• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kto ide do škôlky v septembri 2009?

25. júna 2013 
Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne :wink: :wink: :wink:
13. jan 2009 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja davam prihlasku v marci a tajne dufam ze mi ho zoberu vlani nevzali 42 deti :frowning2:
13. jan 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme si tiež dnes boli po prihlášku, máme ju doniesť v marci :stuck_out_tongue_closed_eyes: len ešte treba vyjadrenie doktorky a to uvidím, ako dopadne :sweat_smile:
13. jan 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fuha, to mozu dietatko aj nezobrat? S tym som neratala.

sassi - aku ziadost si zaniesla? Nerozumiem. Myslela som, ze MS maju zapis o ktorom daju rodicom vopred vediet. Napr. vyveskami v blizkych potravinach a pod.
13. jan 2009 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sassi, my našu tiež zapíšeme teraz v marci, 3 roky bude mať v máji..Ale sa nevieme rozhodnúť, či ju dáme alebo nie..Je ešte maličká-nie na výšku,ale je chudučká a hlavne---ešte stále rozpráva tak, že jej nikto nerozumie.Sem-tam povie normálnu vetu, je to čoraz lepšie, ale aj tak je to nezrozumiteľné..A rozpráva veľmi rýchlo a veľa, takže je to pre cudzieho človeka nemožné, aby pochopil, čo chce.Tak si neviem predstaviť učiteľky v škôlke,veď by mi ju vrátili na druhý deň...

Tak ešte neviem, či si nevybavím predĺženú materskú..Do mája uvidím, ako to dopadne, ale určite ju prihlásim tento rok do škôlky..

A hlavne, je nám to veľmi ľúúúto, dať ju do škôlky :unamused: :unamused: :unamused:
13. jan 2009 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maruschka, no ani mne nie je všetko jedno, ale ja ju chcem dať len na 4 hodiny, tak snáď to zvládneme obe :unamused:
13. jan 2009 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cairka, ja som dala staršiu až v 4,5 -lebo sa nám narodila druhá dcéra..A veru som nebola schopná s ňou ísť do triedy, keď išla prvý krát..išiel s ňou manžel..Ja som to prežívala ako nenormálnu tragédiu vonku na prelizkach :grinning: :grinning: .A zobrali mi ju iba na 4 hodiny, lebo som doma na materskej a nemala som nárok na to, aby tam mohla byť celý deň. :sweat_smile:
13. jan 2009 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja som chcela ist dnes, ale nestihli sme. Radsej tam pojdem bez malej. Mala bude mat 3 v novembri a to som sa bala ,ze budeme najmladsi ... A ked tu tak kukam ,tak mozno aj najstarsi... :slight_smile: :slight_smile: To by malej aj prospelo, lebo zatial je jej reakcia ak jej niekto nieco vezme uplakana .
Aj ja dufam,ze nam ju zoberu.
13. jan 2009 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
to naš je chlap - valibuk
všetci mu hadaju 3 roky bez problemov :sweat_smile:
ale je to take velke babätko ... neoblečie sa sam, skoro nerozpráva (len slová, vety tak 2-slovne typu Auto tam, bam, De je tata?) a nepýta sa na nočník
ja len verím, že do septembra sa ešte vela zmení ... ved aj dcerka sa zmenila až po 2 rokoch na slečnu, tiež neskoro rozprávala, aj na nočník sa pýtala ako 2-ročná

Zade, do školky sa zapisy nekonaju, aspon u nas nie.
Ja som sa bola ohlásiť v školke, teda doniesla som taku vlastnu žiadosť (že Žiadam o prijatie mojho syna ... narodeneho ... v.... do Materskej školy (adresa) od škol. roku 2009/2010.
a tam mi dali prihlašku, čo treba dať potvrdiť u Dr.
a doniesť od polky februára do polky marca
v apríli daju vyjadrenie

a može sa stať, že dieťa nevezmu, hlavne ak matky je na MD s 2. dieťatkom, alebo nepracuje, prednosť maju zamestnané matky ... ale ked je miesto, vezmu.
13. jan 2009 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
naša má tri roky v júli tak do školky pôjde v septembri. ak by som si ale našla prácu zoberú mi aj skôr. zápis máme vo februári.
zade každá skolka by mala mat stanovené dni zápisu ale žiadost si možeš íst zobrat aj sama u nás to nieje problém
13. jan 2009 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj my sa chystame na zapis do MS ale u nas byva tak koncom februara ale mala bude mat dva roky koncom maju takze neviem ci pojdeme od septembra do skolky ale starsia isla ked mala 2roky a 3 mesiace a v pohode to zvladla :wink:
13. jan 2009 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sassi, čo tam po nočníku..Môj malý brat, keď išiel do škôlky, tak nosil plienku..Ráno išiel na WC doma, celý deň držal a keď prišiel domov, dali sme mu plienku a zaliezol do skrine a bolo to..Čakali sme, dokedy ho táto šialenosť bude baviť,vydržal asi mesiac a potom začal chodiť sám v škôlke na WC v pohode..chalani sú pohodlnejší v tomto, ako dievčatá,takže sa neboj, zvykne si...A ako vidím, rozpráva asi tak, ako naša herečka. :wink:
13. jan 2009 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maruschka, no obávam, že u nás bude prvý deň obdobný :sweat_smile: mám výhodu, že bývame hned vedľa škôlky, tak nemusím byť na preliezkach, ale môžem si to ísť odsmútiť domov :unamused: a obávam sa, že prvé ráno ako tak zvládneme, ale tie ďalšie asi bude veselo... malá je taký môj maznáčik...

ináč malá bude mať v septembri už 3apol, a už vie všetko, čo má škôlkarka vedieť :sunglasses: len pani riaditeľka už dnes z tej asi 3 minútovej návštevy zistila, že je to živé striebro :grinning:
13. jan 2009 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no u nas v školke dakju plienku 2-ročným na spanie
lepšie akoby mali postielky dočurať
ale cez den sa pýtať musí :wink:
13. jan 2009 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my chceme dat maleho do skolky od septembra a zapis mame v marci, ale tiez dufam ci nam ho zoberu kedze tu je strasny natresk, tiez tu minuly rok nezobrali okolo 30 deti :sweat_smile: :frowning2:
13. jan 2009 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sassi, to máte dobré..Ešteže tam máte také ohľaduplné pani učiteľky-a rozumné.. :wink:
13. jan 2009 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky,aj moja dcerka bude mat v okt 3 roky tak tiez zvazujem moznost dat ju do skolky,ale este niesom rozhodnuta kedze budem znova na materskej ci si ju este nenecham doma :sweat_smile:
13. jan 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
u nas je jedna trieda pre tieto malinke deti
boli to kedysi jasle ale ich zrušili
a vytvorili tuto triedu
aj postielky tam maju male, nie lehátka, ale klasicke postielky
a je ich aj menej v triede
ňtakže take fajn to je
13. jan 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maruschka, ani ten nas nerozprava uplne zrozumitelne ale postupne sa to zlepsuje (prednedavnom bol caj = cas), ale co nas najviac trapi je to ze sa prestal pytat cikat a racsej to pusti do slipkov a vobec mu nevadi ze to tam dole ma cele mokre, on by v tom behal aj pol dna keby mohol :unamused:
13. jan 2009 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,my mame v oktobri 3,tiež chcem aby išla od septembra do školky,v marci tu byva zapis,len vy pišete o nejakej prihlaške?to si mam isť už teraz vypytať?aj unas jeto všeliake,rušia školky a vraj tento rok bude vela detí :confounded:
13. jan 2009 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
michalag - naš vraví na čajík šá, alebo čaš
podla nalady :grinning:
13. jan 2009 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eliska, u nas napriklad si musime ist pre prihlasku a este potrebujeme potvrdenie od pediatricky, ze je zdravy
Inak baby, kolko u vas stoja skolky? Lebo co som sa ja bola pytat tak okrem jedla a rezijnych nakladov musime malemu kupit vankusik, plachtu, perinku a to som zvedava co este budu chciet ked tam pojdeme :sweat_smile:
13. jan 2009 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My veselo cikame, kakame do plienik. Cikat sa vycika obcas/ raz za den/ sa vypyta cikat , ale kakat ani za svet.
Tak, ved do septembra je este casuuuu :slight_smile: :slight_smile: . Optimista
:sunglasses:
13. jan 2009 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
u nas ked chodila dcerka, stal poplatok 150,- + strava okolo 500-600
okrem toho sme platili 300 na hračky a 200 balíčky (mikuláš a MDD)
a na začiatok roka balík toaletného, mydlo, vreckovky a servítky
inak nič
ale davali sme každy rok nejaké sponzorske (cca. 1000,- ročne ale vo veciach - kancelarske veci, pastelky, rádio)
ale keby sme to nedali, nič sa nedeje, to len že manžel ma firmu
a iní rodičia zasa chodili na brigády
13. jan 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eleana, tak pri nasom mam obavy ci to stihneme do toho septembra :sweat_smile: . My mame take obdobia uz od 2 rokov, ze jedno obdobie sa pekne pytame potom zase nie a takto to uz ide 9 mesiacov :unamused: :frowning2: Keby som vedela ze to nevie, ale on to vie, len je lenivy zakricat "cikat, kakat", popripade ist na zachod
13. jan 2009 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dannynka, ono je dobré, keď si ju chvíľu necháš doma, aby si deti na seba zvykli-na ten vzťah, keď sa narodí bábätko..Ale podľa mňa,od toho októbra v pohode..malej bude v kolektíve lepšie-predsa potrebuje seberovných kamarátov a ty budeš rada, že za tie 4 hodiny postíhaš kopec práce a trošička si aj oddýchneš, keď bude bábätko spinkať..

Ja som si myslela, že keď si ju nechám doma, urobím dobre, ale naša je vyslovene spoločenský typ a taktiež som chcela, aby si zvykla na bábätko..Takže u nás boli tie 4 roky aj výhoda,aj nevýhoda..Výhoda preto, lebo si zvykla na sestričku a nevýhoda, lebo mohla byť skôr s deťmi v škôlke..
13. jan 2009 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A baby kde je taky natresk, ze nevezmu deti do skolky??
13. jan 2009 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Moja dcera bola predškoláčka, ked sa malý narodil, takže do školky chodila celodenne (okrem pár dní, čo som bola lenivá ju zaviesť :grinning: )
A je super, že som bola doma, ked ona bola potom prváčka (teda ešte stále som na MD)

Naš maly ma kamaráta, o mesiac mladšieho a do školyk by mali isť spolu, takže to by bolo fajn, poznaju sa, hravajus a spolu
Lebo s dcerou sme mali pol roka velke adaptačne problemy ... plakala, nejedla, nespala ... no hrozne
tak dufam, že maly bude pohodovejší ... on aj ma inu povahu
13. jan 2009 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
No u nas je problem, nevezmu asi uplne všetky deti, hlavne nie take, čo by chceli na 4 hodiny a mamy su doma
ako som písala, beru hlavne deti mamičiek, čo pracuju, až potom tie ostatné detičky

a tiež je problem dostať dieťa do školky počas škol. roka :unamused: Ja by som najradšej dala maleho až od polroka, teda od februára, ale potom hrozí, že mi ho nevezmu, ja ukončím 26.2.2010 matersku, mám prácu a nebudem mať maleho kam dať :unamused:
Ja si myslím, že tento SK system je hluposť, deti by mali brať vtedy, ked maju 3 roky a nie podla školských rokov ... takže u nas bud ho dam o pol roka skor, alebo potom až zasa v septembri 2010
13. jan 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak u nas 3 rocne uz je problem niekolko rokov,stahuje sa k nam vela ludi a dve skolky a jedna cirkevna nestiha.vlani len tych 3r bolo 96 :frowning2:
13. jan 2009 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no a zo zakona musia prijať všetkých predškolákov
ale u nas sa to rieši aj tak, že vozia deti do okolitých dedín, ked tu v meste nevezmu
ja robím v školstve, takže sa velmi neobávam, chodila do tej školky aj dcerka, tak sme vtedy aj pomohli, aj zasa pomožeme, ked sa bude dať :wink:
13. jan 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok