Klub žien pracujúcich manželov na smeny

elise
22. máj 2008

mám manžela ktorý pracuje na smeny 12-hodinovky, je to ťažké kedže aj ja chodím do práce tak niektoré víkendy má on pracovné, je tu ešte niektor žena ktorej muž, priateľ pracuje na smeny? môj robí dva dni ráno 12 hodinovky, 2 dni nočné 12 hodinovky a potom má 4 dni volno či sviatok alebo nie je to taký cyklus. môžeme si tu poradiť prípadne sa povzbudiť ako všetko zvládame.

ivca82
24. máj 2008

Ahoj, mne odobrili chlapa, čo pôvodne robí akože normálne 8 hodín 5x do týždna, ale je tam stále, takže aj to sa počíta, veď v podstate 15-dňová smena, no nie?? 😉 😀

krtko.
24. máj 2008

ahojte.mozem sa pridat?moj chodi na 8hod.smeny.2rano,2pobede,3noc.2volno,2rano,3poobede,2noc,2volno,3rano a tak dokola.takze ked niekam ideme alebo sa objednavam tak musim vytiahnut kalendar aby som vedela aký to je den a ako bude robit

vanila
25. máj 2008

Ahojte! tak moj manzel robi trojsmenu niekedy ked mu zmenia tak su to dvanasty alebo stvorsmenka je to take vselijake. Dost ma mrzi ze sme s partizanskeho a on chudak dochadza kazdy den do blavy lebo tam pracuje. ☹ Uz to musime nejako riesit,lebo je stoho vystaveny. ☹ napriklad ked si chce spravit nejaky nadcas tak zostava zo smeny na smenu a domou mu trva cesta 3 hodiny neni to boch vie co. ☹ tak nie sme moc spolu.

emjee
25. máj 2008

moj robi tiez na smeny

elise
autor
26. máj 2008

na druhej strane majú smeny výhodu lebo býva cez týžden doma a môže si vychutnávať malého (ked mu vyjdu smeny na víkend, tak sa vidíme iba večer, prípadne iba ráno) 😉

lenadka
26. máj 2008

aj moj je smenar a je to podla mna otrasne, horsie ako ked chodil na tyzdnovky 😝 😠

junovka
26. máj 2008

pridavam sa k vam 😉 Moj manzel tiez pracuje na 12 hodin.On pracuje tak, ze napr.po, ut, str pracuje od rana do vecera a potom stv a piat ide na nocnu.Dakedy sa stane....v poslednej dobe je ze uz aj kazdy vikend je v praci 😠 😠 ....no a potom ma tak, ze na dalsi tyzden po a ut ma nocnu, streda volno a vo stv zacina dennou...taze tak 😒 a co je najhorsie je to, ze dakedy ani v ten den nevie ci ide na nocnu, alebo nie.Pokial mu nezavolaju do 14 dovtedy nevieme, ci mozme daco planovat , alebo nie 😠 😠 😠 😠 a to ma najviac stve 😠 😠

ilijanka
26. máj 2008

čaute, môj nerobí na smeny ale každý druhý-tretí týždeň je na služobke, takže sme s malým úplne sami 😢

avanka
26. máj 2008

Aj moj manzel robi nepretrzitu 4-smennu prevadzku, 2 dni rano, 2 dni poobede, 2 dni noc a 2 dni ma volno...
A poviem vam, zazili sme uz aj, ked pracoval tyzden rano, tyzden poobede, tyzden noc a to bol zabijak.....toto je uplna lahoda, hoci je nevyhoda, ze robi aj vikendy, ale napr. neznasala som, ked mal tyzden poobednu, ked som ja isla do prace, on este spal a ked on prisiel z prace, ja som uz spala.....
Nam tento smenovy system vyhovuje....

ivca82
26. máj 2008

A nikde nikoho? 😉

krtko.
26. máj 2008

asi boli vsetci vonku 😉

bystricanka
26. máj 2008

čavte ivca,elise, krtko a ostatné maminy, ktorým mužíčkovia len zarábajú prašule. 😉

lenca13
26. máj 2008

Neviem ci sa k vam mozem pridat aj moj manzel pracuje na smeny.Tyzden ma rannu,poobednu a potom nocnu 😢

petka21
26. máj 2008

Muj pritel dela 4 smeny provoz ,takze to obnasi,4 dny ranni.PO-CT,pak 3dny nocni PA-NE,pak 4 dny volno,pak 3 dny ranni PA-ne.pak 4dny nocni PO-CT,pak 3 dny volno vykend,pak cely tyden PO-PA odpoledni,vykend 2 dny volno a pak zase dokolecka,dovolena v lete 3 tydny,takze nam to vyhovuje,ze vime na k¨dy co naplanovat atd,ale ty nocni jsou hrozny ,sama usinat,kor kdyz na kazdou sobotu kdyz ma byt v parci je vzdy 12ka,to je desny je mi ho lito ze musi,ale pracuje tam uz prs dva roky a zatim to bere tak ze musi,ale snad casem najde neco co bude lepsi,ale zase smeny jsou vyhoda kdyz je dite ze se aspon uziji. 😉

vesi
26. máj 2008

čaute baby, ten môj má tento tt pobedné 😝 večer zvyčajne odkvecnem skôr ja ako deti 😀

krtko.
26. máj 2008

mojemu prave "padla".takže za chvilu dofrčí.
vesi,ja som sa prave zobudila.
uspavam deti a mama zaspí ako prvá 😉

bystricanka
27. máj 2008

krtko aj tebe sa to stáva, že zaspíš skôr ako deti? Aj mne. Žeby choroba prepracovaných matiek?

môj mužík príde z týždnovky až v piatok, takže ja si naňho ešte musím dlllho počkať ☹

ivca82
27. máj 2008

ránko, bystričanka, ide byť pekne celý týždeň, tak ti to zbehne raz-dva.. samozrejme aj ostatným týždňovkárkam 😉

elise
autor
27. máj 2008

môj má dnes druhú dennú takže aspon večer je somnou a dnes máme výročie 8 rokov čo sme manželia 😵 😵 😵 😵 a zajtra mám narodky ale manžel ide na nočnú ☹ takže slávim sama, ked malý zaspinká 😒

bystricanka
27. máj 2008

elise..tak gratulujem k výročiu svadby 😉
no a zajtra ti zagratulujem k narodeninkám 🙂 😵

elise
autor
27. máj 2008

bystricanka ďakujem 😵 😉

jablonka
27. máj 2008

aj moj manzel robi na smeny, najhorsie na tom je ze to nema nijaku pravidelnost a sluzby vie len na par dni dopredu a aj to nie je iste, mozu mu zmenit zo dna na den - aj sa to casto stava ☹ ...napr.ked idem ku kadernicke ked chcem aby bol s dcerou, aby som ju nemusela brat so sebou, tak sa objednavam vzdy na dva terminy, a nakoniec z toho dufam ze jeden mi vyjde - este ze mam taku chapavu kadernicku...no je to vela kombinovania a starosti, ale je tiez pravda, ze ked je doma, velmi sa dcere venuje, vtedy ma na nu vela casu a to je na nezaplatenie 😉

elise
autor
29. máj 2008

dnes je manžel na druhej nočnej a potom máme 4 dni komečne pre seba 😵 😵

elise
autor
2. jún 2008

tak od zajtra manžem ide znovu do práce začína mu pracovný týžden ale v sobotu a nedelu si ho znovu užijeme ešte že má tú smennosť pravidelne a dá sa veľa vecí naplánovať. 😉

elise
autor
22. jún 2008

manžel je na nočnej tak som aj na nete chvílu.rada by som už bola keby bol doma nech už je ráno 😉

kitty68
22. jún 2008

tak ten muj dela taky jen nocni 😉

elise
autor
22. jún 2008

ahoj a ako si si zvykla s malou ? práca na smeny je náročná na čas ale aspon si ocka vychutnávame ked má voľno

renca3
23. jún 2008

mne tento system nevyhovoval, ked sme nemali deti. ja som bola v praci v normalnom pracovnom case a vikendovala som casto sama. teraz je to pri detoch fajn. cez tyzden plno veci vybavime. ked ideme von s detmi, je na ihriskach ci pri vode menej ludi. niekedy ma tie vikendy strvu, ale to sme vacsinou u nasich, ked som sama s detmi. nocne mi nevadia, cez den sa nam moze venovat. 🙂

mery.luu
8. júl 2008

Ahojky ,
tak můj manžel taky chodí na 12-ti hodinové směny den-noc, včetně víkendů a svátků....Nám to plně vyhovuje. Přes týden se často stává, že má nějaký den volno a zařídíme spoustu věcí. Před těhu jsem taky chodila na směny - ráno-odp-noc + víkendy a svátky 12-ky. Plně jsme se doplňovali tak, že vždycky byl někdo se synem a nemuseli jsme moc často obtěžovat babičku. 🙂

Jinak jak jsem tady četla názor, že nemáte rády, když si jde manžel lehnout před noční a přitom spal celé dopoledne....Zkuste si to někdy!!!!! Jde vidět, že jste nikdy noční nedělaly!!! Spánek přes den není nikdy tak kvalitní jak přes noc !!! Zkuste být trošku ohleduplné...!!!! Vaše protějšky to určitě ocení... 😉

berynka
8. júl 2008

Ahoj, můj manžel taky dělá dvanáctky - denní a jeden týden v měsíci má 3x noční a naopak mu zase vychází jeden celý týden volný, plus ještě pár dalších dní. Já si to nemůžu vynachválit. Jak píše mery.luu, dá se zařídit spousta věcí... úřady, větší nákupy, vícedenní výlety a tak 🙂 .