Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

tinasc
3. sep 2009

no vidíš a toto by ma nenapadlo, že by to takto mohlo byť... ona ani nerevala, len bolo na nej vidieť aká je z toho hotová. Učitelka musela zvoliť krízové riešenie situácie, tak ich zobrala von 😀 tam už potom tá malá nerevala...

sue
3. sep 2009

Tak my sme úplne nadšeni 😵 škôlka super, učiteľky super, Mackovi sa tam veľmi páči. Len ma mrzí,že tam musí byť tak dlho... poriadne sa nestíham porozprávať s učiteľkami,aký bol,ale je na ňom vidieť,že sa mu tam veľmi páči 😵

ikulka
3. sep 2009

ahojte tak aj my sme školkári no len s velkými problémamy...včera skoro v pohode ale dnes preplakala celý den ☹ prišla domov s fialovými očami od plaču...dávam ju tam na celý den nechceli mi ju vziať na pol dna že nech si zvyká hned na ten režim....tak uvidíme ako to bude dalej ako to bude zvládať

tinasc
3. sep 2009

ikulka, snáď si malá čoskoro zvykne 🙂
každá škôlka je iná, niekde berú už na celý deň, my sme nemali na výber, jednoducho si musí prejsť tým adaptačným pobytom 🙂

vilki
3. sep 2009

ahojte, samko dnes rano vrieskal ako o zivot....ale potom sa zevraj hral a na obed vsetko spapal a hodinku aj spal ale ze poobede bol umrncany...a zajtra tam uz nechce ist...neviem co bude rano...a aj vcera aj dnes ked sme prisli domov tak bol nervozny, podrazdeny, nechcel sa poriadne ani hrat, krical aj na mna, sam nevedel co chce...neviem co je to za reakciu... 😒

vranka4
3. sep 2009

Ahojte maminy 🙂 ,náš druhý deň v škôlke celkom fajn,ráno vytešení obaja,aj v škôlke,len keď sme sa sme sa chceli nebadane vytratiť z triedy,keď sa hrali, Marek nás zbadal,hneď sa rozbehol s plačom za nami 😒 ,hneď aj Ivka za ním,ale p.učiteľky ich vzali na ruky,my sme odišli,na chodbe sme trošku postávali a počúvali ,či neplačú 🙂 ,ale prestali a poobede spokojní,chválili ich,že sa napapajú,sú zlatí,len Marek deťom kazí všetko,čo postavia-huncút 🙂 ,tak uvidíme,sľúbila som im,že zajtra sa s nimi pohrám v škôlke 🙂

evulik6
4. sep 2009

Ahojte...tak tretie odlucenie mame za sebou.... dnes nas maly velmi nechcel ist... ked sme tam prisli pocul plakat adamka a na chodbe mi hovoril ze adamko place, zasmial sa a utekal za nim, ale ako sme prisli do triedy tak sa na mna zavesil, zacal mrncat ze ide so mnou, tak som sa s nim trosicku pohrala a rychlo usla... joooj veru nebolo mi vsetko jedno... mam strach ze v pondelok tam nebude chciet ist... :(( A to ho ma vystrajat iba tatinko lebo ja idem do roboty... no neviem ako to zvladnu chlapi :(

zuzidr
4. sep 2009

Ahojte,tak mi sme dnes mali kritické ráno 😅 ☹ nemohla som ju zobudiť,chcela spinkať,potom sa nechcela obliecť,ale do škôlky sa tešila,lebo mi povedala že ide do škôlky v pyžame 😅 po ceste v pohode,aj na chodbe v škôlke,ale potom ked sme prišli do triedy,tak tam lukáško plakal,a rozplakala sa aj Emma,ale hrozne,tak si ju učitelka zobrala na ruky a poslala ma preč ☹ ☹ ☹ ☹ dúfam,že to už je v pohode 😅 🙂

ale inak ju učitelka velmi chváli,že s nou niesu problémi 😀 😀

radoslava
4. sep 2009

Ahojte mozem sa pridat aj ja mam novopečenu školkarku
Dnešny den bol už od rana hrozny. Doma plač a v školke sa odomna nechcela odtrhnut skusala som ju niečim zabavit no marne. Az ju odomna museli odtrhnut strasne plakala. Ona vnutri ja vonku. Takže treti den lučenia za nami ja plačem doma ona v školke.
V pondelok nastupujem do prace, po vikende to bude asi zase tažke so školkou. No čo budem asi revat v autobuse. Dam si na čelo lepičku Mamička školkarky. 😉

evulik6
4. sep 2009

radka, ja toteeez...aj ja nastupujem v pondelok...och...

mozno na nich vplyva aj pocasie, ked je dnes tak skaredo :((

danu
4. sep 2009

dnes katastrofa od polky cesty uz rev, ucitelka jej este aj ruku od mojej musela vytrhnut aby vobec do skolky vosla ☹ snad uz je lepsie

titkovamiriam
4. sep 2009

marek tiez revy 😠 ☹ som z toho hotova,esteze ho rano vodi priatel 😀

zuzidr
4. sep 2009

😠 ako tak čítam,tak dnes bol kritický pre všetky detičky a miminy ☹

ale snád to prehrmí a bude dobre 😅

len už teraz sa obávam pondelku 😕

adrianamickova
4. sep 2009

aj moja dcerka plakala 😢 ,a ja s nou ☹ 😔
3 den v školke ☹ ☹

renca3
4. sep 2009

mensi syn skolkoval uz od novembra do konca jula, ale po tom mesiaci doma robi rano v skolke ovela vacsie sceny ako ked tam zacal chodit. dnesny 3. den bol kriticky aj u nas. 😒

vranka4
4. sep 2009

naše dvojičky ráno vysmiate,tešili sa,po príchode do triedy Ivka sa hneď išla hrať,Marek sa odo mňa nepohol,až keď som sa s ním išla hrať-teda opravovali sme s náradím auto-on je taký domáci majster,p.učiteľka prišla k nemu a ona akože nám ide pomôcť,vystriehla som moment a rýchlo odišla,tak dúfam,že to zvládol,lebo ráno mi hovoril,maminka nepojdeš preč 😒 ,ináč som milo prekvapená,vždy,keď sme prišli do triedy,nikto z detí neplakal,a je kopec nových drobcov,a ja ,že aké potoky sĺz budú,asi ich p .učit. vedia zaujať 🙂

lubkaj
4. sep 2009

Aj my sme mali dnesne rano zle, aj ked trochu lepsie ako vcera. Vcera hrozne reval "Maminkaaaa, maminkaaaa", ale povedali mi, ze sa rychlo ukludnil a potom uz bolo dobre, aj pekne jedol a spinkal.
A dnes bol uplne v pohode, aj do triedy vosiel s usmevom, ze "zakyvame si cez okienko", ale ked mi kyval, uz som pocula, ze mi nieco hovori. Posielala som ho, nech sa ide hrat a za pani ucitelkou (dufala som, ze ho zabavi), ale on nic, stale nieco mrncal. Tak som to nevydrzala a vratila som sa. Ucitelka (bola tam ina ako vcera rano) sa pri dverach triedy bavila s kucharkou a pyta sa ze preco som sa vratila. Ja na to, ze vidim cez okno ako place a je tam sam. Maly uz dobehol k dveram a mrnci "Ja tu nechcem byt tak dlho...", tak ucitelka zavrela dvere a vosla s nim do triedy. Tak som si povedala fajn, ide sa mu venovat, ale ked som vysla von, zasa tam pri okne chudacik stal sam a mrnkal ☹. Nastastie potom ho ucitelka od okna zobrala, tak som zvedava...

janinkaza
4. sep 2009

ahojte...
tak my máme kritický už tretí deň...ako sa cez prázdniny tešil, tak teraz sú to hororové scény...nechce tam ísť, nechce tam byť a len plače a plače...no amen tma...prvé dva dni tam bol aj so spaním a dnes nám už učiteľka navrhovala, či pre neho nechceme prísť už na obed...bol tam mm a ten povedal, že sme obaja v robote, tak sa nedá...ale žalúdok mám scvrknutý a čakám, čo nám povedia, keď poobede pre ňho pôjdeme...

...už aby bola tá adaptačná fáza za nami !!!!...ja si pamätám, že som strašne rada chodila do škôlky a bola som nešťastná, keď som musela ísť niekedy ( hlavne v piatky ) domov na obed....to moje chalanisko nemá zo mňa asi fakt nič !!!!! 😒

ikulka
4. sep 2009

ahojte tak u nás zas to isté presne ako u vás ☹ teiž veeelky plaač už doma a v školke ani nevravím.... aked sa konečne ukludnila a hrala sa prišli dalšie plačuce deti a tak saška začala plakať nanovo, ale asi to bude počasím lebo dnes im tam plakali všetci komplat ako prichádzali tak to budu mať učitelky pestréééééé len dufam, že anšu to potom prejde a nebude zas plakať celý den ako včera 🙄

petusko
4. sep 2009

u nas sa to nejako stupnuje, dnes plakal uz doma, ked som ho obuvala 🙄
v skolke tiez reval na raty, ale nie dlho. on je tam jediny novy, takze nejake retazove reakcie nie su nastastie.

cairka
4. sep 2009

tak my máme nástup predbežne dohodnutý na 1.10, ak nám to doktorka ešte neoddiali... ale asi to pôjde ťažko - najprv chcela kuknúť detičky, tak sme šli kuknúť, akurát spievali olijanka, tak sa veve vyštverala na ruky a učiteľka čosi ku nej prišla, len jej povedať, ani brať ju nechcela, tak sa na mňa zakvačila že ma až uštipla ale deťúšiky boli zlaté, ako tam sedeli dokolečka a spievali a bude mať veve na skrinke mačičku, tak bola spokojná, že pekná, len má hornú skrinku, tak že ako si tam bude veci odkladať tak vysoko 😝

miriam17
4. sep 2009

ahojte baby tak ako vase deturence?ako sa im paci v skolke?...moja viktorka rada chodi do skokky ani raz neplaklala ale skor ma uz vyhanala....a dokonca aj spinkala co som neverila.....
vedka vvsetko je zatila dobre..a uvidime po case ako to bud

danu
4. sep 2009

tak nakoniec my v pohode 😵 ucitelka mi vravela ze chvilu si este poplakala ale pottom super 😵 dokonca nas pochvalila ako si vie pekne sama davat nohavicky dole a hore a aj teplaky ked cikaju 😵 uvidime v pondelok

tinasc
4. sep 2009

ahojte, my dnes ráno v pohode, sme sa rozlúčili aj sme si zakývali a odišla som, ale poobede mi učitelka hovorila, že Ivka plakala, lebo iné dievčatko začalo plakať, tak sa aj Ivka rozplakala, že ona tu nebude, lebo jej sa to nepáči, že to dievčatko plače a nedala sa ukľudniť ☹ tak neviem neviem, hovorila, že už nechce ísť do škôlky 😖 ale zase akonáhle prestalo dievčatko plakať tak prestala aj ona 😉 tak dúfam, že v pondelok už nebude plakať nikto... zase keď som pre ňu prišla, tak mi hovorí, že chce byť ešte v škôlke...

sakura77
4. sep 2009

ahojte,my mame tiez "skolkara" prvy den super,druhy den povedal rano ze nejde,ale nakoniec isiel uplne v pohode,ani domov néchcel ist,lebo sa hrali vonku a jazdil na motorke jak zeravy 🙂 no adnes rano som cakala pohromu,ale nic,pekne isiel,sa tvaril priam ze sa tesi,ale ked som pred obedom prisla,tak som nakukla do triedy a prave sa rozplakal-tie 2 dni bolo pekne tak ked som dosla boli vonku,tak som ho odtial brala,dnes boli niekde na prechadzke,prisli skor,tak nechapal ze preco som neprisla kym boli vonku,ze preco ma ist naspat do triedy,ked predtym nesiel,motovidlo male,ale povedal ze v pondelok pojde,tak snad to bude ok,uvidime po vikende

neviem ci by som to zvladla keby mi nejak moc rano place,je to tazke asi pre maminky,teda aspon ja to prezivam,cele tie hodiny rozmyslam ci tam neplace,ci ma nevola,ci mu nieco nie je....snad si musim aj ja zvyknut 🙂

titkovamiriam
4. sep 2009

tak mareka nakoniec pochvalili ze bol cez den suprovy a to nemohli ist von,papal,spal a kreslil.ked som pre neho dosla tak sa hral s kuchynkou-su mu vzacne babske harcky 😀 😀

radoslava
4. sep 2009

Evulik6 tak držim palce v pondelok. Ja mam normalne malinko aj tremu. Ako bude v praci i ked som tam bola vypomahat. Vo februari aj marci a aj v maji a juni
Ako tak čitam tak dnešny den bol riadne kriticky. A pondelok bude asi detto.

helka101
4. sep 2009

No aj my sme dnes mali priam hystericky zachváát, už do škôlky som ho nevedela dostať, v šatni plakal o život, a do triedy ani za svet, učitelka ho musela doslovne odomna otrhnuť a hned ma aj posielala preč... 😔 on plakal dnu a ja celu cestu domou... 😔

Poobed mi povedali, že plakal len za kus, pekne spinkal, len im tam odmieta jesť, nevedia donho nič dostať, okrem suchého chleba a dnes vyjedol zemiaky z poliekvy 😅 uvidíme ako to teda zvladneme v pondelok...
mal sním chodiť manžel, ale preložili mu smenu, tak to bude zase namne... 😒

Evulik, ty sa v pondelok drž, tak ako aj ostatne mamičky.. nejako to musíme zvladnuť 😎

titkovamiriam
4. sep 2009

a zabudla som vam napisat ze marek je nadseny kuchynkou co tam maju na jednej stene-dnes,,varil,, pre deti a pani ucitelku 😀

ikulka
4. sep 2009

no veru dievčatá musíme to nejak zvládnuť my aj detičky 😒 chudence pre tie to musí byť riaden šok, teda aspon pre našu. už je aj chorá má soplíky a teploty tak uvidím ako bude do pondelka, ale priznám sa trošku sa toho bojím...ona tak aj pekne papá aj sa pohrá aj spolupracuje len že je strááášnelutostivá, aj každých 5minut poplakáva a hlavne pred spaním že place, lebo ona od 2 rokov nespáva a tu ich asi nutia a ešte k tomu bezo mna tak je chuda hotová.....