Kde ste "staré" snažilky?

andrea52
9. okt 2007

caute krasky, vidim ze sa akosi k tomu nemate, zakladat pokracovanie nasej temy, tak to musim urobit ja 😀
ale uz ma to nebavi, uz som bola od 1 casti a teraz zacinam 4, som zvedava este dokedy 😒
stare kozy, kde ste vsetky?

leto79
12. nov 2007

lauri, tak to je super...
booooze, dens sa uz deju take veci, o akych sa nasim babkam ani nesnivalo - to je super 🙂

andrea52
autor
12. nov 2007

a zase vsetko pichat a tak? a mrazacikovia ako dlho mozu ostat?
ja kebyze otehotniem tak asi hned chcem aj 2 pre pripad 😔

lauritka
12. nov 2007

andrejka potom sa uz nepicha, len sa beru tabletky na pripravu sliznice. auz ti ich len vlozia.

andrea52
autor
12. nov 2007

tak to je super, ide to aj tak 😵 teraz uz len cakat 😵
a plati sa to?

lauritka
12. nov 2007

myslis ten cely zakrok ? alebo len ked sa ide na vklad na tie zmrazene ?

andrea52
autor
12. nov 2007

neviem tak vseobecne, nemam ani potuchy 😕

lauritka
12. nov 2007

andrea zakrok preplaca poistova, ale doplacas za lieky, ja som doplacala 16 tisic. apotom ak mas ICSI doplacas sama plus zmrazenie. mna to vyslo na 31 tisic.

leto79
12. nov 2007

ufff, ale za tie orachy to stoji, ani ja by som nevahala...

A co je to ICSI?

lauritka
12. nov 2007

no nam museli napichnut vajka spemriou, lebo pohyblivost nebola velmi dobra a nechcel riskovat, ze sa neoplodnia vies. to je ICSI. pichnu spermiu do vajicka priamo.

leto79
12. nov 2007

a inac to robia ako?

lauritka
12. nov 2007

nechaju to plodnit same..pridaju do misky spermiej ku vajicku a cakaju kym sa oplodni samo.

leto79
12. nov 2007

waw, to fakt? to su teda veci...
este ma zaujima, ako dopravia to vajko do maternice, ved musi mat cca 20 -24 mm, no nie? to nejako ho naberu do striekacky a potom ho tam vstreknu? nejde mi to do hlavy, ved krcok ma taku malinku dierku... 😕

lauritka
12. nov 2007

leto na to je taka tenucka hadicka. naberu tie dve oplodnene bunky do nej aj s takou trubickou a potom to len vstirekne do maternice. cec krcok ta uzka hadicka prejde v pohode. ved tie bunky su uplne malinkate. a vajicko tolkno nema..len folik..ono je trochu mensie :P vajicko je vo foliku este obklopebe vodou, plus tie vajicka cistia pred oplodnenim od ostatnych buniek.

leto79
12. nov 2007

aha, no fakt, som si neuvedomila, ze folik nie je vajicko... A ten transfer sa tiez robi pod narkozou?

lauritka
12. nov 2007

nie ..transfer trva len par minut, je to bezbolestne.

leto79
12. nov 2007

lauritka, tak ti pekne dakujem, uz je mi to uplne jasne... chcela som mat v tom jasno pre pripad, ze nas to neminie... Ale este dufam, ze sa nam podari prirodzene...

lauritka
12. nov 2007

🙂 leto nemas za co ;) ale nie je to nic strasne...myslela som, ze to bude horsie. akurat dost drahe no... 🙄

leto79
12. nov 2007

lauri, je to drahe, ale aj tak je to nezaplatenie... Ja by som bola ochotna zaplatit aj 50 tisíc, len aby som mala bábo... A myslím, ze je super, ze v dnesnej dobe dokaze veda takto pomoct... A s IVF je fak velka sanca 😉

lauritka
12. nov 2007

🙂 ANO LETO ANI JA NELUTUJEM. 😅 dava mi to vacsiu nadej.

leto79
12. nov 2007

lauri, tak sa pekne vsetci traja opatrujte... ja sa lucim pre dnesok, este ma caka riad a ocista, tak sa lucim...

papa

lauritka
12. nov 2007

pa leto. dakujem aj ty sa drz.

andrea52
autor
13. nov 2007

juuj vcera mi padol net 😠

no tak to je teda dost, ale ako leto hovori je to na nezaplatenie 😉 lauri drziim moc palce

este vkladam ten graf dufam ze to pojde 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/18aa52

ostatne babule kde ste?

andrea52
autor
13. nov 2007

neviem preco mi to nejde 😠

lauritka
13. nov 2007

andrejka ahoj. teploty tam stale nemas 😨

a2303
13. nov 2007

Dobré ránko 🙂

Včera som tu nebola, lebo som nič nestíhala ☹

Ako sa máte???

Lauritka, tak ako??? Niečo cítiš??? Tak Ti držím palce!!! 😵 😵 😵 😵
Určite budú dve krásne miminká 🙂
Nekúpiš si tehu test??? 🙂 Nepodlahneš? Ja by som to asi nevydržala 😅

Andrejka, Ty máš mať kedy mrchu?

lauritka
13. nov 2007

ahoj anit pravze sa citim ako keby mala dojst mrcha a ani teplota tomu nenaznacuje.. takze .. ☹

a2303
13. nov 2007

Lauritka, ešte nebuď smutná... My na Teba myslíme a hroooooooooozne Ti držíme palce!!!
Moja spolužiačka (teraz je v druhom mesiaci) bola presvedčená, že mrcha príde. V kuse mala bolesti na mrchu, dokonca ešte aj v deň keď testovala (ona nás presviedčala, že nie je tehu) a mrcha už neprišla 😉
Ešte nádej je vždy!!! Možno, že je ešte skoro niečo cítiť, nie?

lauritka
13. nov 2007

asi hej anit...ved este je skoro 🙂 😅

lessie
13. nov 2007

ahojte bábiky 🙂
lauri- sa tešíííím a držkám moc moc palčeky. Verím, že drobčekovia sa v maminke pekne zabývajú. Moc ti to prajem lauri 😵 😵 😵

lauritka
13. nov 2007

ahoj lessie..dajume aj ked chvilami ma chyta zla nalade, ze nic. potom zase , ze ano..no su to hrozne stavy 😝