Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

tinasc
8. júl 2010

no u náš škôlka tiež do konca júla, potom ideme tiež na dva týždne na dovolenku, v strede augusta, tak potom uvidíme dám ju asi k mame, však ono to naozaj rýchlo ubehne a bude september... teším sa, že už snáď nebudeme prežívať tie muky ako pri nástupe, lebo však už je ostrieľaná škôlkárka 🙂 😀 maminy, ktorým deti nastupujú v septembri, nebojte sa, detičky si zvyknú 🙂

titkovamiriam
17. sep 2010

Ahojte oprasujem temu ako sa mate? 🙂

tinasc
19. sep 2010

ahoj, no dávno tu nikto nebol... však naši škôlkári sú už ostrieľaní 🙂 my v pohode...

hasleerka
4. nov 2010

no tak aj ja som sem nakukla po dlllllhej dobe ... ale už sem veru asi nik nechodí, kedže ako píše tinasc sme už ostrielaní škôlkári ...
ale sem tam na pokec čo porábajú naše detičky môžme

ja som napr. zvedavá či aj u vás v škôlke ste si mali doniesť kefky, že sa deti budú učiť umývať zúbky???

janulka18
5. nov 2010

nazdo,u nás v škôlke kefky majú až predškoláci. Inak platíte aj do triedneho fondu? Lebo u nás na rodičku sa odsúhlasilo 5 eur mesačne a začínam mať pocit, že je to fakt dosť(aj keď netvrdím,že tie peniaze nepotrebujú). Platíme 6,63 zriaďovateľovi+strava+5 eur do fondu+15 eur na pol roka rodičovský príspevok.A to nevravím o ostatných veciach ako napr. tento mesiac ešte zaplatiť 8,50 eur za predplatné BOBIK. Koľko bežne platíte za všetko v škôlke mesačne?

hasleerka
5. nov 2010

janulka u nás sa platí dokopy asi 10€ , to je 8,29 mestu a 1,70 rodičovské ... časopis neodoberáme ... na plus strava ... inak o inom zatiaľ neviem ...

jahody11
8. nov 2010

Ahoj,

Baby, chcem vas poprosit o pomoc, potrebujem prieskum diskriminacie zien, matiek k bakalarskej praci. Cize sa to tyka matiek, ktore sa uz vratili po materskej dovolenke do zamestnania, a tak vas PROSIIIM o vyplnenie dotaznika, zaberie vam to cca 3 minutky vasho casu 😉
http://jahody11.dotazniky.com/

Za vyplnenie vopred dakujem 😵

oliinka
9. nov 2010

ahojte neviete či je možné aby mi syn chodil do školky len do dvanástej teda ked sa napapju pojde domov a spať tam nebude?

spachtos
9. nov 2010

pravdaze je ta moznost

tinasc
9. nov 2010

ahojte, som rada, že to tu zase trošku ožilo 🙂
no u nás decká kefky nemajú, je mi to trošku ľúto, ale čo už 😉 inak my sme platili na pol roka školné 50 eur, do ZRPŠ 4O eur na pol roka, na stravu je to 1,06 eura denne.

tinasc
9. nov 2010

@oliinka áno je to možné 🙂

titkovamiriam
9. nov 2010

my mame mesacne tiez 5 eur,zuby si umyvaju v skolke 🙂 a jasne ze moze byt v skolke len doobeda,olovrant platit nebudes 🙂

hasleerka
9. nov 2010

@oliinka jasné ide to, aspoň u nás určite ...

mne sa zase tá kefka zdá byť úplne zbytočná ... naši si ich aj doniesli, a doteraz si s ňou neumývali zuby... a my si ani doma cez obed neumývame ... len ráno a večer

tinasc
9. nov 2010

@hasleerka hej no to je fakt... ani my si doma na obed zuby neumývame 🙂

oliinka
10. nov 2010

dakujem vám.máme aj pol ročné dievčatko takže som na materskej a aj mi to takto celkom vyhovuje.tu je dedinská školky s 10 deťmi,jedno 3-ročné,Paťko a ešte 2 dievčatká 4-ročné a potom predškoláci.chodí sa do školky do osmej otvorená je od siedmej a pre detičky si chodia okolo pol tretej.takže vlastne ked sa zobudia napapaju a idu domov..paťko tam hned prvý den bol na celý a to bola asi chyba.pekne sa hral aj všetko,ale náhle rozkladali postielky po obede tak strašný rev,na rukách ho nosili a tak zaspal.takže preto chodíme len do tej dvanástej pol jednej.on nechce ani len počuť o tom spinkaní.takto príme domov pred jednou o pol druhej leží a spinká do štvrtej

hasleerka
12. nov 2010

tak my sme si týždeň povegetili doma ... hádam nám tie sople do nedele prejdú a v pondelok šup do škôlky

tinasc
13. nov 2010

no aj naša už nejako kašle... dúfam, že z toho nič nebude...

hasleerka
14. nov 2010

tak my zajtra už nastupujeme späť do škôlky ... ešte sem-tam zasoplí ... ale snád to prejde ... hlavne že nekašle .. a treba jej už ísť medzi deti, lebo už má také rožky, chudák moja mamina, mala toho celý týždeň veru dosť....

tinasc
21. nov 2010

tak my sme zdravotne OK. V škôlke už v plnom prúde nacvičujú na mikulášsku besiedku, každý deň mi príde s nejakou novou básničkou alebo pesničkou 🙂

hasleerka
21. nov 2010

no ja som tiež zvedavá či naši čosi nacvičia ... minulý rok sme ani besiedku nemali, lebo bolo veľa detí chorých ...

martina236
21. nov 2010

kefky sme nenosili...

hasleerka
22. nov 2010

no ja som zistila, že to si budú naši len raz do mesiaca skúšať čistiť zuby len čistou kefkou ... no podľa mňa o ničom

tinasc
22. nov 2010

u nás si decká v škôlke nečistia zuby vôbec... ale zase doma si čistíme 2x denne, takže tomu nepripisujem nejaký väčší význam...

sakura77
24. nov 2010

u nas si kefky nosia len z "velkej" triedy,malinki este nie,tak ja umyvam malemu rano a vecer,myslim ze to staci zatial...a
@oliinka my mame toto iste,v skolke spat ani za nic,tak som ho zacala aj ja bravat uz po obede hned..doma spi v pohode,tak ho nebudem zbytocne stresovat,kym sa mi da,ze som doma na materskej,keby pracujem,tak neviem,to by bolo horsie...

oliinka
24. nov 2010

@sakura77 tak ešte že sme doma a priznám sa celkom mi to teda nám aj vyhovuje,tiež príde domov a spinká do kedy chce.

oliinka
24. nov 2010

a inak u nás v školke si umyvaju deti zubky ked sa naobeduju,všetci či maju 3 ročky alebo 5 rokov

janulka18
25. nov 2010

Tak paráda,moje dieťa nechce spávať v škôlke,resp. vždy rieši,či nepôjdem po neho na obed. A včera z neho vyliezlo, že pani učiteľka im hovorí,že kto nebude spinkať,pre toho maminka nepríde.Mňa fakt porazí. Dúfam, že to nie je pravda.

tinasc
25. nov 2010

@janulka18 no to je teda učitelský prístup ☹
naša tiež občas rieši odchod na obed, ale už má krúžky poobede takže to tak často už nejde 😉 a už aj prestala riešiť kedy bude víkend, bolo obdobie, keď už v pondelok chcela aby bol na druhý deň víkend 😀 a nemusela do škôlky, takže teraz sa tam aj teší.

hasleerka
25. nov 2010

@janulka18 no veru to je pekne blbé takto strašiť deti ...

nadhera
5. dec 2010

Maly sa v skolke na vecierok k vianociam ucil basnicku, odmieta ju vsak v skolke recitovat. Poprosila som ucitelku, nech mi ju napise, ze sa doma naucime. Chcem len podotknut , ze simko nema problem sa naucit lahke detske basnicky na 3-4 te pocutie ju povie, toto sa mi vsak nazoaj nezda vhodne pre dieta, ktore este nema 4 roky. Ved posudte:

Sadla si vrana dnes na konar zrana,
pozorne obzera cudneho pana.
Cely je biely len, to mu vsak staci,
vrane sa panacik prevelmi paci.