Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

tinasc
22. jan 2010

ahojte, Ivka má karneval 9.2. a ja tuho rozmýšľam, čo bude s maskou, či ju mám požičať, alebo vyrobiť... ale skôr asi to prvé, lebo taká kreatívna asi nie som 😀 snáď to nejako zrealizujeme...

nadhera
23. jan 2010

aj my mame zaciatkom februara karneval,maska zabezpecena - ale cchem sa opytat, mozu aj rodicia ist pozriet deticky do skolky? rada by som mat dake foto , z Mikulasa mame, tak nech ma drobec na co spominat. 🙂

A poprosim maminy, dajte do albumu foto z karnevalu 😉

nadhera
23. jan 2010

teda,ked sa tam dostanete - z mojej mladosti mam az jedno foto /ciernoknazik a domaca vyroba maska/

hasleerka
23. jan 2010

no ja sa teším na karneval bo naša riaditeľka robieva poobede aj pre rodičov, vždy sa ide do reštiky ... tak sme boli 3x so staršou ... malej som pred vianocami kúpila v tescu princezničkovské šatečky

danu
24. jan 2010

u nas je akrneval 10.2. bez rodicov ☹ robia ho pred obedom, rodicia maju doniest nejake tycinky, bebe kekse a hotovo, tak dufam ze to tam budu fotit a snad bude apson jedna spolocna fotka.

grevab
25. jan 2010

naši majú tiež karneval doobeda - spoločná fotka, samostatná fotka, chodia po celej škôlke aj po iných triedach a tancujú. Syn to nemal rád - že ho nútilôi tancovať a on sa chcel hrať.
Som zvedavá, či sa to bude páčiť Evke - najprv však musí vydržať a byť zdravá, aby sa vôbec zúčastnila 🙂

titkovamiriam
25. jan 2010

ahojte niak sem nepisem,lebo nemame nic nove tuk-tuk marek je zdravy skolka funguje-zdvihli nam skolne aj stravu,v stredu je rodicovske a bude tam niaky rozhovor o prvej pomoci-karneval vypisany nemaju a marek by sa asi nedal do masky 🙂 mam krasneho macka 🙂

tinasc
25. jan 2010

ahojte, asi ani my nebudeme na karnevale, lebo ho majú už od rána, doobeda, ráno do triedy musia prísť už v maske 😀 my sme malej kúpili masku bude lienka 🙂 😉 tak dúfam aj ja, že im tam nejaké fotky urobia 🙂

simonetka
25. jan 2010

ahojte maminy,my ideme teraz riesit skolku,nas certik bude mat v novembri tri rocky,chcela by som,aby bol v kontakte z inymi detmi,kedze je zatial jedinacik 😉 a my sme tu novi a nikoho tu nepozname 😒 ja by som sa chcela vratit do prace..mame zatial problem z plienockami,nocnik nas nezaujima ani wc..ale uz sa nam nahodou podarilo par krat nalozit do nocnika a veeeeela krat na zem..snad sa to upravi v lete,ked bude behat skoro nahaty 🙂 .je tu niekto z dlhych dielov?rada by som certika dala na dlhace do skolky,ale netusim kam..mate nejaky typ?poradte mi prosim 😉

janulka18
26. jan 2010

Pomoc,od štvrtka sme doma a malý má kašeľ ako hrom.Doki povedal,že všetko má čisté,neviete poradiť niečo,keď ho dusí? On začne kašľať a potom nie a nie prestať?Alebo aspoň link na dáku podobnú tému. A to sa tešil,že bude na karnevale čertík ☹
A doma sa nepociká ani nepokaká 😀

danu
26. jan 2010

janulka odkedy chodi ella do skolky sme tiez uz mavali kasel, ale minule mi kamaratka poradila sirup Triefd-su dva jeden zlty a jeden zeleny, len pozor su na predpis,vzdy nam trvali kasle 2-3 tyzdne a akonahle som jej dala trifed za 2 dni bolo skoro po kasli, je vynikajuci,, samozrejme kazdemu zabera iny ale pre nas na drazdivy kasel urcite trifed 😉

grevab
27. jan 2010

Ja som zase skôr za bylinkové sirupy - hlavne preto, lebo Evka často kašle a aby sa chúďa stále nenapchávala chémiou.. ☹
V lekárni som pýtala bylinkový sirup a presne som popísala typ kašľa - a dali mi taký, aký bolo treba.
Ešte chcem upozorniť - teraz sú mrazy a je sucho vonku aj v bytoch - a zo suchého vzduchu veľmi dráždi na kašeľ a zle sa dýcha.
Treba zvlhčovať vzduch hlavne v noci..
My nemáme zvlhčovač, spíme s mokrými uterákmi na vypnutých rádiatoroch..

monky1
27. jan 2010

janulka, ak ma suchy kasel, nam neskutocne pomohol Robitusin - ale pozor, je ich viac - toto je Robitusin Junior na suchy drazdivy kasel....o dva dni uz pekne vykasliavala - potom ho uz neuzivat

janulka18
27. jan 2010

díky,vyskúšame,teraz má pleumolysin a žiadne zlepšenie.Zajtra s ním idem na kontrolu,tak skúsim pýtať ten trifed.Ja už sa bojím aj niečo do neho pchať. Ešte aj malá to chytá,hádam jej zaberie kalciový sirup.Inak my máme dosť vlhko,tým to asi nebude ☹

tinasc
28. jan 2010

ahojte, aj nám sa Ivka trošku rozkašlala, ale ja sa zase bojím či ju dobre v tejto zime obliekam... niekedy vonku nechce ani rukavičky. Ale zase sa pohybuje tak dúfam, že jej to stačí. Teraz sa jej zhoršil ekzém, to bude asi tým, že vonku tak mrzne. Tak premasťujeme kožu ráno aj večer, aby ju nesvrbelo. Dnes sneží cez víkend bude zase dobrá sánkovačka aj minulú sobotu sa poriadne vybláznila 🙂

nadhera
28. jan 2010

vsetci sme zdravi a konecne 🙂 u nas napadal sneh /naposledy sa deti sankovali pred vianocami/. vecer to maju chrusty zratane,pod blokom kopec, takze mozu sa vysantit. a tatik so susedmi tiez. 😀

karneval sa blizi,masku mame,len teraz potrebujem zlte or zelene tricko. vid foto album.simko bude krokodil alebo dinosaurus.

sakura77
28. jan 2010

🙂 dinosaurus super 🙂
u nas je navalene uz druhy tyzden,tak sa v skolke kazdy den chodia sankovat a "lopatovat"-takze to ide rano cely vyteseny 🙂
jaj,ani nehovorte o kasloch,nas to mal skoro dva mesiace a nie a nie prejst...

nadhera
28. jan 2010

sakura,kde byvas? u nas konecne po dlllllhej dobe sneh 😉 uz som neverila,ze napadne.

Inac, na ceskych spravach som videla, ze ked je -10stupnov,deti nemozu zo skolky chodit na prechadzky. Plati to aj u nas? vobec netusim.

sakura77
29. jan 2010

nadhera,ja som z partizanskeho,tu je uz nasnezene druhy tyzden 🙂 v nasej skolke sa chodi von za kazdeho pocasia-teda ak nie je extrem nejaky ,dokonca aj ked prsi,nahodia prsiplaste,gumaciky a idu 🙂 a ja som tomu fakt rada,kedze teraz by som ozaj nestihala s nim chodit niekam von sa sankovat a podobne kedze mam male babo 😉
o tom obmedzeni co sa tyka stupnov neviem veru...

danu
29. jan 2010

aj v Ba teda aspon v nasej skolke chodia von, boli aj predvcerom aj vcera

titkovamiriam
29. jan 2010

😀 aj u nas su denne vonku,maju v skolke spraveny kopec a v zime sa na nom klzu,marek ma v skolke oteplovacky a ,,lopatu,,-odkedy je konecne zima tak ani nesmrkol... 😀 tuk-tuk 😀

tinasc
29. jan 2010

ahojte, dnes si v škôlke stavali snehuliaka, je väčší ako Ivka, máme ho nafoteného v mobila. Inak v škôlke ich je nejako pomenej, asi sú deti chodé, chýbajú im aj učiteľky. Ivka je kazdý deň tak mokrá, že veci jej zbieram po všetkých radiátoroch v škôlke 😀 dnes už tak nekašľala. Tiež sa šmýkajú a majú tam aj boby, tak sa trošku aj sánkujú 🙂

hasleerka
29. jan 2010

naši škôlkari tiež chodia von, ale my nie bo sme doma

evulik6
31. jan 2010

ahojte.. tak my nastupujeme zajtra po jeden a pol mesacnej pauze... no som zvedava ci to bude lepsie... Trosku mam strach ako dlho tam opat vydrzi nebyt chory...:( Do skolky sa tesi, tak hadam mu to vydrzi :D:D:D
Len mame problem s kakanim v skolke...nechce tam ist ani keby co bolo. Doma pohoda, ale akonahle je v skolke tak koniec. Drzi drzi az kym domov nepride alebo ked uz nevydrzi tak trosicku pusti do gati. Teraz ked bol mesiac a pol doma tak som mu dohovarala a kadeco naslubovala ak bude v skolke kakat ale nejako to nezabera, stale rozprava ze on tam nebude kakat, ze on bude doma so mnou a podobne. Mate niekto takyto problem??? 😖

titkovamiriam
1. feb 2010

ahojte!a uz sme doma s poriadnym kaslom 😠 😠 😠

janulka18
1. feb 2010

My konečne nekašleme ale sople nekončia a nekončia 😝

nadhera
1. feb 2010

evulik, simko odmietal chodit v skolke na zachod - on na maly zachod chodi nebude a basta!!!takze vydrzal nepisat aj pol dna, na spanok mu dali plienku,tam sa vypiskal lebo pockal,pokial pridem do skolky a tak siel. Uz som bola rozhodnuta,ze poviem ucitelkam,aby ho pustali na ich velky zachod. 🙂 No nejako sa to casom podarilo same, teraz bez problemov chodi pisat aj na maly zachod. 😉

tinasc
1. feb 2010

ahojte, ani Ivka nechodí v škôlke kakať, nejako je nastavená, že kaká až večer, alebo ráno, ale skôr až večer... tiež v škôlke povedala, že ani za svet ona tam nebude a hotovo 😉 tak nám to vychádza našťastie až večer na domov. Ivka sa nevie dočkať karnevalu, musím jej stále hovoriť, kedy bude 🙂
chorým detičkám prajeme skoré uzdravenie 🙂

evulik6
1. feb 2010

Ahojte 🙂 Tak maly zvladol nastup p dlhociznej pauze super, velmi sa tesil, myslim ze s tym problem u nas nebude...a ja som taka stastna, on dnes normalne v skolke aj kakal na zachodiku ...odpadnem :D