Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

wladka
17. aug 2009

zabga, ak budes robit v meste.. skus, ci tam, nemaju volne 😉 ..niekd epri tvojej robote.. skusila by som to

majdiska
17. aug 2009

wladka my už chodíme mesiac do jasličiek.. na začiatku mi malý hned ochorel a teraz cez víkend chytil nejakú virozu a mal v sobotu 39,5. boli sme na pohotovosti a nič mu nezistili, moč nezobrali, lebo nechce cikať do nočníka ani do sáčku 😖 . včera mal ešte 38 a dnes som s ním bola na kotnrole, už nemá nič (klop,klop a klop) - mám paragraf, počkám ako bude do večera, zajtra bude ešte doma a v stredu ho dám znovu.. zajtra s ním bude svokra 😉
s chorobami musíš počítať, dr. mi dnes povedala, že čím skôr si to dieťa preskáče a vybuduje si imunitu, tým lepšie pre neho. potom za pať rokov bude mať pokoj 😉 len musíš mať niekoho, kto ostane s ním. my sme to na začiaku látali, manžel bol doma, svokra - ja som nemohla, nemám odrobené.. teraz už mám mesaic, tak môžem na chvíľku ostať 😉

kukulik30
17. aug 2009

ahojte...nasla som si tuto pre nas aktualnu temu, tak sa mozme aj my pridat do klubu skolkarov 🙂 ..tiez prvy krat nastupujeme do skolky, mame to par minut od bytu aj od mojej prace, kedze tiez nastupujem po RD do roboty..trosku mam obavy , ako to zvladneme 😕 ..ale stale si vravim, ze nie sme predsa jedini, kazdy musi do skolky, teda vacsina...maly stale dookola melie, ze on ide do skolky, bude sa tam hrat s detickami a potom spinkat a ze pridem poobede po neho..tak dufam, ze aj realita bude taka 😀 ze nebudem odbiehat z roboty pre neho, lebo place 😅 ...
este sa musim preluskat celou diskusiou, o com ste tu pisali, aby som bola v obraze a vedela reagovat.. 😉 zatial som ju neprecitala
krasny dnik 🙂

andulkau
17. aug 2009

Majdiska a ako si zvykol v jaslickach.Moja ide za dva tyzdne.A je taka stara ako tvoj.A papava ti tam dobre?

zabga88
17. aug 2009

wladka ved tam mi ju tiez nechcu zobrat uz som skusala

hasleerka
17. aug 2009

tak my sme dnes boli kúpiť už aj papučky do škôlky, malá sa hrozne teší ... už tam chce aj spať aj papať ... som zvedavá dokedy jej ten elán vydrží 😀

zabga88
17. aug 2009

haslerka bodaj by aj ta moja bola taka plna elanu 😉

hasleerka
17. aug 2009

zabga, neboj, počítam že elán vydrží tak 2-3 týždne a potom bude revať, aj staršia tak pochodila ... vraj je lepšie na začiatku sa vyrevať a je potom pokoj ... ved uvidíme

zabga88
18. aug 2009

ja mam velké obavy c by robila mala keby ju vzali do tej skolky. ked ona nevydrzi ani z vlastnym otcom 😝 ani zo starkou.... z nikym všade pyta maminu a ked ma nevidi tak place že omodrie ☹

majdiska
18. aug 2009

andulkau, tak malý je dobrý papkáč, spapá všetko a ešte si chodí pýtať 😉 papať, papať.. tak mu dajú čo ostane ešte z ranajok a tak.. no teraz asi moc papať nebude..

andulkau
18. aug 2009

Majdiska ,tak nech rychlo vyzdraviete.A dakujem za info. 🙂

majdiska
18. aug 2009

niet za čo 😉 malá sa teší, či to ešte tak nevníma..

evulik6
18. aug 2009

tak babulky, bola som na urade prace a zistila som ze za september este matersku dostanem v oktobri takze pojdem asi do prace od oktobra...tak budem moct mojho prcka sledovat z okna ako sa v skolke hra a tak... no este musim zabehnut za sefom do roboty...

latita
18. aug 2009

ahojte
pridavam sa aj do vasho klubu buducich skolkarov 🙂 , Hugi bude mat v septembri len 2,5r., ale vyskovo vyzera na 4 roky, cez den je bez plienky aj sa pyta na wc, ale nechce sam cikat ☹ , nechce sam jest, nechce sa obliekat , a pocas spanku ma este plienku ☹ ☹ ☹ ,
problem zostat v skolke bez rodicov myslim mat nebude, prihovori sa a ide s hocikym cudzim,
v meste som skolku nezohnala, vsade plne stavy , tak nakoniec bude chodit na dedinu do takej malej skolky max. 20 deti, a 5 min cesta autom od nas 😉
je strasne zivy a pani ucitelky budu mat pri nom co robit 😉
dufam, ze mi po tyzdni neoznamia, ze ho neberu ☹

dadulaa
18. aug 2009

ahojte babulky, aj my sa pridávame ku škôlkárom 🙂 malý má už síce 4 roky, ale doteraz sme boli doma a o škôlke nechce ani počuť, keď mu začnem o nej hovoriť, tak ma hneď umlčí, že on tam nepôjde a tak ☹ takže mám obavy, ako to tam bude zvládať a ja takisto.. ☹ len dúfam, že to dlho nepotrvá a zvykne si 😉

hasleerka
18. aug 2009

dadulaa čauko ... neboj malý to zvládne aj ty s ním, určite sa mu tam zapáči ... škoda že to nevyšlo a nejdete k nám

helen
19. aug 2009

Dai,
veď nie sme si úplne istí, či ju preložíme. Máme na to aj ten dôvod, že táto štátna je podstatne bližšie a sú na ňu celkom dobré referencie. Ale mám kamarátku - učiteľku v materskej škole, ktorá odišla zo súkromnej škôlky s lepším platom do štátnej za horším platom a náročnejšími podmienkami len preto, lebo mala pocit, že v tej súkromnej ako učiteľka zakrpatieva. Tvrdila, že nie je veľa súkromných škôlok, v ktorých sa ide fakt podľa osnov a deti naučia to, čo sa naučiť majú. Že v súkromných škôlkach robia veci tak, aby sa rodičom páčilo, ale že to podľa nej nie je ono. Celkom určite sa to nedá paušalizovať, podávam ďalej len ako som počula. Uvidíme, ako bude malá napredovať v tejto škôlke. Ak chceš, napíšem ti do ss, kam chodíme.
Wladka, jasné, že sa bojím chorôb, ako čert kríža. My na to nie sme zvyknutí, malá ešte nebola vlastne chorá (okrem jednej rýchlej virózy), tak sa bojím, že dačo pochytá. Azda má dobrú imunitu.
Zabga, neviem ako sa to rieši, podľa mňa nejaké miesto sa v meiste bydliska musí uvoľniť, nezobrali niekoho protekčne? 😠 to je fakt sila...
Evulik, je veľmi dobre, že nepodstúpite obe zmeny naraz, ale v mesačnom odstupe, držím palce!
Latita, neboj, kolektív iných detí je silná zbraň, bude poslúchať 😉

evulik6
19. aug 2009

ahojte...no ja som zvedava ako ta skolka dopadne...vcera ma tak vytacal ze az...tak som bola aj stastna ze do skolky ide, aj ked na druhej strane mi bude smutno ze moj chrobacik nie je so mnou ... ale vsetko prejde a zvykneme si... ved clovek si zvykne na vsetko.... no nie?

dadulaa
19. aug 2009

hasleerka, ja sa skôr bojím, ako si tam s ním tie učiteľky poradia, on je strašne živý, určite tam nebude ani spinkať, lebo doma mi nespí cez obed už od 2 rokov.

evulik, ahoj, pamätáš si na mňa? 🙂 to máš super, že máte škôlku pod oknami a môžeš malého sledovať z okna, ja budem chodiť každý deň busom do, aj zo škôlky ☹ bude to otrava, ale čo narobím, keď mi ho v mieste bydliska nezobrali? 😒

evulik6
19. aug 2009

ahoj dadulaa, pamatam jasne..... no mam to super, som rada... aj moj je hrozne zivy, doma nechce spat uz dlhooo asi tiez od dvoch rokov ale obcas sa mu podari...ale az tak okolo tretej, niekedy aj o stvrtej zalomi... ale on je taky, ze ked ho zabavi niekto tak vydrzi nespat cely den...

pinguin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evulik6
19. aug 2009

ahoj pinguin... super ze sa tu nasla osobka ako si ty..... Ja sa trosku bojim, ale viem ze mu tam bude dobre, ono to chce len zvyk...a zaciatky su vsade tazke, takze musime to vydrzat... moj maly byva obcas aj u nasich bezomna sam a zatial to zvladol vzdy, aj ked boli casi ked mrnkal trosicku ale to bolo pred pol rokom...teraz mi pekne zakyva, da pusku a mozem ist...ale myslim ze toto nove prostredie ho trosku zmatie, ale casom si zvykne... verim ze bude dobre... s jednou ucitelkou sa pozname, je to taka rodinna znama, a mozno ho bude mat prave ona, tak to by bolo uplne super, bolo by mi lahsie pri predstave ze je s nou....nie ze by som inym nedoverovala, to nie, su tam zlate vsetky, ale ten pocit ze ju ma rad aj on ma tesi a zaroven aj ukludnuje 🙂

hasleerka
19. aug 2009

dadula a nestretávate učiteľky a detičky z tej škôlky ... ja sa tej škôlky ani nebojím, Miška už pozná všetky učiteľky, polovicu detí ... určite bude aj plakať, ale ved si s ňou dajú hádam rady ... si pamätám kedysi Zuzka nechcela ísť, plakala, učiteľka ma slušne vyhodila, žiadne lúčenie, vzala Zuzku a vraj bolo zachvíľu poplači ... len to všetko záleží od tých učiteliek

dadulaa
19. aug 2009

hasleerka, sestrina malá chodí do tej škôlky a pár krát sme pre ňu boli, takže malý to prostredie tam pozná, dokonca tam bude chodiť aj s tou svojou sesterničkou (oni sú spolu stále, ako brat a sestra), no aj tak sa obávam, keď o škôlke nechce ani počuť ☹ spolieham sa na to, že tie učiteľky si nejako poradia, nie? 😉

helen
19. aug 2009

Šikovné učiteľky si určite poradia. Aj odo mňa malá nechcela ísť, ale učiteľky vždy rýchlo zašli s malou za roh, aby ma nevidela, zobrali na ruky a odviedli pozornosť a ihneď bolo ticho.

hasleerka
19. aug 2009

dadula, neboj, presne ako helen napísala, ked je učka šikovná poradí si

evulik6
20. aug 2009

no baby, ja som dnes bola za sefom a musim ist do roboty hned ako maly nastupi do skolky, cize v septembri :( a to som chcela byt este september doma a nastupit az od oktobra, ale vraj ma nutne potrebuje ...vrrrrrr....

dadulaa
20. aug 2009

evulik, skús to brať z tej lepšej stránky- že máš prácu po MD, lebo ja kým u nás nejakú nájdem a ak vôbec... 😒

evulik6
20. aug 2009

dadulaa ja viem, ale serie ma najma to ze sa tam musim vratit... myslela som ze si nieco najdem lepsie ked uz mam aj tu VS za sebou ale nic... ved to poznate, vsetko po znamosti.... :( No nevadi, nejako to prezijem, aj ked to bude tazke...a mozno casom nieco lepsie najdem...uvidime 🙂

andulkau
20. aug 2009

Majdiska ci sa tesi to neviem ,ale uz jej prizvukujem ,ze tu bude chodit a hrat sa s detickami.No uvidime .Kazda maminka tym musi prejst.Aj maminky aj deticky 😉