Kde kúpim bio mäso v regione BB,ZV,LV

lindulak
3. máj 2008

Ahojte! Zacala som dcerku prikrmovat zeleninkou - kupujem bio. Chcela by som jej dat aj bio maso, no nezohnala som zatial. Len v tescu maju len hovadzie, co sa mi na zaciatok nezda moc vhodne. Radsej by som kuracie, morcacie alebo kralicie. Mate nejaky tip, kde ho kupit? Najlepsie v regione BB, ZV, LV, nakolko som z BS.

magg
3. máj 2008

skus nakontaktovat nejakeho chovatela, alebo priamo bio-farmu

ingrid78
3. máj 2008

Myslim ze v Karlovke su jedny biopotravimy kde maju morcsacie, viem kde to je ale neviem nazov ulice. 1Kg stoji 600,-. Buducityzden skusim zistit a dam vediet

lindulak
autor
4. máj 2008

Diky Ingrid 😉 Skusam hladat cez net nejaku eko farmu, ktora by bola k nam blizsie ako BA. Ale v BA mam par priatelov, co sem chodia, tak ak mi das nazov tej ulice /aj cislo domu prosim/, tak mi to mozu kupit a doniest. Ta cena je dost vysoka, no take babo toho vela nezpapa, tak to bude mat na dlhsie. Zamrazim 🙂

ingrid78
4. máj 2008

Jaj do kelu, som nepozrela odkial si. Co sa tyka tej ceny vsetko bio je drahe, mna to na zaciatku tiez drzalo,ale rychlo ma to preslo, velmi tym vyrobkom neverim, tie kontroly na SR nie su ako by mali byt, sposob ich balenia atd....

junovka
4. máj 2008

ani ja BIO vyrobkom neverim, ci je to zelenina alebo maso....nakolko kto mi dokaze, ze naozj si nevycapili tam len znacku, ze BIO.Tie zvierata, tak ci tak, ci je BIO alebo nie chovaju rovnako 😉

tilly
4. máj 2008

nooo, neviem, či ich chovajú úplne rovnako, tie vo veľkochovoch rastú a tlstnú príliš rýchlo, skús si kúpiť domáce kuriatko a kura z hypermarketu... ale tiež len nálepke bio neverím, skôr by som to brala od niekoho z nejakej dediny, kto sa o tie zvieratká stará s láskou, ale nestíha ich už konzumovať a pár koruniek sa mu zíde 😉
nejaký dedko s babičkou alebo tak, ale to musí byť overený kontakt, to sa bude ťažko hľadať 😉

ak by niekto o niekom takom vedel z okolia šamorína, DS, PK, SC, tak sa kontaktu poteším 😉

my napr. kupujeme domáce vajíčka tu na trhu, máme tu malinký trh, funguje len v sobotu dopoludnia, a tie vajíčka sa s tými z hypermarketov porovnať nedajú

magda22
5. máj 2008

samozrejme ze je rozdiel medzi bio potravinami a tymi z hypermarketu, a to nie len znamkou, ale hlavne chutou!!! tak ako hovori tilly, len to vyskusajte.. inak lindulak tie biopotraviny, o ktorych ti napisala ingrid robia aj donasku priamo domov, ale neviem ci iba po BA, alebo aj inde... neviem, ci je to ten isty obchod, ale viem, ze maju kamenny v Karlovke.. my na donasku od nich kupujeme ovocie a zeleninu hlavne..maso nejeme, tak neviem ako casto maju maso, ..ale skus ich nakontaktovat, pretoze kolkokrat to, co maju na nete, v skutocnosti nemaju a naopak.. inak my malemu zatial davame masko, a ja kupujem u Orbana na Nivach v BA, on robi domaci chov, nie je to uplne bio, ale je to stale lepsie ako klasika, co dostanes inde v masoobchode 🙂, mne sa zda biomaso priliz drahe.. tak ak mas niekoho, kto ti to moze doniest, tak to skuste, mavaju aj telacie, jahnacie, neviem ako kralika.. no a tu je ta biodonaska klik: biologika

ella1
5. máj 2008

pravda,ked niekedy po rozbalení vidím akú má mäso farbu,je mi zle 😝
tiež by som radšej kupovala od niekoho,kto doma chová ako s veľkoobchodov.taktiež zelenina,ovocie.manžel kupuje jablká,ale chuť-žiadna.
máme aj záhradu,kde máme jednu marhuľu,slivku,jablone,hrozno.ostalo po bývalých majiteľoch.nestaráme sa o to,lebo to nevieme,takže je to vlastne bio 😀 produkcia,škoda,že toho nie je toľko,aby ostalo do budúcej úrody,ale tá chuť!!!!to je niečo božské,jablčka........no chuť fantastická,aj ostatné,ja už len také budem jesť......a zadarmo navyše 😀

tiež som pozerala bioobchody,je ich dosť,lenže tie čo sú v Ba len po blave rozvážajú.......a je to drahšie,ale zas aspoň viem,čo jem-myslím tým chuť.....

magda22
5. máj 2008

este som zabudla podotknut, ze samozrejme najlepsie je brat masko od babicky a deduska z nejakej dedinky, to by bolo uplne super

magda22
5. máj 2008

my mame akurat take vajka doma, a syrcek zo salasa..

ella1
5. máj 2008

ked spomínate ten syr,ma napadlo,ako sa raz pozastavovali,že to nie je hygienické a nesplňa to normy,tak to zakázali doma vyrábať.lenže podľa mňa je to oveľa lepšie ako umelé z obchodov ,aj zdravšie.......samo,že to nesmú vyrábať humusáci.... 😉

magda22
5. máj 2008

a preto aj zrusili vela salasov, tiez som sa hnevala, ze aka blbost...

ella1
5. máj 2008

presne tak.aj my,ked chodíme na liptov,tak vždy dostaneme ovčí syr,domáci alebo korbáčiky zázrivské,mňam 🙂 alebo sa zastavíme tiež na salaši za ružomberkom a nakúpime tam.......sú vynikajúce.
je to naozaj škoda,že domáci výrobcovia zanikajú,lebo pre nich sú stále ťažšie podmienky,tak sa im nečudujem,že sa im to neoplatí......ja ked môžem,tak kupujem také veci.

magda22
5. máj 2008

my mame chalupu v zaskove, cez kopec je rk, a kusok zazriva 🙂
my mame salas skoro za domom

lindulak
autor
5. máj 2008

Ale sa to tu riadne rozbehlo 😅 Ja bio potravinam verim, pretoze aby dostali tu znacku - bio, musia splnat nejake normy, ktore sa kontroluju. Samozrejme, ze vsade sa podvadza a nic v zivote nie je 100%. Ale povedat si, ze ja tomu neverim je lahsie ako sa snazit a minut viac penazi na bio produkty. Chapem, ze nie kazdy na to ma, ale je to otazka priorit. Ja malej chcem aspon prve mesiace davat bio, co sa da. Tiez si to ako rodina nemozeme dovolit sa takto stravovat. A rozdiel v chuti je vyrazny podla mna. Napr. malej varim bio mrkvu a zemiaky a su ovela lepsie ako obycajne! Ta mrkva je uplne bozsky sladka 😵 Ked kupim tu v bille tak je casto bez chuti alebo horka 😝 Tato bio mi pripomina tu od starkej z detsvta... No ale k masu - nakoniec som zistila, ze aj tu pri BS mame nejaku farmu, len som sa tam este nebola pozriet. Nasla som ich na stranke www.naturalissk.sk - tam kliknete na kontrolovane subjekty. A vsimnite si ze je tam pri pode znacka EP - eko poda. Tiez som rozmyslala, ze zohnat hydinu od nejakych susedov, ale manzel sa obava, ze tam to nie je garantovane, teda ze ti dedo povie, ze im dava len to a to a pritom ich mozno napchal s atb., teda nie je tam ziadna veterinarna kontrola. Tak skusim tu nasu farmu 😉

bioman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viktoria265
7. aug 2014

Ak by mal niekto záujem o kvalitné kuracie mäso (bio), tak momentálne robíme objednávky na september. Ponúkame kvalitné bio mäso z brojlerových kurčiat. Sú kŕmené výhradne prírodným nezávadným krmivom,kupovaným a vyrábaným doma doplňovaným o potrebné vitamíny a minerálne látky pre lepší rast BEZ ANTIBIOTÍK a akýchkoľvek iných liečiv.Zároveň majú kuratá k dispozícii výbeh s čerstvou trávou kde sa môžu napásť a vybehať. Preto majú aj viac svaloviny a mäso je o niečo tuhšie ako z obchodu. Doba chovu u nás je dva krát dlhšia ako zvyčajne.
cena: 2,90/kg
kontakt: 0902 725 632