Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

hasleerka
25. sep 2009

tak som sa ja dozvedela, že som predseda združenia, pri staršej dcére som sa tomu úspešne vyhla a teraz si ma riaditeľka predsa len vybrala ... no čo , už som aj v škole predseda triedy rodičov, aspoň sa všeličo dozviem

netmona, len sa neboj, zvládne to ... moja malá mi dnes ráno skoro ani pusu nedala, tak utekala na ranajky

adkaw
28. sep 2009

ahojte, pridávam sa do témy my máme nastúpiť do škôlky teraz 1.oktobra ale keďže malý ochorel tak to posunieme na pondelok, dúfam že sa nám to podarí lebo po tých lietačkách a nervákoch s vybavovaním aspoň nejakej škôlky som už bola zúfalá 🙂

cairka
28. sep 2009

ahojte. tak my nakoniec začíname od štvrtka... ak sa nič nepokazí už dovtedy 😎 sila je, že pred mesiacom ani malá nebola nejak nadšená tým, že má ísť do škôlky, aj ja som to dosť prežívala celé prázdniny a teraz to berieme úplne v pohode obidve. dúfam, že tá pohoda po prvom dni neprejde 😀

hasleerka
28. sep 2009

no my sme doma, teplotujeme ... dúfam, že to nebude nič vážnejšie, že zajtra budeme fit a v stredu môže ísť, prípadne vo štvrtok

xxmargaretka
29. sep 2009

ahojte..
aj anka chodi od 7.9. do skolky..prvy den si odplakala a potom bolo vsetko super-sama utekala do triedy no od vcera robi strasny cirkus-dnes ju musela ucitelka odomna odtrhnut..tak dufam,ze ju to nebude dlho drzat..

danu
29. sep 2009

my uz vsetko v pohode, rano bez palcu s pusinkou a zakyvanim, len vcera zase nespala, ale nevadi hlavne ze pekne lezi 😅

janulka18
29. sep 2009

Ahojte,tak my sme prvé soplíky a kašeľ vyliečili a od minulej stredy sme si prežili nové privykanie s revom a krikom.A teda bolo to fakt horšie ako prvý krát. V pondelok to bolo fajn a od dnes sme zase doma so soplíkmi,kašľom a podobne.Ale na antibiotiká našťastie ešte nie sme.Dúfam,že od pondelka ma čaká ďalšie privykanie,už ma to začína unavovať.Dokedy budeme takto fungovať?Tri dni v škôlke a potom týždeň doma?

netmona
30. sep 2009

ja som rada dievčatá , že bobak je zdravý a si tu škôlku oblubi ,,vyzerá to sľubne

hasleerka
30. sep 2009

netmona tak ako malý spal??? my už budeme zajtra

evulik6
30. sep 2009

ahojte...ako sa mame?
tak my sme pekne skolku zvladli... nastupil 2.9. ...tie prve tri dni pohoda, dalsie tri dni na zaciatku tyzdna si trosku poplakal, ale len chvilocku a od vtedy uz neplacka, pekne da tatkovi pusinku, serus, zakyva a posledny den minuly tyzden dokonca za nim aj dvere zatvoril :D..no ale od piatku sme v skolke neboli lebo sme trosku chory... zachripnuty... ma trosku kaput hlasivky ale inak pohoda... v pondelok nastupujeme do skolky, dufam ze to bude ok...

cairka
30. sep 2009

tak a je to tu...ráno začína aj bambuľka škôlkariť, stále sa teší, tak snád to pôjde ráno ľahko 😅 ale už sa ozval aj strach a obavy 😒
čo ste všetko brali prvý deň do škôlky? nám v rýchlosti povedala pani učiteľka len tepláky a prezúvky...ale zdá sa mi toho nejak málo 😠

titkovamiriam
30. sep 2009

marek isiel po 7 dnoch a v pohode,ucitelka ze si to uzival ,lebo z 13 ich bolo7 😀 -takze pohoda,len niak sa mi zdalo ze aj par tych deti je tam chorych ☹ by tie matere nakopala do zadku 😠 😠

evulik6
30. sep 2009

cairka, ja zalezi ci ide na cely den alebo nie...nas isiel rovno na cely a brala som mu do skrinky nahradne oblecko pre istotu keby bola nehoda, pyzamko a papucky.... aj toaletny, pap. vreckovky a uteracik, ale zatial to nepouzil, maju tam skolkarske...🙂 neboj, zvladnete to 🙂

titkovamiriam....ja to tiez nechapem ako tam mozu tie chore deticky nechat... je to pekne nezodpovedne...potom bodaj by deti neboli stale chore...no som zvedava dokedy nas vydrzi bez choroby :( To najhorsie nas este len caka, ked zacne chripka a co ja viem co este :(

cairka
1. okt 2009

dobré ránko. tak veve je v škôlke. zatiaľ to zvláda horšie maminka, ako vaneska 😅 ale super, celou cestou sa tešila, ked sme vošli do škôlky, tak vykríkla, že "hurá dnes idem prvý krát do škôlky"...po vstupe do šatne hned učiteľke oznámila, že ide dnes prvýkrát...v pohode sa prezula, vbehla do triedy, ja som ešte rozprávala s učiteľkou, čo a ako a to už vybehla, že "nechod domov, ja sa tu bojím" ale našťastie tam má kamošku, tak som ju poslala kuknúť, s čím sa hrá emka a ja som zatiaľ zdrhla. kým som zašla za škôlku nebolo počuť nič, uvidíme o dvanástej prvé dojmy... a idem ich vyzerať, či sa budú prechádzať kolo nášho domu
ako je tu neuveriteľne ticho

evulik, dík, ešte dnes doplnila pani učiteľka, že treba zubnú kefku a pastu, ak chcem, aby si s nimi poobede umývala zúbky. malá ide len do obeda, tak ani neviem, či chcem, ešte si premyslím, ved doma si umývame...

danu
1. okt 2009

ahojte 🙂
tak nam dnes dali rozhodnutie o prijati od 1.oktobra natrvalo, adaptacka sa skoncila, super 😵 takze uz sem ozajstny skolkari 😵

sisinka76
1. okt 2009

ahojte 🙂

pridavame sa do klubu skolkarov 😉 dnes isiel Samko 1.x do skolky a myslim, ze rano to zvladol super, len za mnou zakrical, mamika, ale isto prid. a bol len od 8 do 10 a ked som pre neho prisla, tak zacal plakat, ze on nejde, ze chce byt s detmi vonku / akurat vysli na ihrisko / a nechapal, ze ho beriem prec. Tak som teda povedala, ze nech ostane, ze pridem, ked spapa obedik, ale to uz zacal vymyslat, ze on tam chce byt, ale ja mam byt s nim 😀 takze sme odisli a zajtra ideme zase, skusim ho tam nechat na cele doobedie.

inak, vase deticky /myslim tie mladsie 2-3 roky/ ako zvladali tie samoobsluzne cinnosti? Samko sa rano normalne pekne oblecie, mame trosku problem s ponozkami a trickom, s tym bojuje, ale inak sam. A tam som bola prekvapena, ked mi ucitelka povedala, ze ked isli na dvor, ze sa nechal komplet cely obliect 😖 a pritom to vie, len tam asi videl, ze sa to bude dat takymto sposobom, tak vymyslal. ja som ucitelke povedala, ze nech mu len pomoze, ak bude treba, ale nie, ze ho oblecie celeho sama, vsak potom to bude chciet aj doma 😀

cairka
2. okt 2009

ahojte.
tak my po dvoch dňoch úplne super, zatiaľ ani jedna slzička, teda dnes ked som po ňu prišla áno, lebo jej nedala pani učiteľka jej pastu na kefku... 😅 inak je spokojná, teší sa do škôlky...
ale ja mám problém, nesadla mi pani učiteľka 😅 ako malá je spokojná, tak neriešim, ale nie som moc spokojná s prístupom...včera bola prvý deň malá, tak sa pýtam učiteľky, že ako zvládla, či nebol plač a tak a ona mi, že "no zvládla, len nevie ako to tu chodí, a to tí, čo chodia od septembra už vedia" 😨 hádam normálka, že nevie, ked tam je prvý krát 😕 ...a dnes ani obraz, ani zvuk, zobrala som dieťa a kým som sa stihla niečo spýtať, tak zavrela dvere. dúfam, že budúci týždeň bude druhá, ked po malú prídem... ešte že malá nevyplakáva, lebo keby vyplakávala a ešte by so mnou takto komunikovali, tak by ma to štvalo asi podstatne viac...

titkovamiriam
2. okt 2009

Tak dnes sme mali v skolke super vecer.Vkrojili sme tekvice,zapalili ich,opiekli si na ohni co si kto doniesol-spoznali sme sa rodicia,ucitelky-decka sa vyblaznili a dostali cukrovinky 🙂 -som hotova.fotecky hodim zajtra 😀

sasiki
2. okt 2009

titkovamiriam, to je super 🙂
tak ja som celá nešťastná. Do minulého týždňa bolo všetko ok, Saška nikdy neplakala, vždy sa do škôlky tešila. Potom, keď som pre ňu prišla na obed, strašne sa rozplakala. Začala som tušiť - už pár krát som počula pani učiteľku riadne ,,zvyšovať hlas"........... 😒 Doma hovorila, že plakala, že v škôlke už nechce papať, že tam už nepôjde a pani učiteľku zavrieme do pivnice 🙄 (my doma nikdy nepoužívame takéto slovné spojenia typu bububu......), dnes plakala, keď som ju zaviedla a takisto keď som po ňu prišla.....no a samozrejme bolo počuť, ako pani učiteľka kričí po deťoch, aby jedli........ ☹ som strašne sklamaná - z toho prístupu.

titkovamiriam
3. okt 2009

sasiky to je smutne no s tym nic nenarobis-bohuzial 😠 a mne vcera hovorili ze marek nechce jest sam 😅 😅 😅 ked videli ako jedol grilovacku tak neverili svojim ociam-asi chce ich pozornost a ked skacu podla neho sa mu to paci 😅 😅

felixa
3. okt 2009

Sasiki, inak je to sila, ked ucitelka krici po dvaapolrocnych detoch, aby jedli, a este ich strasi tym, ze ich zavrie do pivnice. Co to potom spravi s dusickami tych dvaapolrocnych drobcov!!

titkovamiriam
3. okt 2009

hroza,pridala som fotky zo vcerajska 🙂

evulik6
3. okt 2009

Ja som zatial s ucitelkami spokojna...su mile, a maly ich ma rad...spievaju si, basnicky sa ucia...dokonca aj pri papani im rozpravaju basnicku... dufam ze to vydrzi 🙂

tinasc
4. okt 2009

ahojte,
tak Ivka sa pomaly aklimatizuje, už ráno za mnou neplače, tak sme sa rozhodli, že ju dáme do škôlky už aj spať, od zajtra nastupuje do 15.00 hod. tak uvidíme ako to bude, či bude spať 🙂 pripravujem ju na to už od stredy, zdá sa, že je v pohode tak uvidíme.
S tým kričaním, no bohužiaľ ľudia sú všelijakí, aj také učiteľky sa nájdu, je to smutné, že zrovna také pracujú v škôlke. Neviem prečo kričia po deťoch, že nechcú jesť, Ivka tá nezje desiatu, obed veľmi preberá, zje len to, čo ona chce, by som bola zvedavá, ako by reagovala, keby na ňu učiteľka kričala, to by tam už tiež viac jesť ani chodiť nechcela. Ona má učiteľky v pohode, zatiaľ sa mi páčia, aj Ivka hovorí, že sú dobré, podľa toho, čo som zatiaľ videla, májú k deťom dobrý prístup, sú milé, takže v tomto ohľade je to v pohode 🙂 .

janka146
4. okt 2009

Ahojte môžem sa k vám pridat? Ja mám doma Adamka ktorý bude mat v novembri 4 roky. So škôlkou sme začali už minulý rok v septembri. Ale chodil len 4 dni bola to úplna katastrofa. Tak sme ho nechali doma. Ešte že mal byt s kým. 🙂 A začali sme tento rok v septembri. No on len čo zbadal škôlku začal hysteričit. nedostali sme ho ani dovnútra. Ale teraz som si len tak zbežne prečítala vaše príspevky /všetky nie lebo je ich vela/. Zistila som že nie som sama. Lebo v mojom okolí všetky deti nastúpili bez problémov. Ostala som len ja sama. je mi z toho dost blbo. tak sme Adamka preložili do inej škôlky. Nastupuje zajtra ráno. Myslíte že to pomôže? Zmena škôlky? Vaše detičky si už zvykli od septembra? prešiel už mesiac. je to už lepšie?

sveti
5. okt 2009

My sme si tiez ako tak v skoke zvykli, rano to je niekedy s placom, este tam maly nespinkal, chodim po neho o 12-tej, mam doma este jedneho.
Dnes ale jeho spoluziak tak strasne plakal, bolo ho pocut uz z chodby, uplne hystricky zachvat, metal sa a plakal, hryzol mamu, inak hryzenie je asi jeho spacialita lebo minuly tyzden pohryzol v triede tri deticky a fest vam poviem a aj mojho miska.
Dnes som ostala zarazena este z jednej veci...rano som dala malemu aj pancusky, bolo podla mna dost chladno, tak som mu vyziekla iba teplacky a dala ho tak do tiredy a ucitalka na mna, ze kde ma teplacky? reku v skrinke...a ona,no ale deti nezvyknu chodit v pancuskach....pritom jedno dievcatko bolo v pancusckach a v suknicke, tak keby som ja malemu dala krataky tak by to bolo asi to iste.
Neviem si predstavit,ze su v triede v pancuskach aj v teplakoch a potom idu aj tak von...alebo ze si vsetci rano pancusky vyzlecu a potom ked idu von si ich obliekaju...neviem ale to aby sa chystali hodinu predtym ako pojdu von. Zda sa mi to trosku divne...ako je to u vas v skolke?

zuzidr
5. okt 2009

sveti ahoj,tiež riešim tento problém,síce bývame oproti škôlky,ale dnes som rozmýšlala aj nad pančuškami,ale práve kvôli tomu,že už mi v škôlke aj prikurujú,tak sa zdá že malej bude teplo aj v pančuškách a teplákoch 😅 dala som jej podkolienky a tepláky 😀

ale tiež si myslím že by bolo fajn,keby deti mohli byť v pančuškách niekedy 😅

sveti
5. okt 2009

ved to....u nas v triede este nekuria, ale maju nove plastove okna a doobeda im tam svieti slniecko,tak tam maju dost teplo .
Ide mi hlavne o to doobedie, lebo idu von 9:30 a to je este podla mna dost chladno, chodia na prechadzky, nebyvaju casto na dvore, cize nemaju sa ako spotit...neviem ale podla mna by tie pancusky boli praktickejsie v triede

sasiki
5. okt 2009

sveti, mne zas povedala učiteľka, aby som Saške už dávala tielko, lebo keď idú von, je chladno. Ona nosí tielka síce rada, ale bola oblečená tak-akurát - podľa mňa, tričko mala zapravené, sveter, vesta, čiapka....inak my bývame v dome, v ktorom býva chladnejšie, takže sme otužilí. Podľa mňa by niektoré veci mali nechať na nás. Predovšetkým to, ako svoje deti obliekame (pokiaľ jej nedám topánky s opätkami a podobne 😀).
Dnes malá plakala len ráno, poobede už bola vysmiata, takže sa mi troška uľavilo. S tým kričaním - chápem, že je to ťažké, mať v triede 26 detí...........(od 2,5-6rokov), bývame totiž v dedine, kde škôlku tvorí jedna trieda. Len jednoducho sa mi nezdá vhodné kričať práve vtedy, keď jedia 😒

sasiki
5. okt 2009

titkova, fotky sú super, aj ja by som u nás uvítala nejakú takú akciu 😉 🙂