Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

zuzla2
12. okt 2009

deni no ja poxybujem,zeby sa to tykalo aj tych zien,teda vid mna,ktore boli de facto pred materskou na urade...to by potom kazda "cierna" obcianka brala podporu a to oni nedovolia...vid navrhovane zvysenie rodicovskeho prispevku...
tam je to to iste...pokial je zena stale v prac. pomere,pripadne si plati dnp, tak narok na zvyseni ma...ak je na urade, alebo mala len zmluvu na dobu urcitu a ta jej vyprsala, nema....

a ja ti tiez doprajem aj dvojicky 😀

jaduska
12. okt 2009

ahojte.... zuzi, ja tiež dúfam, že ešte nenasneží, lebo zimné gumy v nedohľadne a tieto sú riadne ojazdené 🤐 🤐 🤐

čo sa týka toho článku - asi to bude skôr tak, ako zuzka píše, aj ja som to tak pochopila, ale nie je to v tom článku presne napísané....Inak baby, ak nebudete vedieť koho vo voľbách voliť, tak SaS, ten pán Mihál, ktorý je spomenutý v článku je dobrý odborník na takého sociálne veci, on aj na stránke www.porada.sk radí, aj má svoju vlastnú stránku, má super prehľad aj o materských a rodičovských dávkach, proste fachmann. A Richard Sulík (ktorý tú stranu založil) tiež nevyzerá byť blbý, robil Ficovi poradcu, ale odišiel od neho, lebo asi ho nepočúvali. To akože teraz nerobím predvolebnú kampaň, ale myslím, žeby bolo dobré, keby sa títo ľudia dostali do vlády. Sulík navrhuje aj zmeny v platení daní a odvodov, ktoré majú hlavu aj pätu a sú jednoduchšie, ako tie čo teraz.... 🙂

K punčoškám - Bobe dávam normálne hrubé, Sandre už dávam silonky pod nohavice - u nás je ráno chladno, keďže sme severovýchod 🙂

lusinda2000
12. okt 2009

jani,ja som mala na dobu určitú a keď mala malá 3mesiace,došla mi výpoveď,jednoducho mi nepredĺžili pracovný pomer..a nebola som jediná,takže asi v takýchto situáciách ťa vyhodiť môžu☹

denisse
12. okt 2009

dani, no mozno mas pravdu ... ja som si mozno trosku naivne myslela, ze matersku zrovnopravnia s pracou 😀 bez ohladu na to, co bolo predtym ...

denisse
12. okt 2009

luci, to nie je vyhodenie, ale nepredlzenie zmluvy .. to naozaj mozu ...

zuzla2
12. okt 2009

paneboze...
teraz som pozerala predpoved pocasia..a na zajtra vychod..v noci 2stupne, cez den 3 😕 😕 😕 to ako si uz zimne bundy oblecieme?? toho roku dako skoro..a samo,ze este aj snezenie...no pojde moj mily manzel pekne peso alebo autobusom do prace 😎
lusi tak ty v tom pripade nemas narod na podporu a keby si isla na druhu matersku,tak ani na zvyseni rodicovsky...svinstvo,ale podla navrhovanych zakonov, je to tak 😒 jedine,zeby si si zacala platit dnp..ovsem ak to nezrusia teraz od janura 🤐
deni no to by sme asi museli zit niekde inde a nie na SK 😀

lusinda2000
12. okt 2009

no veď deni,mňe je jasné,že to takto môžu,keď som mala na určito,ale je to všetko riadne svinstvo...nielen čo sa týka mňa,ale všetkých ostatných ľudí,veď slovensko je tak zaostalé.aj príspevok je hrozne nízky,veď len v čechách je o polovicu väčší.to je hrozné s tým slovenskom☹

sticker
autor
12. okt 2009

Zuzi ja tiež nemám v pláne ešte kupovať zimné pneumatiky, tak pekne peši sa bude chodiť do roboty 😝 . Ale tento týždeň má byť dosť brutálny čo sa týka počasia, ale budúci by nemalo byť už tak strašne a tiež sa neočakáva nejaké silné sneženie 🙂

lusinda2000
12. okt 2009

joj baby,ale sa pneumatikujete🙂

zuzla2
12. okt 2009

lusi my pneumatiky mame...len u nasich v pivnici 😀 a ked nasnezi,tak podla noveho zakona, ak ides este na letnych gumach,daju ti pokutu...a takto peniaze vyhadzovat fakt nemusim 😀

navyse mala nema ani cizmicky..iba tie snehule 🤐

lenca13
12. okt 2009

My uz mame zimne pneumatiky 🙂

zuzla2
12. okt 2009

aa..tak teraz som precitala,ze ak az na vozovke bude suvisla snehova vrstva...taky sneh by este nemal nasnezit..tak moze sa jazdit 😉
leni vy ste najsikovnejsi 😎

lenca13
12. okt 2009

My sme nemali letne tak sme cele leto jazdili na tych zimnych aj ked to nie je dobre no co uz ale ved je aj tak uz po lete

denisse
12. okt 2009

zuzi, aj nase zimne pneu su uskladnene u svokrovcov a ideme tam az 28.10, ked je statny sviatok, tak dovtedy jazdime na letnych ...

dadulik
12. okt 2009

no, my mame nastastie zimne pneu pripravene na povale, tak prinajhorsom jaro len prehodi 😉
co sa tyka ciziem, tie nemam ani ja, ani mala 😒 no ale zrejme pokluseme do deichmannu, ak bude stale takto zima 🙄 ved len pred tyzdnom som jej vytiahla tie nove jesenne topanky, mala ich obude cca 3x a uz do ciziem???
inak mala riadne sopli, tak som zvedava, ci to chytila odo mna, alebo sa jej dokluvaju tie stolicky 😠 lebo ma furt obe ruky v puse a je fakt nepricetna od vcera 😖

sticker
autor
12. okt 2009

Zuzi čiže snežiť môže, ale keď sa to nedrží na ceste, tak pohoda klídek, hej? 😀 😀 😀

zuzla2
12. okt 2009

ono podla mna este bude teplo..dufam 😀 ved doteraz vzdy dost dlho vydrzalo...
inac nam uz asi 2tyzdne topia 😕 😕

dadu ja nastastie mam 2zimne topanky...jedny som si kupovala tohto roku prechodne..ale este by som xcela aj dake cizmy..len ja na svoje tucne noziska asi ziadne neobujem 😢

Jani no z toho som vydedukovala,ze je to tak....a prvy sneh sa vacsinou na cestach nikdy neudrzi....

denisse
12. okt 2009

ani nela nema zimne topanky a ja dufam, ze ich este nebude potrebovat 😕 ma jesenne kozene take ku kotniku, tak s hrubsou ponozkou snad este chvilu moze v nich byt ...

lusinda2000
12. okt 2009

baby,ktohovie,či vôbec nejaký sneh bude 😀 😀 😀
možno ho privoláme 😉

čižmy ja nemám,tie minuloročné som už vyhodila do smetiaka hneď po zime,nakoľko v nich bola zima a krásne sa rozpárali🙂
ja mám najradšej vysoké čižmy pod kolená,mala som také už aj koženné,boli veľmi dobré,ale tiež po dvoch rokoch to vzdali🙂
takže treba túto zimu aj mňe čižmy aj malej☹

denisse
12. okt 2009

nela sa prave zobudila, opytala sa, ci ideme do jasli a ked zistila, ze nie, tak znova zaspala 😀

denisse
12. okt 2009

a vonku je tak strasne "spacio", ze sa jej ani nedivim ...

lenca13
12. okt 2009

Nelka to ma v hlavke trochu dopletene 😀
Radku uz ma doma dnes nebola ani v druzine ked tak kasle tak uvidim ako bude do zajtra nezbenem s nou radsej k dokine ale dnes ide este na vytvarnu 😉
Ja si planujem kupit zimne topanky ked budu az akcie vydrzim v tom co mam 😉
Radka tiez nema ziadne zimne 😖

sticker
autor
12. okt 2009

Deni keď píšeš o Nelinke, tak doobeda som si čítala s Julkou zošit do ktorého si lepíme tie samolepky z čokolád a bol tam krtko. Tak som jej ukazovala, že on hrabe rukami pod zemou. Najprv sa na mňa tak nechápavo pozrela a potom povedala "Nemá hrabličky, hrabe rukami krtko" 😀 😀

denisse
12. okt 2009

jani 😀 😀 😀

dadulik
12. okt 2009

😀 jani
zuzi, ved to, aj ja mam najradsej vysoke cizmy az ku kolenam, len na moje silne lytka nic neobujem 😠
a lusi, tiez som po poslednej zime cizmy hned do smetiaka vyhodila 😀 ale sluzili poriadne 3 zimy 😉

jaduska
12. okt 2009

s tými zimnými pneu je to asi tak, že ráno, keď nie je sneh môžeš ísť na cestu na letných, ale keď cez deň náhodou nasneží a udrží sa to, tak už ti treba zimné.... 😕 môj otec vraví, že s tým snehom v zákone to je riadna blbosť, že by to malo byť podmienené skôr vonkajšou teplotou, aby zimná guma spĺňala účel....uff

lusinda2000
12. okt 2009

dad, tak nie som jediná,ktorá má rada vysoké čižmy... 😉

my zimné pneu máme, kupovali sme ich tuším minulý rok,takže len prehodiť🙂

lenca13
12. okt 2009

My sme boli kupit podlahu do izby uz ju treba len polozit 🙂
Radka nakoniec neisla na vytvarnu,ked prisla zo skoly tak som jej dala Trifed a ona zaspala

denisse
12. okt 2009

a my ideme objednat nele postel a regal na hracky ... 🙂

lenca13
12. okt 2009

Deni hod potom link ak mas my uz tiez mame volaco vybrane 🙂