Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

jana20
23. okt 2009

ahojte..
tak prvý týždeň úspešne za nami...včera aj dnes siel malý do školky bez plaču.čo som veeelmi rada...dokonca dnes ráno sa aj tešil..že sa bude hrat s detmi...

uvidíme ako bude v pondelok...

hasleerka
23. okt 2009

jana20 držím palce aby mu to vydržalo aj nadalej 😉

grevab
23. okt 2009

hasleerka 😀 😀 😀

tinasc
23. okt 2009

ahojte, Ivka dnes v škôlke bola len na pol dňa - urobili sme si také malé voľno 🙂 😉 inak pohoda. Nechcela jesť obed, lebo mali na obed halušky so smotanou a syrom, to ešte nejedla, takže sa nečudujem, že to nechcela 🙂

hasleerka
23. okt 2009

tinasc ani mojím to moc nechutí ... máte v škôlke vo štvrtok a piatok prázdniny???

tinasc
23. okt 2009

fíha, to neviem že sú prázdniny... musím sa opýtať učiteľky... u vás v škôlke sú prázdniny?

hasleerka
23. okt 2009

to tiež ešte neviem, ale potrebujem ísť preč, tak dúfam, že nebudú ... a staršiu školáčku si v pohode vezmem so sebou

sasiki
24. okt 2009

u nás sú, ale ak sa nazbiera počet detí, tak bude škôlka otvorená...

sakura77
24. okt 2009

jej,ozja,to budu prazdniny...jaaaaaaaj zas si pokazime rezim... ☹ no ale sak maly bude rad ze ma volno 🙂 aj ked chodi celkom rad,ale ked mu v piatok poviem ze zajtra ma volno,tak ide vyskereny jak vevericka 😅

mne zas ucitelka hovori ze papa fajn,neprebera-okrem ranneho mlieka alebo kakaa,to donho proste nedostanem,ale obed spapa pekne-a prideme domov(chodim ponho hned o 12-tej po obede)-tak sa naobeduje este aj doma 😀 takze asi to budu nejake "pidiporcie" v skolke 🙂

titkovamiriam
24. okt 2009

skolok sa to volno netyka

tinasc
25. okt 2009

ahojte, no s tým jedením, Ivka tiež nepreberá, teda väčšinou až na niektoré jedlá, ale tiež keď ju beriem zo škôlky, tak býva hladná, poriadne sa naje aj po príchode domov 🙂
som rada, že sa to voľno netýka škôlok 🙂

grevab
26. okt 2009

Prázdniny sa síce škôlok netýkajú, ale mnoho detí do škôlky nepríde, lebo majú napr. súrodencov školákov atď a tak aspoň u nás sa dopredu učiteľky pýtajú, kto príde a kto nie a väčšinou sú potom triedy pospájané.
Matej veľmi zle znášal pobyt v cudzej triede s cudzou učiteľkou, tak sa snažím tomu vyhýbať aj teraz s Evkou.
Ja pokiaľ sa dá, cez prázdniny deti do škôlky ani školy nedávam. Aj keď je v škole družina - tiež musí byť aspoň 12 detí. Teraz budú deti jeden deň s babkou a druhý deň si vezmem dovolenku z práce. 😉

cairka
26. okt 2009

ahojte. u nás nič o prázdninách neviem 😕 poobede máme v škôlke program, sa teším 🙂

hasleerka
26. okt 2009

my máme maličkú škôlku 18 veľkých a 18 malých detí, 4 učiteľky, takže sa tam všetci poznajú, jedna veľká rodina a nerobí im problémy byť spojení

sakura77
26. okt 2009

no,u nas prazdniny v skolke veru su,ale ak by sa prihlasilo aspon 15 deti tak otvoria...

tinasc
26. okt 2009

ahojte, ja prázdniny už neriešim, lebo Ivka ochorela ☹ kašle, soplí, bolí ju hrdlo... takže sa liečime doma 😉

hasleerka
26. okt 2009

tinasc Ivke posielam cmuk nech sa rýchlo uzdraví 😵

tinasc
26. okt 2009

hasleerka, ďakujeme 🙂 momentálne spí, sama sa vypýtala, som zvedavá, dokedy bude spať 😉

helka101
27. okt 2009

Ahojte maminy.. 😉 idem vas poprosiť o radu... začali sme chodiť do škôlky v septembri ako vy.. 😉 ale maly nam byva často chory, v škôlke bol dokopy 2tyždne od septembra, jeden tyždnen v septembri a 3doma chory, a v oktobri to iste, od pondelka tam chodí tiež.. ale dnes ma prekvapil, že vlastne sme chodili už bez plaču, a dnes mi z auta nechcel vyjsť, čo povedal, že on tam nejde, že ho detičky strkaju a pani učitelky su zle... 😅 viem že je to detska fantazia, ale zastavila si ma suseda 🙂 čo robí v inej materskej škôlke,na Herzovej (to je v našom meste jedna z najlepších škôlok) a vraj sa im tam uvolnilo miesto či ho tam nechcem premiestniť 😅 čo by ste mi poradili? Nechať ho v tejto kde je už síce ako tak zvyknutý ale chodí tam nerad, a ešte jedno-- vôbec nam tam nepapa!! okrem kakaa a sucheho chleba nezje nič!!! 😔 má tam síce aj kamaratov, ale ja som zase toho nazoru, že podla mna by si zvykol aj v tejto novej..

Škoda, že tam nebolo miesto, ked sme potrebovali...
Učia sa tu aj po anglicky, v tejto škôlke nie ... a ja neviem.. viacej ma laka tato herzova ho tam preložiť, ale zas nehccem ublížiť maleemu.. čo vy nato? 😕

nadhera
27. okt 2009

maminy,o akych prazdninach to vravite? nic ine v kalendari niet - len vsech svatych - snad nie to? 😒 a aj to je v nedelu...

sakura77
27. okt 2009

nadhera,veru su prazdniny,normalne aj v skole 😉 noo,za nasich skolskych cias to nebolo veru... 😅 a su to k ytm sviatkom veru

hasleerka
27. okt 2009

no ja som kukala v našej škôlke prázdniny nie sú ... ani sa nás učiteľka nepýtala ktoré dieťa ide alebo nie

cairka
27. okt 2009

ani u nás prázdniny nie sú. Ale my aj tak máme, lebo poobede vstala krpka s horúčkou... ved už bola 5 dní v škôlke 🙄

janka146
27. okt 2009

Ahoj helka aj ja som nedávno mala taký problém dat malého do inej škôlky alebo ho nútit chodit do tej ktorú nenávidi a nič sa mu tam nepáči 😒 A nakoniec na radu kamarátok som zmenila a som veeeelmi spokojná. Malý síce zo začiatku trucoval, ale po týždni ho to prešlo a teraz je to v pohode 🙂 Lutujem že som ho tu nedala od začiatku, ale som ho tak trápila ☹

nadhera
28. okt 2009

v nasej skolke neprazdninuju 🙂 ale v piatok drobca nedame,lebo pride baby na otocku /z KE/ , mame meniny a uz sa tesime. 😀 ozaj, maminy, co davate do skolky ked deturence maju sviatok? ja teda sladke detom velmi ee, ale co uz mam do skolky poslat , 2kg mrkvy alebo jablk? 😀 😀 😀 vsak ma vysmeju, takze naozaj len nieco sladke.

sakura77
28. okt 2009

nadhera,no ,nosia sladkosti,nasi si to musia pekne odlozit do skrinky vzdy,tak kazdu chvilu tam nieco najdem-vacsinou lizatko alebo take mini balenie gumovych medvedikov,to tak najviac tam vidam-a raz horalka,ja som kupila lentilky 😉
ale mrkva by bola sranda 😀 nas nahodou mrkvu rad chrume 🙂

janulka18
28. okt 2009

My sme dali do škôlky na narodeniny gumove cukríky,decká to poteší a na meniny tiež dám asi lentilky.Teda ak sa tam ohrejeme, lebo od septembra sme boli v škôlke 7 dní dokopy a inak stále doma.Už mám pekné nervy,čo bude v pondelok,keď tam pôjde po mesiaci.Dúfam,že nové revy.

hasleerka
28. okt 2009

nadhera moja doniesla za sebou 2x lízatká ... ale teraz na schôdzi nám povedali, že aby deti radšej nenosili cukríky ale že trochu ovocia, že učiteľky im to tam rozdelia ... mne sa to zdal dobrý nápad 😉

sasiki
28. okt 2009

u nás prázdniny sú, nenazbieral sa počet detí.
Aj moja malá máva v skrinke lízatká a iné sladkosti. Osobne lízatká nemusím, ani jej ich nedávam.

nadhera
28. okt 2009

do pondelka nieco vymyslim 😀 ja som zla mama,svojim detom sladke davam raz za cas. preto by ma ovocie tiez potesilo.