Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

wladka
11. sep 2009

titi, to ma nenapadlo 😒 ..mas pravdu.. moj doki by neraaad dal prec..vravel, ze maju svoju funkciu.. ale ked su take skarede, hnusne, velke ich ma.. strasne skarede ☹

hviezdy mame, martankov tiez, ten prirodny..no uvidime.. imunoglugan somnedavala este, mozno aj ten skusime.. 😉 vdaka.. lebo viacare ho uz spominali..

titkovamiriam
11. sep 2009

vies ja zo skusenosti viem ze sa vybratim narusi aj imunita,ja mamstrasne mandle-v detsve angina za anginou az rokmi sa zistilo ze sme mali v triede bacilonosicku 😠 no mama nedovolila mandle vybrat lebo otec ich nema a stale trpel na priedusky ☹ a pod

no ved ked budu musiet tak jasne s tym nic nenarobis 😲 ☹

martinaema
11. sep 2009

my berieme homeopatiká - Echinaceu a Thymuline - to je výťažok z týmusu, ktorý je u detí zodpovedný za imunitu.
Od nás pýtali zatiaľ iba 5€ ako školné na sept. a 21€ strava. Ale doniesli sme aj také prkotiny že vreckovky, toaleťák, kefku, pastu...

titkovamiriam
11. sep 2009

my sme dali caje a papier do tlaciarne 😀 😀

helka101
13. sep 2009

Kočky tak sme chorýý 😔 okolo obeda sa chystame na pohotovosť ☹ kašleme.. mame zvyšenu teplotu a soplíky sa nám zase valia.. 😒 😒 takže škôlka od pondelka padla.. určite na cely tyžden.. 😖 a tak sa tam maly už tešil.. 🙄

sakura77
13. sep 2009

no,to je naprd tieto choroby,zvlast pre nove deticky,ktore este ani nie su zvyknute tam chodit,to zas bude ako od zaciatku pre ne 😒 my sa nastastie zatial drzime,vcera som sa pytala kristianka ze ci pojde dnes do skolky a on ze ano 🙂 tak dufam ze zajtra to bude ok

helka101
13. sep 2009

Noo môj už čviriika tiež,že pôjde a bol sklamany ked som mu povedala, že pôjdeme až ked sa vylieči.. 😔 tak ale dalo sa to čakať, lebo aj učitelky hovorili, že tieto nove detičky si musia zvyknuť na všetky baciliy a tak hned na začiatku ochoreju.. no my sme chorí už nejako často a chcem zajtra našu detsku dokynu požiadať aby nam urobila testy na imunitu..

titkovamiriam
13. sep 2009

marek chce chodit aj cez vikend 😀 .som mu povedala ze sa musi oprat pyzamo a potom pojde,tak uz si ho zbalil do ruksaku ze rano,,konecne,,pojde-chuda a v utorok bude zasa doma.inak milan je aj zajtra dostali riaditelske volno a michal je nasrany ze on musi 😀 😀 .milan si chcel mareka nechat doma,no ale ked marek chodi rad tak nech je radsej v skolke 😀

zuzidr
14. sep 2009

Ahojte,tak aj naša bambulka dnes mašírovala a super 😀 😀 síce tatino je doma,a ja v robote,ale dali sme ju do škôlky 😅 😀

včera sme na prechádzke stretli pani učitelku a Emmka na nu kričala: pani učitelka,dobrý deň!!!zajtra prídem 😀 😀 😀 😀

danu
14. sep 2009

ahojte 🙂
nas zatial choroba obchadza /klop,klop/ ale v triede aj s Ellou spolu 4 deti 😖 vsetky chore.
Ale inak super dala pusu zavrela dvere a isla som domov 😅

ikulka
14. sep 2009

ahjte no my dnes trošku so slzičkami ale neplakala len jej akosi prišlo asi luto lebo mala slzy v očkách ale držala sa statočne a nedávno som ich videla na prechádzke po dedine chodili

womenne
14. sep 2009

Aojte takmy sme dnes boli v školke,dokonca som ich šmirovala ked boli na zahrade 😀 a fakt sa krasne hrali ja ih tam normalne nespoznavam 🙂

helk tak aj vy?naši maju len nadchu ale už tyžden a stale pretrvava ale toto počasie je fakt blbe ja mam tiež riadnukycham o dušu.

helka101
14. sep 2009

Womenne.. aj my.. 😒 nam tie soplíky prešli na kašel, ale dnes sme boli u dr, a ma potešila, že to nieje na prieduškach ani hrdielko, že ho fakt tie hlieny dusia ako stekaju dole 😔 dala nam sirupček, a tyžden doma.. dufam, že maly nezabudne na škôlka, ale dnes aj plakal, čo tam chcel ísť, stale po liečiku povie že je zdravučky a ideme do škôlky 😀

hasleerka
14. sep 2009

my budeme tú škôlku ešte všelijako prežívať ... dnes sme odchádzali a Miška zahlásila "mama zober domov papuče ja už sem nepôjdem" ... no ešteže máme zajtra voľno

netmona
15. sep 2009

no my sme nebudeme v škôlke 5dni až v štvrtok ,,to som uplne 🙂 zvedavá ako to bude, ešte nespal tam ,,jaj čo nas aešte čaká 😅

evulik6
15. sep 2009

ahojte... tak som konecne tu... nejako nestiham ako chodim do tej prace...

minuly tyzden dadko trosku plakal od pondelku do stredy zakazdym pri manzelovom odchode, ale len chvilocku kym sa nezacal hrat a potom uz bolo dobre...od stvrtku neplace vobec...ale mame problem, nechce tam totiz chodit na wc... :( nepocika sa, ale zadrziava kakanie, vzdy sa doma vykaka ked pride, ale vcera ked som po neho prisla, tak mu trosku splechlo do slipov, tak sme mali taku prvu nehodu :(( Neviem ci nieco spapal v skolke a prehnalo ho alebo to je z toho ze to zadrziaval...

my platime skolne 12 eur mesacne a strava je 1,19 e na den...cize tento mesiac to bolo 24,60 ci ako...uz presne ani neviem a mame este zaplatit take sponzorske do pokladnicky, na rozne pomocky, balicky apod... ale uz si nepamatam kolko ...mame to zaplatit bud jednorazovo alebo na dvakrat... Jednorazovo tusim 30 na cely rok ak si dobre pamatam... musim sa este raz spytat, v poslednom case nejako zabudam... :(

tinasc
15. sep 2009

ahojte kočky...
tak my v piatok ráno síce so slzami, ale potom sa ukľudnila... lenže potom zase prišlo dievčatko aj s maminkou (ona si nevie nejako zvyknúť) do triedy, tak sa Ivka zase rozrevala, že chce maminu, potom zase dobre, potom sa zase rozplakala, pretože bola zvyknutá, že som ju brala domov z ihriska, lenže v piatok už mala aj obed, takže išli obedovať a potom som už prišla po ňu.
Ja som zatiaľ zaplatila za škôlku 48 Eur za obdobie september až december a stravu 21 Eur.

womenne
16. sep 2009

Ahojte my mame prvy uraz v školke 😔 Nikolaskovi ubližilo jedno dievčatko na noštek ma tam velku modrinu,a dost citlive som sa zlakla či to enmazlomene.Uplne ma to dostalo ja viemže deti si robia zle,že je to normalne 😖
stretavam sa s jej rodičmi v šatni myslite žemam niečo povedat?

titkovamiriam
16. sep 2009

ahojte!marodom skore uzdravenie a urazovym zahojenie.
womene snad to nebolo umyselne.este nic nehovor ale ak by sa to stalo znovu tak potom sa ozvi 😠

zuzka111111
17. sep 2009

ahojte tak ste sa krasne zadaptovali no lilka vkuse s vracanim a revommmmmmm a cely den mrnci.... ☹ a dnes rano sa mi zdalo ze uz asi zacnu sopliky 😖

majdiska
17. sep 2009

womenne tiež si myslím, aby si nič nehovorila, isto to nie je umyselné a nevieš ktoré dieťa to bolo.. mne tiež včera prišiel malý doškriabaný, neviem s kým sa pobil, ani ma to nejak nezaujíma, však to patrí k detstvu 😉
no my máme stále soplíky a malý kašle.. a má spuchnuté dasno, takže tisne sa stolička 😝
my sme boli 4 dni doma, mala som dovču, tak sme si užívali, ale malý už doma nevydrží, je hrozne zlý 😖 .. normálne je doma nervozny, hádze sa o zem a reve.. a keby ste videli ten víťazoslavný úsmev, ked včera šiel do škôlky.. no nevie to ešte povedať, ale asi je tam radšej ako doma.. 😀 normálne sa ukľudnil, a je celý nadšený.. a na nástenke som videla medzi ostatnými kresbičkami aj jeho čarbaničky 🙂
zuzka držíme palčeky, aby si malá čo najskôr zvykla 😉

martinaema
17. sep 2009

my už máme asi tú adaptáciu za sebou - už Emka neucvrkáva a veškeré problémy sú (asi) za nami 😵 🙂
Soplík prešiel cez víkend a najlepších kamarátov má chalanov

zuzidr
17. sep 2009

ahojte,my sme včera mali v škôlke 2,5hod. rodičovské...ale fajn 😀

emmka už v pohode,síce v pondelok tiež prišla a mala opuchnutú a krvavú hornú peru,a pani učitelka povedala babke že sa emmka potkla a spadla....a Emmka mi doma povedala že ju sotil nejaký Davidko 😅 😀

dnes mi dala pusu medzi dverami a tak nimi treskla,že mi skoro zlomila nos 😀 😀 😀

danu
18. sep 2009

ahojte 🙂
tak my v poho zatial stale zdrava 😵 /klop/, uz bolo dobre a teraz posledne dva dni si trochu rano pomrnci a potom uz je dobre. Som strasne zvedava na stredu zaciname na cely den

hasleerka
18. sep 2009

ahojte, tak my sme sa asi otočili o 180° , moja drahá dnes išla suveréne do škôlky, skoro mi ani ráno pusu nedala a išla hned na raňajky .... a vraj je moc ukecaná, no celá jej sestra 😀 😀 😀

hasleerka
18. sep 2009

jéj my máme dnes na tričku celý jedálny lístok 😀

sakura77
18. sep 2009

ahojte! no vidim,ze deturence si pomaly zvykaju,mne kiko vzdy zahlasi ze dneska nejde-ale potom poslusne nastupi do auta a ide,v skolke mi hned zdrhne do triedy a hotovo 🙂 takze fajn..

ikulka
18. sep 2009

ahojte kočky akosi nestíham čítať od stredy už pracujem tak nemám už tolko času....
no...tak u nás je to horšie....dnes že ráno zas moooooc plakala, manžel mi vravel lebo už ju nosí on.....a zas bude asi chorá od včera je akási umrnčaná aj akási ufunaná a dnes mala už aj tepplotu tak asi zas choroba sa hlási

titkovamiriam
18. sep 2009

tak mi sme zvladli tyzden na jednotku-jedine dne s sa marek pri hre vonku pocikal-neviem preco sa mu to este nestalo,ci nestihol ci bol na vecku niekto iny neviem.ucitelka ho nasla sediet na lavicke uz pocikaneho ☹ ,prezliekli ho a bol zasa vo svojej kozi 🙂

hasleerka
19. sep 2009

ikulka Saška ešte plačkala, snád si zvykne ... tak sa cez víkend preliečte, nech v pondelok idete v poriadku 😉