Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

sticker
autor
2. sep 2009

Leni snáď to je iba nejaká dvojdňová brušná viróza 😕 . Stále niečo, naozaj ☹
Ja som ani nepísala, ale už tri dni nevládzem, bolí ma hrdlo a taká slabosť. To je už tretíkrát, čo ma to hrdlo bolí 😒 . Lenže keď nie je zapálené, čo pôjdem k MUDr.? Tak pijem litre čaju, na wcku som každých päť minút. A neskutočne ma všetko unavuje. A kedže je Edo stále na nočnej, tak naozaj sama všetko 😖 . Včera som s malými vybehla tuto na pole. Prešli sme to nakoniec a späť a nevládala som normálne. Ale zato baby v momente zaspali 🙂 Tak možno aj dnes tak vybehnem. Im sa páčilo behať po hline a hádzala som im loptičku a nosili mi ju. Že sú psíkovia a ja ich trénujem 😀

sticker
autor
2. sep 2009

Ako som dávala Jaju do škôlky, tak normálne až slzy som mala 😔 . Nemusela by som všetko tak prežívať 😠 😒 . A Jaja ešte pribehla tiež so slzičkami, že maminka ja nemám na ležadle pyžamko 😅 . Vravím jej, že veď ideš po obede domov, to preto. A ona, že jáááj ja som asi zabudla 😀. Taká bola trošku z toho vyvedená z miery. Predsa len dva mesiace doma urobia svoje 😝
Dovarím polievku, prezlečiem periny a pôjdem Julku von unaviť, aby na obed zaspala a nevšimla si, že ja "zdrhám".

denisse
2. sep 2009

jani, tak budes jaju teraz brat na obed domov? ci len dnes?
to je jasne, ze po prazdninach sa tazko zase nabehne na novy rezim ... nam sa vcera vratila kolegyna po 3 tyzdnovej dovolenke z mexika a bolo vidno, ze vobec nevie, s cim v praci zacat ... a co potom deti? pre nich to musi byt este horsie ... 😝

sticker
autor
2. sep 2009

Deni dnes ideme na to päťročné očkovanie, tak preto. Inak bude normálne. To nemá význam ju brať domov. Keď tak si ju nechám niekedy celý deň doma 🙂

denisse
2. sep 2009

chuda janka, prvykrat po prazdninach do skolky a este k tomu ockovanie 😝 🙂

lenca13
2. sep 2009

Tak uz sme od dokiny doma kazala drzat dietu davat smectu a nutrolinB 😉 ak to neprejde tak v piatok na vyter 😖

Radka prvy den v pohode maju novu ucitelku a najdolezitejsi oznam zo skoly je ci ju pustim do Skoly v prirode 😀

lenca13
2. sep 2009

A dnes islo moje krsnatko tiez prvy krat do skolky a neuveritelne reval tak mi to tiez prislo luto ked sme s kmotrou volali

dadulik
2. sep 2009

ahojte, my sme boli na poslednej vakcine proti kliestom, mala bola statocna 🙂
varim taku zvlastnu polievku z kucharky 😕 s ovsenymi vlockami, maslom, paprikou, mrkvou, vajickom...ak to bude jedle, hodim recept 😀 a este zapekam cuketu s kukuricou, a urobila som cesto na cuketove placky 😝

dadulik
2. sep 2009

tak polievka, bleeeeeeeeee 😝 sice malej velmi chutila, ale nam s jarom vobec 😖
tu sa akosi zamracilo 😕 snad nebude prsat....

lusinda2000
2. sep 2009

čaute kočky🙂

tak aj na mňa to akosi dolieha tá škôlka,hoci malá ide až o rok. ale kamoškina malá išla dnes po prvý krát a veľmi plakala.a to kamoška s ňou dnes už ani nebude lebo je na pobednej v práci,tak ju ráno zaniesla do škôlky a poplakali si obidve. no mňa to čaká o rok...ak to bude takéto ťažké,tak neviem...no na druhej strane jednej kočky malá tu od nás dnes tak isto išla prvý krát do škôlky a teda že super...rozbehla sa do triedy a ani nezbadala,kedy jej mamina odišla. tak ono je to také,že jedno dieťa sa "teší" do niečoho nového a iné dieťa sa "obáva" toho,že nebude s maminou. som zvedavá o rok na nás všetky,či budeme plakať☹

malá mi nespinká,no skúsim ju možno teraz neskôr uspať...ak bude chcieť...no mohla by aspoň nachvíľu🙂

sticker
autor
2. sep 2009

Ahojte. Tak sme doma, očkovanie super a budeme chodiť logopedičke kvôli "r". Ale to som aj chcela. Aj ju vážili, merali, obrázky "čítala" či dobre vidí. Tak som spokojná 🙂
A už sa mračí aj tu. Ako sme prišli domov sa začalo mračiť. Chcem ešte oprať návlečky, len neviem či sa to oplatí. Lebo začne prešať a nám šlahá presne na balkón 😒
Inak, ako som bola pre Janku, tak nové deti šli spať a baby ten rev ☹ . Jeden chlapček neskutočne kričal, ani nie že plakal. Normálne som mala slzy v očiach a to som iba počula, nevidela 😔 Tá predstava, že čo tam to dieťa robí a veru lepšie nevedieť 😒 ☹

zuzla2
2. sep 2009

ahojte....
baby ani nespominajte skolku..lebo ja len nato pomyslim a uz mam slzvy v ociach 😔 ja teda priznavam,ze to budem velmi tazko zvladat a pokial bude mala plakat (co by pri jej povahe urcite bude),tak ju bude musiet vodit mm..lebo ja by som tam plakala s nou a to by bolo len na skodu 😒 ja uz jej tak pripominam,ze o rok pojde aj ona do skolky ku detickam...bude sa tam s nimi hrat, potom sa napapaju, pojdu spinkat..znova sa hrat a potom pridem po nu ja...na co mi ona povie,ze hrat sa s nimi bude, ale papat a spinkat nebude...no rok mame este cas (aj ked to zbehne rychlo)...najprv musime vybrat nejaku skolku...
ono pre mna osobne by bolo potom najidealnejsie xodit do prace len na 4h, pripadne pracovat z domu...lenze to by sme museli zit aspon v Blave,aby takato moznost tu bola...a uplne najidealnejsie by to bolo tak ako v poniektorych inych statoch,ze muz by zarobil tolko,aby bol sxopny uzivit rodinu a poplatit co treba a uz by len bolo na zene,ci xce pracovat alebo nie...lenze zijeme na Slovensku...takze mozeme snivat dalej...
ja som i dnes tak spomenula,ze o rok aj my budeme viest nasu malu 1x ☹

julik dik za opytanie, atb zabrali.uz sa citim fajn..aj ked dnes som musela uz ist s malou von, aj na postu nieco poslat..snazila som sa vyhybat ludom..ale ako nasxval som stretla kamosky z centra 😀 ako nie,zeby som nebola rada...praveze som sa veeeeeeelmi potesila..len som sa bala,aby ix nenakazim 😔 uz sa tesim ako budeme znova xodit do centra..poklebetime, deti sa zahraju (teda poniektore 😀 )...

sticker
autor
2. sep 2009

Zuzi tak presne takto to cítim ja. Tiež by som brala niečo buď z domu, alebo na 4 hodiny. Aleby by musel Edo zarobiť tak, že by sme nevyskakovali, ale prežili by sme.
Dnes som sa bavila s jednou známou a ona je od mája na predĺženom rodičovskom (aj keď oficiálne ževraj neexistuje taký výraz). Jednoducho jej zdravotná poisťovňa ju tak eviduje, platia za ňu poistenie a inak nič, žiadne peniaze. Že je to lepšie ako byť na UP a chodiť tam každý mesiac. A jej malý šiel dnes do škôlky a on taká povaha, že keď mu povedala, že má ísť za p.uč. keď bude chcieť cikať, on jej povedal - nie ty tu budeš so mnou a pôjdem za tebou 😅 😝

sticker
autor
2. sep 2009

Inak dnes som stretla spolužiačku a mala malú, krásnu, zlatú 4 mesačnú "bábiku" 😵 Bože, ja by som veru ešte jedno aj "zniesla" 😀 . Aj Jaje sa tá myšlienka páčila 😀. Ale tak sme si to vysvetlili, že neprichádza do úvahy 🙂

julca80
2. sep 2009

zenusky, aspon vas pozdravim, lebo moje dieta odmieta spat 😖, isla spat nieco pred pol druhou a o 2hej uz vykrikovala s placom, ze "uz necem spinkat".

sticker
autor
2. sep 2009

Julik ja som ráno premýšľala, že Lucia má veru na nás málo času, čo jej Chiarka nespí na obed 😒 . Baby a keď pôjdeme do roboty....snáď tu ešte takto spolu pokecáme, popri tom učení, praní, varení, behaní von a robote 😅 😝

zuzla2
2. sep 2009

no ja si potom tiez xcem predlzit rodicovsku...teda dokial si nenajdem pracu alebo.... radsej teda takto ako xodit kazde 2yzdne na urac prace a nosit papieriky o tom,ze si pracu hladam....
ale tak uvidime,ze co a ako...

inac mne mala tiez posledne dni trucuje cez obedny spanok..najhorsie to bolo,ked bol doma aj mm..teraz je to uz lepsie...no a ked pojdeme do prace,tak hadam aspon cez vikend sa nam tu podari cosi natukat 😎

sticker
autor
2. sep 2009

Zuzi ževraj sa chodí už iba raz do mesiaca. Aspoň sused tak chodí....
Ale podľa mňa u vás bude to "alebo" 😅 😝 😉

zuzla2
2. sep 2009

no o tom po tom 😀 😀 😀
ono by to bolo fajn...ale na druhej strane...kde by som isla robit o dalsie 3roky??? 😕 to uz ma vonkoncom nikto nezamestna...jedine nieco rozbehnut pocas rodicaku...takze ani tak a ani tak 😒

jo a este sa vratim k tomu,zeby bolo fajn,keby muz zarobil tolko, aby uzivil rodinu...to by bolo fakt fajn..ale napriklad pre mna len do urcite veku dietata..predsa len sediet cely zivot doma,by ma isto nebavilo...clovek potrebuje byt aj medzi ludmi...atd...takze zas mi z toho vyxadza,ze najlepsie je praca na polovicny uvazok 😀 😀 😀 (a nex si hovori kto co xce..ze sa mi nexce robit 😝 )

lusinda2000
2. sep 2009

jani,máš pravdu,že keď mi malá odmieta spať,nemám moc času,lebo sa ma stále dožaduje a hlavne keď by aj spala,ale nebude.teda je umrnčaná a podobne. teraz mi pred pol hodkou zaspala,tak som rada.síce neskôr,ale predsa. chcem,aby si zas zvykla na spánok,aj kvôli škôlke,hoci boh vie čo bude o rok. dnes som sa rozprávala s jednou známou,má syna o tri mesiace staršieho od našej malej a tiež jej nechce spávať na obed. že keď zaspí,tak to je ozaj nejaký "sviatok"🙂

jaduska
2. sep 2009

ahojte ženy.....ja som z dneška bola ráno taká vystresovaná, že ma normálne bolel žalúdok. A to ja nie som teda trémistka. Mne to prišlo všetko tak ľúto, že je moje "bábätko" už školáčka, normálne som si aj poplakala... Do školy sme išli komplet family, privítanie bolo na školskom dvore, tak som tam stála s Bobou na rukách a Jany s Olíviou boli bokom, ale potom mrňous začal plakať, tak do triedy so Sandrou išiel Jany a ja som musela kojiť na chodbe malú 😝 Ale bolo to na niečo dobré, aspoň som si u p.riaditeľa vybavila prax 😎 😎 😎 😎

Julči - ešte som ti chcela napísať k tej vašej škôlke a rodičovskému - v podstate máš 2 mesiace na to, aby si si našla robotu a dá sa to urobiť tak, aby si mala aj rodičovský aj malú v škôlke. Domča by nastúpila hoci aj dnes, takže za september nárok máš na celý rodičák. No a ak by si si nič nenašla, tak pred koncom októbra by si malú zo škôlky vybrala a nahlásila sa späť na rodičovskú dovolenku. Kľudne by stačilo aj 30.októbra a už by si dostala celý príspevok aj za október. Ale ak ti môžem ja osobne poradiť, uži si malú, ak sa ti dá. Ja som sa takto "hrabala" do roboty pri Sandre, nevedela som doma obsedieť a keď som nastúpila, tak som to dosť ľutovala. Veď si predstav, koľko rokov ti ešte bude treba robiť, kým pôjdeš do dôchodku 😵

A čo sa týka vodenia detí do škôlky - u nás to bolo tak, že keď išiel so Sandrou dedko, tak pohoda...keď som išla ja, tak sa jej veľmi nechcelo. Ale nikdy ráno neplakala, hoci bola na mňa naviazaná viac ako je Bobaňa. Síce 9 mesiacov v škôlke s nikým nerozprávala, ale neplakala a v podstate tam chodila rada. Omrzelo ju to až keď bola v prípravke, ale to už chcela chodiť do školy....

A u nás otvárajú aj súkromnú MŠ, tak som zvedavá, možno nakoniec aj Boba skončí v škôlke, hehe....

jaduska
2. sep 2009

asi vám začnem písať "áčka" za absenciu 😅

sticker
autor
2. sep 2009

Teraz som si na chvíľu sadla, aj to idem ešte Jul vziať fľašu od kakaa. Ale teda je ako čertík dnes. Edo chcel spať, no mal smolu. Sprchujem Jaju - šup už je v spálni na ňom. Robím jesť, šup a už je tam 😝 😀 . Len mi ho je potom ľúto, lebo čo človek urobí keď nie je vyspatý? Bude ako mátoha.
A ma naštval, teda ani nie že naštval, ale mi je z toho smutno.
Chodí už druhý týždeň na nočnú - že to tam prerábajú a tak maľuje a ani neviem čo ešte robí. Baby si ho neužijú. Dnes som sa Jajky pýtala, že kedy bol s nami tatino vonku. Najprv povedala, že v Bojniciach, potom si spomenula, že keď tu bol Vlado. No a v pondelok majú "ožran party", potom ďalší týždeň ide do Makova na dva dni a potom týždeň do Oščadnice, to ani neviem na koľko dní, min. na dva. ☹ Na jednej strane veď nech ide, maká ako "šrob", ale aj my s ním chceme byť. Mne stačí keď malé doma zabaví. 😒 .
Jasné, že si poradím aj bez neho. Dnes som prezliekla komplet postele, prach poutierala, povysávala, oprala, povešala a k tomu tie klasické veci, ktoré sa robia každý deň. Len občas som z toho unavená 😔
Tak som sa vykecala 😅 . Dani za toto si neprosím zlý bod, oki? 😀

denisse
2. sep 2009

ahojte 🙂
tak ja som uz doma z prace, a najblizsie idem az v utorok ... 😉 nela dnes bola s jirinou a nechcela ju potom pustit domov 😀

dani, tak sandra je uz skolacka ... jeeej ... ja jak sa poznam, tak si skor myslim, ze ked nel pojde do skoly, tak na nu budem pysna a dojata, nez aby mi z toho bolo smutno ... no ale ved uvidime 🙂

a co sa prace tyka, tak asi som tu jedina medzi vami, co do prace chodit chce 😀 😀 😀 😀 ja by som chcela chodit, aj keby nam tie peniaze nechybali (akoze ich nutne potrebujeme teraz)
inak u nas som ja ten, kto zarobi viac ... 😉

sticker
autor
2. sep 2009

Deni aj Lenka by chcela do roboty 🙂 Ona tiež nie je ten typ človeka, ktorý vydrží dlho doma 🙂 .
A zase tvoj typ povahy sa mi presne hodí na život aký žiješ 😵 . Aj keď ťa teda poznám dosť málo 😅

denisse
2. sep 2009

svokrovi sa pohorsilo, ma krv v stolici a dnes rano odpadol v kupelni, povedali, ze stratil az polovicu krvi, nevedia z coho v traviacom trakte krvaca, ale najprv mu musia doplnit stratenu krv a az potom budu dalej vysetrovat ... takze je na transfuzke a caka ... vyzera to tak, ze kvoli tej zilnej tromboze na nohe mu riedili nejakymi liekmi krv a ked ma clovek redsiu, tak viac krvaca abo co ..... ☹

denisse
2. sep 2009

s obrovkym revom sme umyli vlasy .. roman mi ju drzal nad vanou a ja som raz dva namocila, nasamponovala, osprchovala ... 😝 😝 😝

sticker
autor
2. sep 2009

Deni ak nebude horko, tak vám vydržia aj vyše týždňa v "normálnom stave" 😀. Ale nie 😝 My sme po každom zobudení úplne spotené .

zuzla2
2. sep 2009

ahojte..
tak my sme aj poobede vybehli troxa von..uzit si este slniecka,kedze sa ma oxladit... 😒 tak Jadus mam ospravedlnenku 😎 😀
Deni dufam,ze sa svokrovi polepsi....
a ja nie,zeby som nexcela robit..ja praveze xcem..lenze nemam kde 😖 zatial teda..navyse sa mi miesaju pocity alebo ako to nazvat..na jednej strane by som uz vypadla medzi ludi, aj ja prispela do rozpoctu rodiny, ziskala daku dalsiu prax..na druhej strane..ak pojdem,viem,ze sa mi uz pojde tazko na druhu matersku...a pri jedinacikovi ostat urcite nexcem...xcem dat malej surodenca...ale zas,aby ani nebol veeelmi velky vekovy rozdiel..takze ja som v tomto dost na vazkax 😒 no a tiez by mi vyhovovalo tak to mat zariadene ako ty..firma ti notebook da a mozes pracovat z domu, ked treba ides do prace...cize sa aj venujes malej, aj pracujes...
a ja aj keby som sa neviem ako snazila.nikdy nezarobim tolko co mm...ale zas ja som skromna..ja pojdem aj za minimalnu mzdu..len nex niekde robim... 🙂

dadulik
2. sep 2009

ahojte, tak sedim, osprsena, oholena 😀 😀 😀 a vlasy umyte 🙂 mala este bojkotuje v posteli 😒 ale dnes bola v celku poslusna, dokonca sme vlasky bez revu umyli ale som jej musela balamutit hlavu 😅
vy tu tak rozoberatie tie skolky, ja na to radsej ani nemyslim, pretoze neviem, ci si najdem vobec robotu, do starej sa nechcem vratit, vsetko je tam hore nohami, ludi prepustaju, utekaju aj dobrovolne...takze vobec netusim, ako to bude s nami o rok ☹
deni, presne ako janka napisala, zijes si takym zivotom, aku mas super povahu, cize super zivotom ??? 😅 😀 😵 skratka sedi to k tebe 😉