Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

evulik6
26. aug 2009

ahojte...
no ja idem dat nasho drobca na cely den do skolky...chcela som ze ho vezmem skor, ale sesterka mi vravela aby som to nerobila lebo si bude mysliet ze aj dalsi den a dalsi den bude chodit tak ako prvy... tak ho necham na cely den... prve tri dni som doma, tak budem spizovat ked budu deticky vonku, a potom uz do prace...
Opat zacinam mat bobky z toho ako to moje kuriatko male zvladne, ale myslim ze to nebude az take zle...aspon dufam... este mu idem nakupit veci do skolky a mozme ist na to 🙂

sajka1980
26. aug 2009

ahojky,
evulik6 úplne s tebou súhlasím, o tom prvom dni v škôlke, ja tiež nechávam dcérku na celý deň, ak to zvládnem....myslím tým seba a manžela.....sme už z toho dobre na nervy.

nadhera
26. aug 2009

tak mne dnes po telefone vraveli,ze prvy den je len na par hodin /viem ja ci 1-2?/co bude maly v skolke. vraj potom priamo 2.9. vsetko podrobnejsie - ked simi ide na ihrisko,rodic ho nezaujima,len sa hrat a hrat a deticky okolo seba.

cairka
26. aug 2009

ahojte. tak my nejdeme nikde 😝 malá teraz nemôže nastúpiť zo zdravotných dôvodov a nebude môcť ešte minimálne mesiac a dnes mi pani riaditeľka v škôlke povedala, že oni mi miesto nemôžu držať dlhšie ako do 15.9. a ak do tej doby nenastúpi, tak smola.... že sa mám prísť spýtať, ked to bude aktuálne, že možno niektoré deti nenastúpia, ale že neuspokojili asi 30 žiadostí - nevzali deti- takže ona bude musieť ponúknuť miesto dalším. že ešte môžme skúsiť doniesť papier od mudry, že teraz nemôže a možno to potom pôjde nejako, že ju vezme "nadstav" a bude argumentovať tým, že nemohla dovtedy, ale to je také možno...

hasleerka
26. aug 2009

ciarka a ste tak moc chorý, nedá sa akože nastúpiť aspoň na dva tri dni a potom zostať doma

my sme dnes boli pozireť v škôlke, malá sa už teší ... vraj budeme tri dni chodiť len na dve hodinky a potom uvidím čí dám na celý deň alebo len na 4hod, uvidím či zoženiem dáku robotu

majdiska
27. aug 2009

ahojky, tak mi vo škôlke super 🙂
a musím sa pochváliť, dnes ked som malého zašikovala do škôlky, tak ked som ho prezliekala išla okolo p. učiteľka asi angličtiny, a malý jej ukazoval na deti palčekom a hovoril "toto bejby /baby/" takže sa začínajú normálne učiť 🙂 😵

cairka
27. aug 2009

som stretla jednu známu, riaditeľku v škôlke, a že u nich není problém nastúpiť kedykoľvek v roku 😎 len tá škôlka je asi 15 minút peši od domu, tá kde som ju chcela dať je vedľa domu, ale tak čo už.

hasleerka, no malá je v podstate už v pohode, len ak by nastúpila na 2-3 dni by sa mohlo stať, že im ľahne celá škôlka, lebo je bacilonosič. takže za to, že som zodpovedná a nedám ju takú k iným deťom je vyradená úplne 🙄 ale tak to poriešime v tej druhej škôlke potom, ked to bude aktuálne 🙂

helen
27. aug 2009

Cairka, to ma mrzí :( že sa to takto skomplikovalo, ale keď už vás raz zobrali, zdá sa mi hlúpe, že vás zo zdravotných dôvodov odmietnu. Nedá sa k tomu vybaviť OČRka? Veď to nie je normálne, aby ťa vyhodili zo škôlky len preto, že má dieťa zdravotné problémy.. a keby bola dlhodobo na PN, tak ju tiež vyhodia? 😕

Lagoonka, no to máš ozaj ťažké, ak to musíš riešiť sama, ale ak si z BA, tak istotne existujú také letné škôlky. Jasné, že je to platené, ale aspoň bude kam dieťa dať..

Majdiska, aj my máme také skúsenosti, malá nám už doma sama od seba zarecitovala celú anglickú básničku :D skoro sme odpadli. Je to hrozne milé a vďaka tomu sa jej tam viac a viac páči. Teraz majú športový týždeň, tak chodí domov s obitými kolenami 😀

hasleerka
27. aug 2009

cairka, podla by sa dalo dohodnúť s riaditeľkou, mne naša povedala tuším že do konca sept. ju musí zobrať aby dostala na moju príspevok ... ved ked sa vyzdravíte, tak určite nastúpite, možno niako poradí ako to poriešiť, aby si neprišla o miesto

miriam17
27. aug 2009

abay prosim vas ked ide toho 2.9. dat svoje ratoslesti do skolky tak uz nesiete so sebou vsetko.....ako papucky pizamko....teplaky..??....co este treba?....mne nedali ani zoznam...a ako t je v prvy den..??lebo ja idem do skoly tak by som sa chel aaj daako zariadit...dakujem

evulik6
27. aug 2009

ahojte...tak ja som dnes bola v skolke po seky, aj s malym ... velmi sa mu pacilo, uz tam chcel aj ostat...som zvedava dokedy mu to vydrzi :D ... dnes tam tety ucitelky vseetko upratovali, hracky umyvali atd atd... boli sme si pozriet triedu do ktorej bude chodit, zoznamili sme sa s tetou ucitelkou ktora ho bude mat, skrinku nam ukazali atd... no proste parada, maly bol cely rad, dufam ze to bude tak aj v stredu...

no a vravela mi ucitelka ze mu mam doniest veci na prezlecenie ak chcem, do skrinky nahradne veci keby bola nehoda, hygienicke vreckovky, papucky a pyzamko...tie mame aj oznacit (napisat na ne meno aby sa im to tam nepoplietlo nejako) a ze ine zatial netreba... vraj kefku a pastu este netreba, asi az ked ich ako tak naucia fungovat pokope, neviem...
no a rano mame prist do 8hodiny do triedy...

evulik6
27. aug 2009

...este som zabudla, beriem mu tam aj uteracik malicky na rucky ked si bude umyvat aby sa mal do coho utriet 🙂

hasleerka
27. aug 2009

u nás prvý deň len papučky ... potom tiež donesieme náhradné oblečko, vreckovky, pyžamko .. uteráčiky majú škôlkarske

sasiki
27. aug 2009

a donesiete aj kvetinku pani učiteľke??? teda neviem, či sa to ešte robí, ale za mojich čias sme nosili 😅

hasleerka
27. aug 2009

my máme až dve učiteľky, takže obom až na konci

nadhera
28. aug 2009

a ja som rozmyslala,ci kvetinku p.ucitelke,ale asi ano. maly sa potesi,ze p.ucitelka sa potesi. 😀 cchem sa ale opytat,ako budete riesit "pitny "rezim. totiz, maly pije a pije nesladeny caj - ziadne sladoty. len doobeda vypije liter! je zdravy,vsetko v poriadku,len jednoducho pije. ako sa to riesi v skolke?samozrejme,ze mu dam flasticku s cajom-lenze ta ma 250ml,v skolke mu daju povedzme dalsich 250ml.a dalej?a ako to poriesite s podbradnikom-mam sice len jeden na suchy zips,takze si ho vie sam zopnut,nie je to ale trapne,ze bude mat podbradnik?alebo v skolke maju podbradnicky? poradte. dakujem.

ukana
28. aug 2009

nadhera, omylom som sem skocila, nas uz ide do skoly 😅 a co mozem povedat z nasich skusenosti:
-pitny rezim dodrzuju v skolke tak(aspon v nasej to tak bolo), ze bol na stole vzdy krcah s cajom a ucitelka smadnym detom hocikedy naliala, vlastne pitie nesmeli nosit 😨 ........krcahy mali aj na dvore, stale im ich doplnali..............
-podbradnik kludne daj do skolky, s jedlom im aj tak pomahaju ucitelky zo zaciatku, ale nas mal prve mesiace aj podbradnik........vela deti si rano v skolke prezlieka tricko, alebo ma v skrinke nahradne, keby sa zaspinili od jedla, obliali, a pod. nech idu domov ciste 😉

nadhera
28. aug 2009

ukana, dakujem- s cistymi vecickami ratam,s podbradnikom som si ista nebola a s doplnanim tekutin si ma potesila. Ved maly by isto plakal, ak by bol smadny. poznam ho. 😉

hasleerka
28. aug 2009

nadhera v pohode daj podbradník, ja som tej staršej ani nedávala a koľkoktrát mala na tričku jedálny lístok ... mladšia je väčšie prasiatko, takže jej ho určite dám

no a u nás v škôlke tiež dávajú piť, každý ma svoj pohárik na stolíku a pravidelne ich núkajú

matica2
28. aug 2009

ahojte aj nám sa blíži nástup do školky s mladšou. u nás má každé dieta svoj pohárik a ked je smedné tak mu nalejú. a ja som podbradník pri staršej nedávala lebo že nech sa už naučí v školke bez ale podla trička som vedela čo mali na obed 😀

nadhera
28. aug 2009

maly sa tesi do skolky,ja som mala obavy, ale co teraz citam , tak obavy prestavam mat, len nech radost simkovi vydrzi. 😉

petusko
31. aug 2009

ja som dnes odniesla petkovi veci do skolky. u nas sa nosi aj vankusik, kto chce aj paplonik vlastny, navlecky na to tiez vlastne, plachticku, uteracik, poharik, papucky. tiez mu do skrinky dam nahradne oblecko. a este mu dam aj tie jednorazove podlozky, nech mu daju na postel, ked pojde spinkat, sice sa uz davno nepocikal cez obedny spanok doma, ale keby nahodou, nech neprecika vsetko.
ide na mna riadna depka, ze sa zbavujem vlastneho dietata 🙄 ☹

evulik6
31. aug 2009

ahojte...
no este zajtra a ide sa na vec :( jooj aj ja mam petusko depku ze ho takto odlozim, ale co narobim... musi to tak byt...a zase na druhej strane, bude tam nasim detickam dobre, len si musia trosku zvyknut na novych ludi, prostredie atd... Ale mozno si v stredu aj poplacem ked pridem domov bez neho :((..myslim ze my matky to prezivame ovela horsie ako oni.

majdiska
31. aug 2009

nebojte sa, určite to zvládnu 😉
mne zasa malý kašle, tak hlienovito, dnes do jasličiek nešiel a uvidím ako mu bude v stredu 😒 ale on sa teší.. len tam rekonštruovali, a nejak to pomenili. sa mi nepáči, že máme skrinku na chodbe a ostatné sú dnu 😝

matima100
31. aug 2009

kocky a ako je to ked nastupi dieta do skolky a nema este 3 roky? prichadza mamicka o rodiscovsky?? 😕

evulik6
31. aug 2009

matima... to je presne moj pripad... je jedno ci das dieta na cely den alebo na styri hodiny, prichadzas o matersku... pokial ti dieta nastupi 2. sept. este dostanes za september v oktobri matersku a od prveho oktobra ti ju zastavia... ak by ale nastupil od prveho dna v mesiaci, stopnu ti ju uz v tom mesiaci v ktorom nastupi...
Moj ma tri roky v decembri a dala som ho teraz od sept. tak som si to vsetko zistovala na urade prace...takze mne daju este za september a finito...

matima100
31. aug 2009

☹ ☹ ☹ no ja nastupujem do prace az vo februari, a maly musi nastupit do skolky v novembri.....a to co budem nezamestnana dovtedy???

majdiska
31. aug 2009

matima už má 3 roky v novembri?

majdiska
31. aug 2009

ak si mala trvalý pracovný pomer, tak sa môžeš vrátiť do svojej práce a oni Ťa musia prijať, miesto ti držia, len zaradiť ťa môžu inde, ale musí to vyhovovať tvojmu vzdelaniu 😉

matima100
31. aug 2009

3 bude mat vo februalri,ale do skolky musi nastupit najneskor do novembra....lebo inak mi ho neprijmu.... 😒 lebo maju velky zaujem deti..