Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

kety80
28. okt 2009

ahojte 🙂

tak u nas prazdniny nie su ale ja som malu nechala doma aspon si ich oboch uzijem a nemusime vstavat 😉 ja som na narodky alebo meniny davala bud keks , lentilky alebo male balenie gumenych cukrikov.
kika ma aspon raz za tyzden nejaku sladkost vacsinou lizatka (co tiez nemusim )alebo gumenne cukriky
nadhera - s tym ovocim by to bolo super ale sladkostiam sa asi nevyhnes a deti to sladke trosku aj potrebuju dodava to energiu

hasleerka
28. okt 2009

nadhera neboj pre svoje deti si tá najlepšia mamina, keď im dávaš sladké ... to ja som zase zlá, že im nechcem dať ... už mi aj povedali, mama ty nám nič nechceš dať

nadhera
28. okt 2009

halserka,ja im praveze nedavam sladoty 😀 raz za cas 3-4lentilky alebo gumovych medvedikov. a lizatko mali asi 3x . k nam ked pride navsteva, tak detom ocistim mrvku,jablcka alebo dam jogurt a vsetci su z toho mimo, lebo cakaju sladke. tyzden dozadu bola kamoska so synom a doniesla detom jabka,banan,kapustu a mrkvu. 😀 😀 😀

hasleerka
28. okt 2009

jéj nádhera prepáč som ťa zle prečítala, teda skôr nedočítala ... tak sme potom obe "zlé mami" ... u nás bola včera kámoška s dievčatami a spolu s tými mojimi spráskli misku ovocia

grevab
29. okt 2009

veru - o tom sladkom - keď šiel MAtej do škôlky, tak nevedšel, čo je to lízatko 😀
Keď ho dostal, lebo malo nejaké dieťa v škôlke narodeniny, tak sa ma pýtal, čo to je 😀
V jeho prípade to nebolo až také ťažké nedávať mu sladkosti, lebo mu nechutilo nič s ovocnou príchuťou - ani cukríky. Jediné, čo zjedol, bola príchuť vanilka no a samozrejme čokoláda.
Takže keksík raz za čas mal. Teraz má 7 rokov a už mu nevadia ani ovocné cukríky - keď mu ich dá nejaký spolužiak.
No a Evka, tá by veru zjedla hocičo. Práveže plače takmer každý deň, keĎ ideme zo škôlky, že ona chce niečo sladké. Tak sa ju snažím všelijako presviedčať a náhrady typu sladký jogurt, termix... Niekedy to funguje, inokedy si poplače, lebo lízatko som nikdy nekúpila ani cukríky.
Keď im chcem spraviť radosť, kúpim keksík. No a doma nemáme vôbec žiadne spadkosti - keď sa nejaké vyskytnú, manžel ich na 100% objaví a zlikviduje veľmi rýchlo
😀

Bohužiaľ sa však nemôžem chváliť, že by moje deti zjedli misku ovocia ☹
Do toho ich treba nútiť..

sasiki
29. okt 2009

grevab - presne, aj u nás manžel poje sladkosti, kúpi štyri keksy, že aj pre mňa a ja môžem len slintať 😅

sakura77
29. okt 2009

ahojte!no,my mame prazdniny do pondelka,a vonku je hnusne,prsi,takze mame co robit aby sme vymysleli nejaky program...
no,co sa tyka sladkosti,kiko si obcas da,ale nejak moc nevypytuje,je skor na slane nastastie..

nadhera
29. okt 2009

nasa skrinka so sladkostami je plna, mozem otvorit obchod - vsetko sme podostavali 😠 este som mojim svitom nekupila sladkost, ale budem musiet balicek jojo cukrikov kupit,lebo nam chyba 1sacok do sutaze. 😀
maminam odporucam miesto hryzatka sladku mrkvicku - moje deticky nemaju jedno foto s hryzatkom,vsade su len s mrkvou, dokonca aj teraz si radi posmaknu na mrkve, dostali sme zopar kil hrusiek,takze hrusticku ocistim...
samozrejme,ze deti sa skor ci neskor k sladotam dostanu,ale poznam maminy,ktore pri kazdom zaplakani babatka davaju sladkost 😒 svojim malym ked boli malilililinke baba, davala som hroznovy cukor vo vode rozpusteny a cumlik som namocila. lenze u nas ani cumle neleteli 😉 a preto mame krasne zubky - perlicky 😀 😀 😀 vid album

nadhera
29. okt 2009

sakura, sa ti to krati 😀 😀 😀 a pamatam si ta , lebo mame rovnaku umyvacku riadu - elektrolux silence plus 😀 😀 uz davnejsie som ti chcela ohladom toho napisat , tak sme sa stretli v inej teme.

titkovamiriam
29. okt 2009

tak u nas sa sladkosti neriesia starsi cih kupuju malo,marek vobec-ked dostane sa nebranim,no dama sladkosti nemame lebo bracho je diabetik...tak si aj decka zvykli-najviac sladkosti zjem ja,milujem cokoladu som normalne zavisla.v skolke deti nosia tiez sladkosti no dohodli sme sa ze sa budu nosit radsej napolitanky ako cukriky.no napriklad velka noc,mikulas sa neda bez toho ,tak to kupujem kvalitne sladkosti ako figaro a orion,ci kiderka a milku.polske a turecke sladkosti napr z lidla su pre deti hotovy jed - tak to nekupujem vobec a ked take dostanu tak sa to vyhodi.ja tiez poviem kamoskam ked nieco chcu doniest nech donesu hoci aj kapustu ze sladkosti nemusia 😀 a co sa kamosky pozname a pozname svoje deti tak tak fungujeme 😀 😀

ramzesa
29. okt 2009

Ahojte mamulky 🙂, no moja dnes bola v škôlke aj keď sú prázdniny, mala som čosi už viackrát prekladané, takže už to ďalej nešlo a syn v pohode, u nich sa ma ani nikto nepýtal, tak neviem či u nich tie prázdniny sú alebo nie.
A čo sa týka sladkostí, tak moji jedia, tiež sme sa snažili tomu vyhnúť, ale dá sa? Nedá, akurát tak obmedziť, ale keď vidia že ocko s mamkou jedia 😅 no ako im vysvetlíme, že mi sme pažroši a oni byť nemusia 😅 .
No a tiež ako píše Miriam, radšej tie kvalitnejšie a také tie turecké a neviem akého neznámeho pôvodu idú do koša. Už som viackrát upozorňovala babkovcov a tak, aby si prečítali zloženie, ale veľakrát to tam ani nevidno nikde napísané a ak aj je, tak takými písmenkami, že mám problém prečítať ja a nie to ešte starší človek :-P. Ale krásny obal láka no čo už. Mne sa skoro deti zgrcali z jednej takej figúrky, no nie skoro ale zgrcali takže odvtedy im stačí povedať, že to nie je dobré. Ale je mi ľúto to dať do koša, tak sa utešujem, že možno niekto si to z tej bedne vezme 🤐 .
A zajtra nechávam dcérku doma keď majú tie prázdniny 🙂 najbližšie sa budú konať len soboty nedele, no bude to zaujímavé 😖 . Hlavne všetky choroby heš heš od nás a všetkých heš heš 🙄 🙄 🙄 .

titkovamiriam
29. okt 2009

ramzesa presne tak 😀 😀 😀 hes hes choroby

cairka
29. okt 2009

No u nás je to so sladkosťami tiež kadejaké, kedže sme obe sladké rite 😅 ale tak snažím sa to riešiť skôr domácimi koláčikmi, prípadne pudingom, sladkou kašou na večeru...občas nejaký keksík, ale isto nie denne, tak cca. 2-3x do týždňa. Malá mi nemá problém ale zjesť aj misku ovocia alebo mrkvy, kalerábiku... 😉 Takže áno, aj sladkosti jeme, ale aj ovocie, zeleninku 🙂

sakura77
29. okt 2009

nadhera,no,krati veru,uz by som to rada mala za sebou...ale zas ked si predstavim mojho lapaja a k tomu male babo,tak sa mi az vlasy jezia 🙂 umyvacku mam ale fagor 😉 ale v tej teme som nieco pisala takze sme sa tam mohli "stretnut" 🙂

tinasc
31. okt 2009

ahojte, spomínate tu sladkosti, Ivka do 2 rokov nevedela čo je to sladkosť, doma sme nemávali ani nemávame moc sladkosti, len potom začala dostávať na narodeniny, meniny, Mikuláša, no a potom to už nejako išlo, teraz dosť ľúbi sladké, stále žobre o nejakú sladkosť, ale u nás je sladkosť aj jogurt, takže sa uspokojí aj s tým. Ja tiež ľúbim sladké, malej sa snažím dávať čo najmenej čokolády, niekedy jej stačí aj žuvačka, má rada gumené medvedíky. Ja by som tiež mala do škôlky poslať nejaké maškrty, lebo mala narodky. Inak po chorobe sa Ivka nejako zvlášť neteší do škôlky, moc nadšená nie je 😀

janka146
1. nov 2009

Konečne už zajtra do škôlky 😀 To bola doma nuda......

sasiki
1. nov 2009

dcérka sa tam dnes pýtala, že už nechce prázdniny 😀

hasleerka
1. nov 2009

no ja sa už teším že zas ide do škôlky, už je to doma hrôza, ešte ani cez obed nechcela spať, tak som si vôbec neoddýchla ... a urobila divadlo, išli sme na cintorín, sedela babke na kolenách a potom revy že chce mamúúúú a musela sa tisnúť tým plným autobusom za mnou

cairka
1. nov 2009

jaj, ako vám závidím, že idete zajtra do škôlky 😅 malá je už od stredy doma a ešte minimálne do stredy bude...potom uvidíme...ale moc ružovo to nevidím, ked ju počujem kašľať... v októbri bola v škôlke 9 dni 🙄

kety80
1. nov 2009

ahojky

my sme od stvrtku doma a kika sa uz tiez pyta do skolky uz jej bolo doma dlho a to sme mali stvrtok vracanie tak sme si to uzili nejaka 2 dnova viroza boli sme aj u dr. ze v pohode tak moze ist do skolky tak sa tesime

hasleerka
2. nov 2009

želáme babulkám nech sa rýchlo vyzdravia 😵

danciacik
2. nov 2009

Ahojte mamičky. Až dnes som zbadala, že tu existuje takáto téma. Môžem sa pridať?
Moja dcérka tiež chodí od septembra do škôlky - no chodí ako chodí. Chodila týždeň a ochorela. Potom chodila asi dva týždne a potom dostala nejakú divnú chorobu - začala tak grckať, že nevládala ani vodičku do seba dostať, tak nás hospitalizovali na detskom oddelení na JIS. Pobudli sme tam pár dní na infúzkach a aj keď robili veľa testov tak na nič neprišli. Tak nás pustili domov. Malá mi tam riadne schudla ale doma sa začala dávať dokopy - asi tie infúzky pomohli - a pribrala nám 2 kilečká. 😀 Teraz sa už nevie dočkať keď pôjde naspäť do škôlky. Ale naša Dr. nám odporúčala ostať doma celý november - no neviem či je to dobrý nápad 😒 . Čo by ste robili vy? Ja ju chcem dať do škôlky asi od polovice novembra. Ona by išla najradšej už zajtra.

hasleerka
2. nov 2009

danciacik vitaj ... no neviem ako iné maminy, no ja by som asi malú nechala doma, a hlavne keď ti to dr. radí ... možno prípadne tak na 4hod. keď sa ti malá pýta

sakura77
2. nov 2009

no ja som tiez este nechala maleho doma,cez vikend trocha pokasliaval,tak som mu nasadila sirup a bude doma este aj zajtra,ake to prejde celkom,od stredy pojde-ale teda poviem vam,rychlo som si zvykla na tie doobedia co je v skolke 😅 teraz to vidim ten rozdiel 🙂 🙂

natali1985
2. nov 2009

Plakali moc vase deturence ked ste ich davali do skolky?Ja myslim,ze moj maly s tym bude mat velky problem a ja este vecsi ☹ som na synovy zavisla a myslim si,ze on este viac na mne:(

sakura77
2. nov 2009

natali,ale ved je este malicky,este mate cas,ci nie?moj neplakal-len raz ked ho bol zaniest rano tatinko-ale ten mu urcite nasluboval ze tam s nim bude alebo nieco podone,jak ho poznam 😉 inak niezeby rano vstal a hrnul sa jak zeravy do skolky,to nie,ale zas ani nejak neprotestuje,akoze berie to tak,ze musi a hotovo 🙂

natali1985
2. nov 2009

tak mame cas ale my teda ja sa uz pripravujem od teraz:(bojim sa...neviem ako amly zareaguje na to ked ho odveziem do skolky:(

danciacik
2. nov 2009

No tak my sme boli u doktorky na kontrolu s malým a ona mi povedala aby som nechala Larku doma celý november aj december. A je zdravá ale aby sme sa vyhli možnej chorobe. Tak neviem - mne sa to už fakt zdá veľa.
Natali naša neplakala možno raz - nemala problém ale my sme o tom veľmi často rozprávali čo budú robiť v škôlke a tak a že vždy mamka príde, že ja čakám za dverami - aby si uvedomila že vždy po ňu prídem.
Ale kamarátkin malý veru plače doteraz ale už je to lepšie ale ťažko to znášal. Ale tie detičky si postupne zvyknú. 😉

tinasc
2. nov 2009

ahojte, normálne vám závidím, keď píšete, že sa vám deti tešia do škôlky... tá moja keby nemusela, tak tam ani nejde, neviem prečo, ale to, že by chcela ísť do škôlky ani raz nespomenula. Nuž mám doma asi ťažší prípad 😀 no nám Ivka spočiatku plakávala, ale postupne si zvykla. Dnes bola po týždni po chorobe v škôlke, veru nebolo jej všetko jedno... všetkým choručkým prajeme skoré uzdravenie 🙂

janka146
2. nov 2009

Ahojte ani môj Adamko nie je celý nadšený že zajtra zase do škôlky???? 😀 Ale vie že musí tak ide. A konečne bez plaču. Už si je istý že každý deň preňho niekto príde, že tam nezostane naveky 😀 a tak je spokojný. Aj ja prajem všetkým chorým detičkám skoré uzdravenie. Ako si majú zvyknút na škôlku ked su týždeň v škôlke a dva týždne doma. Nie je to fér!!!!!!!!!!! ☹