Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

hasleerka
6. nov 2009

nadhera a ako dlho dávaš tú cibuľu ... ja im to robím keď začínajú byť choré a zaberá nám to ... či sa to môže aj častejšie ako prevencia???

titkovamiriam
6. nov 2009

cibula,cesnak,med,kysla kapusta to fici aj u nas 😀

nadhera
6. nov 2009

moji krasavci cesnak a kyslu kapustu dako nemusia 🙂 a stavu z cibule s medom im uz davam skoro treti tyzden, nie vzdy sa mi podari kazdy den - totiz šťava sa musi skonzumovat hned a dokonca cibula nesmie prist do styku s kovom. tak som rozmyslala,ako to spravit a jedine co mi napadlo, cibulu som "načuchala" na umelohmotnej vanicke na jablcka. stava pekne pusti,zmiesam s medom,natiahnem do striekacky a vypiju to. 😀

sasiki
6. nov 2009

oooo, med som zabudla spomenúť, a to je manžel včelár 🤐 😀

hasleerka
6. nov 2009

no ja robím cibuľu do sklenenej misky každý večer a do rána to pustí šťavu ... takže keď sa môže tak dlhodobo, tak im idem zase preventívne dávať ... ale ja im to normálne lyžičkou dávam, tak neviem či sa to považuje za kov?

janulka18
6. nov 2009

Ja neviem,mne malý z cibuľovej šťavy na cukre vracal celú noc 😖 .Poradili mi to pri kašli a bolo to dosť drsné. Síce ho to odhlienilo,ale až tak intenzívne som nečakala.No na druhú stranu,kašeľ prešiel 😎 Nenapadlo ma to ako prevencia,ale možno s medom skúsime.

nadhera
7. nov 2009

hlavne sa snazte davat domaci med, nie obchodny - su to nahrady medu a vcelu nevideli.
nastastie svagor je vcelar.
janulka,u nas starsi by stavu z cibule snad pil aj z pohara a malemu staci za pol striekacky. 😀 a s medikom je to fakt sladucke. skus mu dat len trosku.
Skoda,ze nasi nechcu kyslu kapustu, onedlho bude domaca a cesnak tiez nemusia. mohla by som to striedat,ale staci,ze aspon cibula a med im chutia. len dokedy. 😀 😀 😀

nadhera
7. nov 2009

haslerka,skor ide o struhanie cibule , ale nechavas stavu celu noc? v magazine,co chodi kol obeda na stv /som frajerka,mam telku v kuchyni 😀 nic mi neujde/ vraveli,ze sa ma stava hned skonzumovat a neodkladat. preto nie kazdy den ju robim.

sasiki
7. nov 2009

no nie je nad domáci med 🙂

nadhera
7. nov 2009

sasiky, jasne 😀 vieme o com piseme, ja si domaci med davam len do cierneho caju /+citron/inac nie. ale ked davam detom na lyzicku,semtam si mlsnem. 😉

hasleerka
7. nov 2009

nadhera mne to kámoška poradila, ja ho večer urobím, do rána pustí šťavu a potom im ju dám ráno, na obed a večer

nadhera
9. nov 2009

haslerka , vsetko jedno,len nech to drobcom pomaha 😉 verim,ze ste zdravi,my klopklop, ano 🙂

hasleerka
9. nov 2009

no my sme našťastie zdraví, lebo som doma ... ale počítam že ak nájdem nejakú robotu, tak ako na potvoru vtedy ochorejú

tinasc
9. nov 2009

ahojte, chorým detičkám prajeme skoré uzdravenie... Ivka zatiaľ OK, ani nesoplí. V škôlke im ale asi chýba viac detí, lebo sú porozhadzovaní po druhých triedach, len nie v tej svojej. Inak v pohode, ja Ivka dávam akurát vitamíny, neviem či by mi bola ochotná zjesť cesnak, med si dá trochu, kapustu budem musieť po dlhej dobe zase skúsiť. Inak von chodia vždy, len nie vtedy keď nejako veľmi leje, alebo je veľmi mokro. Dnes vonku boli.

nicky95
9. nov 2009

ahoj, vy už riešite choroby zo škôlky a my nie a nie si zvyknúť. Je to strašné, malý ani nerobí takí cirkus, plače , ale do triedy vojde sám.Ale! nechce jesť, spať, furt ho bolí bruško, v noci sa zobúdza a plače, že do škôlky nie. Za týždeň ,čo bol v škôlke už tri včere vracal. Schudli sme z toho mála ešte viac. Z môjho vyrovnaného , šťastného dieťaťa je troska. neviem čo s ním, ale asi budem musieť najsť inú alternatívu ako škôlka. Poraďte čo sním. Ďakujem

lula26
10. nov 2009

nicky, ja by som na Tvojom mieste, ak je to len troška možné, nechala malého doma pokiaľ nedovřši 3 rôčky. Nie nadarmo bola MŠ pre deti od troch rokov. Teraz zákon povolil od dvoch rokov, ale len z toho dôvodu, že porušili jasličky. Detičky potrebujú byť minimálne do troch rokov pri mamičke, prípadne nejakú tetušku, čo sa o nich stará.

sasiki
10. nov 2009

Je to veľmi individuálne.........moja sa do škôlky zase teší, cez víkend sa pýta, či už je škôlka otvorená. Je veľmi spoločenská a miluje deti, chodí tam na 4h denne a prospieva jej to, keďže veľa vrstovníkov v našej dedine nepoznala........nebývame tu dlho 🙂 Takisto sa naučila kopec pesničiek a riekaniek, ale tiež som si povedala, že ak by to malo byť hrozné a veľmi by plakávala, nechala by som ju doma....
Horšie je, keď už mamička nemá na výber a musí nastúpiť do práce, lebo nie každý má opatrovania chtivú babičku či tetušku 🙂

kety80
10. nov 2009

nicky - ja by som ho taky mesiac nehala dom nech sa ukludni a potom by som zacala pomaly najprv tyzden na 2 hodky potom by som pridavala ked by nechcel v skolke jest nech ho nenutia ono to pride samo hlavne si musi zvyknut a zo spanim v skolke by som tiez pockala ja som tak dceru davala postupne aby si zvykala a bolo to v poéhode tak vyskusaj za to nic nedas

janka146
10. nov 2009

Ahoj nicky ja by som ho nechala ešte doma. Ved to nie je sranda, čo píšeš. To nie je len taký nejaký truc ☹ Daj mu ešte nejaký čas.

nicky95
10. nov 2009

ďakujem za príspevky, fakt neviem čo robiť. Ja som už musela nastúpiť do práce, lenže on plače s každým.Adamko bol tie skoro tri roky iba so mnou. Každý deň sme chodili von medzi jeho vrstovníkov/asi 10detí/, ktoré sú už všetky v škôlke od septembra. Teraz ak si zvykne, že je s niekým iným , neviem , či by som ho do škôlky dostala späť. Ten plač nie je taký hrozný, lebo on vojde do triedy sám, ale tá psychika!!! Prídeme zo škôlky, oblečie si pyžamko aby som ho náhodou nezobrala späť. A celé poobedie nevyjde so svojej izby.

kety80
10. nov 2009

nicky - a este som chcela ze keby to takto pokracovalo tak by som sa spytala aj dr. na radu ako pises moze to byt aj psychickeho povodu tak sa preistotu spytaj 🙂

nicky95
10. nov 2009

Zajtra idem k pediatrovi so starším synom a spýtam sa ho , čo ďalej. Už som uvažovala aj nad dajakými homeopatikami, na ukľudnenie žalúdka. Na silu do neho trošičku jedla napchajú, akonáhle prídeme domov, ideme vracať a potom sa kľudne hrá do večera.

kety80
10. nov 2009

nicky - je mi to moc luto co zazivate dufam ze to uz bude ok a nech sa maly s toho rychlo dostane a ty sa teraz vracias naspat na matersku

grevab
11. nov 2009

nicky - čítam, ako sa trápiš s malým - je to 100% psychika.
Homeopatiká na žalúdok nepomôžu, chce to čas a ohľaduplný prístup.
S tou škôlkou asi treba pozvoľna.
Povedať učiteľkám, nech ho nenútia jesť, od hladu predsa neumrie..
To sa ťažko rieši, keď chodíš do práce, možno aspoň na pár týždňov nájsť niekoho, kto by po neho chodil o 10:00, prípadne na obed. Nech si zvyká pomaly.
Nejaká známa na materskej, alebo pani zo susedstva..?
Držím palce 🙂

janulka18
11. nov 2009

Tak sme v škôlke po skoro dvoch mesiacoch a bez plaču 😀 Dokonca sa malý teší,to som nečakala ani náhodou.Ale neviem dokedy vydržíme,lebo hodne detí je chorých,tak neviem.Ale už nabiehame na cibuľu v mede a echinaceu - kvapky 🙂 .Tak hádam aspoň dva týždne malý vydrží.
nicky: isto je to psychika,mne sa malý na začiatku pár krát pocikal (cez deň), akoby sa zabudol pýtať a ráno reval tak,až ho triaslo.Len vydržať a nech ho nenútia jesť,bude to lepšie.Veď ak bude hladný,vypýta si,alebo sa riadne napapá doma. Držím palce,nech máte toto obdobie čím skôr za sebou.

hasleerka
11. nov 2009

naši boli dnes v divadle, malej sa veľmi veľmi páčilo, že tam vystupovali detičky, že im spievali a tancovali

tiež idem zase preventívne nachystať ciuľku

kety80
11. nov 2009

nasi budu mat tiez v skolke divadielko a aj vianocne fotky povedali ze mozem priniest aj maleho a urobia spolocnu fotku tak super uz sa tesim 🙂

nicky95
11. nov 2009

ahoj, no dnes sme nevracali , ale zato plaču bolo. Aj večer pred spaním plače as pol hodinu, že nechce do škôlky. Ráno vstáva každý deň o piatej a narieka do pol siedmej kým neideme do škôlky. Dnes ma naša drahá pani učiteľka čakala stým, že mám malému vysvetliť, že keď na obed počas spánku vstane, aby bol ticho, lebo zobudí ostatné deti. Mne je ľúto tých detí, no ale vysvetli mu to. prečo ho nedajú ležať zvlášť od ostatných, kým si nezvykne. Teraz máme aj v práci strašne veľa , nemôžem ho na obed zobrať k sebe, ani tam by sa nevyspal.
grevab- mám svokru doma aj švagrinú, ale ak raz za týždeň prídeme k nim, malému hustia do hlavy, "ako je zle v tej škôlke", tak potom nechaj malého s nimi.

lula26
12. nov 2009

nicky, učiteľka ťa chcela zrejme len požiadať o spoluprácu. Samozrejme, že malému to nevysvetlíš. Horšie je, že učiteľka ho zrejme nemá kde dať. Ona je na smene sama a musel by zostať bez dozoru. A byť niekde oddelený od detí, to jeho psychijke asi tiež moc nepridá.

sakura77
12. nov 2009

no,nasmu sa dneska tiez moc nechcelo,ale ked som mu povedala ze kamarat martinko ho tam uz caka,tak nakoniec isiel-ja ked ho uz dostanem do auta,tak v pohode,hned sa rozbehne do triedy hrat...
nicky,no na to tam je myslim ta ucitelka-aby mu ona vysvetlila prave v tej konkretnej chvili,ze ked nespi,nech je aspon tichucko-to ma aky vyznam ked mu to ty doma povies po pol dni... 😕
inak aj s nasim chodi jedno dievcatko,a to kazde rano place...a pritom tam ma aj sestricku vo vedlajsej triede,takze rano idu spolu...no niekomu to troska dlhsie trva kym si zvykne...