Koniec s fajčením. Kto sa pridá?

leni82
11. jan 2009

😎 ...
Ahojte..tak uz to na mna zasa prislo, tentokrat dufam ze naposledy.
Doma uz nemam ziadnu cigaretu, a zajtra uz neplanujem kupit.

Ak sa ma niekto chut pridat,alebo ma podporit so svojimi skusenostami, budem rada 🙂

emilia25
18. apr 2015

@evittam veru chcela ale zatiaľ nemám to správne a definitívne rozhodnutie ze uplne dost zatial budem považovať úspech v obmedzení ked toto dokážem.neskor dokážem aj prestat snáď dúfam.

majaxy
18. apr 2015

@evittam A ako si prestala?Zo dna na den? No ja žiaľ ranná kávička za sebou, s dvoma cigami, rituál sa ťažko ruší.

blumchen
18. apr 2015

@zvolsiinylogin jasneeee, pridaj sa! Ja hlasim dalsi den bez cigarety, zatial v pohode! Len nemysliet na cigu! 😵

emilia25
18. apr 2015

No vydrzala som zapalila az o 10. Dalsia ciga az po obede.snad to do vtedy vydrzim inak za tie dve hodky by uz boli zfukle min.3 cigy jak nie aj viac.

zrka
18. apr 2015

ahojte, pridavam sa k vam. Prestavam fajcit po xy- krat... Moja posledna ciga bola vcera o 17:00 hod. Drzim vsetkym palce, aby sme to dokazali.

evittam
18. apr 2015

@majaxy Ahoj, jj zo dna na den, na Novy rok 2007. Drzim vsetkym prsty a pevnu vôlu.

majaxy
18. apr 2015

Našla som na nete čo sa deje s našim telom ked prestaneme fajčiť, prip. to vieme na sebe odsledovať:O 20 min. krvný tlak klesne k normálu.
O 8 hodin množstvo oxidu uhoľnatého v ktvi sa zníži na polovicu a hladina kyslíku sa vráti do normálu Do 48 hod sa zníži riziko infarktu, väčšina nikotínu už opustí vaše telo, vnímanie vôní a chutí sa dostáva do normálu.Do 72 hod sa vaše priedušky ukludnia, zvýši sa vám životná energia.Do dvoch týždnov sa vám zlepší krvný obeh, a tak to bude pokračovať dalších 10 týždnov.Od 3 do 9 mesiacov vymizne kašeľ, dýchavičnosť, stratia sa problémy s dýchaním, kapacita pľúc sa zvýši o 10%.Do jedného roka riziko infarktu klesne na polpvicu.Do 10 rokov riziko rakoviny pľuc klesne na uroven nefajčiara,15 rokov riziko infarktu klesne na úroven nefajčiara🙂 🙂

dasaa
18. apr 2015

@zrka super pekny začiatok len tak ďalej .

dasaa
18. apr 2015

@zrka ja mam este 2 ks v krabičke .Tie dofajcim a uz som si povedsla ze nekúpim .Tak som zvedavá pokušenie bude dnes ked pôjdem do obchodu .

zrka
18. apr 2015

@dasaa neviem či som neurobila chybu že som to tu napísala, lebo stačí na to začať trocha myslieť a pevná vôľa je v háji. 🙂 Tak manžel má na balkóne cigarety, ja mám ešte jednu v kabelke, ale ja mu ju darujem 😀. Už sa nemôžem naseba pozerať, aký som slaboch. Tentokrát to musí vyjsť.

extrate
18. apr 2015

@blumchen viem že na každého to asi ináč účinkuje tá biorezonancia. Ja som mala asi šťastie že to velmi dobre fungovalo, nepotrebovala som žiadny čip ani vodičku alebo čo k tomu ponúkajú. Ešte v ten den som bola s kamarátkami vonku,pili sme a ešte aj okolo nás všetci fajčili a ja som bola v pohode. Aj kávu som dalej pila ako predtým, ani ma už nenapadlo si zapáliť. Po čase som začala znova fajčiť, asi po roku? Ale to už bola len moja hlúposť, nemá to nič spoločné s tou terapiou. Bola som na to znovu ked som chcela prestať a zase to bolo rovnako lahké. Takže každý má nejakú metodu z tých všetkých ktorá práve nanho funguje

dasaa
18. apr 2015

@zrka Hihi 🙂 🙂 to poznám tiez moj manžel fajčí a myslim si ze aj preto mam problém prestať fajčiť .Pripajam sa k tebe tiez som slaboch toľko krát som skúšala prestať a stale sa mi to nepodarilo.A musím povedať ako som fajčiarka ale začína mi to dosť vadiť ked manžel prejde okolo mna a sama cigareta .Verim tomu ze my to dáme spoločne a prestaneme

zrka
18. apr 2015

@dasaa odteraz sme dvojka 😀. Áno je to oveľa horšie prestať keď fajčí aj manžel. Už sto krát že prestaneme, ale raz jeden nemohol, potom druhý, potom sme mohli obaja ale sme sa povadili, tak som sa na to vykaslala. Ale včera už suseda nad nami tak nadávala od nervov, že sústavne nahulene, že jej to lezie na nervy, atď. Hovorím si, že aj mne. Ide leto, bude mať stále otvorený balkón, čo budem chodiť fajčiť jak zlodej, s malou dusickou, či zas bude mať komentáre? Takže tak, moja motivácia.

zvolsiinylogin
18. apr 2015

@blumchen super.
.dnes sa mi nedarilo..bolo ich 5?zajtra sa budem smazit byy do 5zas...ty si prestala z nicoho nic?
.

bibusik13
18. apr 2015

Ja som fajcila tiez stale som si vravela ze este tuto poslednu a dist a nikdy k tomu nedoslo...az kym som nezistila ze som tehotna baby vtedy som skoncila s fajcenim a bola som tuha..vele tehotenstvo mi ani nechybalo priam my to vadilo a manzel fajci tiez ..moj maly ma 8 mesiacov a nezacala som fajcit a to som vobec nekojila. Nechuti mi.vsetko sa odohrava v hlave tam treba urobit poriadok..drzim vam prsty inak citim sa super bez cigy a kavu pijem ako predtym

blumchen
19. apr 2015

Ahojte, som stvrty den uplne bez cigariet! Som velmi rada, a chcem vas povzbudit, ze ked som to dokazala JA, ktora si nevedela ani predstavit den bez cigy, dokazete to aj vy.
Zaklad je nemysliet na cigaretu! Vcera som normalne vypila kavu bez cigarety, ako kedysi ako nefajciar, a cigareta mi nechybala! Vychutnala som si kavu uplne inak.
Nesmrdim, citim sa lepsie, mam sviezejsiu plet, viac vladzem, mam lepsiu naladu a viac energie.
@emilia25 skusala som tisic krat prestat tzv.obmedzovanim, ale nikdy som neprestala. Iba som sa po urceni casoveho limitu na dalsiu cigu cely cas tesila na dalsiu cigaretu.
Teraz som si povedala ziadne cigy, a v hlave som si "upratala" tak, ze sa tesim z toho, ze som nefajciar.
V ziadnom pripade nie, ze si zafajcim v nejakom casovom termine.

@zvolsiinylogin ano sekla som s tym pocas jedineho dna, ked mi zostali tri cigy v poslednej krabicke, a povedala som si,ze dalsiu krabicku si nekupim. Pocas fajcenia tych poslednych 3 ks som si hovorila, ze su to moje posledne tri cigy, a tesila som sa z toho.
@majaxy drzim palce aj nadalej, sekni s tym uplne, povedz si, ze si nefajciar, a budes.
Drzim palce aj @zrka a @dasaa
Ovela viac stiham robit, ked nemyslim na cigaretu a nefajcim. Prezliekla som periny, umyla podlahy, vydrhla som kupelnu, urobila som langose, a upiekla domaci chlieb. Muz sa tesi z obzerstva mojich jedal 😀 , a ja sa tesim, ze nie som otrokom cigarety.

emilia25
19. apr 2015

@blumchen no to je pravda .jaj nemam to v hlave uplne rozhodnute.ale som si povedala ze ked si najdem pracu kde sa fajcit nesmie a vydrzim to tak prestanem.len teraz som doma na rd ale v auguste mi konci a uz teraz pomaly sa kade chodim vypytujem a hlavne som si zmenila uces zacala sa trochu malovat este satnik vymenim a k velkej premene velka ceresnicka prestat fajcit

dasaa
19. apr 2015

@zrka ako dala si si dnes cigaretku ? Ja po pravde ano ale to som este mala starý balík .Tak ako som pisala cigarety som nekúpila .

dasaa
19. apr 2015

@blumchen dakujem dufam ze sa mi to podarí .Ja začnem od pondelka bude to aj lepšie koli manželovi on bude v práci od rana do noci tak ma aspon nebude ťahať fajčiť .Ale dnes som si dala cigu ku káve aj to ráno .Sj tebe držím prsty aby si co najdlhšie vydržala bez tej hnusnej cigarety .

bambulka248
19. apr 2015

Zapojte baby. Môžem sa pridať? Od zajtra nech je to s čistým štítom 🙂

blumchen
19. apr 2015

@bambulka248 ano, pridaj sa, aj @dasaa zacina od zajtra. Ja som si cez vikendy doslova vychutnavala cigarety, a dnes voooobec nemam chut zapalit si! Normalne nechapem, som happy.
Budete sa fakt citit lepsie, zdravsie, a hlavne vonavejsie.
Ked budete mat chut na cigu, dajte si oblubene ovocie, mne to pomaha.
Milujem pomarance. Ked myslim na cigu, osupem si pomaranc, tym zamestnam ruky, a kym ho zjem, chut na cigu je prec.

bambulka248
19. apr 2015

@dasaa
@blumchen
Už som skúšala prestať veľa krát ale verím že tentokrát to pôjde. Niesom tuhý fajčiar, dám takých 5 denne takže všetko je to v hlave. Keď. Idem na víkend k svagrinej tak v pohode vydržím bez cig ale s vedomím že v pondelok si zapálim. 🙂

majaxy
19. apr 2015

Chcem pondelok, od pondelka končím....Rozhodla som sa... Neviem čakať na rozhodnutie v hlave, neprichádza, ale vy ste ma podporili od pondelka končím a uvifíme čo bude dalej Baby podme na to, fakt je to asi aj o podpore, kým som nenašla tuto stranku, nenašla som chuť, alebo neviem čo, my si tu dáme silu
Dufam

dasaa
19. apr 2015

tak ze ideme na to baby @majaxy @bambulka248 od zatra ziadna cigareta.Uvidime kto vydrzi ale verim tomu ze my to nevzdam vsak @zrka a nenechame sa ovplivnit s cigaretou.Uz len 2 hodky a je tu pondelok

majaxy
19. apr 2015

Ahoj,, no neviem cigi prri sebe sa mi neosvedčilii,dnes som fajčila jak normalne, skusim od zajtra znížiť.Ale tie cigarety aj tsk mám pri sebe, lebo mm fajčíTakže držte mi palce, od zajtra, u mna je to ťažke v tom, že naozaj rano otvorím oči a cigs....br

zabudnuta
19. apr 2015

@majaxy kup si nicerette :D a naozaj si nekupuj cigarety 🙂

majaxy
19. apr 2015

Wau ved to že už len dve hodky.

majaxy
19. apr 2015

Baby caka, pondelok a budem informovat, tie cigi su velke svinstvo len to nevidime treba sa toho zbavit

blumchen
19. apr 2015

@majaxy das to! Od zajtra ziadne cigarety! Nielen znizit, ale skoncit s tym. Vsetky, ktore od zajtra zacinate bez cigariet, drzim palce vam, aj sebe. Ked budete mat rano chut na cigu, dajte si oblubene ovocie. Ak mate cigu spojenu s kavou, nedajte si kavu, ale napr.zeleny caj. V hlave nemyslite na cigu v zmysle, ze vam chyba, ale myslite s hrdostou na to, ze nefajcíte. Usetrime pekne peniaze, a ide o nase zdravie! 😵

dasaa
19. apr 2015

@blumchen velmi nas podporujem a to je super 😊.Zajtra vecer napisem ako bolo cez deň .