Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

lenca13
30. júl 2009

Deni tak ten nabytok je velmi pekny 😵 😵

Timea uz spi 😉

julca80
30. júl 2009

cawte 😉
Dnes sa Domca kupala prvykrat vo velkom bazene, to ste ju mali vidiet, taka stastna, stale sa blaznila a samozrejme, ze sa ja semtam napila vody a fungovala dalej. 😝 😀 Nasadili sme nafukovacie rukavky alebo plavaciu vesticku a bola happy. 😵

Idem si vas konecne precitat co ste porabali vy. 😎

lenca13
30. júl 2009

Julik tak Domca mohla byt podarena 🙂

sticker
autor
31. júl 2009

Čaute. Ja som zaľahla včera o deviatej 😅 😝 . Bola som si zabehať a tak som už nemala chuť sedieť za pc, lebo som bola unavená.
No my sme boli Leni na tej pláži v zadu, bolo tam menej ľudí (aj tak dosť), no ale wcka v pôvodnom stave, ešte keď som tam ja ako "mladá" chodila. No a na kupku je podľa mňa čistejšia voda, lebo tam nie je to blato. A po tráve sa plazil hadík 😅 . Taký veľmi chudý a dlhý. Ale tak šiel do vody... 😝
Ja neviem, ešte skúsime ísť s nimi do bazéna, či bude Jaja aj tam vyvádzať, alebo jej naozaj vadila tá špinavá voda.... No má byť pekný víkend tak si viem predstaviť, ako budú vyzerať kúpaliská 🙄

julca80
31. júl 2009

Dobre ranko, vstali sme uz o 6tej 😝 a pomalicky si popijam kavicku. Mala tu pri mne pozera Hello Kitty 😅

Jani, keby tam niekde na kupalisku Ja uvidim hada, tak ma tam uz nikto nedostane. 😲 😒 bleeee
Po pravde tiez mam problem sa v pohode kupat na takychto prirodnych jazerach, ja som taky "straspytel" 😝 😅 , bojim sa ryb, rias a vsetkeho mozneho co vo vode plava. 🙄 A este ked velmi vnimam aka je ta voda spinava, tak dvakrat sa mi v tej vode nechce kupat. 😝 😖 Viem, ze na kupalisku to nemusi byt o nic lepsie, ale tam to aspon tak nevnimam. 😎

sticker
autor
31. júl 2009

No chyba je asi v tom, že ona tam bola naposledy ako dvojročná 😅 . A teraz už vníma, tak preto. Jul tam chvíľu plávala.
A inak - mne sa tie rukáviky zdali málo.... Ani neviem, či som im to dala dobre.

julca80
31. júl 2009

Jani, hej, tie rukaviky az tak velmi ich neudrzia, ked este oni nevedia poriadne ako telicko drzat vo vode. Takze sa ponaraju, tapaju ako male chobotnice. 😅 😀
Ved ja musim Domcu stale drzat, aj ked ich ma na rukach, sak by sa utopila. 😅 😝 Detto ked ma vestu, ta ju tiez tak vselijako nadnasa a to ona este nevie "ustat". 😅

sticker
autor
31. júl 2009

No ja som dala Jul aj koleso aj rukáviky a dokonca na tom kolesu ju to dávalo pusinkou do vody 😝 . To mám úplne hrôzu, že si logne z tej hnusnej vody 😒 .
Juj, chceli by sme ísť do tých Bánoviec, ale tam chodí toľko ľudí ☹ . Ako všade....

julca80
31. júl 2009

jasne, ze ked mala aj rukavky, mala aj koleso a tiez si aj troska logla, ked sa metala 😅 Len to stastie, ze mi mame cistu vodu. No neviem neviem, pri predstave, ked prehltne fajne z takej hnusne vody, fuuuuj. 😝 😨 Tiez sa mi to velmi nepozdava. 😖

Janik, myslis kupalisko Chalmova? 😕 To je smer Banovce, kusok za tym, odtial na sme Topolcany.

julca80
31. júl 2009

Deniska,
ak sem dnes prides na Kona a mala by si chvilocku cas, nenapises mi prosim Ta recept na tie Tvoje fajnove "Muffiny"?!
Vopred moc diky. 😵 😵 😉
Uz davnejsie som sa ta na to chcela spytat, ale po kazde som zabudala. 😅

sticker
autor
31. júl 2009

Julik priamo v Bánovciach by malo byť termálne kupko 🙂

sticker
autor
31. júl 2009

Tá Chalmová sa mi zdá byť dosť ďaleko - ísť tam a späť za deň 😝

sticker
autor
31. júl 2009

Do Bánoviec vieme prísť do pol hodiny - aspoň Edo tak vraví. A keď sme šli do Bojníc tak sme boli rýchlo v Bánovciach.

dadulik
31. júl 2009

ahojte, ani sa nepytajte, aky sme mali vcera este vecer 🙄
isla som malu skontrolovat, ci uz konecne spi, okolo deviatej, a uz vyzerala tvrda, ked zrazu zacala strasne plakat, strcila si ruku do pusy a uz to zase islo z nej von, vsetko mlieko, co sa nalogala pred spanim na posteli 🙄 tak rychlo prezliekat a kupat malu, celu postel zvliect, vymysliet rychlo nahradny vankus do jej postele a uspavat sa bez mlieka 🙄 no hodinu som cakala, a ani za boha nie a nie spat, tak som jej dala caj, trochu si odpila a zaspala, ale o druhej rano uz aj putovala zase k nam do postele, som nevyspata, vycerpana, do stvrt na jedenast som vesala este pracku, do druhej som bola u nej asi 4x, nakoniec som ju preniesla, a to zase nohy vsade mala...ach jo 🙄 neviem, ako ju odnaucit od tolkeho mlieka, este pred nedavnom jej stacilo 150-180ml pred spanim, teraz nedba aj pol litra !!!! a to je jasne, ked to tak rychlo vylopoti, ze sa dovracia z toho 😠 😒

sticker
autor
31. júl 2009

Uf Dad 😕 😒 ☹ To je neskutočné množstvo mlieka pre takú malú babuľku... Čo ju to pochytilo 😕 . Nefunguje ani dať jej zjesť na večeru niečo sýtejšie? A potom menej mlieka - veď sama by uznala, že to nemá kam dať.

dadulik
31. júl 2009

jani, ona aj keby vecer zjedla kona, tak si vypyta nehorazne mlieka ☹
ved ma vzdy pred spanim tanier kase, a pred tou kasou zvycajne este nieco - polievku, druhe, ovocie... 🙄
no neviem, rozmyslam, ako by som ju bez toho mlieka prinutila zaspavat, ale netusim, ci to bude akceptovat 😖
vam vsetkym zaspavaju deturence len tak nasucho? akoze polozite do postele bez flase a cakate, kedy zalomia? 😕

julca80
31. júl 2009

dad, aj mne mala zaspava s flasou mlieka, cca. 200ml. A v poslednej dobe zacala vymyslat, ked dopije, tak si z revom pyta este caj, tak jej dam len tak 100ml. a hotovo. Zato vcera tiez zacala pistat, ked dopila mlieko, ale sme ju tak odignorovali, a po minute aj prestala a zaspala aj bez caju. Takze je jasne, ze len vymysla. 😖

sticker
autor
31. júl 2009

Dad Julka teraz v lete zaspala už aj bez mlieka. Najedia sa spolu s Jankou, umyjeme zúbky a dám ju do postieľky. Keď si nevypýta nedám. Ale pijem mi aj menej už večer. Nemusí mať plnú fľašku. Dám ju tam, dá si dudku a ešte si akože chvíľu číta, ale to tam ja už nie som 🙂

denisse
31. júl 2009
julca80
31. júl 2009

deni, diky 😵

denisse
31. júl 2009

dadu, nasa nela este zaciatkom juna pila mlieko vecer pred spanim a dvakrat v noci ... ale ako mala ten nepekny kasel, co ju z mlieka napinalo, tak sme niekolko noci nedavali mlieko vobec, ani vecer ... jasne, ze revala, ale nejak sme to vydrzali, furt sme jej hovorili, ze kasle a mliecko nemoze ... ked jej kasel uz presiel, tak uz bola relativne zvyknuta spat bez mlieka, tak som sa rozhodla, ze jej ho budem davat uz len rano, lebo ak by ho mala aj vecer pred spanim, zacala by sa nanho budit zas aj v noci ... takze teraz zaspava nasucho .. ale trva jej to v poslednej dobe strasne dlho a ja tam musim byt s nou .... 😝

denisse
31. júl 2009

jani, uz som sa ta davno chcela opytat ... janka spi sama vo svojej izbicke a jul s vami v spalni? a ked julku osamostatnite, tak pojde k janke, ci do svojej izbicky?

sticker
autor
31. júl 2009

Deni Jaja má svoju izbičku, odkedy tu bývame. No a pre Jul by mala byť izba ktorá je teraz akože na hranie. Je to dosť úzka izba a sú tam iba hračky. Takže treba úplne na novo zariadiť 😒 A chcem tam dať nábytok typu - posteľ a nad ňou a po bokoch sú skrine. To je jediné rozumné riešenie 😝

denisse
31. júl 2009

a nie je lepsia taka ta vyvysena postel, pod ktorou moze byt este nejaky nabytok? nebojis sa skrin nad postelou?

denisse
31. júl 2009

nela prave strcila malicek do krabicky na mydlo ... mame taku plastovu misticku dvojdielnu, vrchný diel je dierovany (pasiky) a ona medzi tie dva pasiky strcila malicek a nevedela ho vybrat a kym som pribehla, aby som jej ho opatrne vybrala, tak ho doslova vyrvala ... ma ten prstik porezany a strasne reve ... ale hybe nim normaln, tak snad to bude ok ... 😝

lenca13
31. júl 2009

ahojte tak ja som upratovala a este musim zmyt podlahy potom sme isli na nakup

Deni to si viem predstavit ako reve aj Timea vie riadne revat ked si volaco spravi 😖 ked s tym hybe tak snad to nema zlomene

Jani ja na tu druhu plaz vobec nechodim ta prva je urcite lepsia sice kamenista pri vode ale aspon ta voda nie je kalna 😉

Dad aj Timea zaspava s mliekom ale jej staci tych 150 ml aj na obed a ked je ozaj moc unavena tak lahne a spi a nepotrebuje ani kakao 🙂

dadulik
31. júl 2009

tak ja som bola pre tortu na krstiny, je krasna aj velka, cena 18 € vyborna 😉
z umyvania podlah nic nebude, som grogy, idem vyprazit syr a najest sa 😝

lusinda2000
31. júl 2009

čaute kočky🙂

deni,takže máte úraz?chúďatko nelinka☹

dadu, mňe malá zaspáva "nasucho". teda detské fľašky nepoužívame od jej siedmych mesiacov,dovtedy samozrejme len čaj z fľašky,keďže som kojila. teraz odkedy nekojím,mlieko piť nechce,tak jej dávam aspoň mliečne výrobky. a keď ide spať,zoberiem jej šálku čaju a koľko chce sa napije a ide spať. v noci keď je takto teplo,tak sem-tam si pýta čaj,ten mám nachystaný,takže sa napije sama a ľažká a spinká. takže u nás nehrozí,žeby potrebovala niečo také,ako veľké množstvo mlieka pred spánkom. ona mi zasa večer moc toho nezje,stačí jej keď okolo šiestej zje niečo "sýtejšie" a potom okolo ôsmej-pol deviatej už len jogurt alebo výživu. jej to stačí,hladná neni,nebudí sa v noci a aj tak na noc by sa nemal zaťažovať žalúdok. ja si myslím,že by si jej mala večer dať teda niečo sýtejšie/napokon kaša podľa mňa je dosť sýta/, aby nemala zaťažený žalúdok,ani hlad. a vysvetliť jej,že jej toľko mliečka nerobí dobre na noc. samozrejme že to bude ťažké,lebo je ešte malinká,ale je to pre jej dobro. mala by si od toho pomaly odvykať. lenže je to hlavne teda podľa mňa na tebe,že jej nedáš a vydržíš to,keď bude ľútostivo plakať. je škoda dávať jej niečo vo veľkom množstve,keď jej to nerobí dobre a hlavne pred spánkom,aby si sa aj obávala,aby nevracala v spánku. je to ako keď prestáva žena kojiť,čiže o vôle matky,jednoducho nedať...možno podľa niektorých je to trýznenie,ale mňe osobne pomohlo len to jediné-nedať, nedať a nedať.... uznávam,plakala,nespala cez deň dva dni,ale potom začala spať nádherne a zostalo jej to doteraz,myslím noc,lebo cez deň mi odmieta spať. tak dadulík,držte sa, napokon sama musíš vedieť čo je pre lauriku najlepšie🙂 zajtra daj vedieť akú ste mali dnešnú noc.

denisse
31. júl 2009

tak nasa velka bolest presla .. uz si aj odlepila leukoplast a povedala, ze je to uz zahojene 😀

lenca13
31. júl 2009

To sa Nelinke dajako rychlo zahojilo 😀 😀 😀 Timea ked sa porezala tak chodila s leukoplastom dva tyzdne 😀