Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

michalag
23. jan 2009

Ahojte a dobre rano vsetkym 🙂 ,
Tak my uz mame prihlasku a uz som ju dala potvrdit aj Dr.
Baby idete dat deti aj zaockovat proti pneumokokom? Ja planujem pred skolkou tak 2-3 mesaice pred nastupom

titkova jeeej simla som si ze Michal ma dnes narodeniny, tak vsetko najsamlepsie, hlavne vela zdravicka a uspechov v skole 😉 🙂

titkovamiriam
23. jan 2009

dik!
ockovat nedavam.

sassi
autor
23. jan 2009

michalag ja už syna mam zaočkovaneho, davala som ho za nejakých 2x 90 korun Prevenarom, ked to začala preplácať poisťovna deťom do 2 rokov ... takže toto mame vybavené
a tiež sme zaočkovaní proti chrípke a aj do školky ho isto dam dosť čo dostane ostatné školkarske choroby, nemusí ešte aj chrípku 😖 aj ked 100% zaruka to nie je 😉

sassi
autor
23. jan 2009

mimi, Michal ma dnes narodeniny? Tak ak ano, Všetko najlepšie 🙂

titkovamiriam
23. jan 2009

prave dnes!o 10,30 😀 - ja tym ockovaniam ktore su mimo povinne neverim,kamaratka ma deti ockovane proti vsetkemu moznemu a stale su kaslave,soplave a teraz mali zapal stredneho ucha-v skolke a sklole viac niesu ako su,nehovorim ze je to tym ale su alergici na vsetko mozne a chalan ma uz aj astmu ☹

cairka
23. jan 2009

titková, aj ja sa pripájam ku gratuláciám 😵

veve má tiež astmu a alergologička nejak extra neospevovala očkovanie proti pneumo, že nemám čakať žiadne zázraky ... takže ešte neviem, či dám. 😒

boli sme na výter u dr. skoro ráno a ked sme šli domov okolo škôlky, tak akurát vybehla nejaká maminka s červenými spuchnutými očami, tak mi jej bolo ľúto, ale asi budem vyzerať obdobne v septembri 😅

sassi
autor
23. jan 2009

ja tiež neverím pri očkovaní na zazraky, ale maly je relatívne zdravý zatial
ono treba okrem očkovania budovať tu imunitu aj inak
my sme s dcerkou chodili plávať, do sauny, do solnej jaskyne, v lete k moru ...
dcera si v školke odbila behom 1 roka všetky možne choroby, vrátane šarlachu a kiahní ... a teraz už je tiež relatívne fit. Od začiatku roka vymeškala 2 hodiny, čo sme boli na preventívke so zubami 🙂 A je tiež zaočkovana na chrípku, okrem toho jej davam len 1 Marťanka denne, aj to niekedy zabudnem 😀
Min. rok tiež bola chorá len 1 týžden ... ale myslím, že dosť pomaha u nas to more 😉 No neviem, či nám to tento rok vyjde 🙄

barborenka
23. jan 2009

Ahojte,aj my by sme mali nastupit do skolky v septembri,teda nie som este pevne rozhodnuta ci ju mam dat,v novembri bude mat 3roky,co nam akurat vychadza na skolku ale ja sa do prace nechystam a neviem sa rozhodnut,je tu niektora z vas ktora s podobnym problemom?

titkovamiriam
23. jan 2009

barborenka-ma to dve strany,ak budes doma maj dietatko doma-no zasa je dobre ked je dieta v kolektive-tak si vyber musis sa rozhodnut sama a ked tak aj tak je este cas-ziadost mozes podat keby nieco a ked nenastupi tak zoberu ine dietatko 🙂

barborenka
23. jan 2009

tak nejak som premyslala aj ja,no uvidim

cairka
23. jan 2009

barborenka, ja tiež stále zvažujem, kedže budem robiť doma (teda dúfam 😝 ) a kvôli vaneskinmu zdravotnému stavu. ale zatiaľ vyhráva škôlka na 4 hodiny. Veľa naších kamošov išlo už od septembra do škôlky, od ďalšieho septembra pôjde aj ten zbytok a nebude mať nikoho známeho na hranie - teda rovesníka. takže to doobedie v škôlke sa mi páči, že bude s deťmi.

barborenka
23. jan 2009

a to si ju bola zapisat do skolky a dohodla si sa s ucitelkami?nad takou moznostou som zatial neuvazovala ale paci sa mi

janetina
23. jan 2009

Ahojte dievcat pomaly sa aj my chystame na zapis do skolky, v septembri budeme mat 2roky a 7 mesiacov a je to tazke najst vhodnu. Naolko sme rieseni ako astmatici co dufam ze nebude pravda by som chcela mensi kolektiv a do jasli mi vraveli ze je to neskoro. Nepoznate nejaku dobru skolku v NR kde je malo deti?,???

A kde si mam dat inzos ze hladam opatrovatelku do septembra...vybavujem si totiz pracu a neviem ci to nerupne skor ako v septembri a nemam ho komu dat povarovat, ??? Totoiz hladala som tu vo forume a nikde nic nevidim
dakujem

cairka
23. jan 2009

no ešte som bola len po prihlášku, ale viem, že do tejto škôlky berú deti aj na 4 hodiny. poriadne sa dohodnem s učiteľkami, ked pôjdeme oficiálne zaniesť prihlášku, potvrdenú od mudry - ja len musím zistiť, či mi ju vezmú, ked im pred nástupom podarujem sprej pre prípad záchvatu 😅 bežne ho netreba, ale tie prvé dni sa bojím, že ak bude plakať, tak sa objaví dačo 😒 takže potom podám presné info, čo povedali 😉

elise
23. jan 2009

ahojte aj dávammalého do škôlky od septembra 😉
našťastie mamina mi robí v škôlke tak mám výhodu ona ho zapíše 😀

barborenka
23. jan 2009

janetina ja ti asi neporadim,kedze niesom z Nitry a s tymi inzeratmi ti tiez neporadim ale urcite ti tu niekto poradi.
cairka teraz si mi dala dobreho chrobaka do hlavy,aj aj si pojdem pondelok pre prihlasku a skusim si to takto vybavit.
Tie 4hodinky bez nej vydrzim a poobede sa jej mozem znovu venovat

janetina
23. jan 2009

ozaj ja som pocula ze mozem dieta prihlasit do viacerych skolok? je to pravda?
barborenka to sme skoro rovnako narodene...🙂 uz ucis odpielnkovat ci nechavas to na prirodzenost aleboaz na leto?

barborenka
23. jan 2009

ja co sa tyka skolok som uplne off,tiez hladam informacie,my uz nemame plienky od septembra,ani v noci ani cez den ale nenutila som ju byt bez plienky,len som si vsimla ze kazde rano mala suchu plienku tak som jej ju prestala davat a nepocikala sa mi a cez den sa mi sama pytala

janetina
23. jan 2009

ooo supeer ten nas sinter kasle na to aj ked ma pocikane pancusky ci slipky a nocnik neznaca akurat redukciu na wc 😒

elise
23. jan 2009

mamina čo robí v škôlke tak tak nemajú problém dať plienočku na poobedný spánok. ale už by sa malo dieťa vypýtať povedať že chce cikať alebo kakakť aj ich posádzajú na záchodik 😉 ja som malého teraz dala do jasličiek aby si lepšie odvykol od plienočiek.

sassi
autor
23. jan 2009

naš chodi holý pol dna a nepociká sa, drží to ... a akonahle mu dam slipky a teplaky, do 5 minut su mokre 😒

andrea.m
23. jan 2009

chlapcom trvá odúčanie dlhšie ako dievčatkám

sassi
autor
23. jan 2009

andrea.m ... ja myslím, že to je individuálne, ale v globale asi ano ...
ale aj dcera mi v tomto veku ešte na nočníku ani nesedela vôbec a odučila sa uplne na 100% (aj v noci, bez nehôd) v 2r a 2 mes.

rybecka
23. jan 2009

sassi,
my sme na tom podobne ked nema plienku tak necika a ked mu dam tak tam nacura kolko len vladze a pyta sa az ked mu to tecie dole nohou ale ja verim ze sa to raz naucime 😉

sassi
autor
23. jan 2009

jemu stieklo po nohe a zalkol sa... aj to je dobre, že mu to nie je jedno
a do nočníka troška nacikal, ale viem, že s amu dalo viac
a oznamuje mi, aj ked cikal do plienky, že ma "fuj" ... a ked sa pokaká ta ma "be"

janetina
23. jan 2009

pekne pisete o plienkovani, no my stale nejako nic paci sa mu nosit slipky aj ked su mokkre 😉 , ked idem ja na wc aj my odtrhne papier a tak ale ked mu poviem pod aj ty tak nieeeeeeeee, hadam o omesiac ked bude mat 2 aj 1 mesiac ano. Asi ho dam do jasliciek sukromnych do septembra i ked je to horibilna suma. Jedna kamoska tak mala dievcatko a tam sa oducila. ono asi nas Timo potrebuje detsky vzor. Lebo minula mu ukazoval kamosko áko sa spi dobre v postielke a uz tam aj spi po cca 2 rokoch 😀 😀

hasleerka
23. jan 2009

barborenka, ja mám tiež podobný problém, malá bude mať 3 v oktrobri, kludne by som s nou bola ešte doma, ale zapísala som ju do škôlky aspoň na 4hodiny, lebo sa strašne pýta medzi deti ... uvidíme ako bude na tom so zdravím, môže sa stať, že bude bývať chorá ako tá staršia a budem s nou musieť zostať doma na predlženej materskej.

barborenka
23. jan 2009

ja som si dnes behla po tu prihlasku do skolky,mame to asi 5min.od domu,porozpravala som sa s riaditelkou a pojde len na tie 4hodinky,zoberu ju urcite lebo je tam malo deti,byvame na dedine,sice som neni odtialto ale urobila na mna ta skolka dobry dojem,tak som zvedava
haslerka som zvedava jak to zvladneme v septembri

mamine
24. jan 2009

Ahojte, ja som si bola vcera potvrdit prihlasku. Do skolky vezmu 6 deti, citate dobre, 6 kusov. Ale je tu ista nadej, ze mojho tomasky vezmu. Tomi bude mat v okt 3 roky a prihlasujem ho od septembra. Lenze, ja osobne o tom nie som presvedcena, ze je to spravne. MOzete mi niektora ppovedat, co dobre prinesie MS trojrocnemu dietatu?
Je mi jasne co to prinesie mne - trochu pokoja na pracu, pretoze ja uz rok pracujem na TPU, v skutocnosti chodim ale do roboty tri dni a zvysok si nosim domov a robim to v noci, co je strasne znicujuce. Takze ja ziskam pokojny cas na pracu. Ale je ten moj pokoj hodny toho, aby som dieta odlozila do skolky. Asi stresujem - matka prveho dietata 😀

barborenka
24. jan 2009

mamine aj ja som premyslala ci dat alebo nedat Barborku do skolky,ja som doma takze ona moze byt kludne somnou ale ked sme na prechadzke a vidime skolkarov,vidim na nej ako sa tesi a ako im mava,tak ja to robim pre nu,viem ze sa tam bude citit dobre,nauci sa nove veci a 4hodinky prejdu ako voda