne tych par stoviek nie je luto, lebo za nich dostavam kvalitnu sluzbu 😅

lenca13
17. sep 2009

Deni tak moja teta si tiez chodi takto prilepsit chodi jednej pani upratovat