Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

hasleerka
19. jún 2009

ahoj iwus, ja som myslela že malá už chodí do škôlky, super sa stretneme aj tu a neboj malá sa určite rozje, aj bráchova malá hrozne zle jedla a teraz v škôlke spapá všetko

titkova, sú chrapúni ... snád nájde niake iné riešenie, držím palce

iwusska
19. jún 2009

hasli ja som podala prihlášku aj vlani, ale nezobrali mi ju pre nedostatok miesta lebo ešte nemala 3 ročky....tak si budeme vymieňať skúsenosti 😉

darssy
19. jún 2009

ahojte, možem sa pridať? Môj malí bue mať v septembri 3 roky a preto mi ho nezobrali do škôlky. Pretože pre nedostatok miesta berú len deti, ktoré do konca augusta majú 3 roky. Som úplne zúfala, pretože manžel chodí na týždnovky, a ja si nemôžem dovoliť byť rok doma len koli tomu, že mi ho nezobrali do školy. Bývam na dedine, a najviac mna štve, že zobrali deti, ktorých rodičia to ani nepotrebujú, lebo sa môžu striedať alebo môžu varovať starí rodičia. Viem, že to nieje ich povinnosť varovať vnúčence, lenže ja naozaj neviem čo robiť. Aj by som si najala nejakú opatrovateľku, lenže aj to je problém, lebo v tomto zapadákove nikoho nenájdem. 😠

darssy
19. jún 2009

ospravedlňujem sa za chyby. Som strašne nahnevaná, tak píšem blbosti 😀

iwusska
19. jún 2009

darsy uplne ťa chápem, mne sa toto stalo vlani, som si bola istá že mi malú zoberú do škôlky, v práci som nahlásila nástup po MD v septembri a oni mi ju nezobrali a dôvod ako u vás.....ma išlo poraziť 😠 ale našťastie ja som ju mala kam dať, veľmi mi pomohli rodičia a teraz od septembra už pojde.....neskúsila si podať odvolanie? možno sa niečo uvolní...držím palce

darssy
20. jún 2009

iwusska, skúšala som aj odvolanie aj za starostkou som bola, ona mi len povedala, že škôlka je nadštandart 😲 a oni niesú povinný zo zákona zobrať dieťa do škôlky.
Ale asi mi ho zoberú do vedlajšej dediny, takže aspoň niečo, len to bude zložitejšie 😕
Ide mi aj o nalého, má strašne rád deti a do škôlky sa naozaj teší 😀

hasleerka
20. jún 2009

darsy, to je mi ľuto že vás nezobrali vo vašej dedine ... tento úžasný štát asi vôbec nerozmýšľa, že ked matka ide do práce tak dieťa musí niekde dať ... ale aspoň tá nahrada je dobrá ... a ako napísala iwus, možno sa niečo uvolní ... držte sa

iwusska
20. jún 2009

darsy tak som rada že je aspoň nejaké riešenie....ten rok to nejak vydržíte a potom ti ho určite zoberú 😉 držím palce

narciska77
20. jún 2009

Ahojte ,aj moja malá ide od septembra do skolky.Bude mať v oktobri 3 roky.Našťastie uz dávno nemáme plienky 😉 .Ale zato máme macíka bez ktorého nejde ani na krok a hlavne ho musi mať ked ide spať.Tak ja mám z toho obavy ako to vyriešime z mackom. 😒 A neviem či ju mam dat hned na celý den alebo na pár hodín...Do práce nastupim v septembri ,ale velmi sa mi nechce,dala by som sa ešte na tretie bábo 🙂 .

hasleerka
20. jún 2009

narciska nemyslím žeby mali byť problémy s mackom ... si pamätám ked chodila tá staršia do škôlky, tiež tam deti nosili oblúbené hračky, dokonca aj moja si občas dákeho koníka alebo barbie vzala

záleží ako máš na výber, niekde odporúčajú dať hned a niekto vraví, že radšej na 4h. aby si dieťa zvyklo ... my ideme iba na 4h. lebo ešte nemám prácu

narciska77
20. jún 2009

Neviem ,staršiu som dala hned na cely den do skolky a plakala každe ráno skoro 2 roky,ale len od schodov az po triedu 😀 ,potom to už bolo v triede ok.Bola strasne naviazaná na mna a ja som ju tam nechala 😒 .Tak nechcem urobit tu istu chybu zase.Aj ked je pravda, ze malá je uplný opak staršej dcéry,je odvážnejšia a každemu hovorí ,ze pojde do školky.Asi pojde prvý tyžden na 4 hodiny.aj ked na druhej strane mam zase obavy ,aby potom neplakala , ze sme po nu na obed naprisli,ked si na to za týzden zvykne.No asi to budem riešiť az po nastupe do skolky.ja mam robotu od roku 1996,takze som stale zamestnana na dobu neurčitú,takže nastúpim od septembra .Musim sa ist este informovat na urady ako to potom bude z materskou... 🙂 Ci mi stat zaplati aspon naklady na skolku pocas 2 mesiacov ,kym mi skonci materska celkom.

hasleerka
20. jún 2009

myslím že ked nastúpite do škôlky a ty do práce, tak by ti štát mal voľačo platiť, už to tu aj baby rozoberali

tamarka_laura
22. jún 2009

Baby a ako to idete riešiť , ked už nefunguje adaptačny pobyt???? Stat nam neda rodičovsky príspevok. Nas to čaka od septembra a už sa mi zacína o tom snivať ako to poriešiť s prácou do ktorej sa planujem vratit tiež od septembra , len sa mi to zda brutalne dať dcéru hned na 8 hodín... Ci ostat 2 tyždne este doma bez príjmu a platiť si odvody 😒 😒 😒 . Poradte.....

darssy
22. jún 2009

tamarka, oni zrušili adaptačný pobyt? Ja som sa spoliehala, že malý pojde už od 2 septembra do škôlky na 4 hodky, lebo 3 roky má až 23. septembra.
Takže buď ho dám hned na celý den a ja ukončím rodičovský a šup do práce, alebo ho dať do škôlky až od 24. septembra 😕
To vôbec neberú ohlad na deti, či to vôbec zvládnu hned na celý deň.....?

tintinka
22. jún 2009

ako zrusili adaptacny pobyt? akoze na konkretnej skolke alebo vseobecne?

tamarka_laura
22. jún 2009

My mame 3 roky až 30.10.tak by sme este mali trošku čas . Ale pokiaľ mam spravne info, zrušili uplne. Veď prave to, že či to hneď zvladnu na cely cely deň☹

bambulkaj
22. jún 2009

Ahojte maminy, aj ja sa k vám chcem pridať..Zbežne som vás prečítala a táto téma sa nás tiež týka,keďže tiež od sept.nasupujeme do MŠ. Naša Kajka má 3 roky až 26.10., ale vzali ju od zač. septrmbra, lebo som povedala, že sa vraciam do práce..Ale už z toho začínammať nočné mory, lebo ona je zatiaľ jedináčik a keďže manžel chodí na týždňovky, je na mňa strašne naviazaná...Inak deti má rada (okrem toho,že teraz sa začína prejavovať ako malý skupáň 😒 ),aj sa na MŠ teší,lebosa o tomveľarozprávame, ale neviem si predataviť, že by som ju tam šupla hneď na celý deň-ako p.riaditeľka povedala -uvidíme sa 2.9.s papučkami a pyžamkom... Lebo zaspáva so mnou,musí ma držať za ruku a tiež máme oblubeného macka na spanie a na spanie tiež plienku.
Ako ste odúčali od plienky na spanie?

Tiež by som chcela najprv vyskúšať dať ju tam len na 4 hod a dovtedy si to tam isť ešte "okuknúť",nech nejde úplne do cudzieho...takže to vyzerá tak, že ak t pojde zo strany MŠ - tak by som ju tam dávala najskor len na pol dňa - ale ostanem tie 2-4 týždne asi baz príjmu a do práce pojdem až od okt.

sakura77
22. jún 2009

no ja mam tiez dilemu,ci dat na pol dna alebo na cely-ale zas zatial mame na spanie plienku,tak sa musim na to spytat,viem ze niekde to toleruju,niekde nechcu,tak uvidim podla toho aj
ale tiez mi vsetci radia aby isiel hned na cely den_jasne ze nie hned prvy,postupne,tiez neviem co bude na to hovorit,zatial sa tesi
ja ho chcem dat ale az od polovice oktobra,inak je prijaty uz od septembra,ale vtedy mi nabehne nastup na druhu matersku,tak preto

frzko
22. jún 2009

bambulkaj
ja som nášlo drobca odnaučila od plienky na spanie takto. Naposledy som mu dala čajík hodinu a pol pred spinkaním. A pred tým ako som ho uložila, dala som ho vycikať na nočník. A zabralo to, asi týždeň sa mi budil so suchou plienkou, tak som mu ju už prestala dávať. Je pravda, že niekedy sa nám stala nehoda, napr. 1-2x do mesiaca sa mi pocikal, ale takéto malé nehody sú dovolené 🙂 A postupne sa to vylepšilo až tak, že ako rástol, sám sa budil a pýtal sa na nočník. Neboj zvládnete to-držím palčeky. Pa.

sakura77
22. jún 2009

no ja kristianka tiez dam vycikat pred spanim,dokonca sa mi raz v noci aj zobudi a pyta sa na nocnik-ale to uz je plienka mokra a dost teda a do rana ani nehovorim-a to v noci vobec nepije,tak asi este musim pockat

hasleerka
22. jún 2009

čaute maminy , adaptačný pobyt síce zrušili, ale pokial dáte dieta do škôlky od 2,9, tak za ten mesiac ešte dostanete RP ... ja tiež tak plánujem a robotu si hladám od oktobra ... tiež pôjdeme prvý mesiac na 4hod a dúfam že potom už na celý deň

frzko a malý ti už večer mliečko nepije?

frzko
22. jún 2009

hasleerka,
môj drobec má už päť rokov, takže mliečko už nepije. On mi ho nechcel od 33.mesiacov-naraz akoby uťal a nedostala som do neho ani kvapku. Do dnes mi mlieko nechce ani vidieť, ani len granko. Som rada, že papá aspoň krupicovú kašu a jogurty.

darssy
22. jún 2009

Môj malý sa odnaučil od plienok sám. Keď mal 2 roky sám od seba mi večer kričal, že on plienku nechce. Celú noc som nespala, či sa náhodou nepociká, no vydržal a od vtedy plienky nemá vôbec. Sama som bola prekvapená. Podla mna netreba nič uponáhlať, každé dieťa je individuálne a vie kedy je na čo pripravené. Keď bude pripravené povie sám.

hasleerka
22. jún 2009

ja som staršiu na noc odnaúčala a podarilo sa ... pri menšej to nešlo, tak zatiaľ máme ešte cez noc plienku

kukona1
23. jún 2009

Ja som sa malú snažila dlho odnaučit od plienok na noc,tak že som jej nedávala na noc pit..aj tak mala precikanú plienku do rána...ked spávala u mojich rodičov tí jej nedávali na noc plienku vobec a nepocikala sa...tak som to skúsila aj ja nedat jej ju a do rána bola suchá...to je len psycho efekt..ked vie že má plienku,tak veselo ciká.. 😀 ale od 2,5 roka nemá plienku vobec...

petusko
29. jún 2009

tak aj moj synator nastupuje v septembri... mal ist az vo februari, ale nakoniec ide skor.
neviem si to predstavit, nemat ho na ociach pol dna 😲 😅
plienku ma zatial na spanie, ale uz je to na dobrej ceste, tak cez prazdniny sa hdam oduci celkom 🙂
aj sa tesim, ze uz pojde, lebo nejako sa mu nechce rozpravat, tak hadam mu detsky kolektiv trosku pohne jazyckom 😒

millenas
30. jún 2009

aj my ideme do skolky v septembri, neviem ako to bude zvladat, dufam,, vsetko bude v poriadku. Ja som podavala ziadost este v novembri pre istotu. Misko ale este ma stale plienku a nie a nie cikat alebo kakat do nocnicku, tak hadam sa rychlo odnauci

fajndievca
2. júl 2009

Milé žienky. Chcem sa spýtať, či náhodou neviete o nejakej škôlke v košickom kraji, kde potrebujú učiteľku? Škôlka, kde som učila sa od septembra ruší a keďže práca s deťmi napĺňa môj život, tak by som túto prácu meniť nechcela.

fajndievca
2. júl 2009

Aj preto, že mám prax s chorými a problémovými deťmi, keďže mám vyštudovanú aj špeciálnu pedagogiku a dokážem byť naozaj veľkým prínosom pre samotné deti a ich rodičov.

sue
2. júl 2009

...tak aj my nastupujeme do súkr.škôlky od 2.septembra...a tiež si to neviem predstaviť, ťažko sa mi zmieruje s tým, že moje bábätko už bude škôlkar ☹ inak keďže sme o rok mladší ako vy, tak plienku má ešte, aj keď potvora pekne hovorí cíí a kaka keď to vykonáva 😝 a rozprávať sa pustil krásne...no uvidíme...