Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

petusko
15. okt 2009

baby, nedavate ockovat proti chripke malych skolkarov? ja sa neviem rozhodnut 😒 Petko chodi do skolky rad, tesi sa tam, ale ked ma byt kazdy druhy tyzden chory... teraz bol tri tyzdne doma. 😒

sveti
15. okt 2009

petusko, tak ja riesim teraz tuto dilemu...dr. mi povedala,ze ich odporuca zaockovat proti chripke, starsi bude mat 4 roky v oktobri, zacal chodit prvy rok do skolky a mladsi je so mnou doma.
Nejako extremne chori nebyvaju ...klop, klop. Neviem stale to zvazujem uz mam doma aj recepty na vakciny...len sa nejako toho bojim. Ja som chripku nemala, teda mozno ako mala.
Je vela nazorov, jedni su za a druhi proti. Terba sa rozhodnut tak do 2 tyzdnov ale neviem ci mam ci nie

majdiska
15. okt 2009

ahojte, tak my sme konečne po 2 a pol týždni nastúpili do jasiel znovu 😉
no a čo sa týka chorých detí, tak mne sa stalo to, že som koncom septembra dala malého do škôlky, bol v poriadku, nič mu nebolo, žiadna teplota no proste nič.. a už doobeda mi volali že má zvýšenku.. a čo som mala v práci robiť? my do škôlky dochádzame a nemám auto. tak som povedala, že prídem po neho poobede, ale hned aj zavolám čo z toho je.. a ako som volala o 14h už mi chceli volať že malý má vysokú horúčku.. takže som šla po neho o 14h a hned na pohotovosť - mal angínu.. po týždni sa dal dokopy s ATB a už sme mali nastúpiť, ked v nedelu dostal znovu 38,5 horúčky.. a ked som mu pozrela do úst mal afty skoro všade.. a to fakt neprajem nikomu, týžden nejedol skoro nič, len plakal. bola pri nom moja mama a svokra.. až teraz cez víkend začal konečne papať, ale je strašne pochudnutý.. ale už papá pekne a dnes znovu nastúpil.. tak uvidím ako bude, berie 2xmulti cebion, probiotiká a lepší sa to..

petusko
15. okt 2009

no tak som si nieco precitala, premyslela, a zatial ho nedam ockovat. ved ak bude chory, moze byt doma so mnou, som na RD, takze sa nic nestane. nech si imunitu trosku buduje. doteraz nebyval chory, toto je prvy rok v kolektive, takze ak bude casto chory, o rok ho ockovat dame.

sveti
15. okt 2009

petusko, ja asi tiez nedam....som tiez na RD s mladsim , ten starsi bude mat 4 roky , davam immunoglukan na imunitu..

sakura77
15. okt 2009

ja som tiez rozmyslala ad ockovanim,ale uz ho nechcem tento rok trapit,mame za sebou ockovanie proti pneumokokom,plus operaciu,kde si chudatko vytrpel strasne,tak pockam a dam ho az buduci rok,nech troska na to zabudne,inak by som nevahala,ja som za take veci,ked to ma pomoct

janka146
15. okt 2009

Ahojte dakujem za milé slová. Asi všetci teraz preživame to isté. Aj mne dnes vyšla slzička, Ked mi ráno povedal že on pôjde sám do triedy, že on to už vie 😀 Velký chlap 😅 Moja doktorka mi tiež vravela o očkovaní proti chrípke ale neviem či ho dám očkovat. Je už zaočkovaný proti pneumokokom. Tak neviem či ešte treba aj proti chrípke. Uvidíme.

titkovamiriam
15. okt 2009

ahojte,tak mi veselo skolkarujeme-ja nedavam ockovat proti chripke,lebo si myslim ze je to uplne zbitocne.
Teraz je u nas chory milan a dufam ze sme skoncili,inak maju z 14 - 4 chore deti,tak to sa da -dnes ked som dosla mali nakrajane jablcka a mrkvu ,uvareny caj.inak pocasie hruza a tie deti musia drzat v triedach 😠

nadhera
15. okt 2009

ockovat? ee - len to zakladne. nic naviac. moje sviste teraz povinne cibulova stava a med. teda nic moc,ale natiahnem obom do striekacky - maju obaja svoju a ze mnam 😀 zapiju cajikom. Z lyzicky to nechcu 😉 zasrani . ja by to nechcela vobec 😀

nadhera
15. okt 2009

miriam,ako si vcera zvladla cestu na koncert? v takom pocasi .... akurat zajtra ideme na kontrolu s mensim /nebol chory,len sa nam pritrafila chirurgia ,sa deti hrali / a voooobec sa netesim do takeho hnusneho necasu.

titkovamiriam
15. okt 2009

pocasie des a v noci zima jak slak,inak buracka na buracke-strasne ale teda stalo to zato riso ma grady,dufam ze mu to dlho vydrzi aj ked on je asi dost rozhadzany ....

nadhera
15. okt 2009

to hej,riso je iny... hlavne ze ste ok dosli, to pocasie je fakt des, chudatka deticky. v nasom meste - to som v kosiciach,odkial pochadzam teda nezazila, vecer vypnu kotol a tepla niet. v spalni mi to nevadi,ale v detskej? co je to za rozum?

nadhera
15. okt 2009

maminy, aj vy mate taky problem, ze v noci vypnu kotol a do rana /asi do 5tej/ mate v izbach ladovnu? nikde mi to nevadi,ale v detskej.... ved moje svistiky su vecne odkopane, ja ich zakryjem a o chvilu su opat bez prikryvky...podotykam,ze byvam v bytovke a je to tak uz par rokov 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

titkovamiriam
15. okt 2009

tak nastastie my si zakurime kolko treba,v skolach aj v praci kuria 🙂 aj v skolke no je to zufalstvo ze deti nemozu ist von .ja som dnes isla z prace pre kocik a mareka som do neho ,,nalozila,, a tak sme ficali domov bolo6st-v zahrade mam vsetky kvety som zvedava ci preziju - a zelenina ☹ ☹ ☹

nadhera
15. okt 2009

miriam,ste v dome - hm,vyhoda - v bytovke si nevyberies,ale sakra,ked bude nedoplatok,vsak doplatim,len nech deti nespia v zime. 😠 a kvetinky z balkona uz mam na chodbe. istota.

titkovamiriam
15. okt 2009

kolegovcom aj sestre uz kuria druhy den 🙂 v bytovkach 🙂 -no neviem si to predstavit dnes nekurit brrrrrr

nadhera
15. okt 2009

ale ano,oni kuria....len do 23tej a potom ništ a az nad ranom okolo 5tej opat pustia teplo . snad oni nemaju deti,alebo co.... ☹

titkovamiriam
15. okt 2009

tak to je blbe ☹

sasiki
15. okt 2009

ja očkovať dávam len povinné, nič naviac....
tak sme mali rodičko, bolo fajn, aj učiteľky vyzerali byť super, takže zatiaľ som spokojná, dcérka už prestala plakať. Hurááá 😀

grevab
16. okt 2009

ja tiež žiadne očkovanie okrem povinného nedávam
A včera som to zariekla - som chválila EVku, ako šla s radosťou do škôlky - tak dnes plakala celú cestu a v škôlke sa vrhla učiteľke okolo krku a plač... a ja som šla so slzami do práce... krásny deň pred nami...

hasleerka
16. okt 2009

ahojte, k tomu očkovaniu, my sa u nás doma nikto nedávame proti chrípke očkovať

nadhera, ja zatial cez noc nekúrim, len večer prihrejem ... tiež sa mi baby odkopávajú, asi im je teplo

a my sme dnes doma, sme si urobili veget, skladáme si puzliky, počúvame rozprávky a ideme si urobiť na obed palacinky ... ak pôjdem už od novembra do práce, tak si chcem vychutnať spoločné voľno ... to je hrozné, mali by sme byť pri nich aspoň do 5rokov ☹

sakura77
16. okt 2009

no,my veru kurime aj na noc,kiko je vzdy odkopany takze uz by mu bola zima urcite.ale tiez sme v dome,takze mozeme regulovat a ja som tiez z tych "zamrznutych" ja by som aj v auguste po veceroch prikurila 😀

nam sa veru rano moc nechcelo ist,ale ked som mu povedalal ze ved zajtra uz je volno,tak isiel v pohode 🙂

sasiki
16. okt 2009

grevab, no je pozitívne, že sa vrhla okolo krku učiteľke a nemusela ti ju vytŕhať z náručia 😉

nadhera
16. okt 2009

hasleerka,10rokov som chodila na vandre,spala,pod sirakom,v teepee,v dazdi,snehu,prebikovala som pol slovenska za kazdeho pocasia ...cize mna zima nepolozi,ale vojdem do detskej a strasie ma 😠 konecne uz sice hlasia teplejsie,ale tu v michalovciach je to bezne,ze v zime vypnu kurenie v noci a zapnu nad ranom. kde je logika?

nadhera
16. okt 2009

a este sa pochvalim, moje zlaticko konecne zacalo chodit na detsky zachod v skolke - odmietal,pretoze on na maly zachod nepojde. tri dni dozadu siel prvykrat sam sa vycurkat a ucitelka vravela,ze vsetci v triede mu tlieskali /je najmladsi/ a tesili sa s nim. 😀 😀 😀 no a my doma malem otvorili sampus. 😀

petusko
16. okt 2009

zase mame sople 😠 😒 bol v skolke az 4 dni. dufam, ze cez vikend to trochu utrasieme 😒

titkovamiriam
16. okt 2009

aj marek je taky drobacik v triede a stale sa nehava krmit ma z neho svihne 😀 😠 😢 inak tyzden pohodicka, uz v skolke riesia neplaticov-neprijemne 😠

nadhera
16. okt 2009

aj my na rodicovskom sme uz riesili neplaticov - teda fakt neprijemne,poznam maminy,ktore kvoli nedostatku penazi deti radsej zobrali zo skolky. tiez neprehadzujem s vidlami eurace,ale malemu sa v skolke paci, /sem tam plac,ale to je normalne/ hraju sa,ucia sa,tych 900sk z toho mala co mame stale musim usetrit. este rok a pol na rodicovskej...

ramzesa
16. okt 2009

K tomu kúreniu, tak u nás myslím kúria celú noc a už nejak od začiatku októbra s ami zdá. Ale my na noc sťahujeme radiátor v spálni a okno na štrbinku otvárame :-P. Inak by sme si do rána asi vydýchali vzduch 😅 .

A čo sa týka škôlky, tak od štvrtka sme doma (to bolo včera že? ja som v tom, že dnes sobota 😀 ) a dnes syn došiel zo škôlky, oči lesklé, nos plný... no paráda.

A ešte k očkovaniu 😅 ... nedávame, veď sú decká zdravé, nemajú žiadne vážne problémy a choroby vždy boli a budú. Nejako si imunitu treba budovať a keď sa na všetko budú očkovať, tak neviem, neviem.

A proti soplom to asi nepomôže 😅 .

titkovamiriam
16. okt 2009

nadhera je to strasne aj sekov za stravu tam mali asi zo pat,nechapem ze si aspon pre seky nepridu aj ked dieta v skolke nieje.potom sa ucitelky citia ako vymahacky.kamoske sa stalo ze mala syna choreho 2-3m a za prvy mesiac nezaplatila stravu-nesla pre sek-potom bola na nastenke ako neplatic!!!-neprijemne
a u nas ked je taky natresk moze riaditelka dat navrh na vylucenie a na obecnom sa pozru ze neplatia a co potom kam da dieta?