Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

tonka28
2. mar 2009

sveti ja som z Ružomberka...

sveti
2. mar 2009

vidim ze vsade je to na figu, mali by s tym nieco spravti a nie aby rodicia museli davat v praci vypovede, ked drobca v maji nezoberu, ked ma tri .Nie kazdy sa narodi v auguste 😒

tonka28
2. mar 2009

ved to....hlavne že porušili skôlky 🙄 ináč nezávidím ti tuto situáciu..a rodičov nemaš čo by ti pomohli??Ked už maš tu pracu?? Ja v tomto ohlade nemam problem,mna to tak nesury,len maly chce isť a nudí sa mi doma a potom roby zlosť 😠 my sme tiež nar. jeden v aprili a druhy v marci...prave chystam oslavu k 1r 😉

sveti
2. mar 2009

nie svokrovci obaja pracuju a moji rodicia tiez a su 50 km od trnavy, je to o dusu

tonka28
2. mar 2009

no ja mam zase rodičov aj svokrovcov poruke...testina mi dokonca kedysi navrhla že možem ísť aj do prace že ona sa postará(vtedy som mala ešte len jedneho syna) ale ja som ju hned zrušila že ja si chcem MD užiť že sa ešte v živote napracujem dosť 😒 že nie sme na tom finančne tak zle aby som bola donutena ísť do prace kym deti nemaju 3r. A keby som aj chcela isť do prace VŽDY som bola za to že v jasliach/škôlke je detom lepšie-ked su medzy seberovnymi.

tonka28
2. mar 2009

sveti....a čo tak opatrovatelka-aby si neprišla o pracu? Alebo si aj ty z tych (ako ja) čo by cudziemu nezverili dieťa? 😒

sveti
2. mar 2009

tonka, robila som sice au pair ale ja by som asi svoje deti cudziemu nezverila a na cely den mat tychto certov, neviem ani svokra ich sama nezvladne

titkovamiriam
3. mar 2009

ja mam opatrovatelku ako poslednu sancu ak mi nezoberu mareka ani na odvolanie ☹ ,no radsej by som skolku-predsa je to kolektiv,poznam ucitelky a tesim sa na skolkarske akcie.

hasleerka
3. mar 2009

školkarske akcie sú fajn, v našej veru všeličo poriadajú, ja sa tiež na to teším

ikulka
3. mar 2009

ahojte no už som zas všetko prečítala no je to des s tými školkami , no ja dufam, že tu na dedine to nebude taký problém hlavne ked mám robotu, tak ju hádam zoberu....
haslerka moja sa narodila 6.10. vy máte krásen tie 10-tky v dátume...... 🙂

hasleerka
3. mar 2009

ikulka, tak budem skoro rovnako oslavovať .. my máme pekné 10-tky, lebo sme ešte aj o 10hod prišli na svet ... i

ikulka
3. mar 2009

veru tu desiatku bude mať malá asi osudovu..... 🙂 a od kedy ide malá v septembri do školky lebo naša asi od15.9 aby som dostala aj rodičovský ......

tonka28
3. mar 2009

sveti,ja mám tiež 2 chalanov,takže viem o čom hovoríš 🙂 mám na mysli tých čertov 😅

hasleerka
4. mar 2009

ja som dala už od 2-ho hlavne že to nie je od prveho ... ale nastupime asi tak 5-ho, lebo pojdem este so staršou do skoly

danulka2
4. mar 2009

ahojte, moj drobec ide tiez od septembra do skolky. Ale tri roky ma 30.6. takze mne skonci materska a budeme musiet nejako preklenut tie dva mesiace. Mam sice starsiu e, ale hlavne dufam, ze maly trochu ,,skrotne" 😉 😀 tonka a sveti vedia o com hovorim 😉 / myslim tych certov /

martinaema
4. mar 2009

dievčatá chcem sa spýtať - ak dám malú do škôlky napr. 2.3.2010 - čiže ešte mám nárok na rodičovský za mesiac marec, ako je to s nástupom do zamestnania? Musím nastúpiť hned, alebo môžem doma zostať do konca mesiaca (malá je narodená 29.3.)

titkovamiriam
4. mar 2009

marek je junovy a tiez pojde az v septembri,no ja uz pracujem tak babka potiahne este leto.

marti na tvoje otazky neviem presne odpovedat ,ale myslim si ze nastupit asi musis hned alebo sa niak dohodnut.kamoska ma teraz problem s tym ze v septembri ma nastupit naspat do zamestnania a jej zamestnavatel chce uz teraz vediet ci pride,skolka sa vyjadri az v aprili ,maji tak nevie co ma robit.ja som jej povadala nech povie ze nastupuje a hotovo,ved malu snad zoberu.

lenkasimco
4. mar 2009

Mne povedali v skolke ze maleho mi zoberu v septembri ako 2 a pol rocneho len ak by im chybalo do poctu ale zase od januara mi ho vezmu bez problemov. Dokonca kamaratke v sukromnej skolke povedali ze trojrocnych deti maju dost. Tak nechapem mame robi ale deti niet kam dat a opatrovatelku si dovolit nemozem a ani nechcem lebo maly by sa doma uz nudil predsa medzi rovesnikmi mu bude lepsie.

hasleerka
4. mar 2009

marti, ja si myslím žeby si mala nastúpiť asi hned po ukončení , lebo by ti asi chýbali tie dni ked by si nebola nikde vedená ... musela by si si asi doplatiť zdravotné ... ale treba sa dohodnut so zamestnavatelom

vesi
4. mar 2009

marti,
myslím, že môžeš ostať doma ak dáš dieťa do škôlky len doobeda, volá sa to adaptačný program, je to na to, aby si na škôlku zvykalo, teraz ma napadlo, možno môžeš dať aj na celý deň a ostať doma, ale za posledný mesiac by si už nedostala rodičovský príspevok, len príspevok na škôlku, je to tak pri nástupe do zamestnania, ale či to funguje aj keby si ostala ešte doma, tak to neviem.

vesi
4. mar 2009

hasleerka, ale jej sa materská neskončí, tak by to mohla mať zaplatené, najlepšie je zavolať na úrad práce, soc. vecí a rod. a spýtať sa tam.

hasleerka
4. mar 2009

vesi akonáhle dáš dieťa do škôlky aj len na hodinu, strácaš nárok na rodičák ...

vesi
4. mar 2009

to viem, to som napísala, ale je vtedy ešte vedená ako matka na RD?

vesi
4. mar 2009

teraz mi to došlo, 😅 mne povedala riaditeľka v škôlke, že môžem dať malú na 4 hod do škôlky a rodičák mi nevezmú...

hasleerka
4. mar 2009

vesi to ti povedala zle ... ja som bola na urade a povedali mi, že dnom kedy dieťa nastúpi do škôlky, prestávam byť u nich vedená a zaleží na mne či idem do práce, alebo na úrad práce

vesi
4. mar 2009

a to je tak od nového roka? pretože sesterka dala malého ako 2,5 ročného do škôlky doobeda a dostala rodičovský, lenže to bolo ešte v minulom roku..
mimochodom, ja som sem zablúdila omylom, klikla som sem namiesto do témy začíname so školou, tak sa ospravedlňujem, že som sa vtierkla 😀

hasleerka
4. mar 2009

vôbec si sa nevtierkla ... bola som na urade v januári, takže to musí platiť od nového roka ... len ked si doma na predlženej platenej so zdravotných dôvodov, vtedy môžeš dať na 4hod do škôlky ... a tvoja už chodí do škôlky?

vesi
4. mar 2009

hej, už chodí, vo februári mala 3 roky, dovtedy bola u babky, lebo ja robím už pol roka 😀

hasleerka
4. mar 2009

tak to si ešte vymákla aj materskú aj plat ... teraz to už padlo

martinaema
4. mar 2009

ďakujem za reakcie.
Ak to teda správne chápem, tak dňom nástupu malej do škôlky ma prestávajú evidovať na socpoist, ale ak nezačnem pracovať tak ma ešte nebudú evidovať prostredníctvom zamestnávateľa.
Som myslela, že ked začnem mesiac doma na RD, tak ho môžem dokončiť.