Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

titkovamiriam
14. jan 2009

jeje to nas tu je samozrejme ze predskolaci su najskor a potom ostatne deti 🙂 ,tak len dufam ze ked robim a som kvazi slobodna matka tak ho vezmu 😅

sassi
autor
14. jan 2009

kočky a neviete ako to je, keby mi ho nahodou nevzali a chcela by som zostať na predlženej materskej (ale dobrovolnej, neplatenej) toho pol roka od februára do dalšieho septembra. A som zamestnaná, miesto mi držia, či by som musela dať výstup, alebo len nahlásim, že ostávam ešte pol roka doma. Alebo si mam zažiadať o nejaké neplatene volno?

adetka
14. jan 2009

mno... toho sa aj ja bojim... ja totiz oficialne nie som pracujuca, ale studujuca matka... interna doktorandka (34-rocna)... ale musim chodit na katedru a pracovat tam... a aj vyskum... 😒 ... a do jasliciek moze slecna chodit maximalne do konca novembra... potom mi prestanu platit rodicovsky... a nebudem mat z coho platit jasle... 😖 ... zajtra obehnem urad... a skolky, ktore mam vo vyhlade... do jendnej som uz pisla... tak cakam, cakam... a este jednu povinnost mam... slecna uz krasne rozprava, vie o vsetko poprosit, a podobne... ale zatial stale nosi plienky... a s tymi nas do skolky urcite nezoberu... 😅

jarula25
14. jan 2009

ahojte tak sa pridavame aj my...v septembri ma 3 roky a zapis mame v marci ale rozpravala som zo znamou ktora je riaditelka v skolke tak mi povedale aby sme prisly hned prveho lebo ze je strasny naval a nebudu moct zobrat vsetky deti 😒 a bola dokonca taka mila ze si ho hned aj poznacila 🙂 a potom bude stacit ked len dojdeme kuknut za nou do skolky a ona ho hned zapise takze zatial sme pochodily super som zvedava ako to pojde dalej...

eliska7
14. jan 2009

ty opica jarula,tak poznamosti 😉 zajtra idem aj ja ,dala si ho na konopnu???ja pojdem tam 😉
sassi to by zaujimalo,aj mna 😖

liliandax
14. jan 2009

jarula, eliska - vidim, ze ste levicanky 😵 ja Levice milujeeeeem 🙂 - to len tak mimo temy 😅

.. ale skolkari budeme narovnako.. 😉

titkovamiriam
15. jan 2009

ja sa tak tesim ze budeme opat skolkari -teda dufam 😀 ,marek je strasne kolektivne dieta 😀 .

eliska7
15. jan 2009

no boli sme dnes v škokke,zapisali si nas,dali prihlašku,v marci je ofic zapis mame dojsť,poznačila si nas ,že budeme v septembri prijatý na adaptačny proces aby som nedošla ten mesiac o matersku(rodičovský),popytala som sa na to ,že sara musi dietu bez mliečnych veci-nieje problem,možem nosiť svoju stravu,je to utulna skolka,nikdy sa mi zvonka nepačila,ale hned po vstupe som zmenila nazor,riaditelka velmi mila,dala jej cukriky,sarke sa pačilo,ale očkom sa sledovala či som prinej 😖 ,chcela tam zostať,pravdaže somnou 😀
titkovamiriam,ty sa tešiš?tiež maš riadny vekový rozdiel,no ja sa tak divne citim,predsa už som bližšie k 40 a je mi to take zvlaštne,budem vjeden rok riešiť strednu a školku 😀

jarula25
15. jan 2009

eli to vies stretla som ju pri vytahu ked som bola u maminky a len som jej spytala ze kedy je zapis a ona hned ved ja vam ho zapisem 🙂 som jej vravela ze chceme ist do toho izraela a neviem ci to stihame ten zapis aka bola zlata ale aj tak musim este za nou do skolky...no pojdeme teda na konopnu aj ked som velmi nechcela ale volala som na perecku a tam uz teraz nemaju miesto takze nemam ine vychodisko 😒

eliska7
15. jan 2009

zariad aby boli spolu v jednej triede 😒 vieš aspon niekoho by tam poznala,pre sarku by to bolo lepšie,tam kam nas napisala,nebol miško,zapisujeto na strany podla narodenia,vy ste september a my oktober 😖

jarula25
15. jan 2009

ahaa no dobre skusim sa jej na to opytat som zvedava co z toho bude takk potom maly bude v triede so simonkou 😒

titkovamiriam
15. jan 2009

ja budem mat v jeden rok skolkara ,posledneho zakladaka aj posledny rok na strednej 😀

eliska7
15. jan 2009

super 😵 ,

sassi
autor
15. jan 2009

miriam, tak to si užiješ 😀
ja budem mať školkára a tretiačku na ZŠ

titkovamiriam
15. jan 2009

ja si to uzivam kazdy den 😀 michalove nechcenie sa ucit 😲 ,milanove drizdy ze by uz najradsej robil/bola som taka ista/ a marecek sa uvidi-chalani ho vycvicuju tak aby mi este skolka neplatila ked ho neham doma 😀 😀

sassi
autor
15. jan 2009

😀 😀 😀 mimi, ty si číslo 😀 😀 😀

didusa.risulo
15. jan 2009

Ahojte

prosim vas co treba na to aby mi vzali maelho do skkolky? 8.septembra bude mat 3 roky, uz aj pekne rozprava, spaja vaty, poprosi,podakuje, aj sam zaspi,plienky mame v noci a na obed ale to sa hadam este aj upravi do septembra, mam ist do skolky ktoru mam vyhladnutu ,je od naseho domu 2 minuty a mam si vypytat nekau ziadost ktoru mam odma vyplnit a potom im to tam zaniest?
lenze ide o to, ze ja mam trvaly pobyt vo Vrabloch a prechodny mam v nitre,takze mi maleho zoberu aj tu v nitre?

zade
15. jan 2009

didusa.risulo - mam taky problem ako ty jeden pobyt trvaly, jeden prechodny a tam by som chcela aby chodila dcerka do MS.

Ja mam vsak dilemu ako si vybrat tu spravnu skolku. Mam vystudovanu pedagogiku a tak som asi aj troska narocna, no byvame v novom byte len kratko nato, aby som tie skolky poznala. Jednu mam uplne blizucko, dva kroky z bytovky a sme tam. No v tej skolke je jedna romska trieda a viacere romske deti su podelene aj v triedach klasickych. Smola pre mna!!! Skolka , ktoru mame vo vyhlade je uz troska dalej.

cairka
15. jan 2009

zade, aj v škôlke, kde chcem dať malú je trieda pre deti zo sociálne slabších rodín, ale tie deti sú všetky zaočkované okrem povinných vecí aj žltačkou a stretávajú sa len občas na chodbe, ale ináč majú svoj program, je to ako keby škôlka v škôlke, takže to neriešim. skús zistiť, ako to majú u vás. a v tej "normálnej" triede sú zasa detičky z domčeka, takže aj rómske, ale to mi nevadí, kedže aj malá je z domčeka a rómka 😝 tam nejaká nákaza žltačky a iných nepríjemnosti nehrozí 😉

sassi
autor
15. jan 2009

didusa.risulo, asi najlepšie bude, ak sa pojdeš spýtať priamo do školky, ked maš zaujem maleho dať. Každy može riešiť tieto veci individuálne.
U nas je prax taka, že som zaniesla vlstnoručne napísanu žiadosť, a pani riaditelka si to založila a dala mi oficiálne ich tlačivo, ktoré potvrdí aj lekárka, a to treba doniesť po 15.2 do 15.3. naspäť do školky. Do polky apríla potom oni vydaju rozhodnutie. V augute potom treba informovať, či skutočne nastupi, alebo nie (najmä tieto menej ako 3-ročné detičky)
Podla toho čo píšeš, Riško je samostatný a na školku pripravený. U nas napr. nie je problem ani plienka cez poobedne spanie - radšej pani učitelky deťom daju plienočku (ved pri jednorazovkach to nie je problem!) ako prezliekať a prať postielky ... ale nemusí to byť v každej školke takto. A do septembra je ešte dlho, ešte sa to fakt može dovtedy upraviť 😉

zade, ja som takisto pedagog 😉 Maleho som dala zapísať do školky, kam chodila aj dcerka, či su tam Romovia alebo nie som priznám sa velmi neriešila... skor som sa pozerala na vybavenosť, aký je tam dvor, čo ponukaju (napr. u nas beží program Zdrava školka a tiež maju rozšírenu dramaticku vychovu, maju zabezpečene kružky - Angličtina, dramatický, vytvarný, tanečný ) Sice maleho hned na nejaké kružky davať nebudem, ten 1. rok, ale neskor si možno niečo vyberieme (dcerka chodila na tanečnu od 4. rokov cez školku).

didusa.risulo
15. jan 2009

dakujem baby 😉

titkovamiriam
15. jan 2009

dufam ze marek bude aspon z polovice znasat skolku ako michal jeho po dvoch m.dali do vacsej triedy lebo sa s nim nemuseli prplat ako s mansimi ,tak niektore deti nielenze nevedeli sami jest ale ani kusat-lebo vsetko jedli mixovane ☹ -ucitelky islo uchytit.no a aktivity mali nenormalne-plavecky .skolku v prirode,tvorive dielne cez jednu socharku co je v ivanke,anglictinu a rozne ine navstevy vojakov,poziarnikov,pre rodicov rozne akcie ako den matiek,vianocne posedenie ci tekvicovy vecer -proste mam krasne spomienky aj fotky na michalovu skolku.milan isiel az 5 rocny a skolka mu vadila-nevedel sa hrat s inymi detmi zacal byt chory a v pol roku odisiel ostala s nim moja mama -nanestastie bola na invalidnom. skolu mal uz potom rad.takze deti su rozne a preto aj michal isiel ako 3r.,aby si zvykol na kolektiv a bacile 😀

zade
15. jan 2009

No, nechcem byt nedajboze romska rasistka, len ich jednoducho nechcem riesit!

Nenasla som skolky na webe, iba telefonne cisla. Ako sa da zistit jej vybavenost, co ponuka? Chapem, ze najlepsie je tam zajst, ale su na to pripraveni?
Kazdopadne uz zvonka vidim ubohost skolky, pani ucitelky ktore si trkocu v hlucikoch a dteurence behaju ako o zivot po dvore, ktory nema ani len poriadny plot. Urcite je takychto MS na Slovensku viac, tak ako vy hladate tu "svoju".

cairka
15. jan 2009

no my máme "tú našu" rovno vedľa domu, vidím, že sú deti často vonku, aj teraz chodia na prechádzky, učiteľky sú milé, nevidela som kričať nejakú, ako v inej škôlke sa mi stalo, majú teda plot (to by som neriskla, lebo by som sa bála, že mi raz malá zaklope na dvere 😀 ) a mám celkom dobré referencie na tú škôlku. celkom má ta škôlka výhodu, lebo veľa rodičov nechce riešiť to čo ty a teda nie sú preplnené triedy 😝 ináč deti tiež často vonku len tak behajú, ako ich nohy vedú, ale mne sa to celkom páči, lebo "vedený" program majú dosť vo vnútri.

sassi
autor
15. jan 2009

zade, skus sa popýtať mamičiek, čo maju deti v školke, ako su spokojné 😉
U nas su školky tri a myslím, že všetky su celkom OK.
Škoda že je v mnohých školkách taky nátresk. Ved potom sa ani nemusia snažiť, ved matky su šťastne, ked dieťa vobec zoberu, a nie že ešte presviedčať a bojovať o deti nejakou ponukou 😒

Asi najlepšie isť sa pozrieť, lenže do tried ťa možno ani nepustia...
Ja nie som velmi náročná matka, hlavne aby bolo čisto a učitelky príjemné
ved kružky či ine aktivity možem robiť s dieťatkom aj v inom čase, napr. som s dcerkou chodila ešte mimo školky 2x do týždna na plávanie pre deti od 4 rokov

ale u nas teda tieto ponuky su a aj sme ich využívali. Bola som tiež rada, ked bola školka aj o inom, ako len o bezprízornom lietaní po dvore

mimi, no taku školku ti možeme len závidieť 🙂 ( v dobrom samozrejme)

zade
15. jan 2009

sassi - dakujem

adetka
15. jan 2009

tak ja som sa na sprave materskych skol dozvedela, ze v Nitre sa deti neprihlasuju do jednotlivych skolok... ale prihlasky sa chodia vyplnat a evidovat priamo na sprave... kde po skonceni zapisov rozhodnu ci vam tam dieta zapisu, alebo nie.. ci vas neprehodia do inej skolky a podobne... 😖 .. takze ani netreba mat zname riaditelky skolok, ale skor uradnicky... 😒 ... najprv je tyzden otvorenych dveri... a nasledne sa dva tyzdne zapisuje... kazdy den sa eviduju zaujemci o ine skolky... sa zblaaaazniiiim....

lienocka235
15. jan 2009

v senci minuly rok nezobrali vyse 60 deti.. tak dodatocne otvarali novu triedu. presuvali suk. ZUSku..
tento rok to bude horsie.. lebo napr. skolka na Kosickej.. nebude prijimat ziadne nove deti okrem predskolakov.. preplneny stav.. maju sice vynimky popridelovane MS.. na vyssi pocet deti.. ale aj tak.. ja ked som tam davala malu tak som mala dva roky dopredu tam prihlasku.. teraz vsetci co ich tam mali.. musia ist inam..

u nas su poradovniky aj na dve sukromne skolky..
poradie prijimania je take..
dieta musi mat trvaly pobyt v SC
prednostne zo zakona idu predskolaci
musi mat k datumu zacatia dochadzky tri roky..
a interne nariadenie vydane v Senci je ze matka nesmie byt na RD resp. MD.. teda musia rodicia pracovat.. tieto deti sa uprednostnia..

sassi
autor
15. jan 2009

liencka tak u nas to zatail až takto dramatické nie je
zrušili školky, školy , že je malo detí
ale deti sa rodia, už poznam zasa vela 3- a viacdetných rodín, aspon u nas
takže sa asi budu musieť zasa budovať nové

lienocka235
15. jan 2009

aj u nas rusili skolku.. aj jasle.. a nove nestavaju... aj ked tu su uz dve sukromne aj sukromne jasle.. ine jasle nie su.. a tam su tiez poradovniky...
mesto proste povie ze nema z coho novu postavit.. ledva zvlada.. tie co su.. nejako pomaly opravovat.. a tak.. a to maju povolene vynimky na pocty deti.. 29 deti v triede.. a tak..