Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

elefe
12. okt 2009

Ahojte maminy

som velmi rada ze tato tema existuje,,,mam doma skolkara ale zacal len minuly tuzden

precitala som si par prispevkov kde pisete ako si deti zvykaju , a tak ,,,

my sme prve dva dni sli v pohide , vlastne isiel sam do triedy, treti den nebol v skolke bo sme boli na prehliadke, a vo stvrtok uz strajkoval , a vpaitolk a dne ani nevravim,,,, stale premyslam nad tym ze bude asi chodit len na 4 hodinky,pokial bude takto plackat, aj ked zaspinka medzi prvymi a pekne spinka do konca , ale naposledy ked pred spinkanim plackal tak si to nejak zapamatal , tak sme pribalili dudusku, no vpiatok to s dudkou bolo uz OK tak som zvedava co bude dnes,,,a vo stvrtok mi dokonca volali ze mam pre neho prist lebo placka nechce spinkat tak som sla,,, neviem sa zbavit pcitu ze keby siel len na 4 hodky bolo by to o cosi kludnesie,,,, a doma by sa vyspinkal vo svojom,,,,
poradte mi ci sa mam stresovat alebo nie?????

grevab
12. okt 2009

ahoj elefe,

Ak by plakal viac dní, netrápila by som ho.

Neváhala by som - nechala by som si ho doma, do škôlky by som ho dala až o rok. Budeš na MD, predpokladám, takže nemáš s tým problém, ani malé bábätko by nebolo ohrozované škôlkárskými bacilmi.

Ale ja som "mäkká" mama, snažím sa ísť cestou čo najmenšieho odporu, keď sa dá. Nech sú deti šťastné.
Niektorí to volajú "rozmaznávanie"...

🙂 😉

elefe
12. okt 2009

Ahojky

grevab dik za nazor ja myslim ze by mu uplne pomohlo keby siel na 4 hodky kym to v nom nejak dozrie,,,,pokial by to naozaj pretrvavalo tak to aj tak spravim ze bude len na 4 hodiny... ale do skolky rozhodne chcem aby siel, inak je velmi zivy a usmievavy nema s nicim problem krasne rozprava, vela ovlada, ma rozumu az az,,,,naozaj si skor myslim ze toho benevolentnejsieho pristupu uz mal az az a ze treba sa aj prisposobit a pomaly ucit co sa patri a ze teda hracky sa aj upratovat musia a ze si za ciny musi aj nejako zodpoedat, teda za tie co prisluchaju jeho veku,,,,
dnes som bola po neho hned po olovrante , a krasne sa hral s detmi a pani ucitelkou, a dokonca ho velmi chvalila, ze teda nemal ziaden problem ,,, a ako som aj pisala, hned jak sa zavreli dvere tak stichol,,,aj pekne spinkal takze zrejme to bude v tej rozlucke a snad to nejkak "preboli" a bude chodit do skolky rad, snad to nezajde do nejakeho extremu (vracanie, hnacka) teda s nervou alebo stresu,,,,

hasleerka
12. okt 2009

elefe kedže sa dnes celkom pekne javil, ja by som ho určite nechávala celý deň ... možno ťa len chcel vyskúšať ... keby si videla že to ide do extrému, tak až potom by som ho nechala doma ... držíme palčeky, aby sa mu moc páčilo ... my už veru chodíme s radosťou ... ťuk ťuk až to nezarieknem

elefe
12. okt 2009

hasleerka tak to ma tesi ze ste to prelomili,,, ja dufam a verim ze aj my to zlomime,,, uz niekedy neviem co by som mu slubila a samozrejme to vzdy dodrzim,,, nebudem predsa ta co klame tak mu to veru nesprijemnim...
no cez den je fakt OK tak dufam ze to pride a vy ste tiez chodili s placom?alebo nejakym cirkusom? mne dnes nechcel ist ani do budovy,,,, dnes mi slubil ze nebude plackat , no keby to bolo lôen o tom placi tak by to bolo fajn snad to nezanecha nejaky nasledky,,, ja neviem mozno to moc riesim a pre neho to ani neni nejaka trauma,,

ramzesa
12. okt 2009

Ahojte mamule, mna by zaujimalo tie, ktore uz pracujete, ako to riesite, ked je dieta chore? Napr. tie, ktorym aj rodicia pracuju. Striedate sa s manzelom na dovolenke, alebo ako to funguje s OCR a PNkou? A nechavate doma uz pri soplikoch alebo az ked je horucka alebo ako? 😝 Trosku som mimo z toho :-P.

dari3
12. okt 2009

ahojte

ramzesa, my síce máme svokrovcov na dôchodku, ale s manželom sa striedame. ja som toho názoru, že dieťaťu aj zdravému je najlepšie s rodičmi a chorému ešte viac. jasné, že nie každý má tú možnosť. ja tú možnosť mám, že sa môžme s mužom striedať. zatiaľ si muž vždy bral dovolenku, lebo je to lepšie zaplatené, než očr. a ja ako živnostník robím v jednej firme, ale tam neštikám a som platená mesačného obratu, takže koľko ja objednávok vybavím, tak taký je obrat. 🙂 a malú nehávam doma už keď zo soplíkov začína obdŕhať alebo proste jej už dosť tečú. lebo potom to aj ostatné detičky jednak ruší pri spinkaní smrkanie a obdŕhanie a jednak sa tiež môžu nakaziť. asi by som to až do tej horúčky nenehala zájsť. 😉

ramzesa
12. okt 2009

dari3- dik 🙂. Doteraz som bola na RD, takže som nemala problém byť s deckami doma aj keď mali len taký nijaký soplík :-P ale keď začnem pracovať, tak si to asi nebudem môcť dovoliť zakaždým. tak dúfam, že budeme chorí, len tak v norme 🙂.

grevab
13. okt 2009

ahoj ramzesa - presne toto trápi aj mňa.
2 deti a už to začalo. Dcérka trávi už druhý týždeň s babkou a dedom - ale len cez deň. ráno ju tam odvezie manžela poobede ideme po ňu. lenže to nema teplotu, "iba" kašeľ.
A keď som bola v škôlke povedať, že je chorá, tak mi povedali, že všetky deti v škôlke kašlú. A že by som neverila, ale aj s teplotou dajú do škôlky, ráno paralen a ideš...
Takže keď ju tam dovediem úplne zdravú, dokedy bude zdravá?
No a potom - veď sme obaja pracujúci, tak nemôžeme byť stále doma s chorými deťmi. A fakt choré dieťa (horúčka, hnačka a pod) ani nedám babke, vtedy treba byť doma. Ale ak dieťa nie je akútne choré, tak sa snažím buď starí rodičia alebo na výpomoc nejaká pani, alebo kamarátka s deťmi na materskej - kto má možnosť. Mne pár krát pomohla kamarátkina mama.
Je to asi dilema každej pracujúcej mamy.
Takže ja tiež sa snažím rozlíšiť, kedy je dieťa ešte vhodné dať do škôlky a do školy a kedy je už naozaj choré.
Obyčajný soplík neriešim.. 😝

elefe
13. okt 2009

Ramzesa tak mna sa nasa pediatricka hned spytovala ci mam niekho kto bude moct ostat doma s malym ked ochorie ale aj dva tyzdne pretoze najlepsie je ked je dieta uplne vyliecene... mam doma rodicov takze by to nebol problem ani keby som pracovala ale zanedlho nastupujem na MD

zuzidr
13. okt 2009

Ahojte,aj my bývame hore nad svokrovcami,takže v prípade choroby by nebol problém,lebo mám svokru doma,ale zatial malá nebola vážne chorá od septembra,mala iba zvýšenú teplotku a trochu soplíky,tak som si štvrtok-piatok zobrala dovolenku a 4dni sme vyležali 😀

no teraz keby bola malá chorá,tak MM si zoberie dovču,tiež si myslím že dieťa je spokojnejšie s rodičmi 😀

ramzesa
13. okt 2009

No akože starí rodičia sú a aj radi pomôžu, ale sú pracujúci jedna vec a ešte som ich takto nenechávala a nehovoriac, keď sú decká choré :-P. No pomoc, začínam mať z toho kŕče v bruchu a to ešte nemusím aktuálne riešiť :-P. A hlavne keď čítam, ako sú zamestnávatelia neohľaduplní a netolerantní a tak ☹... tak to mám nielen kŕče ale aj hlavibôľ 🙄 🙄 🙄 .

zuzidr
13. okt 2009

ramzesa,vieš ono je to v práci ťažké,ja som napr. v kolektíve kde sú bud chlapi,ktorí sú v robote od rána do večera alebo mám kolegyne aj vedúcu,ktoré majú 30-35-40 rokov, sú slobodné, bezdetné bývajú u rodičov,mamičky im varia žehla,perú a podobne...takže ja keby som povedala že potrebujem OČR na malú,tak som zostala max. nepochopená 😕 😅 😀 😠

zato,keby som povedala že si beriem pol dňa volna na kaderníčku alebo kozmetičku,tak som na obdiv 😕

janka146
13. okt 2009

Ahojte aj môj Adamko si začína konečne zvykat na škôlku 🙂 Síce každé ráno trochu plače ale je to už lepšie. Som rada že som zmenila škôlku. Pomohlo to. Dúfam že nebude hned chorý ☹ ako to tu čítam. A potom zase začínat odznova. Ešte že ho mám kde nechat. Moja mama je doma. Ale keby bol vážne chorý určite by som sa s ním dala vypísat, taký čas by som kašlala na to čo mi povedia v robote. Dieta mi je prednejšie. Horšie je to u tých, ktorí nemajú nikoho kto by im ostal s chorým dietatom. Adamko zatial chodí len na štyri hodiny. Je dost citlivý (ale na druhej strane velmi múdry a prešíbaný) tak ho nechcem zbytočne stresovat. Ved uvidíme časom ako bude.

sasiki
13. okt 2009

janka a prečo si zmenila škôlku???

ramzesa
14. okt 2009

zuzidr, tak spravím nejaký prieskum, čo je viac pochopiteľné 😅.

janka ja mám tiež malú zatiaľ na tie 4 hodinky, tak tiež som zvedavá, že čo bude ak bude celý deň, hoci sa mi od začiatku pýtala tam spinkať, tak snáď ju to potom neprejde :-P.

hasleerka
14. okt 2009

ramzesa my sme boli prvý mesiac len na 4hod, a teraz sme už celý deň, je to v pohode ... boli sme spolu kúpiť nové pyžamko, tak bola navnadená

sakura77
14. okt 2009

no,aj my sme len na styri hodky,ale vcera sa hrabal do spalne ,aj postielku si vyhliadol ze kde bude spinkat-ale keby prislo ozaj k veci,tak neviem neviem... 🙂
no a uz mame aj prvu oficialnu skolkarsku fotku-plus ma vcera v sklrinke cakalo prve "umelecke dielo" ze vraj jablcko 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

no,este sa ma co ucit 😀

ramzesa
14. okt 2009

sakura, však to je hotove umelecké dielo 😉 . To by sa uchytilo určite aj ako vzor na látky 🙂 .

titkovamiriam
14. okt 2009

jeje tak to marek uz kreslil viac -najlepsie mraky a z nich dazd 😀 😀 😀 a maju krasne pracovne zosity tak teraz ho chytilo omalovavanie tak mu z netu tlacim rozne obrazky-take len jednoduche-inak ma fascinuje to jeho kreslenie lavou rukov a jedenie pravou 😀 😀 😀

sakura77
14. okt 2009

tak mozno bude "obojruky" 😅 to by bolo fajn,ja ked som si zlomila pravu,tak za 6 tyzdnov co som ju mala v sadre som sa naucila pisat aj kreslit lavou-ale potom ked som uz nepouzivala,zas som zabudla,ale da sa to naucit 🙂
omalovanky aj ja vytlacam z netu,ale zatial su to len take cmaraninky,nevie sa este trafit do tych ciar moc 🙂

titkovamiriam
14. okt 2009

😀 a neboj ani marek sa netriafa no cibri to sustredenost a ja zasa omalovavam -inak najradsej kresli z vodovkami co zasa netesi mna ale co clovek pre dite nespraviiii.triafat sa do ciar to je jasne ze ani on sa netrafi ale vie ze obloha je modra ,trava zelena a slnko zlte-to zeje to hranata gula v zelenomodrom chaose je druharade 😀 😀

grevab
14. okt 2009

kristiánkové jabĺčko je nádherné 🙂

Naši v škôlke kreslili rodinu a majú všetci vyvesené obrázky na nástenke.
Evkine dielo je uhádnuteľné - sú tam 4 hlavy s očami a rukami a nohami (telo nie je 😀 )
Aj mi pekne vysvetlila, kto je kto.

A nad tými postavičkami ževraj búrkové mraky a dážď.

No ale som sa schuti zasmiala nad niektorými čmáranicami chlapcov z ich triedy. V dobrom - lebo presne takto kreslil môj syn, keď chodil do škôlky - dievčatká z ich triedy kreslili veci, čo aj vyzerali nejako a on vždy len čmáranice a podľa mňa to boli obrázky z tých najhorších.
A teraz je druhák a vybrali ho do výtvarného krúžku, že má talent. 😕

sakura77
14. okt 2009

grevab,takze este ani u nas nie je vsetko stratene..... 😅

no ale zas by som bola radsej keby mal sportove vlohy po tatikovi skor ako "malovacie" po mne...no ale ved uvidime,co sa z neho vykluje casom 🙂 mozno este budem prekvapena 🙂

ramzesa
14. okt 2009

titkovamiriam, aj u nás vedú vodovky :-P. Sú aj tie omaľovánky, čo sa čistou vodou farbia a ono sa to zafarbí, ale naj sú tie obyčajné :-P. Naposledy som radiátor v kuchyni drhla 🙄 a nehovoriac o tom, že už aj stenám sa ušlo a naj bolo keď drobula si máčala štetec do lepidlovej vody a potom sa zlostila na ďalší deň, že to nechce farbiť 🙄 😅 .

A máme novinku, sme doma so sopľami. Dr. nič nevidí, tak snáď to bude rýchlo OK, lebo neviem, neviem a asi mi ju s tým priezračným sopľom nevezmú abo čo, keď budem pracovať ☹ 😖 😖 . Ale išla do škôlky zdravá a neviem, kde to mohla schytať, ak nie tam. Pretože MHD nechodíme a ani do obchodov poriadne nie, vlastne sme boli v obchode naposledy min, týždeň 😕 .

ramzesa
14. okt 2009

No mamule, zabudla som Vás poprosiť o nejaké babské recepty, rady, tipy a triky 😀 na tie sople 🙄 . Okrem liekov, tie by som nerada :-P ajkeď máme plnú chladničku :-P.

hasleerka
14. okt 2009

tak moja hviezda patrí asi do klubu chlapcov, bo robí čmáranice ... ale vyfarbovali ježka a to jej celkom išlo

my sme dnes mali rodičko ... všeličo sa preberalo, podobný prípad ako píše ramzersa, dieťa so soplami nezoberú, ale ak donesieš potvrdenie o dokyne že je zdravá , tak ti ju zoberú

no ja by som snád naparovala, aj ked som to u mojej skúšala a tá ani za svet

janka146
14. okt 2009

Ahojte ked som dala Adamka do predchádzajúcej škôlky v septembri minulého roka tak to bola úplna katastrofa. Chodil asi tri dni ale mal záchvaty plaču a volali mi domov nech prenho prídem ☹ Tak sme nechali škôlku tak a skúsili sme to zase v apríli. Ale všetko sa to opakovalo ☹ A ked sa to isté zopakovalo aj v septembri povedala som dost. Bolo to vyčerpávajúce aj preňho aj pre mňa. Na radu kamáratiek som skúsila zmenit škôlku a pomohlo to. Som straaašne rada. V jeho predchádzajúcej škôlke mu niečo nesedelo (upratovačka čo kričala na deti). A v jeho terajšej škôlke sú perfektné učitelky aj upratovačky. Takže sme si už toho užili naozaj dost a som rada že je to už sčasti za nami. Neprajem toto nikomu zažit. Dokonca sa mi predtým budil v noci zo sna že nechce íst do škôlky, nemohli sme ho upokojit.

grevab
15. okt 2009

janka, je super, že Adamkovi sa v škôlke páči.
je to balzam na dušu pre mamu, keď ide dieťatko do škôlky a cestou hovorí - ja sa teším - ako mne dnes ráno Evka, šla po skoro 2 týždňoch, čo bola doma s kašľom 🙂

A na obyčajný sopeľ nemám nič múdre - ako sa hovorí - liečená nádcha trvá 7 dní a neliečená týždeň 🙂
Ak sú to husté zelené sopľe - je to bacil a vtedy už treba pomôcť všelijako - naparovanie, cibuľový sirup a podobne... Komu čo pomôže...

sakura77
15. okt 2009

janka,tak fajn,ze stacilo len zmenit skolku,ja si tiez neviem predstavit zeby som ho nasilu niekam musela tahat,je to fakt neprijemne a rodic sa citi blbo-aj ked niekdey si musi dieta ozaj len zvyknut...nas nastastie neplakava,rano mi vzdy povie ze dneska nejde lebo ma volno-ale potom sa oblecieme a ide v pohode,,, 🙂 tak som rada,ze nemusim riesit nejake srdcervuce rozlucky medzi dverami,bolo by mi to luto fakt...

no a sopliky,to sa asi fakt neda urychlit,len vydrzat..