Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

marion
27. feb 2010

Dakujem Vam maminky. Verim ze to zvladnem. Lukasko sa uz tesi, ale stale si mysli, ze s nim ide aj maminka. Je velmi rozumny, ale toto si nechce dat vysvetlit. ☹ Nie je ani velmi na mna naviazany, skor tak v norme. Ale ked mu vravim, ze bude sam s deticka mi sa hrat, papat a buvat...tak mi stale povie, nie mama..a mne je to luto. ☹ Ale viem ze to budeme musiet vydrzat.... 🙂

davidko7
28. feb 2010

Ahojte,prepačte nechce sa mi to cele čitať,iba ma zaujima aky je postup prihlasenia do školky.U nas je zapis 9 a 10.marca.Ale predtym musim isť pre prihlašku a potvrdenie od lekara,alebo ako?A možem dať maleho aj neskor ako v septembri?Ďakujem.

nadhera
28. feb 2010

da sa aj neskor prihlasit, teda aby dieta nastupilo iny termin,ako september. Nasho druheho chcem dat do skolky od januara,resp.od aprila. Vela zavisi,ako pojdem do prace. Uz som to s riaditelkou preberala a v marci mam prist. Inac sa deticky u nas zapisuju v januari.

nadhera
9. mar 2010

takze tento tyzden musime riska /2r/ prihlasit do skolky, aby ho na dalsiu jar zobrali.

titkovamiriam
9. mar 2010

u nas beru len od 1.septembra ,mimoriadne mimo termin tento rok nezoberu zasa cez 40 deti...tak si mozu diktovat podmienky.a treba ziadost a potvrdenie od lekarky,nemat plienky a pod.

inak nic nove - chvalabohu sme zdravy a v skolke pohoda takze po klauniade mali dnes zasa kuzelnika a dostali sladkosti a samolepky .najviac sa marekovi pacilo v skolke cez prazdniny bolo ich tam asi 5 deti tak si to uzil.

sakura77
13. mar 2010

no,tak my sme sa od vianoc vytesovali ze si maly a aj jeho imunita uz zvykli no a sups ho,angina ☹ takze zas sme doma a to sme prave zacali chodit uz aj na spinkanie 😒 takze cely buduci tyzden budeme zalezeni dom a ja sa mozem tak akurat modlit aby to neschytala aj malinka 😠
davidko,u nas bol tiez zapis nejak februar marec-ale musela som ho zapisat hned vtedy aj ked om ho chcela dat az od februara-aby tam mal to miesto 😉

janulka18
16. mar 2010

sakura:mne bol malý pod chvíľou chorý,našťastie to malá zvládla a neochorela.dúfam,že jej to vydrží 😉 Inak ja som to s tým kašľom vzdala,zajtra idem s malým na krv.Tak držte palce,ešte mu krv nikdy nebrali,len po pôrode 😝

titkovamiriam
16. mar 2010

u mareka v skolke rozoberaju temu knih 🙂 tak si kazde dieta donieslo svoju oblibenu a potom vytvarali svoje vlastne knihy s farebneho papiera a obrazkov 🙂 no krasne to s nimi spravili 😉 a chystaju sa na kraslice tak kazde vajce do prazenice vyfukavam 😀

tinasc
17. mar 2010

ahojte, u nás nič nového, chvalabohu zdravá, soplík nerátam ako chorobu 😉 v škôlke majú veľkonočnú výzdobu. chorým detičkám prajem skoré uzdravenie a držím palce na vyšetreniach 🙂

janka146
21. mar 2010

Soplíky a kašel bez prestania. Ale hlavná vec že v škôlke je super 😀

ivankaalenka
23. mar 2010

Ahoj, my sme nastúpili v sept. 2009. Stale je malá chorá. Sú aj vaše ratolesti také choré, lebo ja už to nechápem. Dva dni je v školke a tri týždne doma. Takže si musím platiť opatrovateľku a je to nanič. Ide na to celá výplata.

ivankaalenka
23. mar 2010

Citam, ze su, tak ok, uz som kludna, nie sme same 🙂

janulka18
23. mar 2010

Tak prvé výsledky z krvi máme dobré,ale pre istotu si malý zlomil malíček.Vraj cvičili v škôlke a udrel sa. Tak fasa. Ešteže som na materskej,inak by som asi fakt mala výpoveď.
Ivankaalenka: my sme tak tiež začínali,tri dni škôlka,dva týždne doma.Najdlhšie vydržal tri a pol týždňa.

zdenus
24. mar 2010

Baby caute, som tu dlhsie nebola...a citam, ze tiez vselijako bojujete s chorobami ☹

nasa Eliska chodi do skoky od novembra, choroby celkom v poho, tradicne sople a kasel...aj teraz ma taky suchy drazidivy od vcera, dnes isla do skolky, tak uvidime, co sa z toho vyhovadi 😝

u nas je celkom problem s tym, ze elisku ta choroba len lizne a mala laurinka to schyta kvalitne...minuly tyzden mala spasticku bronchitidu...a po skusenostiach s febrilnymy krcme je to ina zabava 😕

a vsetkych chorym prajem rychle uzdravenie, verim, ze ked uz bude pekne, tak aj tych pliag bude menej 😎

janulka18
11. apr 2010

Tak po dlhej dobe caute.Po troch týždňoch ideme do škôlky,ešte s dlahou na ruke a stále nás bantuje ten kašeľ 🙄 .Nemáte niektorá skúsenosť s alergiou na chlad? Asi ju totiž malý má a ja teda netuším, čo s tým.Teda okrem otužovania,asi 😝

sakura77
12. apr 2010

my sme tiez prvy polrok boli viac doma jak v skolke..tento druhy zatial le raz,klop klop..lenze...
ked prisiel po chorobe tak sa mu stalo ze sa pri spinkani pocikal a odvtedy tam nechce spat ani za nic,aj sme mu hovorili aj s ucitelkou ze ved to nevadi,to sa aj strasim detom stane,ale on sa proste zatal a nie a nie...som zvedava co dneska..ak nebude,tak asi ho budem musiet zacat bravat zas po obede hned,nechcem mu robit nejake stresy,aby som mu to neznechutila celkom....ja neviem,co myslite? su to uz dva tyzdne skoro co tam ide ale spat nechce,zatne sa a ziadne prehovaranie ani sluby ani vyhrazky,nic nezabera...keby aspon ze len lezi a je ticho,ale on robi aj bengal okolo toho.. ☹

janulka18
14. apr 2010

Aj môj malý mal také obdobie po zimných prázdninách.Raz to nestihol a potom bol tak vystresovaný, že šiel pred spaním cikať aj 8 krát 😢 a aj tak sa stala nehoda.Prešlo to samé,keď ostal doma chorý na týždeň a potom sa to už neopakovalo.Tak vydržte:O)))

nadhera
18. apr 2010

hm, bojujete s chorobami - u nas klop,klop zatial vsetko ok. obaja svistici beru vecer po lyzicke imonoglukan. Kazdy vecer po sprche maju zaver s vlaznou vodou. Dokonca do mliecka, ktore piju vecer, im dam trosku roztopeneho masielka. To stare mamky vraveli,ze je to liek, ktory stiahne hlieny do stolice. Davam za pravdu. 😉

janulka18
20. apr 2010

Tak a nosná mandľa ide asi von.Nemáte skúsenosti,či to pomôže škôlkárovi pred soplíkmi?A neviete či to robia aj lokálnym umŕtvením,nerada by som ho dávať pod narkózu.

nadhera
6. máj 2010

neda mi neobnovit temu 😉 moje dieta sa ozenilo v skolke, zrazu ma zenu ,ktora ho kazde rano vybozkava pri prichode do skolky a maly sa hraje len s nou. 😀 tak som priatelovi vravela, ze aspon niekto v rodine je zenaty. my sme sa totiz este nestihli zobrat. 😀 😀 😀

evulik6
20. jún 2010

@janulka18
nasmu malemu chceli vyberat nosne mandle hned pri prvej chorobe, co sa mi zdalo chore. Nedala som mu to zatial. Potom ako sme boli vkuse chory, tak nam nasadili imunoliecbu a odvtedy mam svaty pokoj. Aj ked ma aj teraz nostek ufunany trosku, zapchaty alebo co, ale nastatie uz nemame teploty, zapaly priedusiek a podobne.
Uvidim co bude tento rok od septembra, lebo teraz uz len tyzden a pol a konci. Ak by sa to opakovalo tak nad tym vyberom pouvazujem, ale urcite by som isla s nim do BB, tam to robia miernejsim pristupom. Uspia, a robia to lejzrom, nie ako tu drasticky. Mna odradilo najma to ze mandla vie opatovne narast. Mam kamosku ktora to uz synovi dala robit dvakrat a stale jej byva chory. Tak v tom nevidim velky vyznam. A sesterka ma od toho tiez odhovorila, lebo malemu to dala tiez vybrat a potom mu to vraj zliezlo hned na priedusky atd. Tak sa toho bojim.

Inak mali ste uz v skolke kiahne?

janulka18
20. jún 2010

evulik6:No ja som sa presunula do témy alergia a kašeľ 😅 .Ono mandľa sa upravila po týždni,ale kašeľ zostával,tak čakáme na september,kedy objednávajú na testy a frčíme na aeriusi.Ale ja som tiež bola rozhodnutá s tou mandľou počkať. A kiahne mali v škôlke skoro všetci,ale malý bol vtedy akurát chorý,potom si zlomil malíček a tak nás obišli 😀

tinasc
21. jún 2010

ahojte, dlho som tu nebola. Ivka je našťastie zdravá, soplíky z premenlivého počasia nerátam. V škôlke kiahne ešte nemali, ale čakám kým prídu a ak prídu, tak dúfam, že ich zvládneme v pohode. Všetkým chorým detičkám prajeme skoré uzdravenie, toto počasie je nanič, u nás teraz prší a poriadne ☹

evulik6
22. jún 2010

no moj sa zatial od marca drzi, ale teraz mame zase upchaty nostek, tak ho trosku liecim... sinupret, physiomer, sterimar, echinacea 😉

U nas zatial kiahne nie su, aj ked sa hovori ze jeden chlapcek asi ma kiahne, ale nie je to na sto percent, lebo on je silny alergik, tak mozno ma nejake vyrazky alebo co. No uvidime, dufam ze to teraz maly nechyti, ak su to predsa len tie kiahne, o tri tyzdne mame ist na dovcu tak by nam to spravilo pekny skrt planov ☹

evulik6
23. jún 2010

no a to ze je maly fit je uz minulost...dnes sme boli u usneho, bo ho bolelo usko. Tak mame zapal, nie nejaky silny ale je. Inak maly je zivy akoby nic. Vyplachli mu uska a uz ho vraj neboli, povedal. 😀

titkovamiriam
25. jún 2010

ja sem uz tiez moc nechodim,marek skolku zboznuje-maju teraz kopec akcii zo dna otcov mam foto aj v albume,dnes boli na farme humanita jazdili na konoch 😀 -od januara sa drzi aj zdravotne 😀 takze prva trieda bola suprova 😀

tinasc
5. júl 2010

no Ivka bude do škôlky chodiť už len tri týždne... je ich tam málo, sú pozbieraní zo všetkých tried... ozaj a ako sa zariadite s deťmi počas augusta?

kukulka21
6. júl 2010

🙂 Ahoj...aj moja mala bude chodit do skolky uz iba do konca jula a budu mat prazdniny...aj u nas je ich malo su pozbieraní...cez prazdniny ideme na dovolenku na dva týždne a potom bude s maminou chvilu so svokrou a potom so mnou v práci a tak to rýchlo ubehne,že sa ani nenazdáme a je tu zasa september.......a zima.................a Vianoce

romanelka2
7. júl 2010

Ahojky pridame sa 🙂 moje zlaticko zacina so skolkou od septembra aj ked mam trocha strach ako si zvikne ale dufam ze to dobre dopadne 😉 Je jedinacik a rada sa hra s detmi a mislym ze sa jej to tam bude pacit prijali nas do ceskej-osadnej ak vam chodi dieta do tej skolky napiste aka je.... mne sa na pohlad velmi paci a dcerke tiez tak uvidime... Drzim vsetkym detickam palce pri nastupe 🙂 🙂 🙂

andreasabova1
7. júl 2010

My ídeme tiez v septembri do skolky a mame strach. Sme mamickovy takze to budeme mat tazke.... 😵 uvidime ako to dopadne cele. 😅