Koniec s fajčením. Kto sa pridá?

leni82
11. jan 2009

😎 ...
Ahojte..tak uz to na mna zasa prislo, tentokrat dufam ze naposledy.
Doma uz nemam ziadnu cigaretu, a zajtra uz neplanujem kupit.

Ak sa ma niekto chut pridat,alebo ma podporit so svojimi skusenostami, budem rada 🙂

michalag
1. júl 2011

@nnikka jeeeej tak nech ta pevna vola vydrzi 😉 .... ako si zvladala prve dni bez ...

leni82
autor
1. júl 2011

@michalag 🙂 Ahoj, ja som uz cez rok stastny nefajciar , vdaka tehotenstvu, a este kojim, to bola moja spasa, prestala som prispievat, pretoze sa mi to vdety nepodarilo, tak som nechcela kazit moralku 😎 idem si vas precitat 🙂

veva1
1. júl 2011

Jej tema dnes znovu ozila. drzte sa,pevne nervy a vydrzite.velmi vam fandim

leni82
autor
2. júl 2011

@veva1 Ahoj , ja som na tom podobne, sice nefajcim, a aj mi to tak vyhovuje, ale chut niekedy mam, take cudne, smrdi mi to, a muzovi frflem nech prestane, ale predsa nieco vzadu hlave mi sepka, ummm dali by sme si 😀 😀 😀 no pycho ....
drzim vam palce, radsej skusit a neuspet, ako nikdy neskusit 😀

nnikka
3. júl 2011

@michalag @veva1 u mňa prichádzajú také rôzne krízy ako prvé dni sú najhoršie a tie ostatné nevyspytateľné 😀 nikdy nevieš čo sa stane... ja si stále hovorím že vytrvám, ale na 100% si nie som istá že si už nezapálim. Začala som zumbovať a dva krát som už aj vytiahla bicykel ale ten nutkavý pocit je tam stále a všetko ma vytáča (ale prosto ja som taký typ). napríklad včera som celý deň prerevala len tak prosto som revala - ďalší prejav absťáku 😖

nnikka
3. júl 2011

@michalag drž sa a pridaj svoje postrehy. ak si ešte neprestala, tak si proste jeden deň povedz že si nezapáliš a nos pri sebe balíček cigariet ako pokušenie. a ak neodoláš tak si zapáľ a potom tú istú procedúru opakuj až kým sa ti nepodarí úplne prestať 😉

veva1
3. júl 2011

@nnikka zo zaciatku ked som prestala,som si slubovala,ze ked vydrzim,tak si pri nejakej prilezitosti jednu zapalim. je tomu 6r.prilezitost este nebola,ale na zaciatku mi bolo luto,ze ten skvely pocit kava ciga nezazijem uz.

veva1
3. júl 2011

A este,ked neodolate a cigu si zapalite,nezahodte tie dni odvykania a pokracujte dalej. nepovedzte hned nevyslo to.

veva1
3. júl 2011

@leni82 aj mne to u mm velmi smrdi a pritom by som si teraz v tehu,tak zbafla hocikedy jednu. a este ma riadne mrzia prachy co do toho dava

nnikka
3. júl 2011

@veva1 hej tie minuté peniaze sú na tom najhoršie. niekde som minule čítala, že tabakové spoločnosti pridávajú do cigariet ešte nejaké svinstvo aby bol účinok nikotínu ešte silnejší a aby človeku chutil určitý druh cigariet viac. ved predsa nie je možné, aby človek sfajčil 20 cig za deň a furt mu ton nestačilo. ☹ a tie absťaky jak čistý narkoman. 😒

nnikka
3. júl 2011

smutne je na tom to, že poznám ľudí ktorí aj dva roky nefajčia a potom príde nejaký zlom a zapália si

michalag
3. júl 2011

neviem sa odhodlat 😅 ☹ a to je ten prvy najtazsi krok .... uz si to vravim dlho ze seknem aj sa tesim ale potom pride obava ci to zvladnem , hlavne tie prve dni, tyzdne .... takze stale sa odhodlavam 🤐

stelluska1
3. júl 2011

cavte, ja som sa prave vcera rozhodla, ze chcem prestat 🙂
Dnes bol prvy den bez, ale mne to nejde bez pomocok, kupila som naplaste.
Uz som tu citala, ze mnohi im neveria, ale mne uz raz pomohli - na strednej som zacala fajcit cca 8 rokov, potom som zacala pouzivat naplaste, mne pomohli a vydrzala som asi 5 rokov. Potom z mojej sprostosti som si zasa zapalila a zasa fajcim uz treti rok.
Dnesok bol celkom ok, som zvedava na nasledujuce dni, bude to tazke, najma ak ma nieco vytoci, lebo to bol vzdy dobry dovod zapalit si, a samozrejme ku kavicke, po jedle, s navstevou a tak... Ale som sa rozhodla, ze budem so sebou bojovat, som zvedava, ako to dopadne 😉

leni82
autor
4. júl 2011

@michalag pockaj si na cas kym budes presvecena,, aj keby , ved ked aj vydrzis pol dna, aj to uz je maly krocik, ja cim viac som planovala skoncit, tym viac som fajcila,, chytala ma panika,, tak ak budes mat pocit, ze by to mohlo klapnut, zapal si poslednu cigaretu, kazdy tach musis "prezit" , musis ju vyfajcit sama, a nerozptylovat sa,, a mysli na to,ako ti bude bez cigy dobre 🙂)) jednoducho , na skoncenie sa musis tesit, lebo ak to budes brat ako trest, tak budes stale mysliet na cigarety, drzim palce

leni82
autor
4. júl 2011

@stelluska1 ja som s naplastami tiez raz pekne skoncila, najake 4 tyzdne, ale potom jedna jedina cigareta mi to pokazila,,,
drzim palce

michalag
4. júl 2011

@leni82 no raz som vecer som mala poslednu, tesila som sa ako male decko, vyumyvala som si ruky aby mi uz nikdy nesmrdeli, zahodila vsetko co sa toho tykalo, uplne som bola stastna ze od dalsieho dna bude so mna nefajciar, ale vydrzala som tak 15h bez a ☹ .... a minule som si tak pomyslela boze uz som mohla byt mesaic nefajciar a tak som to dodrbkala ze som odolala, taka som bola na seba naserinkana 😠 .... inak praveze mne drahy nefajci on je proti tomu, takze mna doma nema kto pokusat. Vela sme sa koli tomu hadali a tymto by som aj sebe a aj jemu chcela dokazat ze sa to da
Ja si poviem ked to zvladol svokor po vyse 30 rokoch ak nie viac tak to musim zvladnut aj ja

marianka79
4. júl 2011

baby ja som prestala fajčit ked mi syn povedal že mi smrdí z huby a už mi nedá pusu 😀 samozrejme že to nešlo hned ale postupne som prestala a už som čistá nefajčiarka 😉

nnikka
5. júl 2011

@stelluska1 ahoj, ty si presne taký typ ako ja, že ked si zapálim jednu, tak fungujem ako predtým 😠 jednu od druhej. Ja som najdlhšie vydržala abstinovať pol roka a potom som na to zabudla, ze abstinujem a už to bolo 😠 teraz som presne 22 dní čo nefajčím ale stále na to myslím. a asi aj budem celý život........................... ☹

nnikka
5. júl 2011

@michalag musiš mať niečo čo ťa naštartuje. Ja som bola na promócii a tam som si uvedomila, že skoro nikto už v našej rodine nefajčí len mm a otec a samozrejme ja. Aj ujo, ktorý fajčil cca 30 rokov prestal zo dňa na deň. nechcela som sa pýtať, koľko už nefajčí, ale vyzeral o 10 rokov mladšie. tvár mal bez šedého nádychu a ja som mu začala nenormálne závidieť. To bol môj štartér. Niekde som čítala, že najlepším dňom na skoncovanie s týmto zlozvykom je piatok - ale to je podľa mňa blbosť, lebo aj keď je človek nadmieru spokojný a nič ho nestresuje a ne.erie, vtedy má chuť si dať cigu na umocnenie tejto chvíle. Ja radím jednoznačne pondelok, ak človek vydrží od pondelka do piatku, je na dobrej ceste. (aspoň u mňa to zatiať funguje)

nnikka
5. júl 2011

@stelluska1 inak môžeme sa navzájom podporovať v tejto téme a písať si skúsenosti. 😉

stelluska1
6. júl 2011

@nnikka ahoj, ako Ti to ide 🙂 bo mne velice tazko, uz som veru aj zhresila 😒 hrozne vycitky som mala, ale idem dalej. stale si predstavujem, ze ako mi bolo dobre ked som nefajcila tych 5 rokov, bola som uplne fit, chodila som behat a cvicit, nesmrdela som a usetrila som kopu penazi 😉
Z mojej skusenosti Ti viem povedat, ze ak si vydrzala uz pol roka tak sa skus este trosku zapriet a vydrzat dalej, a potom uvidis, ze na to nebudes mysliet cely zivot, trva to sice dlhsie, ja som si to uvedomila cca po 1-2 roku abstinovania, ze uz na to nemyslim 😉 a potom ma to uz vobec nikdy nenapadlo, aby som si zapalila, az ma jedneho dna nahovorili a ja blba som si zapalila. myslelea som si, ze ved 2 cigy su nic, a potom to uz islo stale viac a viac 😠

nnikka
7. júl 2011

@stelluska1 ahoj ja sa zatiaľ držím. Teraz mám akurát dovolenku a len polehujem kade tade... neviem ci to je abstakom, alebo som v poslednej dobe zlenivela. Ja mam silnú motiváciu - chcela by som byť čistá až zistím že som tehotná, lebo viem, že ja som typ ktorý by fajčil aj v tehotenstve. 😠
ja som už tiež prišla na to, že keď s tým človek skoncuje tak si už nesmie zapáliť ani 1, t.j. už nikdy nebude príležitostný fajčiar. ja som to tu už raz písala, že fajčí aj mm, tak že to mám o to ťažšie, preto že sú cigi stále na stole.
Inak 5 rokov to je veľký úspech, a pribrala si, ako si s tým prestala v priebehu roka???

stelluska1
7. júl 2011

@nnikka uprimne, ano pribrala som, ale vobec som to nespajala s tym - myslim ze by som pri takom zivotnom style pribrala tak ci tak - bolo to po nasej svadbe, prisla zima a nic ine som/sme nerobili len pred telkou vyvalovali a uzivala som si 🙂 napchavala som sa veselo aj o 11-tej v noci a samozrejme ze som pribrala. na jar som sa spamatala a zacala som kazdy den cvicit a zmenila som stravu, za 1 rok som schudla 15 kil.
samozrejme po rokoch sa zasa nabalili 😠

nnikka
8. júl 2011

@stelluska1 no ja tiež len pred telkou vysedávam a teraz po tých 25 dňoch mám + 3,5 kg. ja som fajčila prevažne doma. v robote len sem tam, keď boli nervy. tak ze v robote mi to ani nechýba, ale doma prežívam muky a zaháňam to jedlom ☹, aj o 11-tej v noci.
Stále surfujem po nete, a hľadám spôsoby ako prekonať niektoré absťáky. Tam som čítala, že 3. týždeň a 5. mesiac sú najhoršie a potom ešte 3.tí a 5.tý rok. Obávam sa že ja som ten prípad čo asi nikdy s týmto zlozvykom neprestane. 😒

stelluska1
9. júl 2011

@nnikka fuuuha, no ja som uz na vahe dlho nestala a tak skoro sa na to ani nedam - ja som totizto za posledne dva roky strasne pribrala - napriek tomu, ze som fajcila - dala som sa na studium, teraz som skoncila druhy rocnik, takze v robote cely den pri pocitaci, utekat domov /samozrejme autom 🙂 /a cely vecer na zadku nad knihami - takze neodvazim sa odvazit, len na satach vidim, ze do nicoho sa nezmestim a kupujem aj o 2-3 cisla vacsie. Ale teraz je mojou prioritou zbavit sa tohto zlozvyku a potom nieco urobim s mojou vahou.
Inak dnes mam celkom super den, mozno to je tym otrasnym teplom, ze len vodu by som pila a vobec ma netaha zapalit si. Ale vcera v robote to bolo hrozne, ledva som obsedela, esteze mal kolega fajciar dovolenku, lebo by som si uz urcite vypytala cigu 😎 No niekedy su to velmi tazke stavy...

nnikka
9. júl 2011

@stelluska1 hej ja som si bola vcera trosku posediet s kamoskou a nejak ma to nelakalo aj ked vsetci ostatní fajcili. Snazim sa aj menej jesť. Dnes je presne 26 dní co nefajcím a zdá sa mi to jak vecnost. 😀 tak dufam ze vydrzím a bude happy end 😀

mrkvakatka
9. júl 2011

nefajčím od 11.7. 2003 , prestala som z ničoho nič, ako sa vraví z hodiny na hodinu aj s manželom naraz, a neviem si predstaviť že by som znova začala.....nechcem, fuj

nnikka
11. júl 2011

@mrkvakatka tak to je pekné. Dnes je 28. deň, čo nefajčím, Idem si dať do kalkulačky koľko som ušetrila peňazí 😀

nnikka
14. júl 2011

Dievčatá tak toto je môj tohoročný rekord - mesiac (31 dní) bez cigi. 🙂 dúfam že to pôjde takto ďalej 😉

sarzan
14. júl 2011

od nas chodili na tu sondu do martina,ale otec po tyzdni zacal znova 🙂 alebo si kup tu elektronicku cigaretu-ja ju mam,ale neviem kde 🙂