Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

martinaema
12. nov 2009

naša malá začala teraz v pondelok po vyše mesiaci znova chodiť do škôlky - boli sme doma, lebo som bola bez práce - Aj som mala stres, ako to zvládne, lebo v septembri sa začala pocikávať a akurát posledný týždeň bola už v pohode bez nehody. Tak som s malou dušičkou čakala, ako to bude teraz, ale pomerne fajn... 😅
Práve tento týždeň má ráno službu pani učiteľka, ktorú ona moc nemusí, ale nerobí cirkus, iba spätkuje a nechce ísť sama do triedy. Máme však ráno problém so vstávaním. Teraz vstáva o trištvrte na sedem, ale od 1.12. nastupujem a to bude chodiť do škôlky na pol siedmu, tak si neviem predstaviť ako ju vydurím z postele. Večer ju totiž neviem skôr uspať ako o pol deviatej-deviatej. Skôr to býva o deviatej. ☹ Kedy chodia spať vaši drobci a kedy potom vstávajú ráno?

grevab
12. nov 2009

tak so spaním to je u nás tak -
do postele ich večer treba hnať, ak sú tam o pol deviatej, tak som šťastnáááá
najčastejšie ležia o 21:00 - 21:15 a aj neskôr, lenže to už nie je čas na čítanie nejakých rozprávok.
Niektoré časové úseky som to riešila tak, že "Deti, ak budete v posteli o pol deviatej, prečítam vám rozprávku.."
Chvíľu to fungovalo...
Ináč ich treba naháňať po byte a stále majú inú prácu a zdržiavajú...
Syn potom zaspí hneď a Evka nie. Na nej vidno, že sa v škôlke dobre cez deň vyspí, o deviatej večer sa ešte prehazduje v posteli a vykladá mi všeličo a kope a prevaľuje a... nakoniec zaspí, len s ňou nesmiem viesť žiaden rozhovor.
No a ráno vstávajú okolo 6:15- 6:30, ale nie a nie ich vytiahnuť z postele !!! 😠 😖

hasleerka
12. nov 2009

nicky to je zle keď svokra nadáva na škôlku ... mojej mame bolo ľúto, že už Zuzka išla do škôlky /ona býva s nami/, tak jej začala vyprávať, že či jej tam je dobre a že s babkou jej bolo lepšie, že jej je smutne ... tak som mamu upozornila, nech si dáva pozor na jazyk a nech jej škôlku len ospevuje, aby mi nenarobila problémy ... no ale s mamou sa asi lepšie komunikuje ako so svokrou

sakura77
12. nov 2009

my chodime akoze o 8-mej spat-ale kym sa k tomu dopracujeme-rozpravka,a tak,tak je minimalne pol 9 a rano ho budim o 7.15 -chodime na osmu a mam to kusocek -ale povacsine chce este stihnut tatinka tak vstane aj sam okolo 6.45 ,ako kedy,ale so vstavanim nema problem,ked ho zobudim,tak vstane..aj ked 6.15 by problem mozno bol...

titkovamiriam
12. nov 2009

co sa tyka spania tak to som mala najvacsie obavy no marek si dal svoj rezim spi uz o 20.00 vstava 7,30 a o8 je v skolke.cez vikend mu spanie posunieme o 21,30 a spi aj do 9,30no uz ho cez vikend nedavame poobede spat ibaze by chcel on sam tak okolo13,00 na hodinku.

hasleerka
12. nov 2009

no my sa tiež snažíme tak okolo 8 byť zalezení v posteli, chvíľu trvá kým zaspí ... ráno vstávame 6,55 ... niekedy sa im nechce vstávať, ale väčšinou vstanú v pohode ... malá si ešte kakao vypije a ideme

nicky95
12. nov 2009

lula-ja 100% spolupracujem s učiteľkami, to iba táto jedna ho nemá v láske.Ona tam nie je sama, aj miesta by mala kde dať malého. Keby tam nebola upratovačka, tam malý neje a nepije vôbec. Ona ho kŕmi... Dnes my sestra malého zobrala domov na obed, po práci som ho zobrala hrať sa k susedom. Večer zaspával kľudnejšie, dnes priniesol svoju prvú kresbu zo škôlky.
sakura- problém je v tom, že on neplače iba ráno, ale celý deň, a to aj doma. Nechce si obliecť vetrovku, keď ideme von , lebo si myslí, že ideme do škôlky. Ani do auta nechce sadnúť, lebo s ním chodíme do škôlky.
/predtým robil zakaždým cirkus, chcel ísť všade autom/
hasleerka-dnes nás bola navštíviť drahá svokra, pravdaže vychytila najväčší cirkus. zasa začala "babka zajtra príde , nemusíš do škôlky...., pravdaže hneď som ju zastavila.
Čo spravia učiteľky u nás ak sa stane nehoda? Mojeje kamošky malý sa podaktorý deň pokakal, mala slipky aj s obsahom pekne zabalené v skrinke, aby si to zobrala domov.

janulka18
13. nov 2009

Nicky: ja som na materskej a tiež som sa napočúvala, ako zle robím, že doma, alebo s babkou by mu bolo lepšie a ako mi choroby bude nosiť 😠 . Potom som požiadala ctenú rodinu, nech to nechajú na mne a nech to hlavne neriešia pred ním. A nech si to skúsia,zabaviť 3 ročné dieťa, keď všetci jeho rovesníci nastúpili do škôlky. A aj mne sa stávalo, keď mal ráno tie záchvaty plaču a triašku, moja milá maminka mi pred malým rozprávala, ako ho mám nechať doma. Ale to by som urobila len raz, potom by mi tam už nešiel. Hlavne,že tento týždeň,keď je v škôlke a je v pohode,tak sú všetci nadšení a ako mu je tam dobre. 😅
A keď sa pociká, nechajú mu veci v skrinke. pokakať sa ešte nepokakal,ale kamoške pokakané veci nechali prepláchnuté tiež v skrinke.

janulka18
13. nov 2009

A čo sa týka vstávania, vstávame okolo siedmej,do škôlky chodíme medzi 7.30 - 7.45. A večer zaspáva ťažko,lebo si pospí v škôlke,takže ak zaľahne o deviatej večer, sme radi.

janka146
13. nov 2009

Tak náš Adamko cez deň nespí a večer zaspáva okolo pol siedmej alebo siedmej a vstáva okolo šiestej. Trošku poleži, popozerá rozprávku a ešte sa stihne aj pohrat. 😀 Do škôlky odchádzame okolo pol ôsmej. Som rada že ho ráno nemusím tahat z postele. On je už pred pol ôsmou naraňajkovaný, a je už v plnom nasadení 😀 Predtým ked nám spal cez deň tak večer zaspával okolo pol desiatej až desiatej. Som zvedavá ako to bude ked ho už nechám v škôlke aj spat 🙂

martinaema
13. nov 2009

to máte fajn, že nemusíte tak skoro ráno chodiť s nimi. Ja v práci začínam o siedmej, a hoci to mám kúsok, aj škôlku máme za rohom, predsa len ju musím odniesť o pol siedmej Vtedy u nás len otvárajú škôlku, takže je tam chúďatko samučká skoro hodinu. Až okolo pol osmej začínajú chodiť ostatné deti. 😢

titkovamiriam
13. nov 2009

marti vsak poziadaj zamestnavatela o posun casu,alebo to uz neexistuje-neviem

leka323
13. nov 2009

Ahojte, moji synovia chodia spať okolo pol 9. Starší vstáva okolo 6- 6.30 hod. a zároveň budí aj mladšieho,ktorému sa veľmi nechce, starší je prvák, chce chodiť do družiny ráno aj poobede, veď v škole je super. Vyhlasuje. Tak uvidím dokedy. 🙂 🙂 🙂

nicky95
14. nov 2009

piatok bol strašný, no ja neviem či sa malý nebojí jednej z učiteliek, akonáhle ju uvidel, chcel ujsť zo škôlky. Teraz po novom nechce ísť večer spať, lebo vie, že keď ráno vstane treba do škôlky, včera aj dnes zaspával posediačky v detskej. Už sa bojím pondelka, fakt rozmýšlam nad tým, že ho vyberiem zo škôlky. Včera , dnes bol doma a mala som zas toho šťastného nezbedníka v dome.

nicky95
14. nov 2009

neviete my poradiť dajakú stránku detskej psychologickej poradne /mailom/ Dakujem

hasleerka
14. nov 2009

nicky ja ti veru neporadím, ale držím moc palce aby to dobre dopadlo a aby sa ti malý začal niekedy tešiť do škôlky

nicky95
14. nov 2009

ďakujem, skúsim zájsť tu u nás ku psychologičke s ním, len neviem či tam môžu aj také malé deti.

hasleerka
14. nov 2009

podľa mňa musíte mať niekde aj detskú psychologičku ... ja viem že tu u nás určite je ... skús prípadne pozrieť niekde na nete ... alebo ti určite tvoja detská dokyna poradí

kety80
14. nov 2009

ahojte 🙂

u nas ked sa stala obcas nehoda ked bola mensia ze sa pocikala tak nechali v skrinke ale sopliky pekne vysmrkali a zahodili ja nemam s tymto ziadne problemy 😉
nicky - psychologicku by ti mala poradit aj obvodna lekarka detska tak sa skus obratit na nu

tinasc
15. nov 2009

ahojte dlho som tu nebola. Inak nič nové, mali už divadielko a prišli im tam vodné zvieratká, takže sa tešila. Inak stále trucuje ráno, že nechce do škôlky. Ale keď prídem pre ňu o pol piatej, tak je natešená ako tam bolo dobre. Asi je to tým ranným vstávaním, lebo aby sme to stihli tak musí vstávať o 6.15 ale zase si v škôlke pospí. Už sa aj fotili, ale to sme nevedeli, nepovedali nám to, vraj aj pre učitelky to bolo prekvapko, ale vyšli veľmi pekne, Ivka sa veľmi pekne usmieva. Stálo ma to 8 Eur.

ramzesa
15. nov 2009

Ahojte mamule, choroby ani nespomínam 🙄 🙄 🙄 .
A martinaema mám niečo také ako Ty... začínam v práci o siedmej a škôlka začína o šiestej, dcérkina, takže ju som nosila ja (syn bol doma chorý :-P) , vstávala pred šiestou, príp. o šiestej a rýchlo sme utekali, inak fakt super 😅 , dieťa na ruky a bežím 😕 😅 do škôlky. Potom rýchlo električka :-P a ešte pešo kus :-P. Synovi škôlka začína o pol siedmej takže to už musí riešiť manžel, alebo ideme spolu. Manžel nás rozváža a ja vybehujem s deťmi z auta do škôlky :-P aby sme to pekne stihli :-P. Sama by som to na pešo nestíhala :-P 😒 .
A čo sa týka spania, moja vraj v škôlke spí, syn ani náhodou :-P, radšej nepíšem ani od koľkých mesiacov :-P 🙄 🙄 🙄 . A ani nepíšem ako dlho mu trvá, kým konečne večer zaspí a nepobehuje tu kontrolovať kto čo robí pod rôznymi zámienkami :-P a potom je jasné ďalší deň unavený, nervózny a zlostný 🙄 🙄 🙄 . Dcérka zaspí ako prvá, ona aj o šiestej aj napriek tomu, že spinkala v škôlke :-P.

danu
16. nov 2009

ahojte, tak my sme mali zavretu skolku cely tyzden kvoli velkej chorobnosti ju hygiena zavrela, oddnes otvorena po tyzdni tak uvidime kolko bude zdrava, normalne som sa aj cudovala ze ani nezaplakala kedze sme tyzden boli doma, tak som rada 😵

monky1
16. nov 2009

ahojte dievcata, mamicky skolkarov.....citam si vas, citam a pripajam sa k vam

....aj my sme v oktobri nastupili do skolky, malicka sa velmi tesila, prvy den sme s nou boli obaja, ani pusu nam nestihla dat, tak sa ponahlala....a ako dni plynuli, bolo to horsie a horsie.....plakavala aj cez den, hlavne pri zmene cinnosti - isli desiatovat, isli vonku, isli spinkat - a ked mali spat, tak plakala cely cas, lebo s tym sme mavali problem aj doma - cez obed nespi od roka a pol (viem, ze je to skoro, ale po niekolkomesacnom dennom trojhodinovom snazeni som to vzdala)......no a po tyzdni v piatok uz isla dnu s placom....neriesila som to, reku zvykne si...
......ale potom bola tri tyzdne chora, bola doma a do skolky isla az minuly piatok, lebo mali naplanovanu navstevu akvaristiky, na kt. sa velmi tesila - ale rano katastrofa - vybehla za mnou az na chodbu a utekala za mnou este asi 10 metrov, ale to som len zabuchla dvere a neobzerala sa, aby ma nevidela so slzami v ociach 😢

...a dnes uplny horor - plakala uz pri prezliekani, ze nechodme tam, podme prec, a ked, tak tu ostan so mnou....tak som ju vzala za ruku, odviedla do triedy a tam si ju prevzala pani ucitelka - vzala ju na ruky, hoci sa Hanka metala ako ryba na suchu a ja som sa zvrtla na opatku a utekala s placom prec - dnes som to normalne nezvladla .... snad si zvykne a prestane plakat - a ja tiez 😀, lebo nerobi mi to teraz dobre, ked tehulkujem a vidim ju taku ulutostenu
....ona je na mna velmi naviazana, cele dni travime spolu, tatino prichadza po 16h, 4 mesiace bol mimo SR, takze sme boli len dvojka, takze sa ani necudujem, lenze u nas v skolke nikto iny neplace, len Hanka, pani ucitelky su velmi mile, snazia sa okolo nej pekne....
...maminky, prosim Vas, kolko Vam trvalo, kym Vase dietatko prestalo plakat?

prepacte, trosku som sa rozpisala, ale musela som to zo seba dostat, lebo by ma kleplo 🤐

k.a.t.k.a.
16. nov 2009

ahojte, ja len ze som dnes dostala rodičak zo socialky a pritom som sa v sept. odhlasila lebo mala nastupila do skolky 😕 sa zrejme pomylili nie?

hasleerka
16. nov 2009

no idem kuknúť či aj mne náhodou neposlali, mohli by sa tiež pomýliť

nicky95
16. nov 2009

monky- potom malá plače aj cez deň? My sme teraz boli od piatka doma, prvé dni som mu nemohla ani spomenúť škôlku, dnes už vravel, že bude v škôlke múdry. Strááášne sa bojím stredy. Môj starší syn robil cirkus mesiac, ale iba keď som ho odovzdávala p.učiteľke, ale teraz malý to je horor. Kamoškina dcéra začínala od septembra, dva mesiace robila malá cirkus ešte aj v noci, teraz je ok. Musíme vydržať. Ja to budem riešiť tak ako teraz, keď už budem vidieť , že je toho na malého veľa , nechám ho doma na predĺžený víkend, aby sa trochu ukľudnil.DRŽTE SA!

kety80
16. nov 2009

ahojte 🙂
to s tym placom ma mrzi dufam ze to zvladnete a hlavne deticky mam len jednu radu mozno pomoze skuste aby ich tam vodili tatovia jedna mamina u nas to tak spravila a maly neplakal plakal len ked ho tam viedla mama tak skuste alebo poproste babky aspon na chvilu 😉

janulka18
16. nov 2009

Aj u nás v škôlke niektorým detičkám pomohlo,keď ich do škôlky doviedol ocino.Môjmu sa už zapáčilo,ale hádajte čo? Sme už znovu doma s horúčkami, vraj viróza - hrdlo aj priedušky čisté. Už ma to fakt prestáva baviť s tými chorobami.

danu
17. nov 2009

k.a.t.k.a. rodicak posielaju o mesiac pozadu 😉

Vcera v skolke super co nam ju konecne hygiena otvorila ale dnes sopliky ☹ a chyta si usko a place ze az, tak vecer zbehneme na pohotovost dufam ze nebude mat zapal 😖 , takze zajtra do skolky urcite nie 😖

nicky95
17. nov 2009

kety- no ocina poslať nemôžem, lebo ten by ho tam nenechal, ani babka. Zostávam iba ja, aj u staršieho sme tak boli. Manžel nechce o tom ani počuť.
janulka-čo sa vám zapáčilo, možno to pomôže aj nám?