Koniec s fajčením. Kto sa pridá?

leni82
11. jan 2009

😎 ...
Ahojte..tak uz to na mna zasa prislo, tentokrat dufam ze naposledy.
Doma uz nemam ziadnu cigaretu, a zajtra uz neplanujem kupit.

Ak sa ma niekto chut pridat,alebo ma podporit so svojimi skusenostami, budem rada 🙂

zrka
20. jan 2014

@opica89 wau, super, tak dnes mas druhy den, zatial sa to asi da vydrzat, ci? Tak po roznych peripetiách stale fajcim. Skoda ze si nenapisala skor, by som mala este vacsiu motivaciu. Dnes sme rozhodnuti s manzelom ze dofajcime co mame - mame asi na kazdeho 3 cigi, a hotovo. uz som si aj kupila pastilky niquitin pre prvu pomoc 🙂 . Tak super, len vydrz, budes mat potom o 2 dni lepsie skore ako ja 😉

opica89
20. jan 2014

@zrka no dnes je uz treti den ako nefajcim v piatok som si dofajcila krabicku a reku dost. Da sa to zvladnut lemn sa treba zamestnat dako zacala som znova cvicit a jed mam chut na cigu tak si dam za pohar vody. No tak som zvedavaci sa ku mne pridate teda 🙂?!

katka_27
25. jan 2014

Ahojte! Je tu ešte niekto kto sa tiež chce zbavit chuti po cigariet?

babulka82
25. jan 2014

držim palčeky!!! ja som fajčila dlhooo a ked som zostala tehotna tak zrazu mi prestalo chutit a dnes mi to smrdi neuveritelne .Ale som rada že nefajčim a dufam že už nikdy nezačnem 🙂 Ked chuti cigareta je to nhrozny boj sameho zo sebou ,to pochopi len fajčiar ale da sa to a teraz mi cigoška ani na rozum nepride 🙂 ja by som skor chcela manžela odnaučit 😒

3kolka
25. jan 2014

@katka_27 ja ja ja 🙂

katka_27
25. jan 2014

@babulka82 no ono to tak v tehotenstve býva 🙂 ja zatial nie som tehotná a chcela by som prestat ešte pred tým než budem tehotna 🙂 je to ale nenormálne ťažke. Priateľ jednoducho už v lete si nezapalil a doteraz nefajči.Vždy si poviem že ked to dokazal on dokážem to aj ja.Ale príde ráno , kavička a chut na cigu ☹ neviem ako prekonat tu ranajšiu chut

miskamaj
25. jan 2014

baby, chcete motivaciu? Jedna baba, ktora byva kusok od nas a ktora pije a fajci, bola asi pred 2 rokmi tehotna a v 8 mesiaci tehotenstva jej babo zomrelo. Pije aj fajci nadalej. Potom znova otehotnela, termin mala v decembri. Uz 2 mesiace ju vidam bez brucha, ...... aj bez kocika...... Pije a fajci stale..... Mozno to nema suvis, ale stat sa moze....

katka_27
25. jan 2014

@3kolka budeme bojovat spolu 😉

katka_27
25. jan 2014

@miskamaj podla mna to je nezodpovednost od tej baby a pravdepodobne je jej to jedno

babulka82
25. jan 2014

@katka_27 presne viem o čom hovoriš, 😀 Rano kava a ciga ,inak to nemohlo byt rano by som sa nepohla bez tohto ritualu.Ja som "prestavala" tisic krat a ani raz sa mi to nepodarilo až nakoniec pri oboch tehotenstvach ano .Po prvom som sice začala fajčit ale to len tak sem-tam ,krabičku som mala aj 2 tyždne.No niektorych tehulam chuti fajčit to je o to horšie.Tak skus len obmedzovat najskor.Ja si kavičku teraz vychutnam ovela lepšie ako stou cigaretou.

miskamaj
25. jan 2014

@katka_27 nemyslim, ze jej to je jedno. Bola to vcelku pekna baba, no a teraz vyzera neskutocne hroooooozne. Taka troska. Myslim, ze ju to total zlomilo. Ale cigaretu a flasku si aj tak odpustit nevie....

3kolka
25. jan 2014

@katka_27 ani nehovor ako po tom túžim a nie a nie sa toho zbaviť,s mužom by sme pristali na to už aj hned...ale ako????teta prestala fajčiť v decembri a v januári začala zase bo pribrala 5kg...márnosť za mesiac čo nefajčila toľko....kamoška nefajčí rok a stále priberá má už navyše 15kg z toho mám obavu....rozmýšlala som nad nicorette či jak sa to volá ale čo ja viem či to pomôže

katka_27
25. jan 2014

@babulka82 ved to ten ranny rituál ☹ už som skušala aj ku kave ranajky (moc rano nejedavam až tak dve hodky po prebudeni) ale nepomohlo.Najlepšie by pre mna asi bolo vyskočit z postele a hned do prace 😀

tinushka13
25. jan 2014

Jééézus mária.. tieto skupiny ma zabíjajú.. ako veľmi by som chcela prestať ale ja nemám pevnú vôľu baby.!!! už som sa dala aj do chudnúcej skupiny.. a žerem stále 😀 raz som si povedala, že prestanem fajčiť keď budem tehu. Ako som zistila že som v tom tak som prstala. Bolo to super a hlavne ľahké! (škoda že som začala po pôrode znovu)... taaak a teraz čakám na svoju druhú šancu.. na svoje druhé tehu 😀 😀 😀 😀 hádam sa mi to podarí tentokrát.. A s tým chudnutím.. predvčerom som sa dokopala cvičiť. mám takú svalovicu že ani pozametať neviem.. takže neviem ako to zvládnem 😀 😀 pomooo cje tu ešte niekto na tom ako som ja?

babulka82
25. jan 2014

@katka_27 u nas su fajčiari skoro cela rodina takže toto doverne poznam.Ale všetko sa da len treba naozaj chciet a pojde to.Napr. moj muž ani nechce prestat to ma štve 😖

katka_27
25. jan 2014

@miskamaj moj nazor je na to asi taký že ked niekto chce mat rodinu a potrati koli alkoholu a cigaretám a aj napriek tomu v tomto pokračuje tak asi tomu človeku na tom moc nezáleží.
@3kolka ja som skusala žuvačky ale to bol humus z ktorého ma natahovalo a chut bola ešte vacsia a naplaste neviem tomu už tiež neverím. každý hovorí že je to všetko v hlave a asi niečo na tom bude.Ked priatel dokazal len tak prestat (a to fajčim aj pri nom) nedokažeme to aj my?Niekedy sa pri nom normalne hambim (hlavne vonku on nefajci a ja z cigaretou pri kofolke).čo sa týka priberania- to je asi normalne lebo ked človek prestane fajcit tak si dá niečo do ust (cukríky, keksíky) len aby zamestnal usta.Ale to sa da kompezovat cvičením (nemusi byt drasticke ale take aby bol clovek len vo forme)

miskamaj
25. jan 2014

@tinushka13 ahoj, uz som to tu raz niekde pisala, ze som videla citat jednej maminy: "Pamatam si tu krasnu vonu mojej mamy, naozaj si neviem predstavit, co by si pamatala moja dcera, keby som fajcila..."

babulka82
25. jan 2014

@miskamaj moja mamina je bohužial fajčiar dlheeeeeeee roky a vobec si nepamätam že by mi niekedy ako dietatu smrdela .Je to neuveritelne ale je to tak ,mamička asi vždy vonia,alebo som mala čuchove problemy. 😀

katka_27
25. jan 2014

@tinushka13 ved to že potom pride chut a bum ho...a čo sa týka svalovice dnes necvic ale zajtra si daj lahke cviky,Neviem teda čo cvičiš ale mám osvedcene že ked mam jeden den riadnu svalovicu z tvrdeho treningu, den vynecham, dalsi davam lahku zataž na uvolnenie svalovice (tá može byt aj tri dni) a potom zas makam.Hlavne hned naraz neprepýnaj svaly a cvic len tolko kolko vladzes (ak mas 10 x robit cvik rob ho 5 a po dvoch dnoch zvysuj).Potom ta to bude aj bavit.Hlavne to nevzdavaj.
@babulka82 ano treba chciet a zatat sa.Netreba naplaste ani nič.Najhorši je prvý týžden a potom už aj ked je abstak ale nie taký.No ked nechce nemožeš ho nutit.Vtedy to nema efekt

katka_27
25. jan 2014

@miskamaj
@babulka82 baby teda teraz som sa ozaj zamyslela moja mama tiež fajči ale ja si nepamatam vonu ☹

katka_27
25. jan 2014

@tinushka13 a ozaj to že papaš je normalne drasticke diety sa nevyplacaju len kazia žaludok a po vrateni sa na normalnu stravu je to katastrofa (ja som si tak uhnala vredy) je lepšie normalne sa stravovat a cvičit.napiš čo cvičiš ja kalanetiku

miskamaj
25. jan 2014

@katka_27 mna ten citat dostal hlavne kvoli tomu, ze ja si to pamatam velmi dobre. Ako male dievcatko som si rada obliekala jej bluzky, lebo ta nadherna vona mamy bola ako droga 😉

tinushka13
25. jan 2014

@miskamaj áno to som čítala aj ja. Keď bola Zarka maličká tak som si zapálila jednu hádam za týždeň a to len keď som išla z domu alebo bol večer a malá spala a ja som vedela že idem do sprchy. Samej mi to bolo otrasne k takému babatku. teraz je vacsia. samozrejme rozdiel v tom nie je.. ale aj tak.. A co sa tyka vone.. ja si teda ziadnu vonu mojej maminy nepamatm. A dost o tom pochybujem ze niektore male dieta si nieco take pamata. Urcite nei vedomky.. ale akoby pudovo.. O starsich detoch nehvorim.. tie vnimaju aj to co by emali 😀 😀 tie su ako spongia.. 😀

opica89
28. jan 2014

dneska to je 10den a citim sa perfektne taka stastna som spokojna nesmrdim neminam a konecne si mozem deticky vybozkavat kedy chcem a nesmrdim im

gloria9
28. jan 2014

ja som to skusala ale nepodarilo sa tak som presla na elektronicku môzem len odporučat nesmrdí to postupne fajčíte stale menej a menej dnes napríklad doobeda som ju nemala vôbec

axnelez2
10. feb 2014

Ahojte baby, mozno vam poradím. Ja som bola na antinikotinovej kúre, si mozno poviete ze blbosť ale vydržala som skoro dva roky bez problémov a to som dala skoro balík denne. Po dvoch rokoch som začala, stresy a asi urcite aj sprostosť ... Pred mesiacom som bola zasa na tej kúre a zatial sa držím. Nemam vobec chut-ani som nemala, len sa treba naučiť robit zo zvyku nieco iné.

noticko
25. júl 2014

ah
@leni82 , ahoj ja nefajčím tri mesiace, prestal som zo dna na den, prvý mesieac to bolo krute, hlavne som pil vela vody, viacej ovocia, menej sladkostí, ked som mal silnu chuť tak som si spravil par klikov alebo len take predklony, dnes uz na cigu nepomyslím. Začalo mi to strašne smrdieť, už to ide samo a hlavne si vždy hovorým že ked som uš tolko vydržal tak si to nepokazím, ale chuť prešla, mam viacej času na seba na rodinu, krasny život, pozdravujem a prajem vela síl

mandy29
12. jan 2015

Ahojte..ja by som chcela prestať fajčiť, len ked mna tá cigareta "ukludnuje" ked uložím deti spať idem si dať jednu dve a mám chvíľu pre seba...toto mi strašne chýba...od dnes nefajčím, ale nič iné nerobím len nad tým uvažujem ako strašne by som si dala 😒 trochu ma vystrašilo ked ma začali bolieť uzliny na ľavej strane na krku...stále sa bojím rakoviny hrtanu, bo toľké svinstvo koľko prejde cez hrdlo a ústa je strašné...ale ked tak strašne chutí 😒 je tu niekto kto prežíva to isté?

meluela
12. jan 2015

@mandy29 ahoj, skus si vytvorit nejaky iny prijemny ritual ked deti zaspia (horuci caj, vana, citanie casopisu ... co mas rada a da sa to robit kazdy den) ... ono jedna vec je biologicka zavislost na nikotine ktorej sa clovek zbavi po par neprijemnych dnoch-tyzdnoch a druha vec je psychicko-socialna .. teda vsetky tie zvyky, ritualy, ukludnovaky, situacie s kamaratmi atd. .... k tomu sa treba postavit aktivne, ocakavat kde sa mozu vyskytnut slabe chvile a pripravit sa na ne.
Drzim palce!!!

mandy29
12. jan 2015

@meluela však to že ja nemám abstáky, nie som závislá na nikotíne...tak ako hovoríš ide u mna o psychicko-sociálnu závislosť...nikto v mojom okolí nefajčí, švagrina prestala pred 4 mesiacmi...takže má nemá ani kto ťahať na cigu, ja skôr bojujem sama so sebou, s mojím druhým ja 😉 ty si fajčila?