Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

ena
2. júl 2009

sue: ja si neviem predstavit, ze by Marek mal uz ist do skolky, my to v septembri budeme zazivat este len s Filipom 🙂

sue
2. júl 2009

Eni, no čo narobíme 😝

evulik6
29. júl 2009

ahojte...
aj my nastupujeme do skolky od septembra a tym padom ja musim do prace... alebo ostat doma bez prijmu nejaky ten cas aspon zo zaciatku...neviem co mam robit...
taktiez mam problem vyrovnat sa s tym ze maleho niekam odlozim...viem ze mu tam bude dobre, ze tam su deti a budu sa hrat, ale bude mi strasne chybat.. ja neviem,chvilkami je mi z toho az do placu ...asi mi sibe... mate niektora tiez taketo stavy???

sisi1
29. júl 2009

evulik: presne viem o com hovoris....mna raz normalne vecer na posteli prepadla taka depka, ze odvediem mojho chrobacika k cudzim ludom...bolo mi na nic z toho....snazim sa to predychavat kazdy den a uvedomujem si, ze sa to blizi.....
Samu seba presviedcam ako mu tam bude dobre, ze aj ja potrebujem zmenu a pripominam si aky je obcas nervny a zly...mozno to pojde lahsie, ho tam odviest... 😅

titkovamiriam
29. júl 2009

maminky nebojte sa dobre bude!!!uz som skolkarov mala tak viem o com pisem,samozrejme ze aj ja mam obavy ako marek znesie tu zmenu v jeho zivote ze bude mat uz aj on,,povinnosti,, no verim ze choroby sa nam vyhnu,ze nadavat sa nauci co najneskor nie ako michal co za tri tyzdne vedel vsetky ,,vybrane ,,slova od kamosov a ako 3 rocny pouzival slovo-jebne ma,ked sa mu nieco nepodarilo,hoci doma to nikdy nepocul!!!!! 😝

janulka18
29. júl 2009

My tiež nastupujeme do škôlky v septembri,ale ja mám pocit,že malý to už naozaj potrebuje.Nielen deti,ale aj trochu zmenu,nové zážitky a tak.Ale tiež sa bojím chorôb,keďže budeme mať aj novorodenca od augusta 🙂 .Tak verím ako Miriam,že choroby sa nám vyhnú.A na margo nadávok,mne malý len raz počol robotníka,ktorému padlo kladivo povedať do p... a trvalo mesiace,kým zabudol.

petusko
30. júl 2009

evulik, uplne ta chapem. cim je september blizsie, tym viac sa pytam sama seba, ci to bolo spravne rozhodnutie 😔 keby som isla do prace, bolo by to asi ine, ale ja budem doma s mladsim synom a jeho idem niekam odlozit 😢 mam vycitky, ze mu nejakym sposobom vezmem to bezstarostne detstvo, kedy sme mohli ist kedykolvek kamkolvek a robit cokolvek spolu. ze jednoducho este ma narok byt so mnou doma aspon do tych troch rokov. som uplne na pochybach 😢 zrazu bude musiet kazde rano vstavat a cupitkat do skolky. normalne v kutiku duse dufam, ze aj ked prihlaska je podana, tak naostro zacne chodit az po novom roku 😕
na druhej strane spolieham na to, ze medzi detickami bude mat kopu novych podnetov, bude odvaznejsi, ziska novych kamaratov. desim sa septembra... ☹

hasleerka
30. júl 2009

babulky nebojte nestresujte, ved tá školka nie je povinná, hocikedy ich možete nechat doma ... ja som tak robila občas so staršou, ked sa nám nechcelo íst do školky zostali sme doma a urobili sme si vlastný program ... a počkajte aké budete pyšné ked sa vám vaši drobci predvedú na vianočnom večierku alebo na den matiek ked budú vystupovat

tinka5
30. júl 2009

PRAJEM VAM VSETKYM PEKNY DEN!KTO MI PORADI AKO SI MOZEM DAT PREDLZIT MATERSKU?!CO A AKO...!

tinka5
30. júl 2009

titkovamiriam
30. júl 2009

tinka porad sa z detskou lekarkou 🙂

k.a.t.k.a.
31. júl 2009

ahojte , mala bola prijata do skolky, postou poslali list ze ju prijmaju cize v septembri nastupuje, len chcem vedieť ci nam daju este nejake instrukcie kedy presne, co doniest ... alebo tam mam ist este osobne?

danu
31. júl 2009

k.a.t.k.a. nm tiez doslo rozhodnutie postou, a na dni otvorenych dveri bolo povedane ze v auguste tam amme prist a potvrdit ci naozaj nastupujeme a daju dalsie pokyny

olianko
31. júl 2009

Ahojky 🙂
My tiez nastupujeme v septembri do skolky.Nam to oznamili telefonicky a potom sme mali slavnostny zapis.Boli sme tam aj s detmi a tie si vyskusali ako to je byt v skolke.Nam rodicom povedali vsetky potrebne veci a ked sme chceli vediet nieco navyse tak sme sa pytali
V auguste ideme pre seky a v septembri hura do skolky.Som zvedava ako to zvladneme 😅 🙂

evulik6
31. júl 2009

ahojte...
dakujem za odpovede aj za podporu ..som rada ze ma niekto chape, lebo u nas doma asi nik okrem maminy... dufam ze to zvladneme bez nejakych velkych placov a chorob... ja som tiez uvazovala ze ho dam az od noveho roku ale myslim ze teraz to bude pre neho lepsie... Aspon si do zimy trosku zvykne 😉

tinka, ak nieco zistis daj vediet, to by aj mna zaujimalo... 😉

drnda1
31. júl 2009

Baby z BA, vidím, že niektoré máte tiež detičky, ktoré ešte nemajú 3 roky...z akej lokality ste? Lebo neviem nájsť škôlku, do ktorej by vzali dieť, ktoré nemá ešte 3 roky... ☹ Díky... 😉

k.a.t.k.a.
31. júl 2009

no tak my sme ziadny slavnostny zapis nemali ani den otvorenych dveri, snad by dali nieco vedieť 😝 snad som nic neprepasla 😅

drnda ja som z DLhych Dielov 😉 /zatial 😝 /

drnda1
31. júl 2009

jáj...no to je od petržky daleko... u vás brali v pohode aj nie 3ročných?

danu
31. júl 2009

drnda, kazda skolka ma ine podmienky prijatia, niektore beru uz od 2 rokov niektore az od 3. Najlepsie resp. najistejsie je podat si prihlasku v mieste trvaleho bydliska, tam mas najvacsiu sancu na prijatie

drnda1
31. júl 2009

Danu - práveže ani nie... v celej Petržke sú MŠ plne obsadené a prednostne berú deti, ktoré maju 3 roky... 😖 Takže hľadám škôlku, do ktorej mi ju vezmú, ale nejak neviem nájsť... 😝

k.a.t.k.a.
31. júl 2009

my ani nemame trvaly pobyt na Dlhych ale v Petrzalke 😅 a aj napriek tomu nas vzali nastastie 😝

drnda1
1. aug 2009

No to je fakt šťastie... 😉 Asi obvolám koncom augusta všetky škôlky v Petržke, či sa im dačo neuvolnilo... 😝

olianko
1. aug 2009

drnda ja som z Petrzalky.My sme dali Sasku na Turniansku.
K.a.t.k.a nie kazda skolka robi takto zaspis.Vy ho budete mat mozno az v septembri 😉

drnda1
1. aug 2009

Oliianko - a bezproblémov ti ju hneď vzali?

olianko
1. aug 2009

hej nemali sme ziadne problemy.Len v Petrzke vraj tento rok nemali brat deti narodene v r.2007
Ale skus obvolat skolky mozno budete mat stastie 😉

drnda1
1. aug 2009

No budem musieť skúsiť, ďakujem. 🙂

zabga88
3. aug 2009

hojte mozem sa pridat???
moja mala bude mat v okt 3 roky byvame na dedine v ktorej bol aj zapis lenze malu nevzali ze nemaju miesto tak s ou chcem ist do dalsej skolky kora je 8km od nas tam by som mala mat istu robotu asi od septembra ale je tu taky problem ze mala bezomna nevydrzi ani 5 min nikdy odomna nebola ani na hodinku prec a tak teraz sa strane bojim ako to všetko zvladne. nemate nahodou skusenosti z niecim podobnym??? dakujem 🙂

kukona1
3. aug 2009

ahoj zabga...ja so mala ten istý problém..ale vždy ked som malú dala niekam bezo mna -k našim,ku krstnej a tak...vyvolávala som či neplače,či poslúcha...každý mi hovoril že mala si na mna ani nespomenie 😢 ,je anjelik,dobručká..a teraz od septembra ide do školky tak sa nebojím že bude nejaký problém...je to len o tom aby si si hlavne ty zvykla byt bez nej...

andrea.m
3. aug 2009

peťuško neboj ešte stále budete chodiť kdekoľvek a kedykoľvek.rano nahlásiš že nepríde a ide sa na výlet. je to ine ako v škole.

ináč baby aj ja sem patrím. od septembra ide do škôlky tami až na to že ja sa na to teším. 🙂 to som ale mater čo? 😀

zabga88
3. aug 2009

ale ja mam ten problem ze ona si nema ani kde odomna odviknut stale je všade somnou dokonca aj na wc-ku 😝