Koniec s fajčením. Kto sa pridá?

leni82
11. jan 2009

😎 ...
Ahojte..tak uz to na mna zasa prislo, tentokrat dufam ze naposledy.
Doma uz nemam ziadnu cigaretu, a zajtra uz neplanujem kupit.

Ak sa ma niekto chut pridat,alebo ma podporit so svojimi skusenostami, budem rada 🙂

emilia25
17. apr 2015

Shojte bsbenky Joj aj ja by som toto potrebovala prestať fajčiť ale kde zobrať tu odhodlsnost a pevnú vôľu.fajčim od trinástich a mám za chvíľu 30 vyfsjcim 20 aj viac cig denne.asi by som potrebovala riadne nskopnut tolko razy som rozmýšľala ze s tym seknem žuvačky nakúpila.toto by bol moj nsjvecsi boj v živote sama nad sebou.raz sme to s MUZOM vydržali tyzden ale to bol najdlhší tyzden v mojom zivote.no dlhsie sme nevydržali.

blumchen
17. apr 2015

@emilia25 ja som tiez fajcila priblizne celu krabicku denne! Ked fajcite dvaja v rodine, aj s muzom, prepocitaj si, kolko penazi vyfuknes do vzduchu. Ja som mohla usetrit len od zaciatku roka 200,- Euro !
To je moja motivacia - usetrim si peniaze.
Je to v hlave, uz som to viackrat pisala, a je to pravda. Nebrat to ako trest - ze nefajcim, ale ako vyhru, ako odmenu - huraaaa, nefajciiiim 🙂
Ked nefajcim, len tym ziskam..
pod to toho ;)

elca13
17. apr 2015

Ja už 8 rokov nie som otrokom cigarety. Tiež som si nikdy nevedela predstaviť, že nebudem fajčiť. Cigareta proste ku mne patrila. Prvá vec, čo som ráno urobila bola cigaretka a káva. Bez toho sa proste deň nemohol začať. Vždy som mala teóriu, že sa neoplatí si dávať žiadne predsavzatia, že už od zajtra nefajčím. Stále som si hovorila, že v živote musí prísť tá chvíľa, keď si poviem, že "načo to vlastne robím, prečo fajčím a že by bolo načase prestať". A predstavte si ono to funguje. Presne takto som prestala fajčiť, že som si to takto povedala. Nebolo to jednoduché, prvé dni a týždne boli hrozné, najhoršie boli noci, lebo sa mi celú noc snívalo ako si pofajčievam. Ale zasa na druhej strane ma to motivovalo, že som si po 2 dňoch povedala, že " bože, ja som si už 2 dni nezapálila", po týždni " bože, ja už týždeň nefajčím". Pritom ja som bola taký vášnivý fajčiar, mne cigareta chutila za každých okolností, či to bolo ráno, alebo po preflámovanej noci. Niekto po prefajčenej noci nemá aj dva dni chuť na cigu, ja som prvé ráno vstala a už som bežala si zapáliť. Takže tie, ktoré chcete prestať fajčiť, prajem Vám veľa síl, trpezlivosti a pevnej vôle a uvidíte, že to dáte 🙂

blumchen
17. apr 2015

@elca13 dakujeeeeem za povzbudenie! Velmi dobre viem, ze to ide, ked clovek naozaj chce.
Presne to, co opisujes, som si povedala v stredu, ze naco ja vlastne fajcim?!
Preco dovolim, aby som bola otrokom cigariet?
Prve co bolo, ked som sa rano budila bolo, ze som sa tesila na cigaretu! Chore!
POvedala som si dost, nebude mi toto svinstvo vladnut.
Este mi vladne, lebo casto myslim na cigaretu, ale tentokrat verim, ze to prekonam.
Lebo tentokrat naozaj , skutocne chcem prestat.

Zmizla Ti casom uplne chut na cigaretu? (Neviem si predstavit, ze nebudem mat chut zapalit si!)
Co si robila, ked si prekonavala chut na cigaretu v prvych dnoch, tyzdnoch?

majaxy
17. apr 2015

@blumchen kolko už nefajčíš?Ja by som tiež volako velmi chcela prestať,ale nejak to nejde.Som fajčiar asi 20.cca,a za akychkolvek okolností....Počuli ste o klinike v Hlohovci? Vraj nam tam vedia pomocť.Daju vam na pleco nejaky čip alebo čo a že to super funguje.Aj by som to vyskúšala, len neviem presne kde to je a ako sa dá prihlásiť. Nepočuli ste o tom niečo?

rudkocam
17. apr 2015

@majaxy som sa zacala smiat, ked som sa dostala k vete o klinike a ''dakajom cipe'' :DDDD to je takaaaa hluuupost!!!! vlastna skusenost. ja som bola na podobnej blbosti so sestrou. to Ti bola traposina. ked sme odtial vysli mali sme chut si zapalit :DDDD zatali sme sa uz len koli temu, ze za 30min sme vyhodili do luftu jedna 50 aj druha 50e!!! och, ale mam vybrane slova na jazyku, ked si spomeniem. je to vecou hlavy. len to, nic ine....

blumchen
17. apr 2015

@majaxy pridaj sa ku mne, iba zacinam! Nefajcim len od stredy, ale pre mna je to uspech. Rozhodla som sa, ze dalsiu krabicku si uz nekupim, a nekupila som si.
Precitaj si moje prispevky za posledne dva dni.
Nepomoze Ti NIC, len Tvoje rozhodnutie, ze si skoncila, ziadne biorezonancie, a pod.
Mama na tom bola, a po tyzdni zase fajcila.
Treba si len uvedomit, ze fajcenie je blbost, zbytocne vyhadzovanie penazi, a nicenie zdravia!
Drzim palce sebe, aj vsetkym, co chcu naozaj skoncit! 🙂

majaxy
17. apr 2015

No ja neviem,vraj že su ludia čo takto prestali fajčiť,ale možno je to len moje zbožné želanie jedno krásne ráno sa zobudiť jak nefajčiar🙂

rudkocam
17. apr 2015

@majaxy lebo ide aj o to, ako velmi Ta dokaze ovplyvnit osoba, ktora to vsetko pocas celeho procesu obkecava 🙂 ten nas tulpas sa ani poriadne vyjadrovat nevedel. ja som sem tam spustila rehot, lebo uz po dvoch minutach mi bolo jasne, ze som tie peniaze mohla dat radsej na charitu - bol by z toho vacsi uzitok, prelomit zbytkove cigy, zahodit do kosa a viac na to ani nepozriet....

ivca88
17. apr 2015

ja som,prestala ... 🙂 fajcila som tak cca 10 denne... nebolo to moc... hned ako sme sa začali snazit o bábo som zo dna na den prestala ! 🙂 ide to ! 🙂 takže prajem vám veľa šťastiaaa ! 🙂
PS: peniaze co som nefajcila sme odkladali ..a teraz mám aj vynovený šatník ! 😀

Nefajcim cca rok 😉

extrate
17. apr 2015

ja môžem odporučiť biorezonanciu. Je to len jednorázová záležitosť asi 30 minút, stojí to medzi 30 -50 eur. Funguje to ale iba v 80 % prípadov. Na mna to fungovalo, ale zobrala som tam 2 kamarátky a ani jedna neprestala. Pre mna to bolo super. Žiadne absťáky, chuť na cigaretu, nič.

majaxy
17. apr 2015

@blumchen Rada sa pridám,ale že kedy?Táto téma mi prišla vhod,lebo celý týžden bojujem s cigaretami, ale zatial žiaľ víťazia:( Tú teoriu prečo nefajčiť samozrejme poznám,fajčím asi 20 rokov, z toho približne 10 odvykačka.Nefajčila som ked som bola tehotná a ked som kojila, asi15 mes.,a potom ršte raz asi pol roka.Obdivujem tie baby čo tu píšu tie úspechy čo majú za sebou, aj im týmto dakujem, lebo sú pre nás inšpiráciou🙂

blumchen
17. apr 2015

@majaxy dofajci poslednu krabicku zo zasob,, ktore mas doma, a razne si povedz, ze dalsiu si uz nekupis.
Tak som to urobila ja. Inak to nejde, len tak, ze - zo dna na den prestat. Aj u mna vitazili cigarety, ale nedovolim to.
Nebudem predsa otrokom zbytocnemu a skodlivemu zlozvyku!
KOlko mas este zasob cigariet 🙂 ?
Ano, dakujeme za vsetky vase opisane uspechy, aj pre mna ste inspiraciou!

torticky002
17. apr 2015

Baby ja zacinam od buduceho tyzdna,teda od pondelka,minam poslednu krabicku. Kto sa ku mne prida? 😊

mici111
17. apr 2015

kocky drzim palce..ja som dlhodobo fajcila od 17 do 30 rokov a potom som zostala tehu, prestala som a zacala znova ako som dokojila malu, to som fajcila asi 3,5 roka a teraz od januara uz nefajcim..citim sa ovela ovela lepsie..chce to pevnu volu ale podla mna hlavne treba byt rozhodnuta v hlave ze s tym chcete skoncit.. nic ine nepomaha fakt podla mna, len byt pevne rozhodnuta a vydrzat..

blumchen
17. apr 2015

@extrate Biorezonancia presne ako pises - úspešnosť 80 %.

Aj napriek účinnosti tejto metódy je treba následne podporiť úspešnosť svojou sebadisciplínou a zodpovednosťou, lebo biorezonancia neodstráni motorické návyky a sociálne zlozvyky.

Metóda potláča fyzickú závislosť (abstinenčné príznaky a tzv. nikotínový hlad), nie však psychický návyk.

Ja potrebujem odstranit motoricky a psychicky navyk a socialny zlozvyk. To bez pevnej vole, a presvedcenia nezvladnem.

blumchen
17. apr 2015

@torticky002 pridaj sa ku mne, urcite sa prida aj @majaxy , ked dofajci zasoby 😀
V pondelok by som mala mat piaty den bez cigarety, teda ak cez vikend vydrzim! Verim vsak, ze ano!
Dakujeme @mici111
A urcite sa prida este aj @adrika1704 a tiez @puma6969 , a mozno aj @erikabar
Hmmmm ???? 🙂 🙂 🙂

puma6969
17. apr 2015

@torticky002 no ja bojujem tiež s poslednou krabičkou..mám ešte polovicu a to so dnes mala 2 cigy a pre istotu som si krabičku so sebou do práce nebrala..Pokúša ma to, asi by som ju mala asi dofajčiť..Fakt neviem 😒

puma6969
17. apr 2015

@blumchen Ako si na tom ty? si už pár dní ,,čistá"? Ja neviem krabičku vyhodiť ...LM-červené tu u nás stoja 5,40€ :/

blumchen
17. apr 2015

@puma6969 dofajci poslednu krabicku, samozrejme. Pocas fajcenia poslednych kusov vsak maj presvedcenie, ze dalsiu krabicku si uz nekupis! Ze koncis, a su to posledne vyfajcene cigarety!

Maj pozitivny pocit, ze koncis - huraaaaa, uz nebudem fajcit. Viem, je to tazke, pre mna bolo najtazsie, nekupit si dalsie zasoby. Nemam uz ani jeden kus. A nekupim si ani na vikend.

puma6969
17. apr 2015

@blumchen Ja som presvedčená o tom, že chcem prestať...aj to som nemusela dneska mať ani tie 2 keby ma zbytočne ľudia neprovokujú, neponúkajú...Som rozhodnutá, zvládnem to..Mám už nakúpenú pomoc - klasické žuvačky.🙂 Dorazím to a idem do toho konečne 🙂

blumchen
17. apr 2015

@puma6969 ked si presvedcena o tom, ze koncis, tak to zvladnes.
Ja cez vikend nebudem moct velmi prispievat, lebo väcsinu vikendu nebudem doma (aj preto aby som nemala pokusenie zapalit si) , ale drzim palce, a ozvem sa vzdy ked to bude mozne.
Ja tiez este nemam vyhrane, ale rovnako ako Ty, som presvedcena, ze s tym koncim.
Aj tato stranka mi velmi pomohla, dakujem. 🙂

majaxy
17. apr 2015

No ja sa budem velmi snažiť čím skôr s tým seknúť.
@blumchen praveže nechcem dofajčiť balík,to som skušala sto krat, chcem mať balík cigsriet vždy pri sebe,aby som si dokázala že nie preto nefajčím že nemám cigi, ale že fajčiť skrátka nemusím.Asi to bude nejak tak,ako už bolo vyžšie spomenuté, usporiadať si to v hlave, tak si držím palce,aj vy mi ich prosím držte, lebo vždy mám predstavu že seba bez cigariet? Vlastne to si ani predstaviť neviem:( Ale potrebujem to pre vlastné ego, zdravie, peniažky a spústu dalších vecí, ved to všetky dobre poznáme🙂

puma6969
17. apr 2015

@blumchen Ty si ani nevieš predstaviť ako si ma nakopla..Dúfam, že ma aj dokopeš do úspešného konca 🙂 Fakt som uvažovala o tom, že konečne skončím s fajčením, v tom som uvidela tvoj príspevok..Že ktoré idú do toho..atď..Tak budem veľmi rada, keď sa podporíme..Prajem pekný víkend 🙂

elca13
17. apr 2015

@blumchen Ja som si to tiez nevedela predstavit, ze uz si pri kavicke nezapalim, ze pojdem si posediet s kamaratkami, ktore vsetky fajcia a ja si nezapalim, ale vobec mi to nevadilo. Tie zaciatky boli hrozne, bola som nervozna, nemohla som spat, ale to sa casom upravilo. Na potlacenie chuti na cigaretu som nosila so sebou susene hrozienka a tie som jedla. Niekto si dava cokoladu, alebo cukriky,ale to som nechcela, aby som nepribrala. Ale aj tak som nabrala asi 5 kg, ktorych som sa uz nezbavila. Dokonca od kedy som prestala fajcit som prestala zut zuvacky. Niektora kocka tu pisala, ze prestane fajcit, ked dofajci krabicku. Ale to nie je dobry sposob, treba to utat okamzite. Ja ked som si povedala, ze nefajcim, tak som darovala sestre nedofajcenu krabicku aj zapalovac a dalsiu som uz nekupila.

blumchen
17. apr 2015

@puma6969 to som rada ze som Ta nakopla. Ja som bola uz tiez dlhsie rozhodnuta ze s tym koncim. A tento tyzden nastal konecne zlom.

@majaxy u mna je nemozne mat cigarety a nefajcit, ja som potrebovala dofajcit poslednu krabicku, a nekupit si dalsiu. Prave tak som sa nastavila v hlave, ze posledna cigareta, a dalsie nemam, a nekupim si. U mna zabralo prave toto. Drzim palce aj Tebe.
@elca13 dnes som intenzivne myslela na cigu poobede, osupala som si pomaranc, zjedla, a zabralo!
Uz to, ako som pomaranc supala mi zamestnalo ruky, a potom ked som si ho vychutnala, chut na cigu zmizla.
Myslim ze lepsia alternativa ako cokolada 🙂
Tak zajtra bude zase boj s myslienkou na cigaretu, ale viem, ze cigy nenecham vyhrat.
Pomarancov mam dost na cely vikend 😀

dasaa
17. apr 2015

Ahojte babenky obdivujem vás ze ste dokázali prestať fajčiť .Ja som to uz toľko krát skúšala a stale vyhrala cigareta Ach jaaaj a najhoršie je ze ked si dam rannú kávu vtedy cigareta musi byt.Velmi ľutujem ze som začala fajčiť .Aj ked teraz pri deťoch nefajčiť často ale aj tak ta cigareta je v ústach .A ďalšia vec ze aj moj manžel fajčí .A to nie len on ale aj svokrovci a švagor .Musim prestať skor povedané chcem prestať len keby to nebolo take tažké 😔

zvolsiinylogin
18. apr 2015

@blumchen ahoj.mozem sa pridat ?skisim od zajyra nefajcit....raz sa podarilo ale prisli stresy ...tak tak musim od zaciatku. chceme druhe babo..aspon ja hlavne 🙂

emilia25
18. apr 2015

Tak baby som sa rozhodla ze pre začiatok skúsim obmedziť teraz som si zapálila ďalšia az o desiatej.neskor pridám ďalšiu a ďalšiu hodinu snáď to vydržím.

evittam
18. apr 2015

@emilia25 Ahoj,drzim ti prsty,ale takto to nefunguje-bud chces prestat a prestanes al.nie. Obmedzovanie je na prd-vlastna skusenost. Ja som prestala pred 8. rokmi.