Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

danu
11. feb 2010

ahojte 🙂
vcera mali decka karneval Ella bola myskou, bolo super, pojedli same maskrty co sme rodicia mali podonasat, super sa bavili, tancovali, tak cakame fotky co ucitelky fotili 😵

janulka18
11. feb 2010

Tak som zvedava,ci aj maly bude tancovat a zapoji sa.Karneval mame v pondelok,tak drzte palce,nech v zdravi vydrzime,zo dve deti uz v skolke kaslu 😖 Inak super napad-myska.Ozaj a akych masiek teraz byva viac-robenych,ci pozicanych?

head
11. feb 2010

ahojte,chcela by som sa spýtať na váš názor.Dnes sme sa boli pozrieť v skôlke na dni otvorených dverí s naším malým.Má ešte len 20mesiacov no boli sme zvedaví, čo nás na rok čaká,riešime jednu otázku:je lepšie dať dieťa do škôlky hned na celý deň,alebo postupne po hodinách predlžovať?

janulka18
12. feb 2010

Mne odporučili učiteľky, že ak ho chcem dávať na celý deň,tak ho tak mám dávať od začitku 😉 A myslím,že si zvykol v pohode.Horšie to zvládal po dlhých prázdninách 😖

sakura77
12. feb 2010

no,aj nas uz ma karneval za sebou,mali aj fotografa,tak som zvedava na fotocky 🙂 kiko bol "opravar" a povedal ze nabuduce chce byt vcielka 😀 asi niekto bol a sa mu to zapacilo... 🙂

head,urcite daj na cely den hned,ja som tiez chcela ked som ho davala v septembri,ale maly este mal plienku na spanie,to u nas neakceptuju,takze sa nedalo,ale teraz od marca ide uz aj na spinkanie,som zvedava ako to prebehne...

nadhera
12. feb 2010

head, jednoznacne na cely den - simi bol 2dni v septembri do 12tej a potom uz do 16tej. Plienku sme mali len cez obed, ale teraz uz nie. Aj ked mame kiahne / teda uz nemame,ale este 2tyzdne vraj musime byt doma/ maly sa stale pyta na skolku. 😉

janulka18
12. feb 2010

Tak parada, v pondelok karneval,malý sa teši ako naozaj a dnes večer teplota 38,5. Ako mu teraz vysvetlím,že na karneval sa nejde? My snáď máme tie podujatia zakliate.

tinasc
14. feb 2010

ahojte, u nás už karneval bol, Ivka sa tešila, ale moc som sa nedozvedela, ako to prebiehalo, Ivka bola skúpa na slovo... Janulka, aj my sme mali karneval skoro ohrozený, lebo Ivku bolelo uško, mala aj antibiotiká, doktorka ju nakoniec na karneval pustila 😉 dúfam, že to malý pochopí 🙂 je to smola...

zdenus
15. feb 2010

cauko 😉
u nas bol karneval minuly tyzden...eliska nebola, lebo bola preventivne doma, kedze v ich triede boloi 3 deti z 23 🙄 🙄 🙄 , tak radsej nech aj ona nejaku pliagu nechyti....a karneval nemali v skolke, ale na zakladnej skole, tak si to neviem dost dobre predstavit 😕 😕 😕

janulka18
17. feb 2010

No malý sa konečne spamätáva z choroby,vraj viróza.Ako vysvetliť niektorým maminkám,že keď si dieťa doma preliečia,bude choré týždeň a majú pokoj.A keď ho dajú chorľavé do škôlky,bude sa to ťahať týždne tri 🙄 ?Podotýkam,že chorľavé detváky tam dávajú aj matky,čo sú doma.Už začínam byť z toho pekne podráždená.

janulka18
17. feb 2010

A to nepokladám za chorobu nádchu.Soplíky mi až tak nevadia.

sakura77
18. feb 2010

janulka,aj u nas napodobne,to je asi fakt vsade....

sakura77
18. feb 2010

no a nas Kristianko uz ma prvu frajerku 😀 tento tyzden nastupilo nove dievcatko,tak ze jej je stale v patach,aj na prechadzke si isli za rucicky 😅

janulka18
18. feb 2010

sakura:gratulujeme k prvej laske 😀
inak mozno stihame jeden karneval,tak uvidime.

titkovamiriam
18. feb 2010

ahojte po dlhsom case-marek bol 3t.doma,najskor bol chory a brat prve antibiotika-biseptol a potom sme ho nehali doliecit.o karneval sme prisli no v pondelok budu mat niaku šašoparadu.tak uvidime ako dlho vydrzi.

nadhera
18. feb 2010

sakura 😀 nas uz ma druhu frajerku - prva neprisla po novom roku do skolky kvoli chorobe, tak si nasiel druhu 😀 😀

zajtra ideme na kontrolu po kiahnach, tak snad od pondelka konecne pojdeme do skolky.

danu
18. feb 2010

ahojte
zajtra budu 2 tyzdne od prepuknutia kiahni v triede a ella nic nedostala. 😖 cakala som, zeby sme to mali za sebou. Dufam ze ich nedostane v lete, lebo v tele sa parit doma a trapit sa so svrbiacimi pluzgierikmi by nebola ziadna vyhra

nadhera
18. feb 2010

danu,ver mi, ze ani v zime to nie je ziadna vyhra - kopa snehu a maly stal pri okne a pozeral na kopec, ako decka sankuju ☹ a on nemohol ist dva tyzdne von. dnes sme boli s bobami, lenze sneh sa topi a dokonca prsalo. uz je po zime.
a na svrbenie si vypytajte fenistil kvapky. 😉

sakura77
19. feb 2010

nadhera,tak simonko je uz tera takyto suknickar? 😀
u nas su od pondelka prazdniny,potom uz nastupujeme na cely den,tak som strasne zvedava,dufam ze to zvladne...

nadhera
19. feb 2010

po kom to moje dieta je 😉 taky maly a uz strieda baby 😀
u lekara OK, dokonca aj preventivka k 3emu roku urobena, od pondelka skolka, len ci ho tamarka nevymenila za ineho 😉 sama som zvedava, kolko z 18tich kiahnovych deticiek uz opat chodi do skolky. A ako to bude s karnevalom, maska caka.

tinasc
20. feb 2010

ahojte, u nás v škôlke sa našťastie žiadna nákazlivá choroba neobjavila, dúfam, že nič nehrozí 🙂 našťastie zdravá je, tak dúfam, že jej to vydrží...

titkovamiriam
20. feb 2010

ahoj tinasc kde mas fotky?nasa tema na regionoch ani netusim ci este zije.v nasej skolke okrem soplov nic no aj tie soplave deti mi piju krv....

nadhera
22. feb 2010

rano siel simko do skolky nateseny, snad mu to vydrzalo cely den 😉 jeho bracek dostal cez vik kiahne. aspon to budeme mat za sebou. Ved aj on sa pomaly chysta uz do skolky.

janulka18
22. feb 2010

no ja som sa už dnes napalila a išla som znova k dokimu. Maly sa cely vikend stazoval na hrdlo a drhne ako tuberak ☹ .Tak sme skoncili na antibiotikach,nastastie sme dostali tabletky a nie ten hnusny sirup.A vlastne aj tak su prazdniny.
titkovamiriam: mna tie sople tiez stvu, ale snazim sa tolerovat to a brat to tak,ze nadcha nie je choroba.Ale ukaslane deti,tie ma teda...... 😠 😠 😠 😠 😠

tinasc
22. feb 2010

ahojte, Miriam fotky som si zmazala sama, lebo som chcela dať iné aj aktuálne, len neviem, kedy sa k tomu dokopem 😀 a naša téma, neviem či ešte žije, však do nej okrem nás aj tak nikto nechodil. Ivka je zdravá, našťastie ani soplík, inak k tým ukašlaným deckám, tiež ma to hnevá, že deti sú v škôlke choré, ale zase min. týždeň Ivka trošku kašlala, ale našťastie z toho choroba nebola, asi len zo zimy, prešlo jej to samé bez liekov. Ale zase každý kašel je iný. Chorým detičkám prajem skoré uzdravenie 🙂

titkovamiriam
22. feb 2010

ahojte tak marek dnes len žiari mali v skolke klaundiadu pozerala som na nete asi nieco taketo
http://www.elma.sk/7-p.html
šašo maroš 😀 😀 😀

nadhera
26. feb 2010

v skolke je uz 7deti /pred tyzdnom 4/ - ostatne maju kiahne. karneval bol spojeny s inou triedou, takze simko je trosku sklamany. snad dalsi rok. 😉

marion
26. feb 2010

Ahojte mamicky...moj sym Lukasko mal v januari 3 roky, takze sa chystame do skolky. Mal by nastupit teraz 1. marca ale je chory tak sa musime doliecit. Cim viac sa blizi termin nastupu...mam strach...

Problem je v tom, ze mam strach z toho aby mu niekto neublizil. Viete vobec neviem ake tam maju hracky, ci mu niekto nemoze vypichnut oko, napr. toto ma napadlo. Viem ze mozno vymyslam ale mam strach...

Lukasko nie je bitkar, ale ked sa s niecim hra a chcu mu to zobrat tak sa brani... 🙂

Dakujem...

janulka18
26. feb 2010

nadhera:aspoň nejaký karneval zažil ☹ My sme obidva prekašľali a malý bol dosť smutný,aj keď možno aj tak dobre,lebo synovec bol na karnevale a doniesol si virozu a drhne.
marion:neboj,on si tam poradí,môj malý bol tiež taký a celkom v pohode.Aspoň sa vie viac presadiť.Ale učím ho,že keď ho niekto bije,nech sa bráni 😎

sakura77
26. feb 2010

marion,tak jasne ze prve dni budes ako na ihlach-teda ja som aspon bola a len co crnkol telefon uz som videla katastroficke scenare ze co sa stalo.. 😀 ale neboj,to si zvyknes 🙂