Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

katkanr
31. jan 2009

Ja mam vyhliadnutu Alexyho.V školke ti dali aj neaký papier?

tinka10
31. jan 2009

ved ty to maš zas tam bližšie a ja tu 😉 hned pri dome,nie papier mi žiadny nedala.To až pri zápise tam vyplnaš žiadost si nezabudni rodný list zobrat a potvrdenie od lekara

sassi
autor
1. feb 2009

u nas lekár potvrdzuje zadnu stranu prihlašky

tinka10
1. feb 2009

sassi hej?a vam davaju prihlašky v školke či?lebo mne tak povedala riaditelka,že na zapis si mam priniest potvrdenie od lekara.

sassi
autor
1. feb 2009

ja som priniesla žiadosť, a dala mi tlčivo, vpredu su udaje o dieťati a zozadu vypíše lekár
a zapis nemáme, len to talčivo treba priniesť do 15.3.
s malým sme tam boli po tlačivo, tak ho vidla, nakrmil sa cukríkmi a šli sme 😀

tinka10
1. feb 2009

aha tak vy to mate inak 😉 a cukrikmi sme sa veru aj mi krmili v školke😀

helka101
1. feb 2009

Ahojte maminy, môžem sa k vam pridať aj ja..? 😕
my chceme dať maleho do škôlky tiež toho septembra, aj ked tri rôčky budeme mať len v novembri, dúfam že nam ho zoberu, prihlašku už mame doma, v utorok nam ju dr. potvrdí a pôjdeme ju zaniesť..
Maly cika pekne do "kačičky" nočníka, ale kakať sa nam darí len do plienočky 😒 ale väčšiu starosť mi robí naša duda a buva, bez toho nezaspí ani za svet 😅 neviete či robia stym v školke problééémy?
a tu žiadosť treba odniesť riaditelke? alebo dať personalu? 😕

sassi
autor
1. feb 2009

u nas sa dava žiadosť riaditelke alebo zástupkyni, keby tam nebola
a dudu mame tiež, len na spanie, ale máme stále
u nas v malej triede s tým problem nerobia, mali deti popodpisovane dudky v školke, ked tam dcerka chodila (ale ona už nenosila, mala už vyše 3 roky)
a do septembra je ešte dlha doba, možno sa aj vzdáme dudky dovtedy 😀

helka101
1. feb 2009

aha.. no akože on dudku len na spanie.. inač ak ju zoberem a odložím tak bude bez nej, raz sme aj skúsili že sme vyhodili von oknom a bolo fajn, večerne spanie bez problemou ale doobednajšie.. cirkus na cely vchod musela som mu dať 😒

xxmargaretka
1. feb 2009

ahojte..
ako tak citam vsade je to inak..
ja som si zavolala do 2skolok kam chcem dat prihalsky a
v prvej povedali nech si z netu stiahnem ich prihlasku-ziadost a od 1 do 31 marca donesiem
v druhej,ze si mam pre prihasku prisku-ziadost prist a tak isto doniest od 1 do 31 doniest
no co som sa bola informovat este v jednej tak tam dali prihlasku s tym,ze cim skor doniest a,ze ked oni nebudu mat dost miesta tak ju preradia tam kam patri podla bydliska..

martinka1704
1. feb 2009

ahojte,pridám sa k vám 😵 aj my uvažujeme nad tým,že drobca dáme od septembra do škôlky.Od plienok sme už pomaly 5-ty mesiac.boli sme sa aj pýtať v škôlke ale tam nám povedali učiteľky nakoľko tam nebola riaditeľka,že máme ísť na SMŠ.Tam nám dali len informatívny papier,že kedy sa konajú zápisy do škôlok.Potom načo mám dať potvdiť lekárke,že je zdravý?Či ona mi vystaví neaký papier? 😕

yesno22
1. feb 2009

Ahojte...tak od septembra budeme skolkari aj my 😵 Ja som si po prihlasku zasla do skolky priamo k pani riaditelke, vypisala, potvrdila u pediatra a doniesla spat...maju to zauzivane tak, ze ked maju dost prihlasok, dalsie neprijimaju aj ked je este pred zapisom, aby mamicky hned vedeli, ci im dieta vezmu alebo nie 🙂
Bez plienky sme tiez tak 5m ale na spanie mu stale davam, stale sa pocas spanku pocura...snad do septembra zvladneme aj to 🙂 A co sa tyka cumlika, tak uz tretiu noc spinkame bez 😵 jednoducho som mu ju zabudla dat do postielky a on si ju nepytal a zaspal, tak sa s manzelom tesime, ze to snad zvladneme bez placu a kriku 😀

tinka10
1. feb 2009

Martinka ano lekarka ti da potvrdenie o zdravotnom stave a to si prinesieš na zapis,katka tu davala link kuk dozadu stranu tam to maš vypísané čo treba 😉

sassi
autor
1. feb 2009

kočky a platili ste za po potvrdenie?

martinka1704
1. feb 2009

tinka -vďaka, tento papier som dostala priamo na SMŠ,a nedali mi nič na potvrdenie od lekárky tak som nevedela,či lekárka má neaké také tlačivo 😒 niektoré kočky tu spomínali,že priamo v MŠ im dali na základe žiadosti neaký papier na potvrdenie,ale v NR to asi tak nefunguje 😒aspom na Alexyho mi povedali,že žiadnu žiadosť netreba písať 🙄

katkanr
1. feb 2009

Martinka aj mi máme vyhliadnutu Alexyho 😀 Mne kamoška povedala,že najskor treba ist na ten zapís a ked sa ti ozvu že je prijatý,tak stou prihlaškou treba ist k Dr. potvrdit a zaniest naspet do školky. Ja sa tam chystam ked budu mat "otvorene dvere"

Tinka tak o tom rodnom liste som nevedela,ešte že ta mám 😉

tinka10
1. feb 2009

No ako vidím mi mame v tom dobrý chaos Nitrančanky 😀 Mne zas riaditelka povedala,že to potvrdenie už musím predložit pri zapise tak už teraz ozaj neviem,no preistotu si to radšej zoberiem ved za to nič nedam,možno par eur 😀 ,inak ta riaditelka aj spomínala,že tento rok sa vela vecí pomenilo čo sa týka zapisu a ked som sa bola pýtat ešte pred tým na SMŠ na nejaký papier tak ma rovno odbili že žiadny papier,že na dverach su vypísané datumy zapisov konkretnych školok a podla toho sa treba dostavit a tlačivo vypísat tam tak potom martinka aký si ty dostala papier? 😅

martinka1704
2. feb 2009

tinka ja som dostala len ten informatívny papier,že kedy sú zápisy do škúlok,že treba doniesť rodný list a potvrdenie od lekára.už v tom začínam mať hokej ☹ tiež behnem k lekárke nech mám na zápis neaké potvrdenie a keď mi dajú neaký iný lajster tak ho pôjdem dať potvrdiť nanovo.to nemúže platiť zákon pre všetky škôlky na SR rovnako?veď podľa toho čo čítam všade je to inak 😒

katka - aj my sa chystáme prísť keď bude "deň otvorených dverí" 🙂 ako ti písala tinka ten rodný list potrebuješ 🙂 snáď sa teda uvidíme ešte na dni otvorených dverí 😉

tinka10
2. feb 2009

aha jasné martinka ten zoznam si myslela,mi sme ho v školke dostali tiež 😉

sassi
autor
2. feb 2009

no ja som tiež bola cela zmätená z toho, ked šla do školky dcera
ale teraz už viem presne kam a za kým mam isť a kedy
aj preto nešpekulujem s inou školkou v meste, lebo tam to je zasa inak, ohladne prihlášok a podobne

katkanr
4. feb 2009

No čo baby Nitrančanky zistili ste niečo nové 😀 o tom zápise.

tinka10
4. feb 2009

ahojte,no tak ja som dnes bola pre to potvrdenie u lekarky,dala mi konkretny papier na to čo potrebujem-zaznam z preventívnej prehliadky pred vstupom do kolektívneho zariadenia 😉 takže určite to bude treba pri tom zapise,katka bola si sa pozriet v tej školke?

mirka
4. feb 2009

ahojte 🙂 aj ja sa chystám dať malú do škôlky, v októbri bude mať 3 roky, už teraz ju to strašne ťahá medzi deti. Rozmýšľam medzi dvoma škôlkami, jedna je u nás na sídlisku, tu ale robia okolo zápisu haló, namiesto toho, aby brali deti od nás zo sídliska, berú aj deti z mesta a potom si kladú podmienky, pritom škôlok máme v meste dosť. A druhú mám vyhliadnutú v meste, tam len v prípade, ak by nám tu povedali, že nie.

katkanr
4. feb 2009

Ešte nie týžden otvorených dverí maju od 9 do 13-teho,tak pojdem vtedy...

katkanr
5. feb 2009

Baby musím sa Vam pochvalit 😀 Moj malý šušník má dnes 2 rôčky 😵
Tinka gratulujeme aj Vám 😉

lenca13
5. feb 2009

Katka tak Timkovi vsetko naj hlavne vela zdravicka my mame Timeu 🙂

sassi
autor
5. feb 2009

Katka, všetko najlepšie k narodeninkám
aj naš Alexko ma tento mesiac, ale ešte nie

tinka10
5. feb 2009

Katka dakujeme,mi za týžden 😉 Všetko najlepšie aj mi prajeme 😵

katkanr
6. feb 2009

Tinka tak aj ja som bola pre to potvrdenie u Dr. Pozerala na 😨 mńa,že prečo ho potrebujem tak skoro.Že to potvrdenie dávaju tesne pred nástupum do školky (tiež mi dala ten istý ako tebe) Tak už ozaj neviem 😕

tinka10
6. feb 2009

to fakt? 😕 mne nič nehovorila v pohode,tak radšej to je lepšie mat ako keby ta mali pri zapise pre to poslat nie? 😉 a ku komu chodíte?mi k čaplovej ale na chrenovu