Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

mimetstar
3. aug 2009

rešpektuj to, neodmietaj. čím viac sa tým budeš zaoberať, tým viac bude dieťa naviazané.
dieťa cíti, že nie si vo svojej koži
Jano

zabga88
3. aug 2009

ale do skolky bude musiet ist a bude to velmi zle. alebo kazdy vravi ze sa prekvapim aj ked tomu neverim ☹

tinka5
3. aug 2009

NEVIETE AKO JE TO SO SKOLKOU -PRESOV - N. SEBASTOVA?

asimon
3. aug 2009

ahojte 🙂 , aj ja som z toho nejak mimo, ze mala ide v septembri do skolky... ☹
sice viem, ze ked ju tam necham, bude asi plakat ale po chvilke zabudne...a zacne sa hrat...ja to budem prezivat horsie...urcite si budem namyslat, ze stale place, niekde v kutiku sama a vola, kde je moja maminka...tak raz volala, ked sa zobudila u nasich a predtym ako zaspala som tam bola a potom som musela ist nieco vybavit a nebola som tam...ale potom sa ukludnila... 🙂
...ja sa aj tesim, ze bude mat novych kamosov, a kopec podnetov a novych hier...ale tri roky spolu su 3 roky 😅

zabga88
4. aug 2009

asimon bude to aj pre nas matky dosť ťažké ☹

cairka
4. aug 2009

zabga, ja si myslím, že pre nás to bude ťažšie ako pre deti 😅 aj ja mám takú prícucku, aj keby som chcela ju nemám kde dať opatrovať, takže za tie 3 roky my ju niekto strážil možno 5x na pár hodin. Moja malá deti vyhľadáva, tak hádam ma vymení za deti...a bude chodiť len do obeda, tak snád to zvládne a aj spolu budeme dosť

cairka
4. aug 2009

ježiš, že my 😅 hamba mi

asimon
4. aug 2009

však aj moju chcem dávať v prvý týždeň len na 2 hodinky, potom aj na obed ale to mi učiteľka povedala, že by som ju tam mala dávať čím skôr aj spinkať 😔 , lebo, že si rýchlo zvykne na pocit, napapám sa a príde maminka 😅

aksulvap
4. aug 2009

Ja tiež vôbec netuším ako to zvládneme - ja musím nastúpiť do roboty už v auguste, malého mi budú strážiť na striedačku babky, no ale ten september, to bude sila ☹ veľmi sa toho obávam, hoci Adam asi problém mať nebude, to skôr ja 😝

Hlavne to ranné vstávanie, obliekanie, umývanie, papanie - to si fakt neviem predstaviť, ako to budeme zvládať všetko, keď na to nebude kooopa času, ako doteraz 😒

badusa
5. aug 2009

ahojte, no aj my sa chystáme v septembri do škôlky 😒 malý bude mať 2,5 roka. teraz sa len začal pýtať na wc a konečne sa odnaúčame spinkať bez duduky no a celkom sa nám to darí 😉 on si zvykol veľmi rýchlo na všetko.ja som ešte na MD ale malý sa doma už nudí a keď vidí niekde deti tak sa k nim hneď pridá tak som sa rozhodla že to vyskúšame 😅 hoci ja si to neviem vôbec predstaviť že nebude u nikoho známeho komu by som mohla zavolať že čo robí, či papal atď. teraz to bude úplne niečo iné. No a ten prvý deň si neviem ani predstaviť ako to zvládneme ☹ už teraz sa veľmi bojím 😒

zabga88
5. aug 2009

no ja by som mala do roboty nastupit 20 augusta takze neviem ako mi to vyde ale asi mi ju do septembra mama bude musiet postrazit aj ked mmi ju šte nikto nikdy nepostrazil takze neviem neviem ako to dopadne. dufam ze fajn 🙂

sue
5. aug 2009

Uff, tak sa nám to kráti, však? Už necelý mesiac len budú naše bábätká bábätkami - ešte 27 dní či ako to vychádza...

zabga88
5. aug 2009

ja ju uz na to pripravujem ale len ustne dokonca včera sme aj schvalne išli okolo novej skolky 🙂

sue
5. aug 2009

My teraz poriadne ani nie sme doma, ale v máji tam bol na jeden deň a nechcel odtiaľ odísť 😅

zabga88
5. aug 2009

u nas na dedine je jedna skolka a malu preto nezobrali lebo mohli zobrat 24 deti a moja mala bola 25 takze starosta nedovolil 😠

sue
5. aug 2009

Žabka, my sme teraz od septembra 2009 na jeden rok v súkromnej škôlke práve z dôvodu, že štátne sú plôné a tajne dúfam, že ho od septembra 2010 vezmú do štátnej pretože keď budeme bez rodičáku, tak si súkr.nemôžme dovoliť...

asimon
5. aug 2009

my sa doma hráme na škôlku, teda ako ju tam zavediem, detská izba je trieda, tam si dáme pusu a idem preč... 😉 hračky sú akože deti, no ohromne sa to malej páči... 🙂 ale uvidíme aká bude realita 😝

a dnes sme sa bicyklovali okolo škôlky...chcela tam ísť aj pozrieť, len v auguste je zatvorená...

zabga88
5. aug 2009

ved aj ja cakam kedy ju otvoria aby sme tam mohli ist tu v dedine sme boli na zapise a sa jej velmi pacilo, dkonca dostala ovocie a sladkosti 🙂

asimon
6. aug 2009

zabga a tvoja malá podla veu súdiac, je tiež asi septembrová, že? Kedy konkrétne máte, teda budete oslavovať 3 rôčky 😀 ? My 27.9 😵 😵

sue
6. aug 2009

Je tu aj niekto koho dietko bude oslavovať 3roky neskôr ako v septembri 2009? Ako je to potom s rodičákom?

wladka
6. aug 2009

my sme augustove..a nastupujeme riadne na cely den 😉 ..mala sa tesi, prax uz ma 😀..exsvokra je riadtielka MS, ale v meste.. my byvame na dedine.. tak k nej chodila, ked som chodila ucit do skoly.. tak mala bola cca 1-2x do tyzdna v skolke.. poldna 🙂..prax mame, len poslednu dobu sa celkom tesi, ale zacina byt trosku naviazana na mna, a ja na nu, a ked idem od nej niekam, pisti..tak vzdy ide so mnou.. 😝 sme jak dve cecky.. snad v skolke to bude ine, ked bude medzi detickami, tie strasne lubi.. 😵..

sue, mam kamaratky, co maju neskor narodene deti (februar, oktober), nastupuju riadne az v ten mesiac 3rokov..lebo ze im vezmu rodicak 😒 ..blbeee, ale jedine ze by si sa dohodla so skolkou,a ta nenahlasi.. len ci to risknu, bohvi 😲

zabga88
6. aug 2009

my budeme mat 3 rocky 4.oktobra 🙂

tinka10
6. aug 2009

mi sme februaroví a nastupujeme od septembra,automaticky na rodičovský nemaš narok,ked nastupi dieta do školky, hm je to blbé,ale je to tak,ešte sa dá tak spravit,že vezmu dieta akože na adaptačný pobyt a vtedy tuším narok na materskú zostava.
ja sa tiež velmi bojím ako to bude a ako to malý všetko zvladne a ja tiež
😔 ,lebo tiež poslednú dobu všetko moože len maminka nikto iní 😅,tak,ale ja dufam,že to zvladneme,detský kolektív zbožnuje a vidiet,že už mu to chýba,tak som na druhej strane rada,že bude už medzi detmi 😉

sue
6. aug 2009

A vzali Vás do škôlky v pohode aj keď ste februároví? Ja mám úplnú hrúzu z toho čo bude o rok... keď je taký problém tu so škôlkami...

tinka10
6. aug 2009

aj u nas to nie je bohviečo,ale hej vzali nas a dosť detí v našom veku čo viem 😉 ,tak podmienkou je naučit sa cikat a potom je to ok a to mi mame uspešne zvladnuté už, takže neni problém.

wladka
6. aug 2009

adaptacny je len na mesiac.. a to nema vyznam, 😒 so suhlasom riaditelky, sa to moze predlzit o dalsi mesiac..

sue, nemaj boja.. maly to lepsie zvladne.. 😉 ..

sue
6. aug 2009

Wladka, ja sa nebojím o malého, my ideme do škôlky už teraz 😉 len my ideme teraz do súkromnej a o rok by sme mali ísť do štátnej a práve toho sa bojím - či nás do nej vezmú 😕

wladka
6. aug 2009

sue, preco nie.. urcite ano 😉 ..ked sa zapisete riadne, a ze obaja budete pracujuci.. nevidim problem 🙂

sue
6. aug 2009

Mno Wladka, tento rok sa na 6voľných miest v škôlke hlásilo 50 detí ! Z tých 50 bolo 5 predškolákov...vzali len tých + 1nepredškolské, preto sa bojím...

wladka
6. aug 2009

sue, ved keby daco.. skus sa prihlasit na 2-3 skolky..myslim, ze sa to da.. a potom si vyberies 😉