Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

sasa80
23. nov 2009

Jadus, inac k tebe chcem pogratulovat k babatku, ako to zladas? Mas obdiv odo mna, lebo ja som uz teraz na gulku do hlavy 😀 Hlavne ked sa vadia a to je dost casto 😅

sasa80
23. nov 2009

Jani co kupujes deckam na vianoce, mame podobnu vekovu kategoriu 😀 Hod nieco lebo tie moje by chceli ale asi ako kazde vsetko 😀 😀 co ide v reklame 😠 tak neviem co kupit a nemam vela casu, lebo neviem ako budeme dlho po operacii v nemocke ...............

lenca13
23. nov 2009

Sasi no teda vy to mate urcite v horsom stadiu,z toho co si popisali poznam jedine rectodelt cipok 😖 ale minulu zimu sme mali len jeden zachvat a boli sme bez ant. uvidim aka bude tato zima 😕
Snad teda malemu zistia a zaberie ta operacia

sasa80
23. nov 2009

Leni mame to zle, nehovoriac o nociach co boli a hlavne to zacina v septembri a konci v maji a uz ma to naozaj nebavi, cele noci trpiet ci sa udusi, alebo nie, alebo co mam robit a hadzeme si ho s muzom ako horuci zemiak, snad pri tebe sa nadychne a podobne nalezitosti, len im je zahada lebo na larygitidu pomaha studeny vzduch a jemu skodi a ublizuje, takze preto sa rozhodli pre operaciu, ved ani nemali volny termin, ze vzdy sa pol roka caka, ale nakoniec sa rozhodli, ze ho budu robit prveho /neceli mesiac nam dali cakanie, kvoli antibiotikam/ a to tak ze sme dobrali antibiotika a teraz ma papuc kulturu vyradujeme kazdym dnom nejake lieky aby bol do operacie OK. Sama som zvedava co, proste prisiel primar za mnou ze musia to urobit cim skor aby sa nestalo horsie........

lenca13
23. nov 2009

Sasi ten pocit toho nadychnutia poznam,len dufat ze ta operacia zaberie a bude potom uz vsetko tak ako ma byt,budem na vas mysliet 😉 a kedy idete

sasa80
23. nov 2009

No aj ja dufam a verim tomu ze pomoze, lebo ze ked nie tak idu hladat dalej ☹ , no beru nas 7meho na prijem a 8meho operacia decembra.

No je to hrozny pocit a hlavne v noci ked ho to chytilo o pol noci alebo o druhej rano, proste des a cez den nic. proste nic. ale to poznas tiez asi 😅

lenca13
23. nov 2009

Veru to poznam

sticker
autor
23. nov 2009

Teda ale ste toho popísali 😀 Bola tu kamarátka niečo chcela a kecali sme hodinu 😅

sticker
autor
23. nov 2009

Saši a k darčekom - no dve izby plné hračiek, tak fantázia mi "odchádza" 😒 . Ale dostanú taký malý detský laptop, Janka nejaký malý domček-čajník s koníkom a oblečko. A Janka by ešte chcela ten upratovací vozík, tam je všetko náradie na upratovanie, tak jej to asi kúpime. A pre Jul netuším, keďže má všetko po Janke. Ty aspoň môžeš malému nejaké autá, lego... No Jul sa hrá so všetkým, čo dostala Janka - či už sú to kočáre, kuchynka.

sasa80
23. nov 2009

No je to katastrofa, ked som bola ja mala tak nic take snad nebolo co je teraz toho, stale decka nieco maju, aj ked musim zaklopat, tak tu mala este nebola ani chora.

Inac tento rok ja nepeciem, som si povedala ze seriem na to, skrine som si upratala a vsetko vycistila, teraz sa chystam na okna bleeeeeeeeeee 😝 😝 sa mi nechce, najradsej by som ich asi zamurovala, vsade mame okna, som si ale dala toho na seba, no a vyzdobu chcem urobit aspon a stromcek tento rok, kedze maly nemoze ani do obchodu, tak sa striedame s muzom pri malom, no a tie darky musime este nejako, nieco uz mam, ale nemam vsetko ☹ 😖

sasa80
23. nov 2009

Jani zakecala 😀 😀 to poznam 😀

No lego uz mam, babiku chcela tu born to mam, ale nieco som im chcela spolocne, neviem nejaku stavebnicu alebo podobne veci, ale ked maju tolko toho v obchode ze si neviem vybrat, tam je to co by ich bavilo a tam zase to a mam z toho gulaaaaaaaaaaaas......... 🙄

sasa80
23. nov 2009

ten laptop som chcela aj ja, ale to kupili uz babka s dedom, proste ma vsetci predbehli a ja nemam uz nic na vyber 😠

lenca13
23. nov 2009

Sasi to u nas je tiez problem co kupit pod stromcek.ale taky zaklad tiez uz mam 😉

sasa80
23. nov 2009

Jaj hlad ma prepadol 😀 rezen na ranajky sme si s muckom dali 😀 😀

Inac baby riesite uz nejako pracu a tak? Lebo ja by som uz najradsej sla do prace, uz ma zadok doma svrbi 😀 😀 len teraz sa neda nakolko maly je na tom tak ako je, ale chcela by som uz ist. 😅

lenca13
23. nov 2009

Sasi ja uz by som chcela ist len neviem ako to bude so skolkou,ak bude skolka tak ten januar,februar by som uz isla 😉
Julca uz chodi do prace,od oktobra

sasa80
23. nov 2009

Vazne chodi uz do prace, super potom, no co sa tyka skolky nemam problem, maleho mi napisali do jasli, samozrejme do sukromnych, ale bude tam chodit len kym mu nenajdu skolku zatial to bude cvakat obec 😀 takze v ich zaujme je mu najst skolku, teda chcem aby chodili spolu s malou do jednej, ale to bude moct az v juni a ked najdu inde tak mi musia dat dve miesta 😀 som im povedala, lebo nechcem aby jeden chodil tam a druhy tam, maly uz bol v jasliach na skusku paci sa mu, tak ak bude zdravotne OK od januara pokracuje tam a v juni by mohol uz s malou chodit spolu 😅

lenca13
23. nov 2009

Sasi mas super podmienky,u nas je so skolkou velky problem tak neviem co bude 😕

sasa80
23. nov 2009

Inac toto si tu neviem vynachvalit, pre deti je tu vsetko, nie ze ja sa staram, ale obec sa stara o vsetko 😀 😀 ja len poviem svoje pranie a oni to robia 😀 to u nas mozme zabudnut myslim na slovensku 😔 je to na zaplakanie u nas pre tie deti a hlavne pre nas rodicov, clovek aby cele slovensko obchodil a nehovoriac papierovacky alebo taketo veci, tu staci prist na urad pani povedat a vybavi.

lenca13
23. nov 2009

Sasi v dobrom ti zavidim,a napisla si uplnu pravdu

lenca13
23. nov 2009

Sasi ja som si zazila svoje so skolkou v septembri tak to radsej nekomentujem 😖

sasa80
23. nov 2009

nehovoriac o tom ze skolka je tu zadara, plati sa len strava nic ine, ostatne obec stat, neviem, proste nenosim sirup, toaletak a ja neviem co este,na pracovnu prachy alebo prispevok taky ci onaky, proste nic len dostanem sek na stravu na konci mesiaca a hotovo.

sticker
autor
23. nov 2009

Saši ja snívam, že si otvorím súkromnú škôlku 😀 Len potrebujem riadneho sponzora nato 😝 .
My sme okrem "hmotnej pomoci" ešte dali 20€ "dobrovoľný" príspevok + poplatok mestu je 10juráčov no a plus strava. A to ešte na nejaké pracovné zošity som dávala. A to Janka ani nechodí do škôlky, keďže im ju idú zateplovať a ja som na materskej tak šup, nechajte si dieťa doma.

sasa80
23. nov 2009

Naozaj, toto by mali vidiet na slovensku niekto z vedenia, ze ako a co tu funguje, nehovoriac o tom ako vyzera skolka, doma nemame taky luxus, mala by najradsej chodila do skolky aj cez vikend, normalne je smutna ze je vikend. nie ako u nas ze kedy ju vyberiem a ci nemoze ist uz na obed domov .............. proste fakt si to neviem vynachvalit, keby mi to niekto hovoril ani asi neuverim, ale vazne to tu tak je.

Jaj a je tu kde pojde maly do jasli jedna kocka, ta musi byt na siedmu v robotke, ale jasle su az o siedmej, tak rano k nej pride pani z uradu pre malu a ide s nou zatial na urad a o siedmej jej ju odnesie do jasli, povedzte mi kde by sa nam toto stalo na slovensku. som kukala ako puk.

sasa80
23. nov 2009

No Jani, veru, je to uplne ine a to sme len za hranicami slovenska, ako bude to mat mozno mala tazke v skole na zaciatku, ale suseda je ucitelka prvakov a som sa s nou bavila a nie sme ani prvy ani posledny a ma dobru skusenost, ze prvy rok je tazky ale uz druhy rok v skole je dobry, maly to ma trochen jednoduchsie tym ze je mensi, a do buducna maju moznost na vyber, kde budu chciet zit ci robit .............

sticker
autor
23. nov 2009

Teda s tou pani z úradu......no paráda!!!!

sasa80
23. nov 2009

No Jani, vazne, ako to tu tak funguje. Nehovoriac dalej o tom, ze sme v dedine, kazdy ma na dvore ihrisko, ale su tu este dalsie dve ihriska v dedine, ktore su pekne udrziavane, ked sa nieco pokazi na druhy den to je opravene, proste zasnem nad programom pre deti.

Slovensko sa musi este vela ucit- 🤐

jaduska
23. nov 2009

Saši - dík za gratuláciu....maličká je zlaté bábo, tak to zvládam, mama je už na dôchodku, tak mi dosť pomáha...

darčeky na Vianoce ešte nemám žiadne, Sandre som povedala, že sme kúpili auto, tak darčeky nebudú.... no mali ste ju vidieť chúďa...ale fakt neviem, čo im kúpiť. Oblečenie kupujeme priebežne podľa potreby, hračky už im tiež netreba, fakt neviem. Sandru by tiež potešil ten laptop, len sa mi to pre ňu vidí príliš detské, asi nejakú knihu jej kúpime, fakt neviem.... No a tým dvom drobcom nemám šajn.... 😒

A s tými službami v AT - ozaj sila...

dadulik
23. nov 2009

ahoooj sasi, tiez som minule na teba myslela, kde si sa stratila 😀
u nas sa zaspava, dufam, ze uspesne 😝 ja dnes nic nerobim, jaro je v robote, tak chcem trochu vegetit, ved aj to si zaslusim 😎 poobede pustim pracku a pojdem s malou von, je tu krasne slnecno 🙂

lenca13
23. nov 2009

Dad zavidim to krasne pocasiu,u nas je otrasne 😖

dadulik
23. nov 2009

leni, ved tu celu noc a este aj rano lialo ako sproste 😒 tak aspon teraz slnko svieti, nech to vysusi vsetky tie kaluze 😀