Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

k.a.t.k.a.
25. feb 2009

možem podať naraz aj viacej prihlasok? nech mam väčšiu šancu alebo len do jednej sa smie?

lubkaj
25. feb 2009

Moze sa iba do jednej.

k.a.t.k.a.
25. feb 2009

tak ak mi ju nezoberu teraz možem dodatočne este skušať iné skolky počas celeho roka?

lubkaj
25. feb 2009

No, u nas to funguje takto: prihlasky sa v celej Dubravke podavaju v priebehu marca. Potom sa vsetci riaditelia dubravskych skolok stretnu. Po konci aprila sa treba ist spytat do tej skolky, kde si davala prihlasku, ci ti dieta prijali alebo nie. A oni ho bud prijmu alebo povedia, ze ho neprijali, ale moze chodit tam a tam, pripadne, ze ho pre nedostatok miesta nikde nezoberu. Nam napriklad minuly rok povedali, ze si ani nemusime davat prihlasku, lebo maly este nemal tri roky. Aspon tak som to pochopila...
A pocas roka skolky podla mna prijimaju deti iba vynimocne, ak sa niekto odstahuje alebo tak a to podla poradovnika tie deti, ktore sa im nepodarilo prijat od septembra.

k.a.t.k.a.
25. feb 2009

aha dakujm Lubkaj. Ja by som chcela dať malu do školky na Dlhych dieloch. Nevie niekto čírou nahodou ako je to s ich kapacitou?

hasleerka
25. feb 2009

no ja si dávam prihlášku len do jednej škôlky ale kámoške povedali v inej škôlke vraj si má radšej dať prihlášku aj niekde inde keby u nich bolo moc, lebo prednosť majú predškoláci

no a v každej škôlke sa podla mna najde aj dobrá aj horšia učiteľka, takže mi sme vybrali tú čo máme pred domom a aj preto lebo je v nej málo detí

tinka10
25. feb 2009

katka a ktoré školky si myslela že horšie prístupom a vybavením? 😕ja som tiež viac menej vyberala podla toho,že blízko bývame,lebo ved skusenosti nemam žiadne a ani žiadne mamičky nepoznam,čo by tam detičky mali.Jedno je pravda,že sa trošku pozname s riaditelkou školky 😅
martinka a vy nemate v blízkosti domu školku?či tiež sa ti tam nepozdavala?

vinifred
25. feb 2009

Hasleerka,je to des,lebo každý mi hovorí niečo iné...môžeš si dať do viacej škôlok..do viac škôlok si nemôžeš,lebo aj tak sa to dozvedia a na just ti decko nezoberú..načo ju dávať,možno ju ani nezoberú,keď si doma s malým...malý je alergik,znížená imunita,budú stále chorý...daj ju do škôlky,bude harcovníčka,malému urobí lepšiu pôdu...prihlás ju,aj keď ju nezoberú,zoberú aj malého budúci rok..neprihlásiš,nezoberú ti ho...daj 2 percentá z daní,zoberú ti ju... 🙄
Už mi to začína liezť všetko poriadne na nervy.... 😒

katkanr
25. feb 2009

Tinka ja mam jednu školku hned pod oknami.Raz som videla ako jedna učitelka "vreštala" na tie deturence,no mala som dost. 😖
Tu čo som si vybrala je naozaj perfektná.Maju tam aj solnu jaskynu,krasne nove hračky a detičky tam učitelky volaju po mene a hlavne cez letné prazniny služi ako zberná školka.

martinka1704
26. feb 2009

tinka mám tu tiež škôky,ale muž robí na smeny a ja som mala pracovný čas až do pol piatej v Krškanoch 😝 naši bývajú kúsok od Alexyho tak som chcela,že ak budem musieť ostať tak dlho v robote,nech nieje už o takom čase v škôlke,ale radšej nech je u našich 😉

hasleerka
26. feb 2009

vinifred no tak to je fakt des , to my takéto starosti vôbec ... ja by som možno nakoniec vyskúšala dať ju do škôlky, a ked budú stále chorí tak necháš doma a pôjdete až od dalšieho septembra

lulu2
27. feb 2009

Ahojte, necitala som celu vasu diskusiu, ale mozno sa tu najde niekto s podobnym pripadom...Ondrejko bude mat 2 roky a nastupuje do skolky uz teraz v marci, teda pocas skolskeho roka. Najprv ide len na zacvik, teda len na par hodin denne, ale aj tak mam obavy ci zapadne do "zabehnuteho" kolektivu. Nemate s tym skusenosti?

vinifred
28. feb 2009

Hasleerka,asi to tak urobím..dám prihlášku,už ju mám doma mesiac potvrdenú,a nestarám sa viac..zoberú,nezoberú,všetko bude mať svoje pre a proti..nechám to tak,osud to zariadi... 🙂

hasleerka
28. feb 2009

presne tak vinifred, neskúsiš - nezistíš

lulu, ťažko povedať, bude záležať len na ňom, ako sa zabehne do kolektívu, ako ho tie deti príjmu, a či tam už niekoho aj pozná ... držím palce aby ste to čo najlepšie zvládli 🙂

k.a.t.k.a.
28. feb 2009

inak rozmyslam, že predsa len dam viacej prihlasok, ale každu do inej časti BA /dubravka, petrzalka, stare mesto/ predpokladam, ze riaditelia sa stretavaju len v ramci mestskej casti a nie celej BA 😝

danu
28. feb 2009

katka riaditelia sa nestretavaju vsetci spolu, napriklad na Dolnych Honoch a Podunajskych biskupiciach sa nestretavaju spolu vobec takze to vediet nebudu

jenniferka
1. mar 2009

ahojte babule,aj my ideme v september do skolky 😉 tak sa pripajame k vam.idem si precitac,co si pisete 🙂

vinifred
1. mar 2009

k.a.t.k.a to Ti je naozaj jedno,kde Ti ju zoberú?Neviem si predstaviť to cestovania a to more času...aj keď predpokladám,že auto máš,ale aj tak... 😨

k.a.t.k.a.
1. mar 2009

vinifred hej jedno, v Petržalke mam rodičov, v Starom meste prácu a Dúbravka teda Dlhé DIely tam bývam, tak mi je to šumafuk 😉

titkovamiriam
2. mar 2009

tak bola som si pre prihlasku a uvidime do konca marca pozbieraju a potom daju vediet 😲

lubkaj
2. mar 2009

Bola som si dnes po prihlasku, dnes bol prvy den. Skolka otvara 6:30, ja som prisla okolo 8:15 so starsou dcerkou a uz som bola 12. A kym som dcerku vychystala do triedy, prisli si po prihlasku dalsi 3 rodicia. Vyzera to, ze zaujem bude velky...

titkovamiriam
2. mar 2009

bude ved deti je strasne vela aspon teda v ivanke 🙂

lubkaj
2. mar 2009

My sme z Dubravky, ale aj tu je deti velmi vela 😉

cairka
2. mar 2009

my sme sa tiež dnes boli zapísať, dali mi hned aj podpísať rozhodnutie, že ju berú 😎 tiež sa začal zápis dnes a boli sme 10.

titkovamiriam
2. mar 2009

tolke stastie,pri starsich sa skolky bili kam ich dam 🙂 a to kazdy nech ich vodim do blavy ked sme odtial ze je to dedinske a pod a aka som bola spolkojna,ale to som uz tusim pisala 😅

martinaema
2. mar 2009

tak aj my sme sa práve vrátili zo zápisu . pre istotu som ju bola zapísať, aj ked nie som rozhodnutá, či ju tam dám od septembra. Aj som sa pýtala na nástup počas roku - nerobia problémy, ak majú miesto, tak dieťa zoberú. Len teraz váham - presťahovali sme sa na dedinu, kde je veľa ľudí maďarskej národnosti, zapísala som ju do škôlky tu, ale slovenských detičiek vraj býva menej a preto bývajú v triede so staršími deťmi. Neviem, či je to výhoda, alebo nevýhoda. Asi sa pôjdeme spýtať ešte aj do mesta, kde mám zamestnanie a potom uvidíme.

tonka28
2. mar 2009

cairka.....tak to Ti fakt závidím,že vás hned vzali.My sme na zápise už 3x čiže 3rok 😒 už mám z toho FAKT nervy!! Prvy raz mal syn 2,5r ked ho vzali.Potom som otehotnela tak som si ho nehala doma.2x ho nevzali pretože som na MD a uprednostňujú pracujúcich rodičov.A dnes sme boli ZAS 😖 a to uvidíme či nás vezmu na budúci tyždeň.A to som ešte nespominala že zakaždym čo nas nevzali som bola hned v dvoch škôlkach.Ja by som sa na to najradšej vykašlala,ale syn chce íst do školky a je z toho neštastny že ho neberu ☹ ☹ teraz ma 4r.

basado
2. mar 2009

my sme boli tak isto dneska na zapise. maly bude mat 3 roky v januari, ale bude chodit o mesiac skor na zaučenie. tak som roda že nam ho zoberu, pretože tam chodí aj starší syn. aj u nas bolo vela detí na zapise a to je ešte len pondelok.

sveti
2. mar 2009

tonka,

ja som na tom podobne...dnes sme boli na zapise a riaditelka sa nevyjadrila moc presvedcivo, nakolko som doma na RD, starsieho som chcela od 9/2009 a mladsieho 1/2010,v maji 2010 bude mat tri roky. A co urobim ked ich neroberu a v maji musim nastupit do prace????? inak vypoved. Mam z toho nervy asi ako aj ty a starsi sa mi tiez pyta do skolky
basado....aspon ze vam to klaplo, nakoniec som bola len na limbovej, lebo na jiraskovej beru len 6 deti ???????

sveti
2. mar 2009

tonka a kde ty byvas?