Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

vesi
4. mar 2009

martina, teraz som z toho už úplne zblbnutá, tak neviem, zisti si číslo na úrad práce a zavolaj tam, určite ti poradia 😉

hasleerka, presne tak, ešte som do dobre vymákla , po novom roku sa na tom našťastie nič nezmenilo, kedže som začala robiť už v r.2008.

ale myslím, že teraz môžeš robiť popri RD na dohodu, vtedy ti ju nevezmú...

hasleerka
4. mar 2009

matka tak ako je to ked ideš do zamestnania, to už neviem, ja dávam malú do školky od 2-ho, a za ten mesiac ešte vraj dostanem RD, ale už od toho druhého sa pôjdem zaevidovať na UP

ale poskúšam zajtra ešte preveriť u kámošky na sociálke

titkovamiriam
5. mar 2009

aj ja som pracujuca a babkujuca a mam plat aj matersku,teraz tie co to maju po novom no hruza-babicky na zivnost

ikulka
5. mar 2009

jéééj dievčatá teraz ste zmieatli aj mna mne riaditelka v školke povedala že ked dám malu od 15,9 do školky(nar. 6,10) tak že mi vyplatia ešte aj rodičovský....a do roboty možem anstupiť od oktobra....ale teraz neviem ste ma normálne pomýlili musím si to aj ja zistiť
😲

hasleerka
5. mar 2009

ikulka RP dostaneš určite len za september, tak ako ja ... to mám určite zistené, len ešte neviem ako je to s tou prácou ... a viem aj isto, že tým dnom nástupu do škôlky, prestávam byť vedená na UPSVaR ... kto to zistí skôr, dajte vedieť, mne sa tiež možno niaka prácička rysuje, ale do septembra ešte moooc daleko

katkanr
5. mar 2009

Ahojte kočky,tak nám dnes volala pani riaditelka zo školky,že nás neberu 😢 Takže idem hladat druhu ☹

Martinka 1704 vy ste ako na tom?

martinka1704
5. mar 2009

Katka ahoj.my sme na tom takisto.Na Alexyho nás nezobrali,ale boli sme pre prihlášku a dali sme ho na Bethowenovu,tam mali ešte voľné.Inak že vraj dole je už voľné len na Benkovej 😒 Kam dáš malého? 😕

katkanr
5. mar 2009

No to ešte neviem,pretože ja byvam na Bazovskeho a aj školka je na Bazovskeho,ale je už tiež plná,ale aj tak tam zajtra pojdem,nech nás zoberu tam.
Ved si myslím,že je to trošku na hlavu aby som ho dávala na Bethovenovu alebo Cajkovskeho.Obydve máme strašne daleko.A na tu Benkovu ho nedam,to s ním radšej zostanem doma.To je najhoršia školka v okolí... A neverím tomu,že všetky deti čo tam maju zapísane byvaju tu.

tomaslavka3
5. mar 2009

na zapis pojdeme tiez,male budu mat v sept akurat 3,ale este mame plienky.

ramzesa
5. mar 2009

AHojte maminky,tak my sme sa tiez povodne chystali do skolky 😒 , no ale ja fakt neviem,ze Kosice skadial sme nemaju volnu skolku? Jedna by aj bola,len o tej idu take nemyle chyri... No ja som uz v koncoch fakt... To budeme malu nosit na druhy koniec do skolky a syna do inej?

martinka1704
5. mar 2009

katka na tú Benkovú som ani ja nepočula najlepšie referencie.ale ako to,že Vás nezobrali,veď vy ste z toho obvodu 😕 ja som s tým viac-menej počítala,že nám povedia nie ☹ Inak je to na hlavu postavené keď vravia,že máš na výber škôlku a nakoniec zavolajú že vy k nám nepatríte,hľadajte si inde 😠 Daj vedieť ako si pochodila na Bazovského,budem držať palce aby Vás zobrali 😉

camelotka
5. mar 2009

ahojte babenky.
chcela by som vas poprosit o radu, ako zvladnut prve tyzdne pri nastupe do skolky.

ramzesa
5. mar 2009

camelotka kazde dietatko je ine, moj bol cely tyzden uplne v pohode a az v piatok zacal vymyslat,ze on nikam nejde. A aj mi vraveli,ked som sa cudovala,ze vsetky deti placu a on sa tesi, ze to niekedy pride neskor a najcastejsie po prvom vikende. Takze asi ti velmi neporadim. Som sa ja tesila,ze dcerka nebude mat problem, kedze skolku uz dobre pozna aj pani ucitelky,ale ked mi ju tam nevezmu 🙄 .

charlinka
5. mar 2009

Ahoj, i já bych se ráda přidala do vaší debaty. malou jsem zapsala do školky, čekám na vyjádření. Pujde od septembra. zajímalo by me, pokud ještě nebudu mít práci, je lepší ji dát do školky nebo si ji nechat doma??? Když si jí nechám doma, tak zustanu vedená na uřade??
doufám že mi ji také vezmou, dala jsem ji přihlásit do mesta, ne v míste bydlište.

hasleerka
5. mar 2009

camelotka moja prvý mesiac celá štastna chodila do školky a potom bum , nechcelo sa jej aj plakala, ale učka mi ju zobrala z ruky vraj si poradia aby som sa nebála ... po týždni bolo OK

camelotka
5. mar 2009

charlinka.
neviem ako je to u vas v cz. ale ja mam to iste. ja a aj maly mame trvale bydlisko niekde inde, ako je zapisany do skolky. no nemal by to byt problem.

ramzesa
5. mar 2009

camelotka u nas je niekedy aj to problem hmmm. Ajked ta skolka je z tej istej mestskej casti,ale existuje nejaka co je blizsie...hmmm

hasleerka
5. mar 2009

charlinka, ja tiež zatial nemam pracu a davam malu do skolky, lebo keby som náááááhodou zohnala, tak by som ju už potom nemala do akej skolky prihlasit ... a poberáš materskú u nás či u vás?

tinka10
5. mar 2009

katka tak nezobrali vas? 😕 a to ako že volala?ja čakam na rozhodnutie som aj ja veru zvedava ako dopadneme 😅 martinka a vam tiež volali?či?na beethovenovu tak možno naši drobci budu spolu v jednej triede ked nam to víde 😉 inak sem dost deti beru,čo som sa s riaditelkou rozparavala tak dufam,že to bude v pohode s nami,aj ked je pravda že tri roky v septembri nemame ešte,určite uprednostnia najprv tie detičky

titkovamiriam
6. mar 2009

ahojte a dobre rano!drzim palce rpi dalsom pokuse o skolku!!!!

a na dotaz ako zvladnut prve tyzdne reagujem kedze som to zazila uz dva krat vlastna skusenost:u nas v skolke beru deti hned na cely den aby si zvykli hned od zaciatku ziadne ze tyzden len doobeda,potom si zasa musia zvykat nato poobede.dieta urcite bude revat.milan isiel ako 5r. a rano reval aj dva tyzdne az mi srdce slo odtrhnut,michal ako 3r. a plakat neplakal on sa uz tesil lebo zavidel milanovi skolu,tak prvy tyzden bol taky smutny no zvykol si velmi rychlo,mozno preto ze skolku poznal ked som tam chodila pre milana mohol sa tam vzdy hrat a ihrisko bolo jeho.u mareka uvidim ☹ ,budem vediet az april-maj 😠

martinka1704
6. mar 2009

tinka - na beethovenovej nam poedali,že nas vezmu.A z Alexyho volali,že nie.Oni pokiaľ detičky nezoberú informujú rodičov telefonicky.Ale to snáď nebude Váš problém. 😉 Keď mne Maťka zobrali včera tak aj Simonka určite zoberú,a my tiež budeme mať až v januári 3 roky.

tonka28
6. mar 2009

no dievčatá..tak vidím že niektore ste mali uspech pri zápise......my bohužiaľ nie ☹ už tretí rok sme boli na zapise a stále nič 😠 😠 už by som sa na to najradšej vykašlala,keby tak Matuško tam nechcel ísť 😒 chuda najradšej by si tam doniesol svoju postieľku-kedže ho nezobrali lebo nemaju prenho postieľku.Hlavne že PôRODNOST KLESA 🙄

ramzesa
6. mar 2009

tonka- tak to ste tiez dopadli. Ja som dnes bola v dalsej skolke a tiez sme na konci dlheeeho zoznamu. Mna na tom najviac stve,ze vacsina tych deti nie su z nasho obvodu 🙄 🙄 🙄 . Pochybujem zeby ich bolo tolko v tom istom veku. Som na cely tento system nastvanaaaaaaaaa 😠 😠 😠

hasleerka
6. mar 2009

no baby to som normálne šokovaná ... na napr. poviem so skúsenosti zo školy, riaditelka povedala, že sa zoberú najprv žiaci podla bydliska a ked bude volno, možu íst aj ostatní ... je to nefer ked neberú najprv podla bydliska ... nemali by ste sa obrátit na primátora, ale niekoho kompetentného

charlinka
6. mar 2009

Ahoj, já bydlím na SK, vím že v čr to je o neco jednodušší. tam mužete dát díte do školky a rp vám nevezmou i před třetím rokem. Já bych jí taky dala do školky i přes to že nebudu mít práci. než najdu tak alespon už bude zvyknutá ve školce,jen nevím jak to funguje s tím pojištěním. jestli si nebudu muset platit sama???
U nás na vesnici je jedna školka pro skoro 6 tisíc obyvatel, to je hruza. a vím že budu pracovat ve meste proto jsem ji nechala zapsat tam.
nevíte pojaké době dají vedet jestli ji přijali??

katkanr
6. mar 2009

No baby som tiež poriadne n*a*s*r*a*t*á* 🙄 dnes som bola zanies prihlašku kam podla bydliska patríme a riaditelka mi hnied povedala,že nás pravdepodobne nezoberu pretože už maju prihlasených vela 3 ročných detí.Tomu sa mi veru nechce verit,že všetky su z okolia školky.Pretože byvam hned pri školke a tolko detí tu ani nebýva.Takže si tiež myslím,tie všetki prijate deti su z iného obvodu. 😠 Pravdepodobne budem musietdat školke neaký "sponzorsky DAR" aby nás zobrali. ☹

tonka28
6. mar 2009

hasleerka.....podla mna by to tak aj malo byť,že beru podla bydliska,ale zrejme je to INAK.čo som sa rozpravala tak asi teraz je to všade tak že uprednostnuju pracujucich rodičov.U nas v škôlke brali deti ktorym rodičia obaja robia a tie mamičky ktore povedali že od septembra maju pracu-aj tak neuspeli-nevzali im detičky.Takže zariadiť to treba asi tak,že kdo má staru mamu a pomôže......alebo opatrovateľku.
charlinka......ja som bola v pondelok na zápise v dvoch škôlkach a v jednej mi dali odpoved už dnes(piatok) či nás beru a v druhej až po 16-tom...takže je to indyvidualne....

hasleerka
6. mar 2009

no nám príde vyrozumenie niekedy v apríli, ale ja dufam že nás zobrali ... teda dúfam že nebudem "milo" prekvapená 😒

charlinka bud sa zaeviduješ na urade práce (neviem ako je to v tvojom prípade, či si tu už robila alebo si sa en prisťahovala) alebo ako dobrovolne nezamestnaná, ako si písala - budeš si musieť platiť sama

erka12
6. mar 2009

ahojte,nasla som tuto temu,u nas je to so skolkami podobne,prihlasku sme zaniesli a v kutiku duse sa tesim,ze nas zobrali,este to nemam pisomne,len kamoska hovorila,ze na dverach je papier. ale keby som tam neuviedla ze od septembra nastupujem do prace,urcite mi ho nezoberu 😉

hasleerka
6. mar 2009

a ty sa chystáš do práce a toho menšieho, kde do jasličiek?